[ad_1]

واشنگتن – دکتر آنتونی فاوسی که صبح روز سه شنبه روی صحنه انستیتوهای ملی بهداشت نشسته بود ، آستین پیراهن آبی خود را بالا زد و اولین دوز واکسن Moderna coronavirus را دریافت کرد.

کالین مک گوان ، مدیر تحقیق در NIH ، رویدادی در دفتر م Instituteسسه مریلند ، گفت: “بسیاری از ملت ما می گویند ،” اگر دکتر فاوسی واکسن بزند ، من واکسن می زنم. “

واکسن Moderna دومین واکسنی است که برای استفاده اضطراری توسط سازمان غذا و دارو تأیید شده است ، یک هفته پس از آنکه Pfizer همان مجوز پیگیری سریع را برای واکسن خود دریافت کرد. دولت ترامپ در حال تحویل حدود 8 میلیون دوز واکسن (که هم به پرتاب های اولیه و هم به پرتاب های تقویت کننده نیاز دارد) در این هفته است.

آنتونی فوزی قبل از دریافت واکسن COVID-19 Moderna در روز سه شنبه در بتسدا ، مادام العمر.  (پاتریک سمنسکی / آسوشیتدپرس / بلومبرگ از طریق گتی ایماژ)
آنتونی فاوتی قبل از دریافت واکسن COVID-19 Moderna در روز سه شنبه در بتسدا ، مادر. (پاتریک سمنسکی / آسوشیتدپرس / بلومبرگ از طریق گتی ایماژ)

ویروس کرونا هر روز به بیش از 2000 نفر در سراسر کشور می کشد. در همان زمان ، طبق مطالعه جدید USA Today ، تمایل آمریکایی ها به دریافت این واکسن در حال افزایش است. این رویداد روز سه شنبه با هدف افزایش بیشتر این اعتماد به نفس و مقابله با ادعاهای دروغین در مورد واکسن منتشر شده در اینترنت انجام شد. معاون رئیس جمهور مایک پنس و همسرش ، و همچنین سایر مقامات دولت و رهبران کنگره ، نیز در رویدادهای تلویزیونی واکسینه شده اند. رئیس جمهور ترامپ واکسینه نشده و هیچ برنامه ای برای دریافت عکس های وی اعلام نشده است.

فاوسی ، رئیس دیرینه انستیتوی ملی آلرژی و بیماری های عفونی و عضو گروه کاری ویروس کرونا در کاخ سفید ، بهار سال گذشته به عنوان معتبرترین منبع اطلاعاتی در مورد ویروس کرونا ظاهر شد. دید و محبوبیت وی حسادت رئیس جمهور ترامپ را برانگیخت ، وی همچنین از هشدارهای فاوسی در مورد فاصله اجتماعی و سایر اقدامات تخفیف که با پیامهای خوش بینانه تر و دلخواه کاخ سفید مغایرت داشت ، خسته شد.

اندکی قبل از انتخابات ریاست جمهوری نوامبر ، ترامپ حتی تهدید به اخراج فاوسی کرد که از زمان رونالد ریگان برای هر رئیس جمهور کار می کند و به عنوان یکی از اولین مقامات بهداشت عمومی ایالات متحده که اخطار در مورد ویروس جدید آن را اعلام کرد هشدار داد. معروف به HIV.

در عوض ، ترامپ در ژانویه واشنگتن را بدون شغل ترک خواهد کرد ، در حالی که دکتر فاوسی همان دفتر را در بتسدا ، امریکا ، که چهار دهه خانه وی بوده است ، ادامه خواهد داد. رئیس جمهور منتخب بایدن فاوسی را به عنوان بهترین مشاور ویروس کرونا معرفی کرد.

رئیس جمهور ترامپ در 12 دسامبر وارد کاخ سفید می شود.  (آل دراگو / گتی ایماژ)
رئیس جمهور ترامپ در 12 دسامبر وارد کاخ سفید می شود. (آل دراگو / گتی ایماژ)

برخلاف جلسه توجیهی کاخ سفید در بهار ، که طی آن رئیس جمهور بخاطر “رهبری قاطع” خود مورد تمجید قرار گرفت ، هیچ یک از سخنرانان در مورد ترامپ یا پنس ، رئیس گروه ویژه ویروس کرونا صحبت نکردند. به نظر می رسد ترامپ علاقه خود به مبارزه با همه گیری را از دست داده است زیرا او در تلاش برای لغو نتایج انتخابات ریاست جمهوری نوامبر است که با میلیون ها رأی به بایدن از دست داد.

از طرف خود ، فاوسی گفت که این واکسن را “به عنوان نمادی برای بقیه کشور” دریافت کرده است. وزیر بهداشت الکس هازارد و مدیر NIH فرانسیس کالینز نیز در جریان این رویداد ایمن شدند. که بصورت زنده پخش شد.

هازارد هنگام آماده سازی برای تیراندازی گفت: “من می خواهم كه مردم آمریكا بدانند كه من به صداقت و استقلال فرایندهای مورد استفاده FDA برای تأیید این واكسن ها اطمینان كامل و كامل دارم.” “اینکه من به ایمنی و کارایی این واکسن ها اطمینان کامل دارم.”

کل این رویداد نمادین بود ، با هدف اطمینان بخشیدن به جامعه ، که توسط اطلاعات غلط اطلاعات غلط در مورد واکسن سرکوب شده بود. همچنین نگرانی های اساسی در میان آمریکایی های آفریقایی تبار وجود دارد که اعتقادی به یک مرکز درمانی ندارند که از نظر تاریخی غرق در نژادپرستی باشد.

اولین کسانی که واکسن را در رویداد روز سه شنبه دریافت کردند ، کارمندان NIH بودند ، از جمله چندین رنگین پوست. هم اکنون پزشکان پزشکی واکسن را در سراسر کشور دریافت می کنند. ساکنان خانه های سالمندان و سایر جمعیت های آسیب پذیر طی هفته های آینده واکسینه می شوند و جمعیت عمومی آنها در سال 2021 تلقیح می شود.

مقامات بهداشت عمومی در مورد سرعت واکسیناسیون های گسترده توافق ندارند. متخصصان اپیدمیولوژی معتقدند که “مصونیت گله” مورد انتظار پس از واکسیناسیون 70 درصد از جمعیت (یا با بهبودی از حمله ویروس کرونا به ایمنی رسیده است) ایجاد خواهد شد.

واکسن COVID-19 Moderna در داروخانه مرکز پزشکی بوستون بسته بندی نشده است.  (سوزان کرایتر / بوستون گلوب از طریق گتی ایماژ)
واکسن COVID-19 Moderna در داروخانه مرکز پزشکی بوستون بسته بندی نشده است. (سوزان کرایتر / بوستون گلوب از طریق گتی ایماژ)

مک گوان آخرین کارمندی بود که واکسن دریافت کرد. او گفت ، او این کار را انجام داد ، مانند مادری که می خواست “دوستان ناراضی” را مطمئن کند. وی افزود که ویدئویی از واکسیناسیون خود را در فیس بوک ارسال خواهد کرد ، جایی که اطلاعات غلط در مورد ایمنی واکسن ها – چه برای ویروس کرونا یا سایر بیماری ها – خانه ای بیش از حد راحت پیدا کرده است.

دکتر کالینز که یک تی شرت مشکی پوشیده بود ، سعی کرد کمی اطمینان به روند پر از پیچیدگی های پزشکی ، لجستیکی و اخلاقی وارد کند.

وی گفت: “مشکلی نبود ، مردم”.

_____

بیشتر بخوانید از یاهو نیوز:[ad_2]

منبع: fizik-news.ir