[ad_1]

جف زینتس ، هماهنگ کننده مقابله با همه گیری کاخ سفید ، جف زینتس ، روز پنجشنبه در یک جلسه مطبوعاتی اعلام کرد که نزدیک به 40 درصد از بستری های جدید برای بیماری های مرتبط با کرونا در فلوریدا و تگزاس است.

موارد در هر دو ایالت رو به افزایش است و افزایش همزمان بستری شدن ها تعجب آور نیست. اما این نگران کننده است ، زیرا فقط افرادی که دارای بیماریهای جدی و تهدید کننده زندگی هستند باید در بیمارستان بستری شوند. بیمارستان های مرکزی فلوریدا گزارش می دهند که 30 کودک در بیمارستان بستری شده اند که شش نفر از آنها نیاز به درمان شدید دارند. و در هوستون ، یک مقام بهداشت عمومی در اوایل این هفته هشدار داد که اگر رشد فعلی ادامه یابد ، “به هیچ وجه بیمارستان من نمی تواند از عهده آن برآید.”

زینتس گفت که وضعیت فلوریدا به ویژه وخیم است ، زیرا وضعیت به تنهایی بیشتر از 30 کشور با کمترین میزان عفونت در مجموع موارد را شامل می شود. مقامات بهداشت عمومی موج جدید ویروس کرونا را که ناشی از نسخه بسیار مسری Delta است ، “همه گیر واکسینه نشده” نامیده اند.

میزان واکسیناسیون تگزاس و فلوریدا (به ترتیب 44.7 and و 49.8)) بسیار پایین است تا مانع از شیوع ویروس به جامعه شود. برای اینکه این اتفاق بیفتد ، حدود 80 درصد مردم باید واکسینه شوند.

کارمند بهداشت

یک متخصص مراقبت های بهداشتی آزمایش سواب COVID-19 را در محل آزمایش میامی انجام می دهد. (Eva Marie Uzcategui / Bloomberg via Getty Images)

گرگ ابوت ، فرماندار تگزاس و ران دسانتیس ، فرماندار فلوریدا ، جمهوری خواهان محافظه کار با جاه طلبی های ریاست جمهوری هستند. به این ترتیب ، آنها هیچ انگیزه ای برای همکاری با دولت بایدن ندارند ، زیرا وفاداران ترامپ تقریباً آن را رد خواهند کرد.

اما مقاومت فرمانداران در برابر اعمال محدودیت های جدید از هر نوع ، خطرات قابل توجهی را برای سلامت عمومی به دنبال دارد. هیچکدام واکسیناسیون را برای مقامات دولتی الزامی نکرده اند و آنها با دستور ماسک هایی که توسط مدارس محلی اعمال می شود مخالفت کرده اند. کاخ سفید به دو فرماندار گفت که “از سر راه بروند” و اجازه پاسخ مناسب را بدهند.

روز پنجشنبه ، بایدن ، رئیس جمهور آمریكا ، آماده اظهارنظر درباره قیمت داروهای تجویزی شد و از معلمان و رهبران منتخب محلی كه با فرمانداران مخالف هستند ، قدردانی كرد و اقدامات حفاظتی جدید را ممنوع كرد. این یک اشاره واضح به DeSantis و Abbott بود ، اگرچه رئیس جمهور از هیچ کدام نامی نبرد.

دیگران چندان محتاط نبودند. متیو داود ، استراتژیست سابق جمهوری خواهان ضد ترامپ که در مبارزات انتخاباتی جورج دبلیو بوش در سال 2004 کار می کرد ، ابوت و دسانتیس را با اندرو کوئومو فرماندار نیویورک مقایسه کرد که در اوایل این هفته پس از گزارشی که در مورد آزار و اذیت جنسی کارکنان خود شرح داده بود استعفا داد.

“آنچه فرماندار کوئومو انجام می دهد وحشتناک بود و استعفا مناسب بود ، اما آنچه فرمانداران ابوت تگزاس و فرمانداران فلوریدا انجام می دادند بسیار بدتر است: آسیب به دموکراسی ، بدتر شدن وضعیت بحران عمومی ، تحریک نفرت نسبت به دیگران” او در توییتر نوشت، با استناد به ادعای نادرست خود مبنی بر اینکه مهاجران از مکزیک به ایالات متحده منتقل می شوند علت این جهش بوده است.

هر دو باید فورا استعفا دهند. »

____

بیشتر از یاهو نیوز بخوانید:[ad_2]

منبع: fizik-news.ir