سرانجام آمریکا از خواب همه گیر خود بیدار می شود


رمی نلسون ، 19 ساله ، در مراسم رژه تنوع غرور تمپا روز شنبه در شهر یبور ، فلوریدا (لوئیس سانتانا / Tampa Bay Times از طریق Zuma Wire)

نیویورک – افراد زیادی وجود داشتند ، صدها نفر در Sheep Meadow در Central Park احساس آرامش می کردند و صدها نفر دیگر در حال آهسته دویدن ، دوچرخه سواری و پیاده روی بر روی بدن بودند و از اوایل گرمای تابستان عرق می کردند. گردشگران با آب کثیف به سگها حمله کردند. آنها در میدان تایمز سلفی گرفتند و با خفگی در بنای یادبود 11 سپتامبر در منهتن سفلی سرگردان بودند.

هیچ یک از این موارد در بعد از ظهر عادی بهار در منهتن فوق العاده نبود. که غیر معمول ترین چیز در مورد او بود. زیرا اواخر ماه مه 2021 بود. تنبلی با یک غریبه در چمن های تابستانی برای بسیاری از ماه ها عملا عملی ممنوع بود. آنچه انسان بود حرام بود. آنچه طبیعی بود ، شب خطرناک تلقی می شد.

و با این حال ، به نظر می رسد سرانجام پس از یک سال غیر عادی ، اوضاع در سرتاسر کشور به حالت عادی برگشته است. آنها این کار را به روشی متوقف کننده ، ناقص – بلکه بدون چون و چرا انجام دادند.

از فوریه سال گذشته ، کشور توسط ویروس کرونا ویران شده است. به نظر می رسد فقط در آخر هفته گذشته همین ملت – که بسیار تغییر کرده ، اما در نگاه اول تقریباً یکسان است – در مجموع بیدار شده اند و با اطمینان می فهمند که همه گیری در حال پایان است.

مردم از ارتباط بدون نقاب در Central Park ، نیویورک ، منهتن ، 23 مه 2021 لذت می برند (کیتلین آکس / رویترز)

افرادی که روز یکشنبه در مرکز پارک نیویورک بدون نقاب ارتباط برقرار می کنند. (کیتلین اوکس / رویترز)

بسیاری از مشکلات دیگر باقی مانده است. نژادپرستی ناپدید نشده است. فقر و نابرابری اقتصادی ، به تعبیری با انسداد مورد نیاز برای کنترل ویروس ، تشدید می شود. همه گیری این مشکلات را آشکار کرد ، اما همچنین منجر به اتصال کوتاه توانایی ما برای شروع حل آنها نیز شد. برخی امیدوارند که انرژیهایی که در مبارزه با همه گیری متمرکز شده اند بتواند به مبارزه با سایر بیماریهای پایدارتر اختصاص یابد.

در این سال همه گیر چالش های جدیدی از جمله افزایش جرایم خشن در بیشتر کشور ظاهر شده است. این خشونت همان محله هایی را که ویرانگرترین شیوع همه گیر بود ، تحت تأثیر قرار داد. بنابراین در حالی که چند هفته گذشته عده ای را تسکین داده است ، امواج دیگری از غم و اندوه را برای دیگران به ارمغان آورده است.

با این وجود ، همانطور که زندگی آمریکایی قبل از همه گیری وحشتناک بود ، آخر هفته گذشته اثبات این واقعیت بود که اکثر مردم قبل از تلاش برای بهتر کردن کشور نسبت به گذشته ، می خواهند حداقل به سطح طبیعی گذشته برگردند.

“در برهه ای از زمان باید زندگی کنیم. آخر هفته ، مارتی مک کارتی ، انکولوژیست جراحی جان هاپکینز ، این زمان اکنون است. همه با نتیجه گیری های او موافقت نخواهند کرد ، اما جمعیت شاد در پارک مرکزی به نفع این استدلال می جنگند.

مانند جمعیت در سواحل نیوجرسی ، و همچنین نمازگزارانی که در کلیساها ، مساجد و کنیسه ها جمع می شوند ، بسیاری از آنها برای اولین بار از اواخر سال 2019 هستند. علاقه مندان به ورزش در مکان هایی جمع می شوند ، حتی مانند بعضی از مکان ها ، مانند ورزشگاه یانکی در برانکس ، همچنان به عنوان سایت های واکسیناسیون خدمت می کند.

حتما بخوانید:
مشخصات، قیمت، خرید گوشی آیفون (iphone)
ماسک بدون ماسک استقبال می شود در حالی که فیل میکلسون پس از پیروزی در مسابقات گلف نهایی مسابقات قهرمانی PGA در مسابقات Ocean Ocean در یکشنبه 23 مه 2021 ، در جزیره کیاوا ، SC (مت یورک / AP) جشن می گیرد

ماسک بدون ماسک استقبال می شود در حالی که فیل میکلسون پس از پیروزی در دور نهایی مسابقات قهرمانی PGA در روز یکشنبه در جزیره کیاوا ، SC (جشن مات یورک / AP) جشن می گیرد

پیش بینی می شود حدود 37 میلیون آمریکایی آخر هفته آینده سفر کنند که 60 درصد بیشتر از روز یادبود 2020 است. امروز بسیاری از مسائل در ایالات متحده حل نشده است ، اما اگر آمریکایی ها در هر کاری متحد باشند ، آنها می خواهند پنجره بزرگنمایی را یک بار برای همیشه ببندند. همه برای بزرگنمایی دوباره در دنیای واقعی.

تاکنون ، کشور با تلاشهای واکسیناسیون مصمم که حداقل 61 درصد آمریکایی های بالای 18 سال را تلقیح کرده اند ، از جنگهای چهره به چهره با توجه به این واقعیت که دیگر نیازی به ماسک های صورت نیست ، حواسشان را جمع کرده است. برای 130 میلیون نفر در ایالات متحده كه هر دو شلیك كردند. (33 میلیون نفر دیگر یک شلیک داشتند و بنابراین در نیمه راه بودند تا بتوانند رهایی را بپوشانند).

همین چند هفته پیش ، دکتر روچل والنسکی ، مدیر مرکز کنترل و پیشگیری از بیماری ها ، فاش کرد که وی در مسیر مسیری شیوع بیماری “عذاب قریب الوقوع” احساس می کند. وی جمعه گذشته در یک جلسه توجیهی اظهار داشت که میانگین هفت روزه برای عفونت ها به زیر 30 هزار نفر رسیده است ، در حالی که میانگین مرگ و میر هفت روزه به زیر 500 رسیده است.

والنسکی گفت: “این داده ها من را امیدوار می کند.”

داده ها به دیگران امید می بخشیدند. پنساکولا ، فلوریدا ، آخر هفته روز یادبود میزبان جشنواره پراید معروف خود خواهد بود. یک سازمان دهنده به Pensacola News گفت: “ما افرادی را داشتیم که از هر 50 ایالت و هفت ایالت بلیط می خریدند.” لولاپالوزا نیز بازگشت خواهد کرد و انتظار می رود حدود 100000 نفر در اواخر ماه ژوئیه در جشنواره موسیقی شیکاگو شرکت کنند.

چهره های خندان و رنگ های روشن در پشت دیوار حباب ها و کف پاشیدن بر روی جمعیت در هنگام رژه تنوع افتخار تمپا در روز شنبه ، 22 مه 2021 در شهر یبور ، فلوریدا ، دیده می شود.  (Louis Santana / Tampa Bay Times از طریق سیم ZUMA)

تماشاگران پشت دیوار حباب و کف که در مراسم رژه تنوع افتخار تمپا روز شنبه در شهر یبور ، فلوریدا (جمعیت لوئیز سانتانا / تامپا بی تایمز از طریق سیم زوما) بر روی جمعیت پاشیدند

برای شنیدن Foo Fighters و Tyler ، خالق ، اثبات واکسیناسیون لازم است ، اما اکنون واکسن ها در ایالات متحده به طور گسترده در دسترس هستند ، اگرچه در بسیاری از کشورهای جهان همچنان کمیاب هستند. بعضی چیزها در این دنیا پیچیده است. این نیست. اگر در حالی که مایلی سایرس کارهای خود را روی صحنه انجام می دهد ، در آرزو هستید که علیه هزاران نفر از افراد عرق خورده در Grant Park تحت فشار قرار بگیرید ، آستین های خود را بالا بزنید.

برخی به دنبال مهمانی هستند ، برخی دیگر به دنبال غذا برای تنوع عمیق تر هستند. در یک کلیسای ارمنی در یک جامعه عمدتا لاتین در شرق لس آنجلس ، صندلی های خالی که خالی بودند ، ناگهان دوباره پر شدند.

همانطور که کشیش به لس آنجلس تایمز توضیح داد ، “مردم می خواهند برگردند. فکر می کنم همه گیری ها مانند عقب نشینی معنوی بود که باید به آن فکر کرد. آنها را بالای تپه ای می گذارد. یا به خدا نزدیک هستی یا روی سرت می افتی. “

حتما بخوانید:
جیم جوردن ، سخنگوی GOP ، در مورد اسلحه و بیماری های همه گیر ، موضع گیری حداکثری در مورد "آزادی" دارد

لحظات امیدواری پیش از این وجود داشته است ، به خصوص حدود یک سال پیش ، به نظر می رسد که ماه ها محدودیت قفل شدن همراه با آب و هوای گرم – که باعث می شود افراد در خارج از خانه که ویروس کرونا به راحتی گسترش نمی یابد – نقطه عطفی در مبارزه با ویروس باشد.

فقط پس از آن ادامه نداد. ویروس کرونا در ایالاتی مانند تگزاس ، فلوریدا و آریزونا رشد کرده است ، جایی که فرمانداران جمهوری خواه توصیه های بهداشت عمومی را نقض کرده و محدودیت ها را زودتر برداشته بودند و به طور بالقوه همه گیری را برای بقیه کشور ادامه می دهد.

اما اکنون واکسن داریم. این واکسن ها به میم تبدیل شده اند. آنها توسط نظریه پردازان توطئه عرق آلوده شده اند. با این حال آنها با کمک استاندارانی که رضایت فوری (آبجو) و تأخیر (اوراق قرضه پس انداز) را در تلاش برای ترویج ایمن سازی ارائه می دهند ، به دفع همه گیری ادامه می دهند. مسخره کردن چنین تلاشهایی مانند ترفندهای بهداشت عمومی آسان است ، اما همچنین دشوار است که دریابیم چگونه بدون چنین ترفندهایی ، امروز به مکانی که هستیم ، خواهیم بود.

امیلی باومگارتنر ، چپ ، و لوک فینلی ، نفر دوم از چپ ، در طول هفتگی تولد یکی از اعضا ، بالا سمت راست ، به دوستان گروه کلیسایی خود می پیوندند

امیلی باومگارتنر ، چپ ، و لوک فینلی ، نفر دوم از چپ ، در 17 ماه مه در یک تولد نان تست در Tiki Bar در Upper West Manhattan به دوستانشان پیوستند (کتی ویلنز / AP)

همانطور که پیشرفت واقعی باید انجام شود ، پیشرفت کاملاً شاداب و جمعی است. ماه ها ، آمریکای سرخ و آبی آمریکایی درگیر رقص تند و تیز بودند ، یک بازی سیاست همه گیری که در آن محدودیت ها در بعضی از نقاط کاهش یافت و در برخی دیگر تشدید شد. و اگرچه تقسیمات سیاسی به سختی قابل درمان است ، اما ظهور واکسن ها باعث شده تا این تقسیمات در حال حاضر تا حد زیادی بی ربط باشند.

اگر همه گیری ما را در کاری متحد کرده باشد ، از همه گیری خسته شده است. ما در نگرانی خود متحد هستیم ، که در افزایش رزرواسیون سفر و همچنین دشواری رزرواسیون عالی در بسیاری از شهرهای بزرگ نشان داده می شود.

بیشتر جهان درگیر یک بیماری همه گیر است و س questionsالات جدی در مورد اینکه آیا ایالات متحده اقدامات کافی برای کمک به کشورهای بیمار مانند هند انجام داده است وجود دارد. و بسیاری از آمریکایی ها می خواهند رهبران منتخب به این س answerالات پاسخ دهند ، نه فقط به آنها رجوع کنند. آمریکا همیشه کمک می کند. آمریکایی ها این را می دانند.

در داخل کشور ، حال و هوا تغییر می کند ، و اگر روحیه یکسان با روحیه تجربه شده در سال 1945 نباشد – وقتی آمریکایی ها برای جشن پیروزی بر فاشیسم به خیابان ها ریختند ، کاملاً خارجی نیست.

مطمئناً می توانستید آن را در نیویورک مشاهده کنید ، جایی که مارس و آوریل گذشته شهر به طرز وحشیانه ای خالی مانده بود ، به جز زوزه آمبولانس ها. با این حال ، گزارش های مربوط به مرگ این شهر تا حدی زودرس به نظر می رسد. آخر هفته گذشته گردشگران در میخانه Timesw’s Playwright گرد هم آمده بودند تا صدای اجرای 80s گوشت و خون توسط یک گیتاریست را بشنوند.

مردم در 23 می 2021 در نیویورک در میدان تایمز سلفی می گیرند.  در تاریخ 19 مه ، اندرو کوومو ، فرماندار نیویورک ، همه محدودیت های همه گیر را از جمله دستورهای ماسک ، دستورالعمل های فاصله اجتماعی ، ظرفیت صندلی ها و مقررات منع رفت و آمد را لغو کرد.  (نوام گالایی / گتی ایماژ)

مردم روز یکشنبه در نیویورک در میدان تایمز سلفی می گیرند. در 19 مه ، همه محدودیت های همه گیری توسط فرماندار نیویورک ، اندرو کوومو ، برداشته شد. (نوام گالایی / گتی ایماژ)

در همین حال ، در عرشه مشاهدات مرکز راکفلر ، گردشگران بین المللی عکس های آسمان نمادین منهتن را برداشتند ، در حالی که خورشید به سمت نیوجرسی فرو می رفت. نه ، عادی جدید دقیقاً مانند عادی قدیمی نبود. ماسک ها ، بررسی دما و صفحه های پلاستیکی ، از منهتن گرفته تا سانتا مونیکا ، این امر را واضح نشان می داد. اما هنجار جدید همچنین یک انحراف مشخص از هفته ها و ماههای انزوای اجباری ، محرومیت از لمس انسان ، زندگی در لپ تاپ ، شبهای مرطوب تحویل داده شده در ظروف پلی استایرن است.

آنیکت شاه ، یکی از بازدیدکنندگان آتلانتا ، به اخبار واشنگتن گفت: “همه کمی راحت تر ، کمی شادتر و کمی اجتماعی ترند.”

برای اعلام این موضوع نیازی به داده های CDC نداشتید تا اعلام کنید که پس از ماه ها انسداد و محدودیت ، احساس جدیدی در هوا وجود دارد.

____

بیشتر بخوانید از یاهو نیوز:


منبع: fizik-news.ir

دیدگاهتان را بنویسید

hacklink al hd film izle php shell indir siber güvenlik türkçe anime izle Fethiye Escort android rat duşakabin fiyatları fud crypter hack forum bayan escort - vip elit escort lyft accident lawyer html nullednulled themesGeciktirici