[ad_1]

واشنگتن – جامعه اطلاعاتی گزارشی گسترده با جزئیات پیش بینی های خود در مورد وضعیت جهان طی دو دهه آینده منتشر کرده است.

شورای اطلاعات ملی در گزارشی که روز پنجشنبه منتشر شد ، پیشنهاد کرد که هر چقدر بشریت با چالش های فعلی روبرو شود ، بزرگترین تهدیدها توسط عاملان انسانی ایجاد و تحریک نخواهند شد. این چالش های جهانی احتمالاً شامل “تغییر اقلیم ، بیماری ، بحران مالی و اختلال در فناوری” است که می تواند “ناامنی غذایی و آب” ، “افزایش مهاجرت” و اثرات بی ثبات کننده آن ، ایجاد “چالش های جدید بهداشتی” و از بین بردن تنوع زیستی ، ایجاد کند. نویسندگان نوشتند

نویسندگان می نویسند ، یکی از نمونه های اصلی این تهدید ، بیماری همه گیر COVID-19 است که آنها آن را ویران کننده ترین رویداد جهانی از زمان جنگ جهانی دوم توصیف می کنند.

جوزف کورسا ، با پوشیدن ماسک صورت و پوشش مو ، هنگام اصابت ضربه به بازو ، دچار لرز می شود.

جوزف کورسا ، کارمند Homeboy ، توسط مون تیرباران شد. (رابرت گوتیه / لس آنجلس تایمز از طریق گتی ایماژ)

در این گزارش “همه گیری” پیش فرض های طولانی مدت در مورد پایداری و سازگاری را متزلزل کرده و عدم اطمینان جدیدی را در مورد اقتصاد ، حاکمیت ، ژئوپلیتیک و فناوری ایجاد کرده است. شیوه سازگاری و آموختن جهان از چالش های سال گذشته “بسیار س questionال برانگیز است” ، نویسندگان ادامه می دهند ، اما احتمالاً تأثیر عمده ای در شکل گیری آینده خواهد داشت.

گزارش اطلاعاتی که هر چهار سال یک بار صادر می شود ، نتیجه گیری می کند: “این چالش ها متقاطع و شکننده می شوند ، از جمله به روشهایی که پیش بینی آنها دشوار است.” وی افزود: “امنیت ملی نه تنها به محافظت در برابر ارتش و زرادخانه نیاز دارد ، بلکه به پایداری و سازگاری با این چالش های مشترک جهانی نیز نیاز دارد.”

شورای اطلاعات ملی ، نهادی کوچک در دفتر مدیر اطلاعات ملی ، متشکل از کارشناسان ارشد مناطق مختلف و تهدیدها ، در سال 1979 تاسیس شد و هدف آن بررسی آینده ای نزدیک و دور است. گزارش های “روند جهانی” آن برای کمک به سیاستمداران ، قانون گذاران و اشخاص ارشد طراحی شده است تا در مورد توسعه احتمالی تهدیدات نظم جهانی فعلی و اینکه آینده ممکن است بسته به نوع مواجهه ایالات متحده استراتژیک داشته باشد ، فکر کنند.

این گزارش نه تنها بر اساس تجزیه و تحلیل اعضای شورا ، بلکه همچنین بر اساس مصاحبه و گفتگو با دانشمندان ، سازمان های جامعه مدنی ، کارشناسان خارجی و حتی طبق گزارش جدید دانش آموزان دبیرستانی در واشنگتن دی سی است.

به گفته نویسندگان این گزارش ، تحلیل آنها گمانه زنی است ، اما براساس واقعیت ها و روندهای موجود ، چندین “سناریو جایگزین” وجود دارد که می تواند تا سال 2040 اتفاق بیفتد.

اولین هدف اعلام شده دولت بایدن “رنسانس دموکراسی ها” بود که در آن ایالات متحده و متحدانش دوره جدیدی از هنجارها و ساختارهای دموکراتیک را که ناشی از رشد اقتصاد جهانی و کیفیت زندگی بهتر مردم در هر نقطه است آغاز کردند.

رئیس جمهور بایدن ، با پوشیدن ماسک صورت ، با دستهای صلیب ایستاده است

پرزیدنت بایدن در حین یک رویداد برای جلوگیری از خشونت اسلحه در گل رز کاخ سفید روز پنجشنبه بررسی می کند. (Brendan Smialowski / خبرگزاری فرانسه از طریق گتی ایماژ)

در این سناریو آینده ، تحلیلگران می نویسند ، شکل اقتدارگرایانه دولت که توسط مقامات روسیه و چین نشان داده می شود ، تا حدی به دلیل عقب ماندگی نوآوری های ناشی از “سالها نظارت و نظارت بر رشد عمومی” شکست خواهد خورد. با این حال ، چین در حال حاضر موفقیت در نوآوری فنی را نشان می دهد ، بخشی به دلیل سرقت تهاجمی مالکیت معنوی و تا حدی با بسیج گسترده جامعه خود از راه های غیرممکن در دموکراسی.

دوم ، تحلیلگران “انحرافی در جهان” احتمالی را پیش بینی می كنند كه در آن هرج و مرج حاكم بر اثر تقسیمات اجتماعی ، اطلاعات غلط ، رشد اقتصادی كند و سایر عوامل “تا حد زیادی رفع نشده” باشد و به پكن فرصتهای مكرر برای استفاده از تقسیمات غربی را بدهد. اما ارائه انگیزه ای برای چین برای مقابله سازنده با چالش ها به عنوان یک رهبر جهانی.

از سوی دیگر ، نویسندگان پیشنهاد می کنند ، ایالات متحده و چین می توانند وارد دوره ای از “همزیستی رقابتی” شوند که در آن آینده اقتصادی کشورها به طور جدایی ناپذیری با هم پیوند خورده است ، و احتمال جنگ صریح را کاهش می دهد و همکاری در مواردی مانند تغییر اقلیم را مجبور می کند.

با این حال ، روند افزایش اتصال ، به ویژه توسط اینترنت ، ممکن است معکوس شود ، و اجازه می دهد جهان در مناطق مختلف عبور کند یا “بلوک های” اقتصادی و امنیتی که در آن اطلاعات محصور می شود ، زنجیره های تامین جدا شده و تعداد بسیار کمتری وجود دارد نویسندگان پیشنهاد می کنند تجارت جهانی است. این تحلیلگر می نویسد ، این سیستم می تواند بسیاری از کشورها را در وسط قرار دهد و خطر تبدیل شدن به “کشورهای شکست خورده” را داشته باشد ، در حالی که چالش های جهانی به دلیل افزایش تقسیم جامعه ، بی شمار هستند.

سرانجام ، جامعه اطلاعاتی پیش بینی می کند که ایالات متحده ممکن است به سمت سال 2040 حرکت کند ، در این کشورها مجبور می شوند با یک فاجعه جهانی مانند بحران غذا روبرو شوند ، و به طور ایده آل یک ائتلاف جهانی را برای کاهش اثرات تحریک می کنند.

به طور کلی ، شورا پیش بینی می کند که هیچ ابرقدرتی بر جهان تسلط نخواهد داشت ، و این پیشنهاد می دهد که ایالات متحده و چین مجبور به تقسیم مسئولیت ها هستند زیرا سایر کشورهای جهان را به انتخاب کشورها ترغیب می کنند.

____

بیشتر بخوانید از یاهو نیوز:

[ad_2]

منبع: fizik-news.ir