[ad_1]

واشنگتن – درست چند روز پس از اعلام جانسون و جانسون ، 15 میلیون دوز واکسن ویروس کرونا ، مقامات فدرال با استناد به گزارش لخته شدن خون ، به ایالات توصیه کرده اند که از استفاده کامل واکسن خودداری کنند.

سازمان غذا و دارو و مراکز کنترل و پیشگیری از بیماری ، که صبح روز سه شنبه منتشر شد ، گفت که آژانس ها “با احتیاط عمل می کنند ، و خاطرنشان می کنند که” عوارض جانبی بسیار نادر است. “

در ایالات متحده شش گزارش از تقریباً هفت میلیون دوز تجویز شده وجود داشته است. در هر شش مورد زنان 18 تا 48 سال دیده شده است. یکی از این زنان درگذشت.

مشخص نیست که چه عواملی باعث بیماری این زنان شده است و یا چند نفر دیگر واکنش های مشابهی داشته اند. دکتر جورج روترفورد سوم ، متخصص اپیدمیولوژیک در دانشگاه کالیفرنیا ، سانفرانسیسکو ، در نامه ای به یاهو نیوز گفت: عدم درک صحیح این دلیل است که مقامات بهداشت عمومی “باید ترمز بگذارند و بفهمند چه خبر است”.

یک جعبه دوز واکسن علیه جانسون و جانسون COVID-19 در داروخانه Grubb Capitol Hill در روز دوشنبه ، 12 آوریل 2021 (تام ویلیامز / CQ-Roll Call ، شرکت از طریق گتی ایماژ) به تصویر کشیده شده است.

یک جعبه دوز واکسن Janssen COVID-19 از جانسون و جانسون در داروخانه Grubb در Capitol Hill در روز دوشنبه ، 12 آوریل 2021 (تام ویلیامز / CQ-Roll Call ، شرکت از طریق گتی ایماژ) به تصویر کشیده شده است.

مقامات بهداشت عمومی چیزی نگفتند که تعطیلات چقدر طول خواهد کشید ، اگرچه روز سه شنبه ، برای بحث در مورد این موضوع ، دکتر آن شوکت ، معاون مدیر کل CDC ، گفت که آژانس ها “به سرعت برخی از توصیه ها را ارائه می دهند”. وی افزود ، کمیته مشاوره عمل ایمن سازی CDC روز چهارشنبه برای “بررسی داده ها” در مورد لخته شدن خون انسان پس از دریافت واکسن جانسون و جانسون ، جلسه می گذارد.

دولت بایدن در تلاش است تا با واکسیناسیون روزانه 3 میلیون نفر ، واکسیناسیون در ماه گذشته را از دست ندهد. در یک ایمیل پس از اعلامیه FDA-CDC ، جف زینز ، هماهنگ کننده پاسخ ویروس کرونا ویروس همه گیر کاخ سفید در بیانیه ای گفت که “هیچ تأثیر قابل توجهی در برنامه های واکسیناسیون ما نخواهد داشت” زیرا بیشتر واکسن هایی که در ایالات متحده تزریق می شوند ، از Pfizer و Modern است. زینتز خاطرنشان کرد که واکسن جانسون و جانسون کمتر از پنج درصد دوزهای تجویز شده را تشکیل می دهد.

اعلامیه روز سه شنبه واکسن جانسون و جانسون به عنوان یک توصیه ، نه یک دستور ، صورت گرفت ، اما باعث شد چندین ایالت جلسات افرادی را که انتظار دارند این نسخه از واکسن را دریافت کنند لغو کنند ، و ناامیدی دیگری را به آنچه برای بسیاری از افراد ایجاد شده اضافه کرد ، بسیار ناامید کننده روند.

به عنوان مثال ، در واشنگتن دی سی ، وزارت بهداشت به افرادی که از قبل ثبت نام کرده بودند برای دریافت واکسن جانسون و جانسون گفت که پس از اخطار FDA-CDC ، “این به تمام ارائه دهندگان واکسن ما اطلاع داد که استفاده از جانسون و جانسون را به طور موقت متوقف کنند. جانسون ، در حالی که CDC و FDA ممکن است برای بحث و گفتگو بیشتر با یکدیگر دیدار کنند. “

مردم برای دریافت واکسن COVID-19 در Baldwin Hills Crenshaw Plaza در لس آنجلس در تاریخ 1 آوریل 2021 وارد می شوند (Damian Dovarganes / AP)

مردم برای دریافت واکسن COVID-19 در Baldwin Hills Crenshaw Plaza در لس آنجلس در تاریخ 1 آوریل 2021 وارد می شوند (Damian Dovarganes / AP)

امروزه ، متخصصان بهداشت و رهبران منتخب تعادل پیچیده ای دارند: آنها به افراد نیاز دارند که از ایمن بودن واکسن های ویروس کرونا اطمینان داشته باشند ، اما آنها همچنین باید بدون ترس اذعان کنند که افراد گاهی اوقات اثرات سوئی دارند. دکتر پیتر مارکس ، مدیر مرکز ارزیابی و تحقیقات محصولات ارگانیک FDA ، در یک کنفرانس خبری روز سه شنبه گفت که هیچ مشکلی در لخته شدن واکسن های Pfizer و Moderna وجود نداشته است.

برخی با این سوال که آیا با توجه به احتمال زیاد ایالات متحده در آستانه موج ویروس کرونا چهارم ، مکث موجه است؟ “آنچه در حال حاضر بدون شک درست است” دکتر Megan L. Rani از Brown ، “این است که موارد covid-19 در ایالات متحده و سراسر جهان در حال افزایش است و واکسن J&J برای پیشگیری از بیماری بسیار خوب است / برای جلوگیری از بیماری های جدی و مرگ بسیار عالی است. “

در بیانیه ای که روز سه شنبه پس از اعلامیه صادر شد ، رئیس جمهور سابق دونالد ج. ترامپ گفت که رئیس جمهور بایدن با اجازه دادن به وقفه ، “خدمات بد وحشتناکی” انجام داده است.

با این حال ، به نظر می رسد تصمیم برای مکث فقط توسط دانشمندان FDA و CDC گرفته شده است. اگر رئیس جمهور بایدن در این تصمیم دخالت کند ، اگر بی سابقه نباشد ، غیر معمول خواهد بود.

ترامپ مدتهاست که از تولید واکسن ویروس کرونا در آخرین سال حکومت خود ناراحت است. وی روز سه شنبه در بیانیه خود این موضوع را روشن و ادعا كرد كه Pfizer و FDA منتظر ماندند تا انتخابات ریاست جمهوری در ماه نوامبر تائیدیه واكسن را اعلام كند و این به ضرر چشم انداز سیاسی آن بود. ترامپ در بیانیه ای گفت: “من آنها را خیلی دوست نداشتم ، زیرا آنها را بسیار سخت تحت فشار قرار دادم.”

دکتر آن شوکت ، عضو گروه ویژه ریاست جمهوری کرونا ویروس ، در یک کنفرانس مطبوعاتی در جلسه مطبوعاتی کاخ سفید بردی صحبت کرد و رئیس جمهور ترامپ در تاریخ 26 فوریه سال 2020 در واشنگتن در پس زمینه بود.  (/ ایوان ووچی / AP)

دکتر آن شوکت ، عضو گروه ویژه ریاست جمهوری کرونا ویروس ، در یک کنفرانس مطبوعاتی در جلسه مطبوعاتی کاخ سفید بردی سخنرانی کرد و رئیس جمهور ترامپ در تاریخ 26 فوریه سال 2020 در واشنگتن در پس زمینه بود. (/ ایوان ووچی / AP)

در طی یک جلسه مطبوعاتی ، دکتر شوچات ، یک مقام CDC ، گفت: “آماده سازی سیستم بهداشتی برای شناسایی و معالجه مناسب بیماران و گزارش موارد شدید که ممکن است در انسان رخ دهد” ، واکسن J&J را دریافت کرد. “محققان می خواهند بدانند آیا شش زن مورد مشترکی دارند که آنها را در معرض لخته شدن خون قرار می دهد.

دکتر پاول اوفیت از بیمارستان کودکان فیلادلفیا ، پیشگام علوم واکسن ، به یاهو نیوز گفت: “من فکر می کنم این حرکت درستی بود.” “این یک عارضه جانبی نادر اما جدی است و ما واکسن های دیگری نیز در دسترس داریم که این عارضه جانبی را ایجاد نمی کند.”

ماه گذشته ، اروپا با ارعاب مشابهی نسبت به واکسن AstraZeneca روبرو شد ، که باعث لخته شدن خون در ده ها نفر شد ، تقریبا همه آنها زنان زیر 60 سال بودند. هر دو واکسن تولید شده توسط AstraZeneca و Johnson & Johnson برای ایجاد پاسخ ایمنی استفاده می شود. واکسن های تولید شده توسط Pfizer و Moderna از یک ابزار پیچیده و جدید به نام استفاده می کنند.

استفاده از واکسن AstraZeneca پس از اینکه آژانس دارویی اروپا در مورد وقوع لخته خون مرتبط با آن تصمیم گرفت متوقف شد. بررسی واکسن جانسون و جانسون توسط آمریکا ممکن است به همین نتیجه منجر شود.

____

بیشتر بخوانید از یاهو نیوز:[ad_2]

منبع: fizik-news.ir