متخصصان مراقبت های بهداشتی هشدار می دهند که از داروی ضد کرم ایورمکتین به عنوان درمانی برای COVID استفاده نکنید


با افزایش روزافزون شیوع COVID-19 ، مقامات بهداشتی به آمریکایی ها هشدار می دهند که از مصرف ایورمکتین ، دارویی که برای درمان انگل ها در انسان و کرم زدایی استفاده می شود ، مانند درمان یا جلوگیری از کروناویروس خودداری کنند.

“تو اسب نیستی. شما گاو نیستید. به طور جدی ، همه. آن را متوقف کنید “، سازمان غذا و دارو روز شنبه در توییتر نوشت.

روز دوشنبه ، وزارت بهداشت می سی سی پی هشدار داد که ایورمکتین برای حیوانات برای حیوانات خطرناک است و می گوید: “مرکز کنترل سموم گزارش هایی مبنی بر حداقل دو نفر که پس از مصرف ایورمکتین برای دام ها با مسمومیت احتمالی ایورمکتین در بیمارستان بستری شده اند ، دریافت کرده است.” این ایالت با برخی از بالاترین سطوح موارد COVID-19 ، بستری شدن و مرگ در کشور و همچنین یکی از پایین ترین سطوح واکسیناسیون برخورد می کند.

توماس دابز ، یکی از مقامات وزارت بهداشت ایالت می سی سی پی ، در جلسه استماع کمیته فرعی کمیته امنیت مجلس نمایندگان در واشنگتن دی سی ، سه شنبه ، 10 مارس 2020 صحبت کرد (اندرو هرر / بلومبرگ از طریق گتی ایماژ)

توماس دابز ، یکی از مقامات وزارت بهداشت ایالت می سی سی پی ، در جلسه استماع کمیته فرعی کمیته امنیت مجلس نمایندگان در واشنگتن دی سی ، سه شنبه 10 مارس 2020 صحبت کرد (اندرو هرر / بلومبرگ از طریق گتی ایماژ)

“من فکر می کنم برخی از مردم سعی می کنند از آن به عنوان استفاده کنند [COVID-19] دکتر توماس دابز ، مقام ارشد بهداشت ایالت ، هفته گذشته در یک جلسه توجیهی گفت که این امر پیشگیرانه است ، که من فکر می کنم واقعاً دیوانه کننده است ، بنابراین لطفاً این کار را نکنید. “

“شما شیمی درمانی را در یک فروشگاه خوراک نمی خرید. من می خواهم بگویم که شما ذات الریه خود را با داروهای حیوان خود درمان نمی کنید. ” “مصرف دوزهای اشتباه دارو ، به ویژه برای چیزی که برای اسب یا گاو در نظر گرفته شده است ، می تواند خطرناک باشد.”

حتما بخوانید:
بوریس جانسون هشدار می دهد که نوع جدید COVID از انگلیس کشنده تر و همچنین مسری تر به نظر می رسد

FDA برای اولین بار در آوریل 2020 در مورد این دارو هشدار داد ، و مدیر مرکز مرکز دامپزشکی سازمان گفت که این گروه “نگران سلامتی مصرف کنندگان هستند که می توانند با مصرف محصولات ایورمکتین برای حیوانات خوددرمانی کنند ، زیرا آنها فکر می کنند که ممکن است یک حیوان باشند. جایگزین انسانی برای ایورمکتین

در ماه فوریه ، م Institسسه ملی بهداشت گفت که شواهد کافی برای حکم موافق یا مخالف استفاده از ایورمکتین برای درمان COVID-19 وجود ندارد. در ماه مارس ، یک مطالعه تصادفی در مجله پزشکی JAMA نشان داد که این دارو بهبود ویروس را تسریع نمی کند. در همان ماه ، FDA توضیحی در مورد اینکه چرا نباید از این دارو برای درمان یا پیشگیری از COVID-19 استفاده شود ، منتشر کرد.

این آژانس می گوید: “اطلاعات غلط زیادی در اطراف وجود دارد و شاید شنیده باشید که مصرف دوزهای زیاد ایورمکتین خوب است.” “این اشتباه است. حتی سطوح ایورمکتین برای مصارف تأیید شده می تواند با سایر داروها مانند رقیق کننده های خون تداخل داشته باشد. همچنین می توانید ایورمکتین را بیش از حد مصرف کنید ، که می تواند باعث تهوع ، استفراغ ، اسهال ، افت فشار خون (فشار خون پایین) ، واکنش های آلرژیک (خارش و کهیر) ، سرگیجه ، آتاکسی (مشکلات تعادل) ، تشنج ، کما و حتی مرگ.

این عکس قرص های ایورمکتین را در Tehta ، West Benga ، هند در 19 مه 2021 نشان می دهد (Soumyabrata Roy / NurPhoto از طریق گتی ایماژ)

این عکس قرص های ایورمکتین را در Tehta ، West Benga ، هند در 19 مه 2021 نشان می دهد (Soumyabrata Roy / NurPhoto از طریق گتی ایماژ)

در ماه ژوئیه ، مطالعه ای که اغلب توسط مروجین مواد مخدر مورد اشاره قرار می گرفت ، به دلایل “اخلاقی” لغو شد. به گفته گاردین ، ​​”به نظر می رسد که بخش مقدماتی مقاله تقریباً کاملاً سرقت ادبی بوده است” و “داده های خام بدیهی است [contradicted] پروتکل مطالعه چندین بار “

حتما بخوانید:
نحوه برای شروع داروهای گیاهی با کمتر از $صد

با تکرار تبلیغات سال گذشته هیدروکسی کلروکین ، چهره های محافظه کار رسانه ای مانند فاکس نیوز میزبان تاکر کارلسون ، شان هانیتی و لورا اینگراهام هستند – که برای اولین بار این دارو را روی آن تبلیغ می کنند. خوراک توییتر در مه 2020 از این دارو به عنوان یک اقدام احتمالی برای مقابله با COVID-19 یاد کرد.

هفته گذشته ، ویل کین ، مجری شبکه فاکس نیوز گفت که این دارو یکی از “بسیاری از درمان های امیدوار کننده است که می تواند جان افراد را نجات دهد” ، اما “از گفتگوی بهداشت عمومی محو شد” ، و افزود: “تحقیقات بیشتری باید انجام شود.” اثرگذاری آن را اثبات کند

همچنین بسیاری از گروه های دولتی و خصوصی در فیس بوک این دارو را تبلیغ می کنند.

یک پست در فیس بوک در گروهی به نام “طب عامیانه: ایورمکتین” می نویسد: “این زندگی همسر من را نجات داد ، ریه های من را از کووید پاک کرد.” اقتصادی کارآمد ایمن “، که دارای 16000 عضو است. “بدون عوارض جانبی! مشکل این است که افراد تحت درمان با ایورمکتین نیستند زیرا شرکت های بیمه مبالغ هنگفتی را پرداخت نمی کنند اگر بیمار با جایگزین گران قیمت تحت درمان قرار گیرد. “

سه شنبه در پست دیگری بخوانید: “من در فیس بوک به زندان خواهم رفت” ، اما من آن را می گویم !!! ما در موسسات پزشکی خود شاهد قتل عام هستیم !!! امتناع از درمان ایمن برای کووید -19 زیرا هیچگونه پرداخت بیمه ای وجود ندارد! این افراد باید شرمنده شوند! این مریض است! ”

____

بیشتر از یاهو نیوز بخوانید:
منبع: fizik-news.ir