[ad_1]

واشنگتن – دکتر آنتونی فوچی ، بهترین مشاور پزشکی رئیس جمهور بایدن ، از تصمیم دولت برای توصیه واکسن های سریع علیه کرونا دفاع کرد و گفت سه دوز واکسن mRNA ، دو مورد ، استاندارد جدید واکسیناسیون کامل نخواهد بود.

فوچی در جریان جلسه توجیهی روز پنجشنبه در تیم مقابله با کرونا در کاخ سفید گفت: “من اصلا تعجب نمی کنم که یک رژیم واکسیناسیون کامل و کامل سه دوز باشد” ، اگرچه وی خاطرنشان کرد که سرانجام ناظران باید این تصمیم را بگیرند. به

فوکی اطلاعاتی را از اسرائیل ارائه کرد که نشان می دهد ایمنی بدن در برابر ویروس پس از حدود هشت ماه تضعیف شده است ، که به گفته وی “از منطق عکسبرداری تقویت کننده COVID-19 پشتیبانی می کند.” پس از ورود نسخه انتقال دلتا به اسرائیل در اوایل تابستان ، تعداد موارد مثبت ویروس کرونا و بیماریهای شدید ناشی از COVID در بین واکسینه شده بین ماه های ژوئن و آگوست افزایش یافت. تا آن زمان ، بسیاری از اسرائیلی ها بیش از نیم سال واکسینه شده بودند ، این نشان دهنده سرعت اجرای این واکسن توسط این کشور کوچک و از نظر تکنولوژی پیشرفته بود.

آنتونی فوچی

دکتر آنتونی فوچی در ماه جولای در Capitol Hill شهادت داد. (J. Scott Applewhite / Pool / Getty Images)

در مواجهه با جهش غیرمنتظره ای که توسط دلتا انجام شد ، اسرائیل شروع به تزریق واکسن های تقویت کننده بر روی واکسن Pfizer در 30 جولای برای افراد مسنی کرد که به احتمال زیاد به COVID-19 مبتلا می شوند. کمتر از دو هفته بعد ، اسرائیل آنچه را که فوچی توصیف کرد “تأثیر مثبت قابل توجهی” دید ، با “بیش از ده برابر کاهش خطر نسبی هم عفونت تایید شده و هم بیماری جدی”.

بعداً در جلسه توجیهی ، فوچی گفت حفاظت ارائه شده توسط عکس سوم “چشمگیر” و “ماندگار” است. یک مطالعه اسرائیلی نشان داد که سه هفته پس از شلیک سوم ، خطر عفونت در مقایسه با رژیم دو شلیک تا 84 درصد کاهش یافت.

از سه واکسنی که اکنون برای استفاده در ایالات متحده تأیید شده است ، واکسن های تولید شده توسط Pfizer و Moderna از فناوری mRNA استفاده می کنند. در ابتدا ، دو دوز کافی در نظر گرفته شد ، اما اکنون بسیاری از ویروس شناسان معتقدند که ایمنی باید تقویت شود ، که با تزریق سوم انجام می شود.

سومین واکسن موجود در ایالات متحده ، تولید شده توسط جانسون و جانسون ، از فناوری قدیمی تر – ناقل های ویروسی – نسبت به نمونه های جدیدتر mRNA خود استفاده می کند. این نیاز به یک دوز واحد دارد. هنوز برنامه تقویتی برای آمریکایی هایی که این واکسن را دریافت کرده اند اعلام نشده است.

آنیتا هوانگ

آنیتا هوانگ ، پرستار ثبت نام شده ، روز چهارشنبه دوز واکسن Pfizer را در ویتیر ، کالیفرنیا آماده می کند. (کیت بیرمنگام / گروه MediaNews / Pasadena Star-News از طریق گتی ایماژ)

سازمان بهداشت جهانی و دیگر گروه ها از ایالات متحده خواسته اند تا دوز واکسن را به جای تقویت حفاظت از جمعیت خود با کشورهای در حال توسعه به اشتراک بگذارد. در اوایل هفته جاری ، دو تنظیم کننده ارشد در سازمان غذا و دارو با ناامیدی از این که در بحث تقویت کننده حرف زیادی برای گفتن نداشتند ، استعفا کردند.

فوچی گفت: “امیدوارم کشورهایی که جمعیت خود را افزایش می دهند ، مانند آنچه ما درک می کنیم ، اهمیت نیاز جهانی برای سرکوب اساسی این امر را در سطح جهانی درک کنند.” وی خاطرنشان کرد که ایالات متحده در حال حاضر 130 میلیون دوز به حدود 90 کشور اهدا کرده است ، سهم بسیار فراتر از هر کشوری دیگر.

“ما می توانیم هر دو را انجام دهیم. ما می توانیم از مردم آمریکا محافظت کنیم و به جهان کمک کنیم. “جف زینتس ، هماهنگ کننده تیم مقابله با همه گیری کاخ سفید افزود.

هفته گذشته ، دولت اعلام کرد که عکسبرداری تقویت کننده از 20 سپتامبر آغاز می شود ، در حالی که گروه های آسیب پذیر ، مانند افراد مسن تحت مراقبت طولانی مدت ، ابتدا سومین تزریق را دریافت می کنند. به آمریکایی ها توصیه می شود هشت ماه پس از دریافت دومین ضربه دوم ، شلیک سوم را انجام دهند.

با این حال ، بسیاری از آمریکایی ها هستند که هنوز واکسینه نشده اند ، به این معنی که تشدید آن فقط چالش های ذاتی در تلاش های مستمر تلقیح را پیچیده می کند. از اول سپتامبر ، حدود 53 درصد از آمریکایی ها واکسینه شده بودند ، این میزان به اندازه کافی برای جلوگیری از شیوع ویروس کرونا در جامعه نیست. میلیون ها کودک زیر 12 سال هنوز واجد شرایط واکسیناسیون نیستند و ممکن است ماه ها طول بکشد تا بتوانند عکس های خود را بگیرند.

____

بیشتر از یاهو نیوز بخوانید:

[ad_2]

منبع: fizik-news.ir