مسئولان هشدار می دهند کلاهبرداران در تلاشند از سوابق دیجیتالی برای واکسن ها استفاده کنند


متخصصان حمایت از مصرف کننده هشدار می دهند ، انگیزه برای به دست آوردن شواهد دیجیتالی واکسیناسیون فرصتی برای کلاهبرداران فراهم می کند.

استیو مک فارلند ، رئیس جمهور و مدیرعامل دفتر بهتر تجارت لس آنجلس / دره سیلیکون ، به یاهو نیوز گفت: “مصرف کنندگان گیج شده اند و کلاهبرداران از آن اطلاع دارند.”

BBB شاهد افزایش تماس های افرادی است که با سو fraud استفاده در مورد سوابق واکسیناسیون آنلاین خود روبرو هستند.

یک زن جوان یک تلفن هوشمند با گواهی معتبر واکسیناسیون بین المللی دیجیتال برای COVID-19 نشان می دهد. (گتی ایماژ)

“آن زمان ما مورد توجه قرار گرفتیم [scammers are] با ادعای اینکه می توانید برای یک کد QR ثبت نام کنید ، شاید نوعی چک با آنها باشد و تنها کاری که باید انجام دهید پرداخت هزینه است. ” “دو یا سه هفته پیش ، ما افرادی را که عکس کارت واکسیناسیون خود را در شبکه های اجتماعی ارسال می کردند و البته این اطلاعات شخصی شما را به صورت آنلاین ارائه می داد ، و کلاهبرداران همه جا را پر می کردند.”

با توجه به ایمن سازی شخص در برابر COVID-19 ، کارت واکسیناسیون کاغذی هویت ، تولد ، نوع شلیک دریافت شده و تاریخ تجویز آن را تأیید می کند. از آنجا که کارت های کاغذی به راحتی از بین می روند یا آسیب می بینند ، چندین کشور و شرکت برای انتقال این اطلاعات در قالب دیجیتالی قابل ذخیره بر روی تلفن همراه نقل مکان کرده اند. در آنجا می توان آن را به عنوان اثبات واکسیناسیون نشان داد ، که برای سفر یا دسترسی به مکانهایی که به آن نیاز دارند کافی است.

اما اگرچه نسخه دیجیتال مزایای خود را دارد ، اما تنظیم آن یک خطر امنیتی نیز به همراه دارد. در ماه های اخیر ، چندین برنامه جعلی ظاهر شده است که سعی در فریب مردم برای ورود اطلاعات مالی شخصی خود دارند.

حتما بخوانید:
هشدار بایدن در مورد "رفتار بی پروا"

مت مالون ، متخصص امنیت سایبری به یاهو نیوز گفت: “آنها می خواهند این کار را انجام دهند ، قبل از اینکه شما وقت داشته باشید تا فکر کنید ، قبل از اینکه وقت داشته باشید برای انجام هرگونه تحقیق”. “بهترین کاری که یک مصرف کننده می تواند برای جلوگیری از فریب خود انجام دهد این است که نفس خود را بکشد.”

مالون ، مدیر امنیت سایبری Vistrada ، یک شرکت فناوری و بازاریابی در نیویورک ، با تهدید کسانی که می خواهند از سوابق دیجیتال برای واکسیناسیون استفاده کنند بیگانه نیست. او و همسرش چند هفته پیش در راه هاوایی بودند و فرصت های احتمالی کلاهبرداری را دیدند.

“من این برنامه امن را بارگیری کردم. من متوجه شدم که بسیاری از برنامه های دیگر با نام های بسیار مشابه وجود دارد که بخشی از آن نبودند … و مغز امنیت سایبری کوچک من از بین رفته بود و من مانند “اووو” بودم ، او خندید. در اینجا نحوه دریافت آن وجود دارد.

یکی اثبات واکسیناسیون خود را هنگام ایستادن در صف نمایش Foo Fighters ارائه می دهد ، در حالی که باغ مدیسون اسکوئر با اولین کنسرت با ظرفیت کامل از مارس 2020 در 20 ژوئن 2021 در نیویورک افتتاح می شود.  (روی رولین / گتی ایماژ)

یکی اثبات واکسیناسیون خود را هنگام ایستادن در صف نمایش Foo Fighters ارائه می دهد ، در حالی که باغ مدیسون اسکوئر با اولین کنسرت با ظرفیت کامل از مارس 2020 در 20 ژوئن 2021 در نیویورک افتتاح می شود. (روی رولین / گتی ایماژ)

نیویورک در حال حاضر تنها کشوری است که سوابق دیجیتالی واکسن COVID-19 را صادر می کند. اما ایالت های دیگر مانند هاوایی و کالیفرنیا برای ایجاد چیزی مشابه با شرکت های خصوصی همکاری می کنند.

یک مثال از یک شرکت خصوصی که سوابق دیجیتالی واکسن را صادر می کند ، GoGotVax است که وی ایجاد کرده است. این سایت به فرد اجازه می دهد تا با اطمینان اطلاعات واکسیناسیون را برای دریافت ضبط دیجیتالی قابل افزودن به کیف پول Apple یا تلفن Android وارد کند. این شرکت گفت این می تواند هنگام مسافرت ، شرکت در رویدادهای زنده یا بازگشت به کار مفید باشد.

حتما بخوانید:
تولید کننده لوله پلیکا 6 متری ایرانی - لوله و اتصالات

گذرنامه های واکسن مانند ماسک زدن به یک کانون سیاسی در آمریکا تبدیل شده است. شانزده کشور الزامات کارت را از نهادهای دولتی یا حتی شرکت های خصوصی ممنوع کرده اند. در حالی که ایالاتی مانند اورگان ، کالیفرنیا و هاوایی به مشاغل خصوصی و برخی ارگان های دولتی اجازه می دهند اثبات واکسیناسیون را اثبات کنند.

با میلیونها آمریکایی که مایلند اطلاعات را در قالب دیجیتال به کارتهای کاغذی خود منتقل کنند ، کلاهبرداران به ناچار فرار کرده اند.

برای جلوگیری از پارگی ، افراد قبل از وارد کردن اطلاعات شخصی ، در مورد قانونی بودن یک برنامه یا وب سایت تحقیق می کنند. به عنوان مثال ، مالون گفت كه به وب سایت رسمی هاوایی رفته و در آنجا پیوندها و اطلاعاتی را كه توسط آنها توصیه شده یافته است.

“کلاهبرداران آنجا هستند ، [saying] مک فارلند گفت: “خوب ، من می توانم یک کارت واکسیناسیون 50 دلاری برای شما ارسال کنم. فقط کارت اعتباری خود را یا برخی از اطلاعات کارت هدیه را به من بدهید. من این کار را برای شما انجام می دهم.” خوب ، مردم این کار را می کنند و مردم با شکایت از ما تماس می گیرند. “آنها اعتراف می کنند ،” آنها کارت می خواستند و برای کارت جعلی درخواست می کردند ، اما هنوز پول خود را پس می گیرند.

مک فارلند گفت ، همچنین مهم است که دوباره اطمینان حاصل کنید که پیوند به URL صحیح منجر می شود. کلاهبرداران غالباً یک لینک رسمی با نامه یا دو نامه معیوب یا غلط املایی خریداری می کنند.

پرتره یک زن جوان با استفاده از لپ تاپ در یک کافه با ماسک محافظ صورت برای جلوگیری از بیماری های عفونی.  (گتی ایماژ)

پرتره یک زن جوان با استفاده از لپ تاپ در یک کافه با ماسک محافظ صورت برای جلوگیری از بیماری های عفونی. (گتی ایماژ)

در ماه مه ، کمیسیون تجارت فدرال اخطاری را در وب سایت خود منتشر کرد مبنی بر اینکه “هیچ روش استانداردی برای اثبات واکسیناسیون یا آزمایش منفی وجود ندارد” و در نتیجه فرصت های کلاهبرداری فراوان است.

کالین ترسلر در انتشار FTC گفت: “اگر از کسی تماس بگیرید ، ایمیل یا متنی دریافت کنید که می گوید آنها از دولت فدرال هستند و از شما اطلاعات شخصی یا پول برای گرفتن گواهینامه واکسن ملی یا گذرنامه از شما می خواهد ، این کلاهبرداری است.”

____

بیشتر بخوانید از یاهو نیوز:


منبع: fizik-news.ir

hacklink al hd film izle php shell indir siber güvenlik türkçe anime izle Fethiye Escort android rat duşakabin fiyatları fud crypter hack forum html nullednulled themesMobil Ödeme bozdurma