شیوع در Provincetown نشان می دهد که واکسن ها کار می کنند


در روزهای اخیر ، گزارش های مربوط به خوشه ویروس کرونا در Provincetown ، ماساچوست ، به یک درس واقعی در مورد جدی نگرفتن دلتا کرونا به اندازه کافی ، حتی در صورت واکسیناسیون افراد تبدیل شده است. بیش از 800 نفر به این بیماری مبتلا شده اند که موارد مربوط به جشن 4 ژوئیه در اجتماعات تفریحی کیپ کد ، تا مینه سوتا است.

در ابتدا ، این شبیه تکرار رالی موتورسیکلت Sturgis در تابستان گذشته در داکوتای جنوبی به نظر می رسد. صدها هزار نفری که در آنجا جمع شدند ، عمدتا بدون ماسک ، متعاقباً ویروس کرونا را در سراسر کشور پخش کردند و هزاران مورد را تا اوایل پاییز 2020 گزارش کردند.

اما جدا از مقیاس ، تفاوت معناداری بین Provincetown امروز و Sturgess در آن زمان وجود دارد ، تفاوتی که وزن واقعی شیوع Provincetown را زیر سوال می برد. اگرچه صدها نفر به این ویروس مبتلا شده اند ، هیچ کس فوت نکرده و تعداد کمی از آنها در بیمارستان بستری شده اند: هفت مورد از مجموع 833 مورد تا چهارشنبه شب.

در حالی که این شیوع نگرانی هایی را در مورد “موارد موفقیت آمیز” در بین افراد واکسینه شده ایجاد کرده است ، تاریخ استان Provincetown را می توان به راحتی به عنوان یکی از علوم پیروز بر کرونا مشاهده کرد.

روی تابلو ساندویچ در پیاده رو آجری نوشته شده است

یک تابلو هشدار می دهد که ماسک های محافظ در یک خیابان خرید معمولاً شلوغ در 25 مه 2020 در Provincetown ، ماساچوست مورد نیاز است (مایکل دوایر / AP)

الکس مورس مدیر شهری به یاهو نیوز گفت: “واکسن ها کار می کنند.” وی خاطرنشان کرد که تنها 5.9 درصد از آزمایشات کرونا در آن روز مثبت بود ، در حالی که 15 درصد بالای آن مثبت بود. وی در پایان گفت: “اوضاع روز به روز بهتر می شود.” و استدلال کرد که اعمال مجدد دستور ماسک ، هرچند نامطلوب ، به بهبود کمک کرده است.

وی همچنین زمینه مهمی در مورد موارد مثبت ناشی از Provincetown بیان کرد: مورس گفت که حدود 70 درصد موارد علامت دار بوده اند ، اما این علائم به طور کلی خفیف است. وی گفت: “ما شاهد جهش در بستری ها نبوده ایم.”

مهمتر از همه ، هیچ یک از هفت بیمار بستری در بیمارستان با COVID-19 فوت نکردند.

دکتر لوسی مک براید ، متخصص داخلی در واشنگتن می گوید ، “در حالی که هر گونه شیوع” البته غم انگیز است “، اما” قدرت واکسن های COVID “را نشان می دهد ، که تضمین می کند اکثر موارد در Provincetown خفیف یا بدون علامت بوده اند.

این خوشه ، همانطور که مک براید می گوید ، “یک یادآوری قوی از اهمیت حیاتی واکسیناسیون است.”

حتما بخوانید:
آموزش تخصصی تعمیر پکیج دیواری 0 تا 100

Provincetown واقع در لبه کیپ کد ، شاید معروف ترین تفرجگاه همجنسگرایان در این کشور باشد. میراث ایدز / HIV عمیقا در روان شهر جا خوش کرده است.

“Provincetown یکی از بالاترین سطوح واکسیناسیون در جامعه بریتانیا است [of Massachusetts]وب سایت بهداشت عمومی شهر اشاره می کند و تقریباً همه ساکنان بالای 12 سال کاملاً واکسینه شده اند. ماساچوست ، به نوبه خود ، دومین ایالت واکسینه شده در این کشور پس از ورمونت است. (یک برآورد نرخ واکسیناسیون را در Provincetown 114 درصد می داند ، اگرچه این رقم متورم شامل بازدیدکنندگان واکسینه شده در خارج از شهر است ، که بیش از درصد کمی از ساکنان غیر واکسینه شده را جبران می کند.)

یک متصدی بار با ماسک صورت نوشیدنی ها را با یک لیوان تمیز در یک قفسه زیر قفسه می ریزد

متصدی بار دنیس آنجلوف از Provincetown ، ماساچوست ، در 6 آوریل در Provincetown در رستوران Tin Pan Alley مشروب می ریزد. (استفان سنن / AP)

به نظر می رسد سطوح بالای واکسیناسیون به پروینستاون مجوز داده است تا در ماه های تابستان بهترین کاری را انجام دهد: یک مهمانی. هوای گرم ، روستای خواب آلود و جذاب را به نسخه ای رنگارنگ و فراگیر از خیابان بوربون تبدیل می کند.

هزاران نفر از بازدیدکنندگان در آخر هفته 4 جولای به کافه ها و رستوران های خیابان تجاری سرازیر می شوند که ماه های شلوغی را در پتاون باز می کند ، زیرا مردم محلی مایلند این مکان را صدا کنند.

گروه در ابتدا یک شایعه در شهر بود ، سپس اخبار محلی ، سپس یک عنوان ملی. یک گزارش اولیه در روزنامه همجنسگرایان واشنگتن بلد منتشر شد که در منطقه کلمبیا منتشر شد. در مقاله ای که در 14 جولای منتشر شد ، آمده است: “ده ها آزمایش مثبت ویروس پس از تعطیلات آخر هفته.” مانند تمام گزارشات بعدی ، ذکر می شود که اکثر افرادی که پس از بازگشت از Provincetown مثبت بودند ، واکسینه شده بودند.

ویروس کرونا در ابتدا بسیار قابل انتقال بود و دلتا نیز بسیار قابل انتقال است. دهها نفر به سرعت صدها نفر شدند. به گفته مقامات ، خوشه Provincetown در حال حاضر حداقل 430 مورد دارد. “

یک مقام محلی شکایت کرد: “من احساس کردم که کار ما با کووید تمام شده است و کار ما تمام نشده است.” این یک خودداری ساده بود. پروینستاون هشدار داد که همه گیری تمام نشده است ، و اعلام “استقلال” رئیس جمهور بایدن از ویروس کرونا ، که توسط کاخ سفید در 4 ژوئیه صادر شد ، اشتباه و زودرس بود.

تابلویی که بر روی خیابانی آویزان شده بود و توسط چند عابر پیاده نقاب دار مشخص شده بود

یک تابلو با نکات حفاظتی COVID-19 در یک خیابان خرید معمولاً شلوغ در مه 2020 در Provincetown ، ماساچوست (مایکل دوایر / AP)

یک بوستونیایی به نام تراویس داگنایس ، که آخر هفته در روز استقلال به پروینستاون سفر کرده بود و به بیماری کووید -19 مبتلا شده بود ، به رادیو عمومی On On گفت: “ما عجله داشتیم که خیلی سریع به حالت عادی برگردیم.” او یک نگرانی بی دغدغه قبل از همه گیری را توصیف کرد که به نظر او در گذشته قابل توجیه نبود.

حتما بخوانید:
چگونه در مورد ساختار تجاری برای شرکت حقوقی خود تصمیم بگیرید

به گفته مورس ، مدیر شهر ، داگنس به طور کامل واکسینه شد و حدود 74 درصد از 833 نفر در منطقه ای که به عنوان خوشه Provincetown شناخته شد (حدود 300 مورد از آنها خارج از استان پروینستاون بودند). چنین عفونت های نادری نادر است ، اما می تواند رخ دهد ، به ویژه در نوع دلتا ، که قوی تر از سایر نسخه های عامل بیماری زا ویروس کرونا تولید می شود.

هدف اصلی مقامات بهداشت عمومی این است که مردم را از بیمارستان ها دور نگه دارند و واکسن ها در این زمینه بسیار مثر هستند. در اوایل ماه جاری ، رئیس مرکز کنترل و پیشگیری از بیماری ها ، دکتر روشل والنسکی ، فاش کرد که از افرادی که در ماه ژوئن بر اثر COVID-19 فوت کردند ، 99.5 درصد واکسینه نشده بودند.

مقامات شهری و ایالتی به سرعت واکنش نشان دادند و به مردم توصیه کردند هفته گذشته از ماسک استفاده کنند. در پایان این هفته ، این راهنما به دستور استتار داخلی داخلی تبدیل شد. این حرکت نشان دهنده افزایش درک در سراسر کشور است که گزینه دلتا نیاز به توجه بیشتری دارد. در اوایل این هفته ، CDC گفت که در مکانهایی که انتقال ویروس زیاد و قابل توجه است ، حتی افراد واکسینه شده باید از ماسک استفاده کنند. دستورالعمل های جدید یک شکست برای کشوری است که در پایان پایان همه گیری به خود آمده است.

به نظر می رسد مورد Provincetown بیش از هر چیز نشان می دهد که واکسن ها کار می کنند. دکتر مونیکا گاندی ، متخصص بیماری های عفونی در دانشگاه کالیفرنیا ، سان فرانسیسکو می گوید: “قدرت واکسن ها توانایی آنها در جلوگیری از بیماری های جدی و مرگ است.” “در حقیقت ، واکسن ها پشتکار باور نکردنی را در رسیدن به این هدف نشان می دهند ، همانطور که در این شیوع بزرگ مشهود است.”

مردمی که در ساحل ماهیگیری می کنند

مردم در ساحل Race Point ، بخشی از ساحل ملی کیپ کد ، در ماه مه 2020 ، در Provincetown ، ماساچوست ماهیگیری می کنند (مایکل دوایر / AP)

گاندی می گوید ، در سراسر کشور 0.002 درصد از افراد واکسینه شده پیشرفت های شدیدی را تجربه کرده اند.

برای دکتر Jayanta Bhatacharya ، اقتصاددان بهداشت در استانفورد که دارای مواضع غیر استاندارد در مورد ویروس است ، داستان پیشرفت ها و عقب نشینی از همه گیری اشتباه است. وی به دولت بایدن گفت: “آنها این فرصت را برای اعلام پیروزی بزرگ از دست می دهند.” “آنها واقعاً در اجرای واکسن برای محافظت از افراد آسیب پذیر بسیار عالی عمل کردند.” در عین حال ، او نمی فهمد که چرا برخی جمهوری خواهان برای همان واکسن هایی که پایان همه گیری را نشان می دهد ، بدخواه هستند.

در مورد Provincetown ، همه چیز در حال عادی شدن است. مورس به یاهو نیوز گفت: مردم هفته خانواده ندارند. وی گفت: “پتاون هنوز یک مکان بسیار پر جنب و جوش است.”

____

بیشتر از یاهو نیوز بخوانید:


منبع: fizik-news.ir

hacklink al hd film izle php shell indir siber güvenlik türkçe anime izle Fethiye Escort android rat duşakabin fiyatları fud crypter hack forum html nullednulled themesMobil Ödeme bozdurma