[ad_1]

واشنگتن – مقامات ارشد اطلاعاتی رئیس جمهور بایدن هنوز نحوه آلوده شدن انسان به COVID-19 را مشخص نکرده اند ، اما می گویند احتمال فرار وی از آزمایشگاه در ووهان را رد نکرده اند.

مدیر اطلاعات ملی Avril Haynes روز چهارشنبه در جلسه استماع کمیته اطلاعات سنا به نمایندگان مجلس گفت: “این کاملاً درست است که جامعه اطلاعاتی دقیقاً نمی داند که در ابتدا ، از کجا ویروس COVID-19 منتقل شده است.”

“به طور کلی ، م theلفه ها حول دو نظریه جایگزین گرد آمده اند. این سناریوها به طور طبیعی از تماس انسان با حیوانات آلوده ناشی می شد یا این یک حادثه آزمایشگاهی بود. “او در پاسخ به س fromال سناتور مارکو روبیو ، معاون رئیس کمیسیون ، جمهوریخواه فلوریدا ، گفت:

    آوریل هاینز

Avril Haynes ، مدیر دفتر مدیر اطلاعات ملی. (گراهام جنینگز / خبرگزاری فرانسه از طریق گتی ایماژ)

هاینز گفت: “اینجا جایی است كه ما در حال حاضر هستیم ، اما ما همچنان روی این موضوع كار می كنیم ، اطلاعات را جمع آوری می كنیم و تمام تلاش خود را می كنیم تا اطمینان بیشتری نسبت به این سناریو داشته باشیم.”

این احتمال که دانشمندان چینی در حال مطالعه ویروس های کرونا برای اهداف بهداشت عمومی هستند ، ممکن است به طور تصادفی به یک نمونه طبیعی از ویروس اجازه فرار از آزمایشگاه را داده باشد ، نظریه ای بود که اولین بار در دولت ترامپ ایجاد شد. تلاش های رئیس جمهور ترامپ برای مقصر دانستن چین در انتشار ویروس ، که مضر است و از نظر نژادی و عقیدتی مغرضانه است ، منجر به سیاسی شدن سریع این نظریه شده است. این نیز با یک نظریه جایگزین مرتبط شد ، که توسط دانشمندان تکذیب و توسط جامعه اطلاعاتی رد شد ، مبنی بر اینکه ویروس می تواند یک اسلحه بیو باشد.

علیرغم جنجال ها ، جامعه اطلاعاتی در حال ارزیابی است ، هرچند از نظر علمی ، حادثه آزمایشگاهی سال گذشته است. شهادت هاینز در روز چهارشنبه روشن ترین و عمومی ترین تأیید در مورد تحقیقات مداوم جامعه اطلاعاتی در مورد این نظریه است.

رئیس سیا ، بیل برنز ، دیپلمات سابق ، گفت که او با هاینز موافق است و همچنین از پکن به دلیل عدم شفافیت انتقاد کرد.

“تنها چیزی که برای ما و تحلیلگران ما روشن است این است که رهبری چین در برخورد با [World Health Organization] یا با ارائه داده های کامل اصلی که می تواند به پاسخ این سالات کمک کند ، “او روز چهارشنبه گفت. “ما همه تلاش خود را انجام می دهیم ، با استفاده از تمام منابع موجود در این پنل برای همه ما سعی می کنیم به ته آن برسیم.”

جامعه اطلاعاتی برای اولین بار برای کمک به پیگیری واکنش خارجی ویروس و منشا orig آن در زمستان سال 2020 در میان ترس از اینکه مقامات چینی با شیوع بیماری روبرو نیستند و بلافاصله به محققان خارجی حساس نیستند ، از جمله از WHO ، برای کمک به تحقیقات به ووهان سفر کرده است. جامعه اطلاعاتی آمریكا با تكیه بر اطلاعات جمع آوری شده از كانالهای ارتباطی نظامی ، خاطرنشان كرد كه مقامات چینی در حال بحث در مورد برنامه هایی برای اطمینان از كاركرد دولت با وجود بحران بودند.

موسسه ویروس شناسی ووهان

موسسه ویروس شناسی ووهان در استان هوبئی ، چین. (Hector Retamal / AFP از طریق گتی ایماژ)

تلاش های دولت چین برای پیچیدگی تحقیقات خارجی یکی از دلایلی است که احتمال وقوع یک حادثه آزمایشگاهی هنوز در نظر گرفته می شود.

تعدادی از دانشمندان نظریه تصادفات آزمایشگاهی را به چالش کشیده و یا زیر سال برده اند ، اما در مورد لزوم بررسی دقیق تر منشا بیماری همه گیر برای جلوگیری از شیوع بعدی ، اتفاق نظر فزاینده ای وجود دارد.

گروهی از دانشمندان و افراد مشکوک در 7 آوریل نامه ای را در نیویورک تایمز منتشر کردند و خواستار “تحقیقات بیشتر” در مورد ریشه همه گیری شدند ، و انتقاد از فقدان روند تحقیق “پایدار” را که می تواند “استراتژی های پیشگیری و همه گیر شدن در آینده در آینده” را مختل کند ، مورد انتقاد قرار داد. ” “

در حالی که مقامات ارشد سابق دولت ترامپ بارها و بارها به طور علنی درباره تئوری تصادفات آزمایشگاهی بحث کرده اند ، مشاوران خود بایدن ، از جمله مشاور امنیت ملی جیک سالیوان ، نیز تحقیقات سازمان بهداشت جهانی در مورد ریشه همه گیر را مورد انتقاد قرار داده اند.

اگر COVID-19 از یک آزمایشگاه فرار کند ، اثبات عدم وجود افشاگر از چین یا هر نوع شواهد دیگری از افراد آشنا یا درگیر در حادثه احتمالاً غیرممکن است. با گذشت بیش از یک سال از اولین موارد گزارش شده COVID-19 ، ممکن است دستیابی به چنین جزئیاتی امکان پذیر نباشد.

با این حال ، پاسخ دادن به بیشتر این سوالات در تعیین اینکه برای جلوگیری از همه گیری بعدی باید از چه مواردی تمرکز کنید ، از بالا بردن استانداردهای ایمنی آزمایشگاه گرفته تا به اشتراک گذاشتن سریع اطلاعات در مورد موارد اولیه ، مهم خواهد بود.

بر اساس گزارش اخیر جامعه اطلاعاتی در مورد روند جهانی ، تهدید بیماری و بیماری های همه گیر در آینده نیز ادامه خواهد داشت. در این گزارش آمده است: “ما باید انتظار غیر منتظره را داشته باشیم” و دروس این بیماری همه گیر را در آینده برای صنایع دستی خود بكار بگیریم.

____

بیشتر بخوانید از یاهو نیوز:

[ad_2]

منبع: fizik-news.ir