سقف شیب دار یابان، مرجع صنعت ساختمان

نام این سقف به دلیل تداعی پروانه در حال پرواز در ذهن بیننده به آن اطلاق شده است. این نوع سقف قابلیت نصب پانل‌های خورشیدی را دارد و به همین دلیل می‌توان آن را دوستدار محیط‌زیست نامید. البته باید به این موضوع توجه کنید که ساختمان‌هایی که در مناطق بادگیر و طوفان‌خیز واقع شده‌اند، اگر تنها از مدل تک‌بر سقف شیب‌دار استفاده کنند دچار مشکلات عدیده‌ای خواهند شد.

  • شما عزیزان می‌توانید هر کدام از انواع سقف موجود در بازار را که تمایل داشتید انتخاب کنید.
  • قطعا نوع پوشش انتخابی مهمترین عامل در قیمت سقف شیبدار ماست.و باید این موضوع را در نظر داشت که هر پوششی مناسب فضای تعریف شده ای می‌باشد.
  • ورق شینگل یکی از شناخته شده ترین و محبوب ترین انواع ورق سقف شیبدار است که امروزه برای اجرای انواع سقف های شیبدار به یک اولویت تبدیل شده است.
  • استفاده از عایق های حرارتی برودتی تاثیر مهمی در کنترل و صرفه جویی و مدیریت انرژی مصرفی و دمای خانه دارد.
  • ورق آندوویلا و آندولین با ویژگی‌هایی مثل سازگار بودن با محیط زیست و مقاوم در برابر نفوذ رطوبت از نوین ترین سبک‌های سقف شیروانی برای ساختمان‌های مختلف می‌باشند.
  • در پایان امیدواریم با آشنایی با اصول اولیه سقفهای شیبدار با انتخابی صحیح بدون صرف هزینه زیادی و دوباره کاری ازسقفی مطمئن و زیبا بهره مند شوید.

سقف های فلزی با سبک مدرن به خوبی هماهنگ می شوند و می توانند حسی امروزی به سبک های قدیمی تر بدهند. احتمالاً یکی از بزرگ ترین معایب سقف شیروانی، ضعف آن ها در برابر بادهای شدید است. این ضعف بیشتر به ساختار سقف برمی گردد و البته برای مناطقی که در آن ها بادهای شدید نمی وزد، جای نگرانی ندارد. مورد بعدی شاید بیشتر نکته باشد تا عیب و آن هم این است که این نوع سقف اگر به صورت مناسب توسط قاب هایش پشتیبانی نشود، احتمالاً فروریختن آن وجود دارد. سقف شیروانیکه در انگلیس Gablet Roof و در آمریکای شمالی و اقیانوسیه Dutch Gable نام دارد، به گونه ای از سقف گفته میشود که دارای شیب می‌باشد و شکلی‌ سه‌ گوش به سقف خانه میدهد. و ظاهری زیبا،در بسیاری از مناطق شهری و روستایی برای پوشش سقف ساختمان ها مورد استفاده قرار می گیرند.

ارزان‌ترین پوشش سقف ویلا کدام است؟

براي شيبهاي كمتر از هجده درصد می بایست خمير آب‌بندي به كار گرفته شود. اين خمير می بایست در برابر عوامل جوي همچون گرماي شديد، سرما و يخبندان و گرد و غبار مقاومت لازم را داشته باشد. قابلیت جذب آب که در زمان زیاد تغییر شکل می دهد یا شکننده می شوند، گارانتی پایین تر نسبت به رقیبان خود و شکلی با اصالت کمتر – مانند الماسی مصنوعی در مقابل نمونه اصلی. به علت وارد شدن محصولات بی کیفیت چینی مشابه توسط به نقل از شرکت های غیر قانونی و بدون مجوز سازمان استاندارد ها دسترسی به جنس با کیفیت و اصل کمی سخت و انتخاب برای مشتری که آشنایی اولیه با محصول را نداشته کمی سخت ودشوار می شود. خیلی با دوام و در مقایسه با تمام رقبای خود مقاومت بیشتری در مقابل آتش سوزی دارد و پوششی سقفی قابل اعتماد برای شما خواهد بود. شیب سقف طوری است که برف به آسانی از روی آن سُر می‌خورد و از آب اثری در آنجا به‌ جا نمی‌گذارد.

حتما بخوانید:
شناسایی اینسرت های تراشکاری انواع الماسه های تراشکاری تکنوسایش

اما باید بدانید در کنار مصالح، مهارت نصاب شیروانی نیز مهم است. از این رو نباید به علت اجرت نصب سقف شیروانی کمتر که تعدادی از استادکاران کم تجربه دریافت می کنند این کار مهم را به افراد ناوارد بسپارید و امنیت کل سازه را به خطر بیاندارید. نحوه آهن کشی سقف شیروانی https://www.creaton.com/your-roof/new-building/why-a-pitched-roof و اجرای صحیح مراحل نصب موجب می شود که طول عمر سقف بیشتر شده و طی مرور زمان دچار ترک خوردگی و آسیب های جدی نشوند. از محبوب ترین مدل شیروانی ساختمان، نمونه دو شیب آن است که هم دارای ظاهر زیباتری است و هم در مناطقی که بادخیز هستند مقاومت خوبی دارند.

انواع ورق پوشش سقف شیبدار

سقف‌های مسطح شیبدار سقف‌هایی هستند که از دو پانل تشکیل شده‌اند و طراحی زاویه شیب سقف بالایی آن‌ها به شکل پهن می‌باشد و زاویه سقف پایین تندتر است. گروه حرفه ای شیک روف تمامی نیاز های شما برای داشتن سقف شیبداری مطمئن و با دوام همراه با زیبایی منحصربفرد را فراهم می کند. ورق های قیری با الیاف طبیعی نمونه دیگر قابل استفاده در انواع زوایای شیب و شرایط متنوع آب و هوایی( آندولین )و(آندوویلا) . این را نیز در نظر بگیرید که اجرای مجدد سقف و بتن ریزی آن و برقراری و یکپارچه سازی سقف با دیوارهای جانبی و سازه ساختمان در نوع خود معضلی است که به سختی قابل اجراست.

معرفی کردن و بررسی انواع سقف‌ شیبدار چند بر :

وانگهی برای محافظت از سقف ها و یا زیباتر ساختن آن ها در درون ساختمان می توان از گونه ها سقف کاذب کاربرد نمود. ضمنا موضوع مدیریت هزینه ها نیز در انتخاب پوشش و نوع پوشش تاثیرگذار است. آسابام تنها تولید کننده سفال طبرستان رنگی در کشور می باشد. این سقف ها دارای یک حالت سه گوش هستند که از رو به رو به شکل مثلث دیده می شود. سفالها اشكال گوناگون دارند، زيرسازي اين سقفها مشابه سقفهاي آردواز می باشد، اما چون وزن سفالها از آردواز بيشتر است، فواصل چهارتراشهاي زیرسازی را می بایست در هر پروژه محاسبه نمود. میزان این همپوشاني وابسته به عوامل جوي و مقدار شيب سقف می باشد و ماکزیمم آن بیست سانتيمتر و مینیمم آن ده سانتيمتر مي‌باشد.

ببینید | ۷ میلیارد دلار از منابع ارزی بلوکه شده ایران در آستانه آزادسازی

وظیفه محافظت خویش را به نکوداشتن سپریدن دهند که این امر یک گزینه مهم برای معمار ساختمان و شما می باشد. در صورتیکه پاسخ سوالتان را دریافت نکرده اید میتوانید براي دریافت اطلاعات بیشتر با کارشناسان آسا بام در ارتباط باشید. نصب اين ورقها بوسیله پيچ سرمته (در مورد زيرسازي آهني) و يا میخ زدن (در مورد زيرسازي چوبي) انجام می پذیرد. در هر دو صورت می بایست در زير سرپيچ و يا ميخ از واشر متناسب استفاده نمود. در واقع در محلهاي سرپوشيده حفاظت شده ، برابر 1 موج و در مناطق با شرایط جوی متعادل 1.5 موج و در نقاطي كه داراي شرايط نامتعادل وپربارش باشند، مقدار همپوشاني برابر 2 موج مي‌باشد.

حتما بخوانید:
رونمایی از تیم منتخب 1400 فوتبال ایران - ورزش سه

شیب پوشش سقف

استفاده از سقف شیروانی برای اجرای سقف ویلا متناسب با اقلیم پربارش است و در برابر آسیب‎های ناشی از برف و باران مقاومت خوبی از خود به نمایش می‌گذارد. میزان شیب سقف شیب‌دار می‌تواند از 15 تا 80 درجه متفاوت باشد و انتخاب اندازه مناسب برای شیب به میزان بارش و منطقه آب و هوایی بستگی دارد. به عبارت دیگر در بسیاری از طراحی های ساختمان ساخت سقف شیروانی موجب کامل شدن زیبایی ساختمان می شود. بلکه نصب سقف شیروانی روی آلاچیق، بالکن، پارکینگ و غیره نیز کاربرد دارد.

مدل سازی پنجره در اسکچاپ

شایان ذکر است که ورق ها باید به صورت اورلپ در کنار هم قرار گیرند. یکی از پارامترهای بسیار مهم در انتخاب نوع سقف‌ شیبدار توجه به سلیقه شخصی https://glosbe.com/en/en/sloping%20roof است. هر کس با توجه به سلیقه خود می‌تواند زیباترین طراحی را از بین طرح‌های متنوع برای سقف سوله، سقف ویلا یا سقف منزل خود انتخاب کند.

آخرین مطالب آندولین ایران

یکی از آن‌ها طرح سفال است که به صورت تایل و سفال است؛ دیگری نیز به صورت زوذنقه یافت می‌شود. آکروتایل یکی از بهترین انتخاب‌ها برای این دسته از پوشش‌ها می‌باشد. آکروتایل نوعی پوشش از جنس پلاستیک بنیان سقف تهران سخت می‌باشد که جزء اصلی آن را پلی وینیل کلرایدها می‌سازند. شرکت‌های بسیاری هستند که این نوع سقف را در ایران توزیع می‌کنند. نکته آن این است که نمونه‌های چینی و بی‌کیفیت در بازار بسیار است.

بدین ترتیب در مناطق مرطوب و در شهرهای شمال کشور به دلیل بارندگی زیاد و بارش برف برای جلوگیری از ورود خسارت به ساختمان، طراحی سقف با زاویه و شیب استاندارد کاربرد بیشتری دارد. فرم‌های متنوعی از اجرای سقف شیبدار برای انواع ویلا وجود دارد که اول خونه شما را با آنها آشنا خواهد کرد. یکی از موارد مهم و مورد توجه در مورد معماری ویلا طراحی نمای آن و طراحی سقف است. این امر باید به گونه‌ای انجام شود که هارمونی مناسبی در سقف و نمای ویلا وجود داشته باشد تا ظاهر ساختمان از جوانب مختلف به صورت ناهمگون دیده نشود. در شهرهای شمالی کشور مشاهده می‌کنیم که به دلیل شرایط خاص آب و هوایی و طراحی متفاوت از انواع سقف شیبدار برای ویلاها استفاده شده است.

سقف شیروانی چیست؟ راهنمای خرید بهترین سقف شیروانی

این واقعیتی است که پوشش بام شیبدار شما فرصتی است برای تغیر ظاهری ساختمانتان و حسی که با دیدن آن به شما و دیگران دست خواهد داد. دوام بالا و ظاهر زیبایی که نسبت به سقف های مسطح دارد علاوه برسازه های تجاری بیشتر در ساختمان های مسکونی به گزارش این سایت مورد استفاده قرار می گیرد. سقف پناهگاه یک ساختمان است و در کنار استحکام و زیبایی، به ساختمان هویت نیز می‌بخشد، از این رو یکی از اصلی‌ترین اجزای ساختمان شمرده شده و باید با دیدی تخصصی نسبت به کیفیت، طراحی و اجرای آن نگــاه کرد.