مناطق واکسینه نشده کشور اکنون همه گیر را رانده اند


واشنگتن – تقریباً همه مرگ های COVID-19 در ایالات متحده اکنون در میان افرادی هستند که واکسن ویروس کرونا را دریافت نکرده اند. و این مرگ و میرها در شهرستانها بسیار متمرکز است – بسیاری از آنها در غرب میانه و جنوب شرقی – که سطح واکسیناسیون بسیار ناچیز است.

از سوی دیگر ، انتقال در ایالت های شمال شرقی و غربی که فرمانداران واکسیناسیون را از اولویت های اصلی خود قرار داده اند و از همان ابتدا مقاومت در میان ساکنان کم بوده است ، تقریباً متوقف شده است.

راشل والنسکی

راشل والنسکی مدیر CDC. (Greg Nash / The Hill / Bloomberg از طریق گتی ایماژ)

دکتر روچل والنسکی ، مدیر مرکز کنترل و پیشگیری از بیماری ها ، روز پنجشنبه در طی توجیهی در پاسخ به بیماری همه گیر کاخ سفید گفت: “ما می بینیم که جوامع و شهرستانهایی که پوشش واکسن بالایی دارند و میزان مرگ و میر کمی دارند به حالت عادی باز می گردند.” تیم

والنسکی یک سناریوی ملی را به تصویر کشید که به دلیل اختلافات شدید در میزان واکسیناسیون به شدت شکسته شد. این اختلافات مربوط به عوامل فرهنگی ، اجتماعی ، اقتصادی و سیاسی است.

در همان زمان ، واکسن ها در برابر هر نوع ویروس کرونا بسیار موثر هستند ، از جمله نوع انتقال دهنده Delta ، که والنسکی گفت اکنون هشت مورد از 10 مورد جدید در مناطقی از غرب کوهستانی را تشکیل می دهد. Delta اکنون سویه غالب ویروس کرونا در ایالات متحده است.

والنسکی گفت که در ماه های اخیر ، 99.5 درصد از کل مرگ ناشی از COVID-19 در ایالات متحده واکسینه نشده است. مدیر CDC گفت: “این مرگ ها با یک شلیک ساده و مطمئن قابل پیشگیری است.” رئیس جمهور بایدن تقریباً همین حرف را زد و او و مقامات ارشد بهداشت عمومی او به دنبال راه هایی برای تحریک تلاش های واکسیناسیون متوقف شده هستند.

حتما بخوانید:
طراحی سایت - وب نهاد

اگرچه برخی از افراد واکسینه شده به ویروس کرونا آلوده می شوند ، اما این بیماری فقط باعث بیماری خفیف می شود.

برای هفته ها ، مسیر شیوع ویروس کرونا دو شاخه بوده است ، به طوری که مناطقی از کشور به حالت عادی برگشته اند و به نظر می رسد سایر مناطق به موارد در حال افزایش بازمی گردند. به طور کلی ، تعداد موارد و بستری در بیمارستان اندکی افزایش یافت ، در حالی که مرگ و میر همچنان کاهش می یابد. اما این روندهای ملی نشانگر واقعیت های ظریف تر نیستند.

جفری رودز

متعهد در تامپا ، فلوریدا ، در حال مراقبت از مردی است که به دلیل بیماری COVID-19 درگذشت. (اکتاویو جونز / گتی ایماژ)

به طور خاص ، والنسکی 173 شهرستان را با بالاترین میزان ابتلا به عفونت های جدید ، با 100 مورد یا بیشتر در هر 100000 نفر در هفته گذشته ، جدا کرد. به گفته والنسکی ، از این 173 شهرستان ، 93 درصد کمتر از 40 درصد از جمعیت خود را واکسینه کرده اند.

در روزهای اخیر ، موارد زیادی در مناطقی از میسوری و آرکانزاس افزایش یافته است. بنابراین مناطقی از کلرادو و یوتا وجود دارد.

در همین حال ، ایالت واکسیناسیون بالا در مریلند روزانه یک مورد مرگ جدید توسط ویروس کرونا ثبت می کند.

CDC گفت: “واکسیناسیون کم در این شهرستانها ، همراه با میزان بالای عوارض و سیاست های کاهش ضعیف که از کسانی که در برابر بیماری واکسینه نشده اند محافظت نمی کند ، مطمئناً منجر به درد و رنج غیرضروری ، بستری شدن در بیمارستان و به طور بالقوه مرگ خواهد شد.” کارگردان

حتما بخوانید:
دستورالعمل فروش زمین 99 ساله به صاحب مسکن

طبق آخرین دستورالعمل های CDC ، افراد واکسینه نشده باید همچنان ماسک بزنند. والنسکی و دیگر مقامات ارشد دولت گفتند که به جای بازگشت به ماسک ، افراد باید واکسینه شوند.

والنسکی روز پنجشنبه گفت: “واکسیناسیون گسترده همان چیزی است که در واقع به این همه گیری پایان می دهد.” طبق CDC ، 6/47 درصد از جمعیت آمریکا کاملاً واکسینه شده اند. این سطح از بالاترین سطح در جهان است ، اما به گفته اکثر متخصصان اپیدمیولوژی کافی نیست که آخرین گوشه تبدیل شده باشد.

____

بیشتر بخوانید از یاهو نیوز:


منبع: fizik-news.ir

hacklink al hd film izle php shell indir siber güvenlik türkçe anime izle Fethiye Escort android rat duşakabin fiyatları fud crypter hack forum html nullednulled themesMobil Ödeme bozdurma