“ما نمی توانیم اجازه دهیم این اتفاق در ایالات متحده بیفتد.”


واشنگتن – فقط سه هفته پیش ، انگلیس با برداشته شدن بسیاری از محدودیت های ویروس کرونا ، موفقیت کمپین واکسیناسیون خود را جشن گرفت. یک عنوان می گوید: “خداحافظ ، قفل”. اما از آن زمان ، ویروس جدید کرونا ویروس قابل انتقال دیگری بوجود آمده است ، که برنامه های افتتاح کامل کشور در 21 ژوئن را مختل می کند.

مقامات بهداشت عمومی در ایالات متحده با احتمال وقوع بازگشت مشابه مانند انگلستان روبرو هستند و پایان همه گیری پیش بینی شده توسط بسیاری از مردم در تابستان امسال را به خطر می اندازد.

نوع قدرتمند جدید ، معروف به Delta یا B.1.617 ، در هند در جریان هجوم اخیر ویروس کرونا در آن کشور ظاهر شد. طبق گفته وزیر بهداشت انگلیس مت هانکوک ، حدود 40 درصد قابل حمل تر از سویه اصلی یا نوع وحشی است که برای اولین بار در سال 2019 ظاهر شد. در حالی که از ابتدای شیوع همه گیر ویروس کرونا دیده شده است ، اپیدمیولوژیست ها از این جهش می ترسند یک سویه ایجاد کنید که از واکسن جلوگیری می کند.

معابر

مسافرانی که وارد ایستگاه مترو لندن می شوند. (نیکلاس هالن / خبرگزاری فرانسه از طریق گتی ایماژ)

دکتر اریک توپول ، بنیانگذار موسسه ترجمه تحقیق Scripps ، نامیده می شود نسخه دلتا – “بدترین چیزی که تاکنون دیده ایم.”

بر اساس مطالعات تعیین توالی ژنومی ، نوع دلتا تنها حدود 6 درصد موارد را در ایالات متحده تشکیل می دهد. دکتر آنتونی فاوچی ، بهترین مشاور بهداشتی رئیس جمهور بایدن ، در جریان جلسه توجیهی روز سه شنبه در تیم واکنش همه گیر کاخ سفید ، هشدار داد که این می تواند به سرعت تغییر کند.

حتما بخوانید:
طرفداران ترامپ در جورجیا توضیح می دهند که چرا آنها ادعاهای رئیس جمهور در مورد تقلب در رای دهندگان را باور دارند

فوزی ، سناریوی انگلیس را “استدلال قدرتمند” برای واکسیناسیون توصیف کرد و گفت: “ما نمی توانیم اجازه دهیم این اتفاق در ایالات متحده بیفتد.” رئیس جمهور بایدن هدف خود را برای واکسیناسیون 70 درصد بزرگسالان آمریکایی تا آخر هفته 4 ژوئیه تعیین کرده است. اگرچه این کشور در حال حاضر بیش از 300 میلیون دوز واکسن کرونا ویروس داشته است ، اما اخیراً تلاش ها کند شده است.

ظهور نوع دلتا چالش جدیدی ایجاد می کند زیرا ، همانطور که النور رایلی ، ایمونولوژیست دانشگاه ادینبورگ به فایننشال تایمز گفت ، واکسن ها “کمی در برابر عفونت واریانت دلتا محافظت می کنند”. به نظر می رسد حتی در افراد واکسینه شده آنتی بادی خنثی کنندگی کمتری نسبت به سویه Delta نسبت به انواع دیگر ایجاد می کند.

در جریان جلسات توجیهی روز سه شنبه ، فاوسی گفت که نوع جدید می تواند “بیشتر از حد با ویروس کرونا ویروس با شدت بیماری مرتبط باشد”.

فاوسی روز سه شنبه گفت ، افراد واکسینه شده بخشی که فقط اولین دوز واکسن دو دوز خود را از Pfizer و AstraZeneca دریافت کرده اند ، به ویژه در برابر نوع Delta آسیب پذیر هستند. (واکسن AstraZeneca به طور گسترده ای در اروپا استفاده می شود اما در ایالات متحده مورد استفاده قرار نمی گیرد ؛ واکسن Moderna ، در مقابل ، در ایالات متحده محبوب است اما در انگلستان محبوب نیست.) در حالی که هر دو واکسن در حدود 50٪ در برابر سویه اصلی SARS موثر بودند -CoV-2 سه هفته پس از اولین دوز ، آنها فقط 33 درصد در برابر سویه Delta موثر بودند.

حتما بخوانید:
مدارس همه گیر و بسته به بحران کودکان منجر شده است

دو هفته بعد از دوز دوم ، اثربخشی آنها برای Pfizer به 88٪ و برای AstraZeneca به 60٪ افزایش یافت ، که نشان دهنده چیزی است که در مقایسه با سویه ویروس کرونا فقط کاهش اندکی در اثربخشی دارد.

آنتونی فاوسی

دکتر آنتونی فاوسی روز یکشنبه در کلیسای باپتیست حبشه در نیویورک. 04.30 جینا مون / گتی ایماژ

طبق آمارهای دولت ، هفتاد و هفت درصد از جمعیت انگلیس بالای 18 سال ، یا 40 میلیون نفر ، فقط یک شلیک کرده اند. 28 میلیون نفر شلیک دوم داشتند که 54 درصد از جمعیت را نشان می دهد.

بر اساس اعلام مرکز کنترل و پیشگیری از بیماری ، ایالات متحده در موقعیت مشابهی قرار دارد ، زیرا 53 درصد از جمعیت بزرگسال خود را کاملا واکسینه کرده است. 64 درصد تا حدی واکسینه شده اند.

در جریان جلسات توجیهی روز سه شنبه ، فاوسی خاطرنشان کرد که اوج انتقال ویروس در گروه سنی 12 تا 20 سال در انگلستان است. با این حال ، در انگلیس ، واکسیناسیون برای افراد جوان به طور قابل توجهی کندتر است.

انگلیس ، محل زندگی 56.29 میلیون نفر از 66.8 میلیون نفر انگلیس ، واکسیناسیون کودکان 25 تا 29 ساله را فقط در این هفته آغاز کرد.

مقام کاخ سفید در پاسخ به این سedال که دولت بایدن برای خنثی کردن اثرات Delta چه می کند ، به مجموعه ای از مشوق ها و تلاش های اطلاع رسانی که هفته گذشته توسط رئیس جمهور اعلام شد ، اشاره کرد.

____

بیشتر بخوانید از یاهو نیوز:
منبع: fizik-news.ir

hacklink al hd film izle php shell indir siber güvenlik türkçe anime izle Fethiye Escort android rat duşakabin fiyatları fud crypter hack forum html nullednulled themesMobil Ödeme bozdurma