[ad_1]

واشنگتن – جو بایدن رئیس جمهور منتخب روز پنجشنبه گفت که وقتی صحبت از دسترسی تیم انتقالی وی به داده های مهم ویروس کرونا و امنیت ملی می شود ، که در حال حاضر توسط دولت دولت ترامپ مسدود شده است ، هیچ چیز دور از ذهن نیست.

تاکنون ، GSA از تأیید پیروزی بایدن در انتخابات نوامبر خودداری کرده است که میلیون ها دلار بودجه و دسترسی به منابع دولتی را آزاد خواهد کرد. با وجود پیروزی آشکار وی با اختلاف چشمگیر ، بایدن و تیمش نتوانستند با مقامات دولت فعلی ملاقات کنند و درباره اطلاعات طبقه بندی شده که از چندین اولویت ورودی پشتیبانی می کند ، از جمله گسترش واکسن ویروس کرونا ، بحث کنند.

بر اساس اطلاعات دانشگاه جان هاپکینز ، بیش از 250،000 آمریکایی در اثر COVID-19 جان خود را از دست داده اند.

بایدن به جمع خبرنگاران در ویلمینگتون ، دل گفت: “هیچ بهانه ای برای به اشتراک نگذاشتن داده ها وجود ندارد و بیایید برنامه ریزی را شروع کنیم.” “زیرا روز اول وقت ما را می گیرد. اگر به همه این داده ها دسترسی نداشته باشیم ، فقط در یک ماه یا بیشتر ما را پشت هشت توپ قرار می دهد. و این زندگی است. در نتیجه چقدر از دست می رود؟ نمی توانم به شما بگویم.

امیلی مورفی
امیلی مورفی ، مدیر اداره خدمات عمومی. (سوزان والش / AP)

در حالی که بایدن تیم حقوقی قابل توجهی را تشکیل داده است ، وی هنوز دولت ترامپ را به طور رسمی تحت پیگرد قانونی قرار نداده است. پرزیدنت ترامپ و متحدانش هنوز بدون هیچ مدرکی ثابت می کنند که دموکرات ها انتخابات را از طریق تقلب گسترده رای دهندگان به سرقت برده اند. بایدن روز پنجشنبه تکرار کرد که علیرغم اینکه دعاوی تولیدی کمتر از توان مالی خود را دارد ، همچنان برای پیگیری قانونی باز است.

وی گفت: “ما این موضوع را رد نکرده ایم.”

بایدن گفت كه ترجیح می دهد با جمهوری خواهان ، كه بدون تردید علناً ساكت هستند ، كارها را نرم كند.

وی در مورد اقدامات قانونی احتمالی گفت: “من فکر نمی کنم این سرعت آن را به میزان قابل توجهی تسریع کند.” “در این بین ، امیدوارم بتوانم همکاری همکاران جمهوری خواه ما در مجلس سنا ، مجلس و فرمانداران را برای دستیابی به اتفاق نظر جلب کنم.”

تا به امروز ، ترامپ از به رسمیت شناختن انتخابات امتناع کرده و فقط یک بار ، به طور خلاصه ، از طریق توییت پیروزی بایدن را تصدیق کرده و به سرعت این اعلامیه را با بیان دیگر پیروزی فقط در چشم “رسانه های خبری جعلی” دنبال کرد. تیم ترامپ همچنان با موفقیت محدود و فرصت های کمتری ، نتایج را در دادگاه به چالش می کشد.

جو بایدن
روز پنجشنبه نشست آنلاین بایدو با اعضای انجمن ملی فرماندار. (تام برنر / رویترز)

در همین حال ، رهبران جهان پیروزی را به بایدن و معاون تازه انتخاب شده کامالا هریس تبریک گفتند.

بایدن در پاسخ به سوالی درباره تلاشهای مداوم ترامپ برای ادامه راه او ، گفت رئیس جمهور “پیام فوق العاده مضر” را به کشورهای دیگر می فرستد و “به عنوان یکی از غیرمسئول ترین رئیس جمهورهای تاریخ آمریکا به تاریخ می رود”

بایدن همچنین به برخی از کابینه های آینده خود اشاره کرد و خاطرنشان کرد که وی قبلاً وزیر دارایی را انتخاب کرده است. وی گفت ، این تصمیم نزدیک به روز شکرگذاری اعلام خواهد شد.

سخنرانی بایدن پس از یک جلسه دو حزب مجازی با استانداران انجام شد. این گروه در مورد پیاده سازی و توزیع یک واکسن ویروس کرونا رایگان ، یک مأموریت ماسک ملی ، یک فعالیت گسترده آموزش عمومی ، افزایش جریان تجهیزات محافظت شخصی و مشکلات تدارکاتی که تلاش های کاهش دهنده را دور می زنند ، بحث کردند. بایدن ایده طرفداری از محاصره سراسری را رد کرده است ، زیرا منتقدان او از آن وحشت دارند.

“من جلوی اقتصاد را نمی گیرم. وی ویروس را می بندم. ” “دوباره خواهم گفت: توقف ملی وجود ندارد.”

_____

بیشتر بخوانید از یاهو نیوز:

[ad_2]

منبع: fizik-news.ir