[ad_1]

در آمریکا ، آسان است که باور کنیم – و احتمالاً درست است ، با توجه به میزان واکسیناسیون سریع کشور و میزان بالای عفونت های قبلی – که بدترین بیماری همه گیر COVID-19 به پایان رسیده است.

اما در هند اکنون هر روز از روز گذشته بدتر است.

“فقط در 24 ساعت گذشته ، [India has] دکتر کاویتا پاتل ، دستیار پزشکی در یاهو نیوز گفت: “300000 مورد وجود دارد و مطمئناً کافی نیست.” “در برخی از مناطق هند ، مانند بمبئی و دهلی نو ، از هر 3 نفر 1 یا 1 آزمایش مثبت دارد [and that’s] در واقع ، من دوباره دست کم می گیرم. در نتیجه بیمارستان های هند کاملا پر شده است. اکنون سهمیه بندی همه چیز وجود دارد ، از جمله پزشکان ، پرستاران ، اکسیژن ، تخت ها ، مواد مصرفی. “

بیش از یک سال پس از همه گیری ، تعمیق اختلافات بین دو بزرگترین کشور جهان باید به آمریکایی های خوش بین یادآوری کند که نور انتهای تونل آنها برای اکثر مردم جهان بسیار دور است – و احتمالاً زمان آن فرا رسیده است که ایالات متحده باید شروع به فکر کردن در مورد چگونگی آن می تواند به پایان همه گیری همه جا کمک کند.

یک زن پس از مرگ شوهرش به دلیل بیماری ویروس کرونا (COVID-19) در مقابل سردخانه بیمارستان COVID-19 در احمدآباد ، هند ، 20 آوریل 2021 (آمیت دیو / رویترز) آرام می گیرد

زنی در احمدآباد ، هند ، روز سه شنبه پس از مرگ همسرش در اثر بیماری COVID-19 ، آرام شد. (آمیت دیو / رویترز)

در اوج زمستان امسال ، ایالات متحده به طور متوسط ​​260،000 مورد جدید با COVID-19 در هر روز ثبت می کند. با این حال ، پس از جهش 122 درصدی در 14 روز گذشته ، تعداد موارد روزانه در هند در این هفته دو بار از این آستانه عبور کرده است. منحنی آنقدر شیب دار است که تقریباً عمودی است.

اگر به گفته بهرامار موکرجی ، بیوستاتیک در دانشگاه میشیگان در هند ، ویروس با همان کلیپ ادامه یابد ، ماه آینده می تواند به طور متوسط ​​نیم میلیون مورد جدید باشد ، رقمی که هیچ کشوری تاکنون به آن نزدیک نشده است. احتمالاً مرگ و میرها در پی خواهد داشت: فقط در دو هفته گذشته ، آنها 128 درصد جهش کرده اند.

در حال حاضر ، هند از هر سه مورد جدید در سراسر جهان یک مورد را در اختیار دارد. سرعت انتشار آن سریعترین در جهان است. و به زودی سونامی هیچ نشانی از محو شدن ندارد.

اما مشکل بزرگتر این است که این اعداد وحشتناک فقط بخشی از داستان را بازگو می کنند. اول ، هند در حال حاضر با سرعت بسیار کمتری (در حدود 1 آزمایش در هر 1000 نفر در روز) در مقایسه با سطح بالای آب اخیر در کشورهای غربی مانند ایالات متحده آمریکا (5.5) ، فرانسه (8) یا انگلستان (21) در حال آزمایش است. .) در همین حال ، در دهلی ، یکی از مناطق آسیب دیده هند ، این آزمایش 30 درصد را پشت سر گذاشت و باعث محاصره شش روزه شد. ترکیبی از آزمایش ناکافی و مثبت بودن بالا نشان می دهد که صدها هزار عفونت هر روز بدون شناسایی باقی می مانند.

یک کارگر بهداشتی در 21 آوریل 2021 یک سواب بینی از یک دختر کشمیری را برای آزمایش COVID-19 در سریناگر ، کشمیر تحت کنترل هند نمونه برداری می کند (دار یاسین / AP)

یک کارگر بهداشت روز چهارشنبه دختری را از نظر COVID-19 در سریناگر در کشمیر تحت کنترل هند آزمایش می کند. (دار یاسین / AP)

بسیاری – شاید بیشتر – مرگ و میر ناشی از COVID-19 نیز فراموش نشده است. هند در حال حاضر به طور متوسط ​​بیش از 1100 مرگ و میر دارد که پس از برزیل دومین مورد در جهان است. اما همانطور که Ramanan Laxminarayan ، اقتصاددان و اپیدمیولوژیست که بنیانگذار و مدیر مرکز پویایی بیماری ها ، اقتصاد و سیاست است ، در مصاحبه اخیر خود با نیویورکر توضیح داد ، “ما از علت مرگ چهار نفر از پنج نفر در زمانهای عادی “در هند. زیرا” فقط یک از هر پنج مرگ در پزشکی ثبت می شود “- و” این در طول COVID ادامه دارد “.

در همان زمان ، لاکسمینارایان ادامه داد ، “سطح آزمایش به قدری پایین است که افرادی که آزمایش نشده اند و سپس بر اثر سکته مغزی یا حمله قلبی فوت کرده اند که احتمالاً مربوط به COVID بود ، گزارش نمی شود که از COVID در حال مرگ هستند. “

به عبارت دیگر ، تعداد ناکافی احتمالاً بسیار زیاد است.

گزارش ها از جبهه های جهش مارپیچ در هند از این نظریه پشتیبانی می کند. طبق تحقیقات رویترز که روز دوشنبه منتشر شد ، “چندین مهم [Indian] طبق گفته مقامات سوزاندن جسد و گورستان ، رسانه ها و مروری بر داده های دولت ، شهرها گزارش می کنند که تعداد بیشتری از سوزاندن و دفن ویروس کرونا نسبت به قربانیان رسمی COVID-19 وجود دارد. “

اقوامی که از تجهیزات محافظت شخصی (PPE) استفاده می کنند در مراسم تشییع جنازه مردی که به دلیل بیماری ویروس کرونا (COVID-19) در یک جسد سوزاندن در دهلی نو ، هند ، در 21 آوریل 2021 (ادنان عبیدی / رویترز) درگذشت ، شرکت کردند.

اقوام و خانواده هایشان که از تجهیزات محافظتی شخصی استفاده می کردند ، روز چهارشنبه در مراسم تشییع جنازه مردی که به دلیل ابتلا به COVID-19 در یک جسد سوزاندن در دهلی نو درگذشت شرکت کردند. (عدنان آبیدی / رویترز)

به عنوان مثال ، سوره رویترز گزارش داد که در هفته گذشته ، دو مرکز بیش از 100 جسد در روز را تحت پروتکل COVID سوزانده اند – بسیار بالاتر از تعداد رسمی تلفات روزانه COVID در شهر حدود 25. در یک ، اجاق گاز و هیزم آنقدر طولانی و بدون وقفه کار کرد که “قطعات فلزی شروع به ذوب شدن کردند”.

در Lucknow ، داده های بزرگترین کوره سوزاندن COVID به تنهایی نشان می دهد که تعداد اجساد رسیده در شش روز مختلف در ماه آوریل ، دو برابر تعداد رسمی مرگ های ثبت شده در سطح شهر بوده است. در جای دیگر ، India Today گزارش داد که فقط دو مرکز بوپال 187 جسد را در روزهایی که تعداد تلفات رسمی شهر 5 نفر بود ، سوزانده و در احمدآباد هفته گذشته ، 63 جسد در یک روز که کل شهر فقط 20 ویروس کرونا را ثبت کرده بود ، یک بیمارستان سوزاندن COVID را ترک کردند. فوتشدگان.

بیمارستان ها نیز در آستانه سقوط هستند. “دو بیمار در بیمارستان های بزرگ دهلی نو در یک تخت هستند و این در صورتی است که شما بتوانید از ابتدا وارد بیمارستان شوید. به معنای واقعی کلمه ردیف های آمبولانس به طول 50 یا صد وجود دارد. ” نتیجه این یک حلقه معیوب است: هرچه بیماران بیشتر مجبور به رقابت برای تخت های محدود ، اکسیژن و دارو باشند ، مراقبت بیشتری از آنها رنج می برد – و افراد بیشتری می توانند نجات پیدا کنند.

آمبولانس هایی که بیماران مبتلا به COVID-19 را به صف منتقل می کنند و منتظرند تا نوبت آنها در بیمارستان ویژه دولتی COVID-19 در احمدآباد ، هند در 17 آوریل 2021 ویزیت شود (آجیت سولانکی / AP)

آمبولانس های منتقل کننده بیماران مبتلا به COVID-19 هفته گذشته در یک بیمارستان دولتی ویژه COVID-19 در احمدآباد هند ردیف شده اند. (آجیت سولانکی / AP)

گوتام منون ، استاد دانشگاه آشوکا ، به رویترز گفت: “فشار زیاد به بیمارستان ها و سیستم مراقبت های بهداشتی در حال حاضر به این معنی است که تعداد زیادی از افرادی که در صورت دسترسی به خدمات بیمارستانی بهبود می یابند ممکن است بمیرند.”

فقط این نیست که اوضاع هند بد است و احتمالاً بدتر هم می شود. نکته این است که هند چندان منحصر به فرد نیست. به نظر می رسد مانند بسیاری از کشورهای فقیر در کشورهای در حال توسعه ، هند در مراحل اولیه شیوع یک گلوله اجتناب می کند ، و بیشتر جمعیت خود را دست نخورده باقی می گذارد – و فاقد مصونیت است.

مانند بسیاری از همین کشورها ، هند پس از محاصره ای به ظاهر موفق و هجوم اخیر عفونت ها ، به یک احساس کاذب امنیتی تبدیل شده است. کمتر از دو ماه پیش ، وزیر بهداشت کشور اعلام کرد که وارد “نهایی” همه گیری ها و تجمعات گسترده ای شده است – مسابقات کریکت ، عروسی های بزرگ ، تجمعات انتخابات – بلافاصله از سر گرفته شده است. و تقریباً مانند سایر کشورهای در حال توسعه ، به سختی کسی در هند – فقط 8 درصد از جمعیت عظیم آن – حداقل یک دوز واکسن دریافت کرده است.

مردان مقدس سددو یا هندو در زمان شاهی اسنان در رودخانه گنگ غوطه ور می شوند

مردان مقدس هندو اوایل این ماه در جریان شاهی اسنان در جشنواره Kumbh Mela یا Jar ، در میان شیوع ویروس کرونا ، در رودخانه گنگ در Haridwar ، هند غوطه ور شده اند. (Sidici دانمارکی / رویترز)

به بیان بهتر 40 درصد آمریکایی ها ، 50 درصد انگلیسی ها و 60 درصد اسرائیلی ها حداقل یک دوز واکسن دریافت کرده اند.

هنوز هم ، در سطح جهانی ، ایالات متحده ، انگلیس و اسرائیل بهتر هستند. تاکنون فقط 33 کشور حداقل به 20 درصد از ساکنان خود یک دوز واکسن داده اند. 160 نفر یا بیشتر باقیمانده نیستند – و بیش از 100 نفر از آنها حتی پشت هند هستند.

اپیدمیولوژیست ها به آمریکایی ها می گویند که باید از این نابرابری ها مراقبت کنند زیرا این امر مستقیماً در پیشرفت آمریکا در برابر بیماری همه گیر به صورت انواع مختلف یا نسخه های جهش یافته ویروس که می تواند به طور بالقوه از ایمنی دور شود ، از واکسن جلوگیری کند و یا با کارآیی بیشتری از فردی به فرد دیگر منتقل شود. چرا؟ زیرا به احتمال زیاد انواع خطرناک در مکانهایی ایجاد می شود که شیوع آن زیاد است و بسیاری از افراد برای مدت طولانی بیمار هستند.

و این درست است که آنچه ارزشمند است این است که هند اکنون با مشکل خود دست و پنجه نرم می کند. B.1.617 نامیده می شود ، این یک “جهش مضاعف” با جفت تغییر در جهش پروتئین است که می تواند انتقال آن را افزایش داده و به آن کمک کند تا در برابر ایمنی تا حدی مقاومت کند. دانشمندان هنوز در تلاشند بفهمند ، در صورت وجود ، B.1.617 چه نقشی در موج هند دارد. برای امنیت بیشتر ، انگلیس روز دوشنبه سفر از هند را ممنوع کرد و نخست وزیر بوریس جانسون سفر خود به آنجا را لغو کرد.

با این وجود ، نتیجه نهایی این است که هند – با کمبود نسبی ایمنی قبلی ، سرعت پایین واکسیناسیون ، اجتماعات گسترده و محله های نزدیک آن – در برابر جهش گسترده COVID-19 حتی بدون نسخه جدیدی که باعث ایجاد آسیب پذیری شود ، آسیب پذیر است. بدتر مانند اکثر کشورهای دیگر جهان.

اطلاعیه کمبود واکسن ویروس کرونا (COVID-19) که در مرکز واکسیناسیون بمبئی ، هند ، 8 آوریل 2021 دیده می شود (فرانسیس ماسکارنهاس / رویترز)

توجه به کمبود واکسن COVID-19 که در بمبئی ، هند ، در تاریخ 8 آوریل مشاهده شد (Francis Mascarenhas / Reuters)

به همین ترتیب ، کشوری مانند ایالات متحده – که فقط 4.3٪ از جمعیت جهان در آن زندگی می کنند اما 23.9٪ از واکسیناسیون ها – به طور فزاینده ای آسیب پذیر نیست. حتی احتمال خطر ابتلا به انواع مختلف در آمریکا بیش از حد است: واکسن های موجود هنوز هم از آنها محافظت می کنند و عکس های تقویت کننده فوق العاده م alreadyثر در حال تولید هستند.

همانطور که عرضه ایالات متحده بیش از تقاضا شروع می شود – و حتی در حالی که بزرگترین تولیدکننده واکسن در جهان برای واکسیناسیون مردم خود تلاش می کند ، این سوال پیش می آید: آمریکا با 328 میلیون نفر جمعیت چیست ، در نهایت با 1.2 میلیارد دوز باقیمانده واکسن انجام خواهد شد قبلاً تهیه کرده است؟

“اکنون که تجهیزات خود را آزمایش کردیم و این برای کل جمعیت ما کافی است ، [the United States] ما باید به فکر توزیع هرگونه واکسن غیرضروری و همچنین ظرفیت تولید خود برای کمک به کشورهای دیگر باشیم. “

“این چیزی است که ما باید با آن مقابله کنیم هرچه به مصونیت خود از گله نزدیک و نزدیکتر شویم … اما کشورهای دیگر عقب مانده اند.”

____

بیشتر بخوانید از یاهو نیوز:

[ad_2]

منبع: fizik-news.ir