[ad_1]

آتلانا – روزی که روحانی رافائل وارنوک با تبدیل شدن به اولین سناتور سیاه پوست در تاریخ ایالت ، در جورجیا تاریخ سازی کرد ، این خبر تحت الشعاع یک فاجعه 600 مایلی قرار گرفت ، جایی که صدها شورشی برای حمایت از رئیس جمهور ترامپ از طریق پایتخت پایتخت سرازیر شدند. تلاش او برای لغو انتخابات نوامبر ، که او به رئیس جمهور تازه انتخاب شده جو بایدن از دست داد.

وارنوک صبح روز پنجشنبه به یاهو نیوز گفت: “تظاهرات مهیبی که ما از خشونت و قانون گریزی و عصیان مشاهده کردیم شایسته پاسخ جدی و عامدانه همه ما است.” “این فقط فوریت ورود مجدد به کار ایجاد یک جامعه محبوب را تأکید می کند.”

وارنوک ترامپ و متحدانش را به تشویق جمعیت برای حمله به ساختمان متهم می کند ، جایی که او به زودی به عنوان یکی از دو سناتور دموکرات از ایالت معمول جمهوری خواه سوگند یاد می کند و حزب خود را پس از شش سال اقلیت در سنا قرار می دهد.

وارنوک گفت: “آنچه دیروز دیدیم این است که کلمات قدرت دارند.” “متاسفانه ، متصرف کاخ سفید از این تعصب ، ناامیدی و کینه جلوگیری می کند. [for] چند وقت. مشکل این است که دیگر سیاستمداران از جمله رقیب من در این مسابقه سنا از وی کمک و پشتیبانی می کنند. بنابراین این چیزی است که شما به دست می آورید. “

جمعیت در مقابل پایتخت آمریکا برای تجمع
جمعیت برای تجمع “توقف سرقت” در 6 ژانویه 2021 در واشنگتن در مقابل پایتخت آمریکا جمع می شوند. (عکس: رابرت نیکلزبورگ / گتی ایماژ)

وارنوک در دور دوم دور پنجم ژانویه کلی لوفلر جمهوریخواه را شکست داد. لوفلر توسط فرماندار جورجیا برایان كمپ به جای خالی منصوب شد. Warnock ممکن است در سال 2022 برای یک دوره کامل دوباره اجرا شود. جان اوسوف ، دموکرات ، در همان روز برای دیوید پوردو جمهوری خواه پیروز شد.

پس از تظاهرات روز چهارشنبه “توقف سرقت” ، که در آن ترامپ با ده ها هزار طرفدار صحبت کرد و آنها را با دروغ های متقلبانه در انتخابات ریاست جمهوری نوامبر تحریک کرد ، هواداران وی پلیس را وارد ساختمان پایتخت ایالات متحده کردند و دفاتر اجرای قانون را خراب کردند. اتاقها ، بمب گذاشتن و نمایندگان و کارمندان را مجبور به پناه دادن کرد.

روز چهارشنبه ، رابرت کنتی ، رئیس پلیس در واشنگتن دی سی ، تأیید کرد که چهار نفر در نتیجه شورش ها جان خود را از دست داده اند. یکی از آنها زنی بود که هنگامی که قصد داشت از پنجره بالای درب حصار زده وارد شود ، توسط پلیس کاپیتول ایالات متحده مورد اصابت گلوله قرار گرفت. سه نفر دیگر در “فوریت های پزشکی” جان خود را از دست دادند.

اوباش طرفدار ترامپ در تاریخ 6 ژانویه 2021 در واشنگتن در مقابل سالن سنای كپیتول آمریكا با پلیس كاپیتول آمریكا مقابله می كنند.  (عکس از وین مک نامی / گتی ایماژ)
اوباش طرفدار ترامپ در تاریخ 6 ژانویه 2021 در واشنگتن مقابل پلیس کاپیتول ایالات متحده مقابل سالن سنا در كپیتول آمریكا مقابله می كنند. (عکس از وین مک نامی / گتی ایماژ)

نتیجه دیگر شورش های روز گذشته احتمالاً مرگ های اضافی ناشی از بیماری همه گیر COVID-19 است ، زیرا حدود 25000 تا 30،000 طرفدار ترامپ در پایتخت این کشور جمع شده اند. تعداد کمی از هزاران نفر که ساختمان Capitol را محاصره می کردند هنگام فریاد ، دست انداختن و سر و صدا زدن در ادارات ، ماسک می بستند. بر اساس اطلاعات جان هاپکینز ، تا بعد از ظهر پنجشنبه ، بیش از 360،000 آمریکایی جان خود را از دست داده و بیش از 2 میلیون نفر به COVID-19 آلوده شده اند.

وارنوک گفت ، به جای به چالش کشیدن نتایج از دست رفته انتخابات ، این کشور باید بر کاهش COVID آمریکایی ها و انتشار واکسن متمرکز شود.

وی گفت: “افراد در سنا علاوه بر تأیید نتایج انتخابات ، مجبور بودند برای به دست آوردن بسته محرک 2000 دلاری تلاش کنند تا مردم در میان این بیماری همه گیر راحت شوند.” “در پایان روز ، همه آنچه داریم. و وقتی می گویم منظورمان ، همه ما دموکرات ها و جمهوری خواهان هستیم ، از نظر نژادی [and others]. ما نمی توانیم از پس این نوع جنگهای شدید فرهنگی برآییم تا در کاری که باید انجام دهیم حواسمان را از دشمن واقعی منحرف کنیم. … ما باید روی اختصاص تمام منابع خود برای توزیع ایمن و موثر این واکسن متمرکز شویم. “

حامیان رئیس جمهور منتخب جو بایدن را هنگام سخنرانی وی در راهپیمایی انتخاباتی برای نامزدهای سنای دموکرات جان اوسوف و روحانی رافائل وارنوک گوش دادند.  (عکس: تراشه Somodevilla / گتی ایماژ)
حامیان رئیس جمهور منتخب جو بایدن را هنگام سخنرانی در راهپیمایی مبارزات انتخاباتی برای نامزدهای سنای دموکرات جان اوسوف و روحانی رافائل وارنوک گوش دادند. (عکس: تراشه Somodevilla / گتی ایماژ)

وارنوک با اذعان به اینکه بسیاری از رای دهندگان وی ممکن است با اهداف شورشیان همدرد باشند ، اگر لزوماً وسیله نباشد ، می گوید او معتقد است تربیت او را برای لحظه ای آماده کرده است.

وی گفت: “من در خانه های عمومی ساوانا ، جورجیا بزرگ شدم.” “پدر من یک جانباز ، یک تاجر کوچک و یک شبان بود. مادرم از Waycross ، جورجیا است ، جایی که در دهه 50 بزرگ شد و پنبه کسی را چید. روز دیگر او مجبور شد به پسرش کمک کند سناتور آمریکایی شود. من فکر می کنم این بیان روشی است که رویای آمریکا ، وعده آن ، بسیار زنده است. این فقط از افراد زیادی فرار می کند. “

وی افزود: “من در حال حاضر واقعاً به جورجیا افتخار می كنم ،” زیرا ما یك ائتلاف چند نژادی ، چند قومی ، چند نسلی را ایجاد كردیم كه در این لحظه حساس در آمریكا ، یك جوان یهودی كه فرزند مهاجر است و برای جان لوئیس دستگیر شد ، كار خود را آغاز كرد. و یک کشیش آفریقایی-آمریکایی از کلیسای باپتیست Ebenezer ، جایی که دکتر [Martin Luther] کینگ خدمت می کند. “

وارنوک گفت ، “این نمایش بهترین ها در آمریکا” و معکوس “استراتژی جنوبی” معمول است.

وی گفت: “این استراتژی قدیمی ورود سیاستمداران به دفتر برای تقسیم مردم دیگر وجود ندارد.” “من و جان ، با جمع كردن مردم ، به داخل دفتر می رویم. و این کاری است که ما قصد داریم در ایالات متحده انجام دهیم. “

تصویر کوچک عکس روی جلد: مایکل م. سانتیاگو / گتی ایماژ

_____

بیشتر بخوانید از یاهو نیوز:

[ad_2]

منبع: fizik-news.ir