سنبله دلتا را نگه دارید یا “از راه دور شوید”


واشنگتن – تعداد موارد در تگزاس و فلوریدا افزایش می یابد ، دو ایالت که هفته گذشته یک سوم همه موارد ابتلا در سراسر کشور گزارش شده است. اما رهبران جمهوری خواه در آنجا با سرسختی در برابر شوراهای بهداشت عمومی مقاومت کردند و دستور ماسک و الزامات واکسیناسیون را رد کردند. این امر باعث سرخوردگی روزافزون کاخ سفید از ران دسانتیس ، فرماندار فلوریدا و گرگ ابوت ، فرماندار تگزاس شد.

روز سه شنبه ، جن پساکی سخنگوی کاخ سفید گفت که کاخ سفید به هر دو فرماندار کمک کرده است. وی مذاکرات با آستین و تالاهاسی را ادامه داد و نشان داد که پیشنهاد واشنگتن هنوز پذیرفته نشده است. این رکود به وضوح باعث خشم کاخ سفید شده است ، که می خواهد جهش در نسخه دلتا را تضعیف کند. این امر بدون محدود کردن توزیع آن در جنوب شرقی غیرممکن خواهد بود.

پساکی روز سه شنبه در پاسخ به س fromال یاهو نیوز به طور خاص در مورد DeSantis گفت: “اگر قصد کمک ندارید ، اگر از دستورالعمل های بهداشت عمومی پیروی نمی کنید ، راه را کنار بگذارید و به مردم اجازه دهید تا کار درست را انجام دهند.” و ابوت

پساکی در پاسخ به این پرسش که منظور وی از مجبور کردن دو فرماندار به “دور شدن از راه” چیست ، توضیح داد: “این بدان معناست که شما منع نمی کنید ، مردم را برای تعیین الزامات برای ماسک – یا درخواست وضعیت واکسیناسیون مشکل نمی کنید. – در قانون “

جن پساکی سخنگوی کاخ سفید در 3 اوت 2021 در اتاق کنفرانس کاخ سفید در واشنگتن دی سی یک کنفرانس خبری برگزار می کند (جیم واتسون / خبرگزاری فرانسه از طریق گتی ایماژ)

جن پساکی سخنگوی کاخ سفید روز سه شنبه در یک کنفرانس خبری. (جیم واتسون / خبرگزاری فرانسه از طریق گتی ایماژ)

پساکی همچنین روز دوشنبه به وخامت اوضاع در فلوریدا و تگزاس پرداخت و به بلندپروازی های سیاسی این دو فرماندار که تصور می شود آرزوهای ریاست جمهوری دارند اشاره کرد. او گفت: “رهبران باید انتخاب کنند که از دستورالعمل های بهداشت عمومی پیروی کنند یا از سیاست پیروی کنند.”

دولت DeSantis به سرعت پاسخ داد. کریستینا پوشاو ، مدیر ارتباطات وی ، روز دوشنبه به فاکس نیوز گفت: “با نادیده گرفتن تلاش های فرماندار دسانتیس برای محافظت از ساکنان آسیب پذیر فلوریدا ، پساکی است که سیاست همه گیری را اجرا می کند.”

ابوت آنچه را که او توصیف کرد محکوم کرد کنترل اژدها مربوط به همه گیری ، با این استدلال که مهاجران غیرقانونی در مرز با مکزیک مشکلی بزرگتر از گسترش گزینه دلتا هستند.

حتما بخوانید:
دوزینگ پمپ - مترینگ پمپ- پمپ تزریق-پمپ دیافراگمی-پمپ پیستونی

اصطکاک بین کاخ سفید و دو فرماندار هیچ تفاوتی با آنچه در دوران دولت ترامپ رخ داد ، ندارد ، زمانی که رئیس جمهور دونالد ترامپ اغلب با فرمانداران دموکرات مانند گرچن ویتمر از میشیگان و اندرو کوئومو از نیویورک مبارزه می کرد.

تفاوت امروز این است که پایان همه گیری فقط چند هفته پیش است: رئیس جمهور بایدن تا آنجا پیش رفت که در تعطیلات چهارم ژوئیه “استقلال” خود را از کرونا اعلام کرد. با این حال ، هیچ استقلالی بدون واکسیناسیون گسترده امکان پذیر نیست ، که ایالات متحده هنوز به آن دست نیافته است. هفته گذشته ، اتحادیه اروپا در واکسیناسیون از ایالات متحده پیشی گرفت و در نیمه اول سال 2021 عقب ماند.

از زمان ورود دلتا به ایالات متحده در اواخر بهار ، برخی از فرمانداران جمهوریخواه ، مانند کی آیوی از آلاباما ، جیم جاستیس از ویرجینیای غربی و آسا هاچینسون از آرکانزاس ، بر مردم واکسینه شده اند. به نظر می رسد دسانتیس و ابوت از رویکرد ایدئولوژیک تری پیروی می کنند که محدودیت های جدید را غیر ضروری و ظالمانه می داند.

روز سه شنبه ، DeSantis گفت که سرزنش افراد واکسینه نشده ، مانند آیوی اشتباه است. وی در ادامه تکرار یکی از شکایات مورد علاقه ترامپ ، رسانه ها را به “محکوم کردن” متهم کرد.

البته اکثر کارشناسان موافقند که جهش دلتا به اندازه جهش های قبلی کرونا جدی نخواهد بود. روز دوشنبه ، کاخ سفید اعلام کرد که 70 درصد از بزرگسالان آمریکایی قبلاً واکسینه شده اند. بایدن امیدوار بود تا روز استقلال به این هدف برسد.

ران فلوریدا فرماندار فلوریدا در مورد ساختمان آپارتمانی 12 طبقه Champlain Towers South که در 3 ژوئیه 2021 در سرفساید فلوریدا تا حدی فرو ریخت صحبت کرد.  (مایکل ریوز / گتی ایماژ)

ران فلان دیسانتیس فرماندار فلوریدا. (مایکل ریوز / گتی ایماژ)

کاخ سفید از برخی گزارشات در مورد نوع دلتا ناامید شده است ، یکی از معاونان پساکی در توییتر به دلیل گزارش هذلولی خود در مورد خوشه دلتا اخیر در Provincetown ، ماساچوست به توئیتر حمله کرده و واشنگتن پست و نیویورک تایمز را بمباران کرده است. اگرچه تحقیقات اپیدمیولوژیک این خوشه نشان داده است که دلتا نسبت به گونه های قبلی کروناویروس قابل انتقال است ، اما واکسن ها در وهله اول در جلوگیری از عفونت بسیار مثر هستند.

حتما بخوانید:
این فیلم‌های کلاسیک و انیمیشن‌های ویژه کودکانه را در شب هالووین تماشا کنید

مراکز کنترل و پیشگیری از بیماری توصیه می کند که پس از مطالعه شیوع بیماری در استان پروینستاون ، ماسک زدن ، از جمله برای افراد واکسینه شده ، تمدید شود. پس از آنکه شهر کوچک تعطیلات – که توسط احزاب در ماههای تابستان متورم می شود – مجددا فرمان خود را برای استفاده از ماسک اعمال کرد ، درصد مبتلایان به شدت کاهش یافت. ماسک ها با حفظ سرعت انتقال دلتا ، اثربخشی کمتر واکسن ها را جبران می کنند.

بخشهایی از شمال شرقی و غرب اقیانوس آرام برای احیای دستورات خود شتافتند ، اگرچه جمعیت آنجا – مانند استان پروینستاون – به شدت واکسینه شده بودند و بنابراین از همان ابتدا محافظت می شدند.

وضعیت در فلوریدا ، تگزاس و همسایگان آنها برعکس شده است ، جایی که میزان واکسیناسیون پایین است و مقاومت در برابر ماسک بالا است. در آنجا و در دیگر مناطق جمهوری خواه ، ایده استتار دوباره با مقاومت قوی و نذرهای چالش برانگیز مواجه شد. فرماندار لوئیزیانا ، جان بل ادواردز ، دموکرات میانه رو ، روز دوشنبه اعلام کرد که ایالت وی وظیفه نقاب را باز می گرداند و یک آزمایش بالقوه برای اقدامات سخت تر در منطقه است.

مردم منتظر دریافت آزمایش کووید -19 در یک محل آزمایش پاپ آپ در 26 ژوئیه 2021 در میامی ، فلوریدا هستند.  (جو ریدل / گتی ایماژ)

سایت راه اندازی آزمایش COVID-19 در میامی در 26 ژوئیه (Joe Raedle / Getty Images)

دسنتیس ، به ویژه ، به راحتی نقش دشمن کاخ سفید را بر عهده گرفت – نقشی که به گفته وی اگر در سال 2024 برای ریاست جمهوری کاندیدا شود ، می تواند از نظر سیاسی به او کمک کند. همه گیر منتقدان می گویند ضبط مبالغه آمیز و نادرست است.

در روزهای اخیر ، DeSantis با اعمال دستورات جدید ماسک ، از جمله در مدارس ، دست و پنجه نرم کرده است. وی پیش از این در دادگاه به دلیل تلاش برای اعمال دستور واکسن در بنادر فلوریدا با صنعت کشتی مسافرتی مبارزه کرد.

سرخوردگی از ابوت و دی سانتیس مطمئناً به این دلیل است که هر دو مرد طوری به نظر می رسند که می خواهند دفتر فعلی بایدن را اشغال کنند. آنها انگیزه سیاسی چندانی برای پیروی از دستورالعمل های دولت او ندارند ، زیرا پایگاه جمهوری خواهان تقریباً آنها را به خاطر این کار مجازات خواهد کرد.

یک خبرنگار روز سه شنبه از پساکی پرسید که آیا رئیس جمهور در مورد جهش فلوریدا با دی سانتیس صحبت کرده است؟ او پاسخ داد: “اگر ما فکر می کردیم مهم است ،” من مطمئنم که او اهمیت خواهد داد. “

____

بیشتر از یاهو نیوز بخوانید:
منبع: fizik-news.ir