[ad_1]

یک مقام انتخابات ایالتی روز دوشنبه گفت ، تلاش های رئیس جمهور ترامپ برای تضعیف نتایج انتخابات نوامبر در جورجیا “خسارت” مطلق به جمهوری خواهان در دو مسابقه سناتور ایالات متحده در آنجا می زند.

گابریل استرلینگ ، مدیر انتخابات جورجیا ، بعد از ظهر روز دوشنبه در یاهو نیوز در یک کنفرانس خبری گفت: “بسیاری از جمهوری خواهان در زمانی قرار دارند که به نتایج سیستم اعتماد ندارند ، که هرگز چیز خوبی نیست.” “آیا رای تا حدی سرکوب می شود؟” کاملا. “

در پی تلاش برای مشروعیت بخشیدن به نتایج انتخابات گرجستان ، مبارزات انتخاباتی ترامپ روز شنبه خواستار بازشماری آرا presidential ریاست جمهوری در این ایالت شد زیرا وزیر امور خارجه گرجستان براد رافنسگرگر یک روز قبل نتایج انتخابات را تأیید کرد. رئیس جمهور منتخب جو بایدن با کسب 12670 رأی یا 0.2 درصد برتری برنده اعلام شد.

اگرچه بعید به نظر می رسد که سرشماری نتیجه را در جورجیا تغییر دهد ، اما بودجه مالیات دهندگان به دلیل اختلاف ناچیز بین ترامپ و بایدن ، طبق قانون مجاز است.

ترامپ روز شنبه در بیانیه ای گفت: “ما بر این اطمینان داریم كه هر جنبه ای از قانون جورجیا و قانون اساسی آمریكا مورد احترام قرار گیرد تا هر رأی قانونی شمرده شود.” “پرزیدنت ترامپ و مبارزات انتخاباتی وی همچنان به سرشماری عادلانه در جورجیا فشار می آورند ، که باید شامل امضاهای منطبق و سایر پادمان های حیاتی باشد.”

نمایندگان احزاب سیاسی هنگام ممیزی در دفتر ثبت نام رأی دهندگان شهرستان گوینت ، در حال شمارش آرا مردم برای انتخابات ریاست جمهوری سال 2020 هستند.  (عکاس: الیجا نوولدج / بلومبرگ از طریق گتی ایماژ)
نمایندگان احزاب سیاسی در هنگام ممیزی در شهرستان گوینت ، جورجیا ، دفتر ثبت نام رأی دهندگان ، با شمارش دستی آرا انتخابات ریاست جمهوری بر مردم نظارت می کنند. (الیاس نوولاژ / بلومبرگ از طریق گتی ایماژ)

اما مقامات جمهوری خواه نگرانند که اصرار مداوم مبارزات انتخاباتی ترامپ مبنی بر اینکه تقلب در رای دهندگان باعث پیروزی رئیس جمهور در جورجیا و همچنین کالج انتخاباتی می شود ، بسیاری از طرفداران وی را ترغیب می کند تا در دور دوم سنا رای نیاورند. تصمیم می گیرد که کدام حزب دوربین را کنترل کند.

“ما به نقطه عطفی رسیده ایم که … ممکن است جمهوری خواهانی باشند که به نتایج سیستم اصلاً اعتماد ندارند و می گویند ،” چرا زحمت رای دادن را می گیریم؟ ” گفت استرلینگ. “که البته معنایی ندارد ، زیرا اگر شما به هیچ وجه رأی ندهید ، احتمال کسی را که نمی خواهید برنده شوید افزایش می دهد.”

استرلینگ گفت ، شمارش نهایی احتمالاً زمانی در روز سه شنبه آغاز می شود و هفته آینده به پایان می رسد و شامل یک اسکن دوم از همه برگه های رای گیری است. اولین شمارش ، پس از یافتن تعداد بیشماری آرا ، برتری بایدن نسبت به ترامپ را با 13558 رای به 12284 کاهش داد.

ترامپ و متحدانش ، بدون هیچ مدرکی ، همچنان استدلال می کنند که آنها نمی توانند گرجستان را بدون یک بازی خشن از سوی مخالفان خود از دست بدهند. روز شنبه ، وین وكیل ترامپ ، لین وود ، توییت های زیادی را برانگیخت و گفت سناتورهای حزب جمهوری خواه گرجستان دیوید پوردو و كلی لوفلر برای “چرخش” كاری نمی كنند. [the] انتخابات غیرقانونی »و به رای دهندگان جمهوری خواه پیشنهاد كرد كه آرا their خود را در مرحله دور دوم حفظ كنند.

“سیاستمداران رای و پول را دوست دارند (نه لزوماً به آن ترتیب)” توییت های چوبی. “آیا می خواهیدSenLoeffler (سناتور لوفلر) وsendavidperdue (سناتور پردو) را از زیرزمین های خود بیرون آورید تا برای از بین بردن سرقت انتخابات GA 11/3 خواستار اقدام شود؟” تهدید کنید که رای و پول خود را حفظ کنید. از آنها بخواهید که نماینده شما باشند. “

وکیل لین وود هنگام حضور در دادگاه منطقه ای ایالات متحده ، ناحیه مرکزی کالیفرنیا در لس آنجلس ، با اصحاب رسانه صحبت کرد.  (عکس از Apu Gomes / گتی ایماژ)
وکیل لین وود. (Apu Gomes / گتی ایماژ)

فرانک لونز ، جامعه شناس جمهوری خواه ، روز دوشنبه گفت که اگر ترامپ به ادعای تقلب در انتخابات ادامه دهد ، جمهوری خواهان می توانند سنا را از دست بدهند ، و این باعث ناامید کردن رای دهندگان محافظه کار می شود.

لونز در گفتگو با Squawk Box به CNBC گفت: “اگر همچنان ادامه دهید كه رای دهندگان را ناامید كنید و گفتید كه انتخابات تقلب شده و رأی شما اهمیتی ندارد ، این می تواند عواقب ناگواری برای دولت در تلاش برای حفظ جمهوری خواهی این دو كرسی داشته باشد.

وی افزود: من می گویم آنچه دونالد ترامپ می گوید و طی شش هفته آینده انجام می دهد نتیجه رقابت در سنا در جورجیا را تعیین می کند و می تواند نتیجه کل کشور ما را تعیین کند.

در زیر تاریخ های کلیدی ذکر شده است که گرجی ها باید قبل از دور دوم انتخابات مجلس سنا در 5 ژانویه 2021 به خاطر بسپارند:

تصویر عکس روی جلد: اخبار یاهو؛ عکس ها: داستین چمبرز / بلومبرگ از طریق گتی ایماژ ، جسیکا مک گوان / گتی ایماژ

_____

بیشتر بخوانید از یاهو نیوز:[ad_2]

منبع: fizik-news.ir