[ad_1]

در یادداشت جدیدی تأکید شده است که کاخ سفید رئیس جمهور بایدن معتقد است که طرح نجات وی به ارزش 1.9 تریلیون دلار آمریكا ، سیاست خوبی است و همچنین سیاست خوبی است كه ضمن كمك به آمریكایی ها ، به رقیبان پزشك عمومی آنها آسیب می رساند ، از بیماری همه گیر ویروس كرونا رنج می برند.

مایک دونلیون ، مشاور ارشد رئیس جمهور بایدن ، روز سه شنبه به یک نوشت: “به نظر می رسد خرد متعارف از نظر سیاسی هوشمند است – یا در بدترین حالت ، رایگان است – برای پزشک عمومی یک سیاست اساسی انسدادی ، مغرضانه اتخاذ کند”. مقامات ارشد کاخ سفید. “با این حال ، شواهد زیادی وجود دارد که کاملاً برعکس آن صادق است: اینکه از نظر سیاسی ، رفتن به این مسیر برای سازمانهای سیاسی هوشمندانه نیست. و این روش به جای اینکه هزینه ای نداشته باشد ، برای آنها بسیار مضر است.”

به نظر می رسد جمهوری خواهان در آخرین باری که دموکرات ها کاخ سفید را در دست داشتند ، تا حدی که ممکن بود ، دستورالعمل های بایدن را سنگ اندازی می کردند ، تاکتیک های خود را تکرار می کردند. ثابت شد که این یک استراتژی م effectiveثر در دوره های موقت 2010 و 2014 است ، زمانی که جمهوری خواهان برنده و پایین آرا برای کنترل کنگره ، فرمانداری های املاک و مجلس قانونگذاری ایالت بودند. اما دونلیون اظهار داشت که مقاومت شدید به جمهوری جمهوری و امتیازات طرفداری آسیب می رساند. دموکرات ها همچنین به انتخابات ویژه مجلس سنای جورجیا در ماه گذشته اشاره کردند ، جایی که آنها دو کرسی جمهوری خواهان را جابجا کردند.

جو بایدن ، رئیس جمهور ایالات متحده ، در 17 فوریه 2021 در واشنگتن با رهبران اتحادیه در دفتر بیضی کاخ سفید دیدار کرد.  (پیت ماروویچ-پول / گتی ایماژ)

جو بایدن ، رئیس جمهور ایالات متحده ، در 17 فوریه 2021 در واشنگتن با رهبران اتحادیه در دفتر بیضی کاخ سفید دیدار کرد. (پیت ماروویچ-پول / گتی ایماژ)

ربکا کاتز ، استراتژیست دموکرات ، به یاهو نیوز گفت: “مردم به امداد نیاز دارند و آنها هم اکنون به آن نیاز دارند.” “جمهوری خواهان کمی از بحران هویت عبور می کنند و وقتی می خواهند بفهمند چه کسی را باید بشنود ، دموکرات ها در تلاشند تا خیالشان راحت شود. توضیح آن واقعاً آسان است. “

کاتز افزود: “دموکراتهای گرجستان پیامی بسیار ساده در مورد نتایجی شنیدند که گرجی ها می توانند در جیب خود احساس کنند.” “برای اولین بار در تمام انتخابات سال 2020 ، دموکرات ها پیام روشنی را نشان دادند و جواب داد. آنها باید از این امر بیاموزند. “

بایدن در مورد اعلامیه های خود از زمان روی کار آمدن قاطع است: او ترجیح می دهد حمایت دو جانبه از بسته محرک باشد ، اما با استدلال اخلاقی در کوتاه مدت برای کمک به مصیبت دیدگان بزرگ شود و بحث اقتصادی در طولانی مدت بزرگ شود. برنامه ای برای جلوگیری از رکود طولانی مدت ، آماده نشده است که به طور قابل توجهی اندازه لایحه را کاهش دهد یا آن را بیش از زمان لازم برای دستیابی به آن به تأخیر بیندازد. ، جایی که فشار به رئیس جمهور پیشین باراک اوباما برای به دست آوردن 60 رای در مجلس سنا و تحقق وعده مبارزات انتخاباتی خود برای اتحاد مجدد آمریکا منجر به محرک ضعیف تری شده و به گفته دموکرات ها عواقب اقتصادی پایدار است.

بایدن در 5 فوریه به کاخ سفید گفت: “راهی که من می بینم این است که بزرگترین خطر خیلی زیاد نیست و اگر ما خیلی کوچک باشیم.”

“ما قبلا اینجا بوده ایم. هنگامی که این کشور دچار رکود بزرگی شد که من و باراک در سال 2009 به ارث برده ایم ، از من خواسته شد تا در جهت تصویب قانون بهبود اقتصادی هدایت کنم. این یک بسته بزرگ بازیابی بود ، حدود 800 میلیارد دلار. من تمام تلاشم را کردم تا تصویب شود ، از جمله این که سه جمهوری خواه رای خود را تغییر داده و به او رأی دهند. اما کافی نبود. به اندازه کافی بزرگ نبود. این باعث متوقف شدن بحران شد ، اما بهبود می توانست سریعتر و حتی بیشتر باشد. امروز ، ما به پاسخی نیاز داریم که پاسخگوی چالش این بحران باشد ، نه پاسخی که بی نتیجه باشد. “

دموکرات ها آماده استفاده از روند مصالحه بودجه برای تصویب این لایحه فقط با 50 رأی هستند و معاون رئیس جمهور کمالا هریس به عنوان یک شکست در انتخابات عمل می کند. این همان روشی است که جمهوریخواهان برای انجام یک اصلاح اساسی مالیاتی در سال 2017 استفاده کردند که به طور نامتناسب به نفع ثروتمندان بود و پیام های آنها را در مورد روشی که دموکرات ها از آن استفاده می کنند و تأثیر بالقوه آن بر کسری بودجه و بدهی ملی را تضعیف می کند.

کمال هریس ، معاون رئیس جمهور و جو بایدن ، رئیس جمهور ایالات متحده (در تصویر نیامده است) در جلسه با سناتورهای دو حزب در مورد سرمایه گذاری زیرساخت ها در دفتر بیضی کاخ سفید در واشنگتن دی سی ، ایالات متحده ، 11 فوریه 2021 (کارلوس باریا / رویترز)

کمال هریس ، معاون رئیس جمهور و جو بایدن ، رئیس جمهور ایالات متحده (در تصویر نیامده است) در جلسه با سناتورهای دو حزب در مورد سرمایه گذاری زیرساخت ها در دفتر بیضی کاخ سفید در واشنگتن دی سی ، ایالات متحده ، 11 فوریه 2021 (کارلوس باریا / رویترز)

همانطور که در یادداشت Donlion نقل شده است ، این نظرسنجی از بسته محرک حمایت می کند. 83٪ پشتیبانی از بسته کمک دیگر ، به ویژه برای طرح نجات 1.9 تریلیون دلار آمریکا را پیدا کرد. این یافته ها با پشتیبانی 74 درصدی از 2000 دلار چک مشوق سازگار است. در نظرسنجی یاهو نیوز / YouGov حتی جنبه هایی از این لایحه که در میان دموکرات ها مورد بحث است – مانند افزایش حداقل 15 دلار دستمزد – از اکثریت حمایت (58٪ در مقابل 31٪ مخالف) برخوردار شدند.

سایر مقررات در قانون پیشنهادی بایدن شامل تمدید مزایای بیکاری فدرال ، همراه با بودجه برای توزیع واکسن ، برنامه های تغذیه ، مدارس و دولت های محلی و ایالتی است.

بایدن روز چهارشنبه گفت: “من از نظر سنجی ها آموختم كه آنها همه چیز را در این طرح می خواهند – نه شوخی. هر آنچه در این طرح است.” “من از کسانی که با این طرح مخالف بودند یک س rال لفظی پرسیدم: چه چیزی را دوست ندارند؟ … آیا آنها نمی خواهند به مردم در زمینه غذا کمک کنند؟ آیا آنها نمی خواهند به مردم کمک کنند تا بتوانند وام های خود را پرداخت کنند؟ آیا آنها نمی خواهند به ارائه بیمه بیکاری کمک کنند؟ آیا آنها نمی خواهند مطمئن شوند که مردم می توانند در خانه های خود بمانند بدون اینکه در وسط این همه گیر وحشتناک از خانه بیرون رانده شوند؟ چه چیزی را دوست ندارند؟ “

این یک دور شدن از سال 2009 است ، اگرچه اوباما محبوبیت زیادی داشت و کشور در یک بحران اقتصادی عمیق قرار داشت ، نظرسنجی ها نشان داد که این لایحه فقط با اکثریت کمی تصویب شده است. در حالی که در هفته های قبل از رای گیری در فوریه

تا پایان هفته آینده ، با انقضا مزایای بیکاری تمدید شده برای اواسط ماه مارس ، به عنوان مهلت قانونی برای نمایندگان مجلس.

کاتز گفت: “امیدوارم دموکرات ها از سال 2009 درس بگیرند و وقت زیادی نداشته باشیم.” “پایان 100 روز اول به سرعت در حال نزدیک شدن است و ما باید کارهای واقعی برای مردم آمریکا انجام دهیم. دموکرات ها باید نشان دهند که می توانند به نتیجه برسند. آنها باید نشان دهند که در صورت مسئولیت ، وضع مردم آمریکا بهتر است. “

____

بیشتر بخوانید از یاهو نیوز:

[ad_2]

منبع: fizik-news.ir