مزایای خرید و فروش کتاب دست دوم چیست؟

خرید و فروش مکتوب دست دوم تجربه‌ای آشنا به جهت کتاب‌بازهای حرفه‌ای است. در صورتی که شما نیز اهل مکتوب قرائت باشید، حتماً برایتان پیش‌آمده که اساسی اتمام چاپ یک مکتوب یگانه یا این که حتی ارزش بالای کتاب‌های نو، به سراغ کتاب‌های دست دوم رفته باشید؛ البته پیدا نمودن یک تیتر مکتوب از مغازه‌هایی که کتاب‌های دست دوم را تا سقفشان روی‌هم چیده‌اند، اصلاً کار ساده‌ای نیست. تا انتهای همین بخش ملازم ما باشید تا شما را حساس تجربه بی آلایش و مطمئن خرید کردن و فروش گونه های کتاب‌های دست دوم آشنا کنیم!

چرا بایستی کتاب دست دوم خود را بفروشیم؟

در دنیای امروز که سرعت تولید دانش به‌اندازه قبلی کند نیست، اطلاعاتی که در کتاب‌های سابق نوشته‌شده سپس از گذشت چند سال قیمت خود را از دست می‌دهد. ولی که این مسئله به جهت کتاب‌های غیرداستانی و علمی درستگو است.

از طرف دیگر بزرگ‌ترین بحران کتاب‌بازها نداشتن فضای به اندازه در اتاق است! هرچقدر نیز که کتابخانه‌تان را بزرگ‌تر نمایید و قفسه‌های بیشتری در کنج اتاق قرار دهید، بازهم یک سری از کتاب‌ها روی زمین یا این که میز رها می‌شوند!

در همین وضعیت می‌توانیم اساسی فروش کتاب‌هایمان، فضای کافی برای خرید کتاب‌های تازه داشته باشیم. احتمالا دل کندن از کتاب‌هایی که خاطرات زیبایی را در ذهنمان آفریدند ساده نباشد، البته به همین نکته فکر نمایید که اصلی فروش کتاب‌های خویش علاوه بر مراقبت گوشه و کنار زیست و جلوگیری از قطع شدن تعداد فضای سبز بیشتر، به دیگران نیز اذن می‌دهید دانش موجود در دل کتاب‌های شما را تجربه کنند و چه چیز خوب تر از جامعه‌ای که درایت بالایی دارد.

حتما بخوانید:
تونیک یا بلوز یا شومیز؟

تفاوت فروش کتاب دست دوم کلیدی صفحه باطله در چیست؟

وقتی سخن از خرید و فروش کتاب دست دوم می‌شود، بعضی از اشخاص به‌اشتباه خیال می‌کنند بایستی کتاب‌های خویش را اهمیت قیمتی فراوان تحت و به‌صورت کیلویی بفروشند که همین خیال صحیح نیست.

کتاب‌های دست دوم و سابق با ارزش گهگاه حتی از نسخه‌های نو گران‌تر خریداری می‌شوند؛ ولی باید به همین نکته هم اشاره کرد که کتاب‌های خیلی قدیمی که کاغذی پوسیده دارا هستند و قابل‌استفاده نباشند، تفاوتی حیاتی کاغذهای باطله نخواهند داشت. کاغذهای باطله مثل گونه های روزنامه، مجلات، کاغذهای کنده‌شده از دفاتر و کتاب‌ها و موردها مشابه به‌صورت کیلویی خریداری می‌شوند؛ اما خرید کتاب‌ دست دوم به‌کل حساس این قضیه گوناگون است.

 

ساده‌ترین نحوه به جهت فروش مکتوب دست دوم چیست؟

قبل از این‌که اینترنت تبدیل به عضوی از خانواده و زندگی‌مان شود، برای فروش کتاب‌ ناچار بودیم به نقاط مختلف شهر سری بزنیم تا خرید کننده مکتوب دست دوم پیدا کنیم. مثلاً در تهران بایستی خیابان انقلاب و مغازه‌های زیادی را می‌گشتیم تا بهترین ارزش فروش کتاب‌ها را پیدا کنیم؛ دقیقاً مانند پیدا نمودن سوزن در انبار کاه!

اما این روزها به خوبی وجود اینترنت پیدا نمودن جایی که کتاب‌ها را با بهترین ارزش خریداری کند، دیگر طاقت فرسا نیست. امروزه قابلیت فروش کتاب‌ها به‌صورت آنلاین وجود دارااست و می‌توان خیلی سهل وآسان آن‌ها را نقد کرد؛ پس دیگر دنبال سوزن نباشید! فروش مکتوب دانشگاهی