[ad_1]

دکتر لیانا ون در کتاب جدید خود با عنوان “خطوط نجات: سفر یک پزشک در مبارزه برای سلامت عمومی” می نویسد: “امیدوارم وقتی به آینده نگاه می کنم.” با این حال ، در روز صحبت با یاهو نیوز ، تعداد موارد در ایالات متحده افزایش یافت ، تقریباً به دلیل افزایش قابلیت حمل نوع دلتا. ماسک ها برگشتند. همچنین ترس وجود داشت که مدارس در پاییز بازگشایی شوند.

ون ، کمیسر سابق بهداشت عمومی در بالتیمور که اکنون در دانشگاه جورج واشنگتن طب اورژانس تدریس می کند ، مفسر برجسته ای در مورد همه گیری کروناویروس شده است. در زیر ، او افکاری در مورد چگونگی گذر از مرحله بعدی همه گیری ویروس کرونا پیشنهاد می کند ، زیرا ملت با گزینه دلتا دست و پنجه نرم می کند ، دانش آموزان برای بازگشت به مدرسه آماده می شوند و رئیس جمهور بایدن برای حفظ شتاب در برابر همه گیری تلاش می کند.

جو بایدن

رئیس جمهور بایدن روز پنجشنبه در کاخ سفید. (آنا مانی ساز / گتی ایماژ)

این مصاحبه برای وضوح و اختصار کمی ویرایش شده است.

یاهو نیوز: آیا ما خیلی زود پیروزی را اعلام کردیم؟

لیانا ون: بزرگترین اشتباهی که دولت بایدن در کل واکنش همه گیر انجام داد – و من در دوران ریاست جمهوری بایدن استدلال می کردم – در ماه مه بود ، زمانی که CDC گفت افراد واکسینه شده می توانند ماسک خود را بردارند ، اما شواهدی از واکسیناسیون وجود نداشت. در نتیجه ، مردم متوجه شدند که همه گیری بر سر آنها بوده است. افراد واکسینه نشده شروع به رفتار کردند انگار واکسینه شده بودند.

و ما چه دیدیم؟ ما دقیقاً همان چیزی را دیدیم که من و بسیاری از کارشناسان بهداشت عمومی در آن زمان پیش بینی کرده بودیم. کد افتخار کار نمی کند این جهش ها توسط افراد واکسینه نشده ایجاد شده است. اکنون محدودیت ها با نسخه دلتا در حال بازگشت است ، با این تفاوت که دیگر کسی به آن گوش نمی دهد.

رئیس جمهور بایدن خیلی زود پیروزی را اعلام کرد. با این حال ، من همچنین می خواهم از دولت بایدن برای بسیاری از تلاش هایشان تقدیر کنم. منظور من این است که آنها در تأمین عرضه واکسن و افزایش شیوع استثنایی بودند.

YN: چرا ما در مورد عفونت های شایع و جدی بیشتر نمی دانیم؟

LW: ما به دلایل نامشخص مشکل جدی در داده های ایالات متحده داریم. در ماه مه ، CDC جمع آوری داده ها در مورد عفونت های کوچک پیشرفتی را متوقف کرد. آنها اعلام کردند که فقط داده های پیشرفت های شدید را جمع آوری می کنند ، یعنی آنقدر شدید که باعث بستری شدن یا مرگ شود. در حال حاضر ، من واقعاً فکر نمی کنم این تصمیم درستی بود. ما باید بفهمیم که احتمال – دوره – عفونت های موفقیت آمیز چقدر است؟

آیا ما در مورد شانس یک در صد صحبت می کنیم یا یک در دو شانس؟ ما به معنای واقعی کلمه نمی دانیم.

لیانا ون

کمیته سابق بهداشت بالتیمور ، لیانا ون در مدرسه بهداشت عمومی جان هاپکینز بلومبرگ در سال 2019 صحبت می کند (لوید فاکس / بالتیمور سان / NTS از طریق گتی ایماژ)

من از بیان این موضوع متنفرم ، اما به نوعی تفاوتی با آنچه در دولت ترامپ در زمان شعار “اگر آزمایش نمی کنید ، رفت” ندارد. خوب ، اگر آزمایش نکنید ، اگر پیگیری نکنید ، عفونت ها هنوز وجود دارند. ما فقط در مورد آن نمی دانیم.

YN: آیا ما فقط باید عفونت های موفقیت آمیز را به عنوان یک واقعیت زندگی همه گیر بپذیریم؟

LW: من واکسن را با یک بارانی واقعاً خوب مقایسه کردم. در صورت بارندگی از شما به خوبی محافظت می کند ، اگر چندین بار حتی در سطح متوسط ​​باران قرار بگیرید ، از شما به خوبی محافظت می کند. با این حال ، اگر شما داخل و خارج از رعد و برق روزانه ، در برخی از نقاط شما خیس می شوید. و این به این دلیل است که اگر شما در اطراف همه این افراد واکسینه نشده ، بالقوه آلوده هستید. در نقطه ای پیشرفت بزرگی رخ خواهد داد.

ما واقعاً باید نگرش خود را در این کشور تغییر دهیم و در مورد احتمال ابتلا به عفونت صادق باشیم.

YN: بنابراین همه ما باید دوباره ماسک بزنیم؟

LW: CDC اعلام کرده است که آنها یک مطالعه جدید در مورد عفونت های موفقیت آمیز دارند و به ویژه ، این امکان وجود دارد که افرادی که کاملاً واکسینه شده اند و سپس در مورد گزینه دلتا مذاکره می کنند هنوز به طور بالقوه خودشان آلوده شوند. و این پتانسیل را دارد که دیگران را آلوده کند.

نتیجه گیری من از همه اینها این است که آیا شما یک فرد دارای نقص ایمنی هستید یا اگر در خانه با شخصی که دارای نقص ایمنی یا واکسینه نشده است زندگی می کنید – به عنوان مثال ، اگر فرزندان کوچکتر واکسینه نشده دارید – باید اقدامات احتیاطی بیشتری را انجام دهید.

افرادی که از ماسک صورت استفاده می کنند

افرادی که روز پنجشنبه از ماسک صورت در منهتن استفاده می کردند. (کنا بتانکور / خبرگزاری فرانسه از طریق گتی ایماژ)

این بدان معناست که اگر در مکان های عمومی هستید که افراد اطراف شما به طور بالقوه واکسینه نشده اند و در مناطق سرپوشیده نزدیک هستید ، باید از ماسک استفاده کنید.

YN: شما گفتید فکر می کنید مدارس باید پاییز امسال باز شوند. آیا آنها را باور می کنید؟ اراده باز بودن؟

LW: من معتقدم که در پاییز تقریباً همه مدارس به صورت تمام وقت برای آموزش های شخصی باز خواهند بود. ما در حال حاضر شواهد عظیمی داریم که نشان می دهد مدارس می توانند یکی از امن ترین مکان ها برای آلوده شدن کودکان به COVID-19 باشند. علاوه بر این ، البته ، مدارس واقعاً برای رشد عاطفی کودکان ، رشد شناختی آنها ضروری هستند. من تمایل زیادی دارم که کودک تقریباً 4 ساله ام را به پیش دبستانی برگردانم.

YN: بچه ها کی می توانند ماسک خود را بردارند؟

LW: این بستگی به اقداماتی دارد که همه ما در حال حاضر انجام می دهیم. بهترین کاری که باید انجام دهیم تا اطمینان حاصل شود که فرزندانمان می توانند با خیال راحت به مدرسه بازگردند این است که همه افراد واجد شرایط واکسن را دریافت کنند. اگر همه افراد واجد شرایط در این کشور در آن زمان واکسینه شده بودند ، احتمالاً نیازی به استفاده از ماسک نداشتیم. این واقعاً مربوط به افراد واکسینه نشده است ، که زندگی را برای دیگران سخت تر می کنند.

یک زن وارد داروخانه CVS در مونتری پارک ، کالیفرنیا می شود ، جایی که واکسن کووید -19 در 27 ژوئیه 2021 ارائه می شود (فردریک جی براون / AFP از طریق گتی ایماژ)

یک زن وارد داروخانه CVS در مونتری پارک ، کالیفرنیا می شود ، جایی که واکسن کووید -19 در 27 ژوئیه 2021 ارائه می شود (فردریک جی براون / AFP از طریق گتی ایماژ)

YN: آیا در حال حاضر در رستوران در فضای بسته غذا می خورید؟

LW: من شخصا نمی خواهم. من در منطقه ای زندگی می کنم که انتقال قابل توجهی از کووید -19 دارد. من دو فرزند واکسینه نشده در خانه دارم. من فکر می کنم شلوغی رستورانهای سرپوشیده با تهویه مناسب ، بسیاری از افراد با وضعیت واکسیناسیون ناشناخته-این یک محیط پر خطر است. آنها از ماسک استفاده نمی کنند. و همچنین ، اگر این مکان شلوغ است ، احتمالاً مردم با صدای بلند صحبت می کنند و بنابراین میزان هوادهی و قطرات تنفسی را که بیرون می دهند افزایش می دهند.

من در بیرون از رستوران غذا می خوردم. به طور حتم

YN: آیا زمان واکسیناسیون فرا رسیده است؟

LW: ما می دانیم که واکسن برای ایمن سازی دیگر دوران کودکی نیاز به کار دارد. ما در همه 50 کشور قوانینی داریم که به واکسن نیاز دارند. به همین دلیل است که ما فلج اطفال نداریم ، چرا ما آبله نداریم ، چرا ما بسیاری از این بیماری ها را که باعث کشته شدن تعداد زیادی از کودکان شده در کتاب های درسی تاریخ منتقل کرده ایم. ما می توانیم همین کار را با COVID-19 انجام دهیم.

فعالان واکسن در اعتراض مقابل فرمانداری چارلی بیکر در مقابل خانه ایالت ماساچوست نشانه هایی در دست دارند که بر اساس آن همه دانش آموزان ماساچوست که در مهدکودک ها ، پیش دبستانی ها ، کودکان زیر 12 سال و پس از دبیرستان ثبت نام کرده اند امسال واکسن آنفلوانزا دریافت می کنند. در 30 آگوست 2020 در بوستون ، ماساچوست.  (اسکات آیزن / گتی ایماژ)

فعالان واکسن علائم اعتراضی را در مقابل خانه ایالت ماساچوست علیه فرماندار چارلی بیکر در دست دارند که همه دانش آموزان ماساچوست در پیش دبستانی ، K-12 و مراقبت های بعد از متوسطه ثبت نام کرده اند باید در 30 آگوست 2020 واکسن ضد آنفلوآنزا دریافت کنند. در بوستون ، ماساچوست. (اسکات آیزن / گتی ایماژ)

من این را چیزی غیر از رانندگی در حالت مستی می بینم ، خوش آمدید تا در خانه مشروب بخورید. می توانید در خلوت مشروب بخورید. شما می توانید در مکان های مختلف بسیار مست شوید ، اما نمی توانید مست شوید و سپس پشت فرمان ماشین بنشینید.

YN: آیا ممکن است ما را از این واقعیت که واکسن ها فقط برای تأیید اضطراری هستند دور نگه داریم؟

LW: من فکر می کنم تأیید کامل FDA مهم خواهد بود. برخی از کارفرمایان هستند که ممکن است مردد باشند. مطمئناً ممکن است مدارسی وجود داشته باشند که بدون تأیید کامل FDA تمایلی به برآوردن الزامات ندارند.

اما این واکسن ها به همان اندازه خوب هستند که در این مرحله تأیید شده اند. آنها به صدها میلیون نفر داده می شوند. منظورم این است که فکر کردن به درمان دیگری که ما در تاریخ انجام داده ایم و اطلاعات زیادی در مورد آن داریم ، سخت است.

____

بیشتر از یاهو نیوز بخوانید:

[ad_2]

منبع: fizik-news.ir