منتظر واکسن ضد COVID-19 هستید؟ هنوز از ماسک خود خلاص نشوید


پس از نه ماه طاقت فرسای ترس ، گیجی ، ویرانی و مرگ ، 24 ساعت گذشته بیشترین امیدواری را در کل بیماری همه گیر داشته است.

روز سه شنبه ، بریتانیایی 90 ساله به اولین کسی در جهان تبدیل شد که یک واکسن کاملاً آزمایش شده علیه ویروس کرونا از نظر بالینی دریافت کرد. ساعاتی بعد ، اداره غذا و داروی ایالات متحده تأیید کرد که همان واکسنی که توسط Pfizer و BioNTech ساخته شده ، بی خطر و 95 درصد مثر است. در روز پنجشنبه ، گروه مشاوره واکسن FDA تقریباً به طور قطع واکسن Pfizer را تأیید می کند و در پایان هفته ، اولین آمریکایی ها باید واکسینه شوند. به زودی واکسن های دیگر نیز شروع می شوند ، با 90 درصد فرمولاسیون موثر Moderna.

به طور خلاصه ، اکنون در انتهای این تونل تاریک و دلسرد کننده ، نوری بسیار روشن وجود دارد. اما با وجود همه اخبار دلگرم کننده درباره واکسن ها ، باید یک پیام فوری تر و مهمتر از آن وجود داشته باشد: اگر می خواهید در اسرع وقت به انتهای تونل برسید – یا اصلاً – ماسک خود را بردارید.

هرچه بیشتر خودمان را مبدل کنیم و فاصله خود را حفظ کنیم ، واکسن های سریعتر باعث می شوند با خیال راحت جلوی خود را بگیریم. هرچه اکنون کمتر خودمان را مبدل کنیم و فاصله خود را حفظ کنیم ، این فرایند بیشتر طول خواهد کشید.

این دو دلیل دارد. اولین مورد ، که در صفحه 48 جلسه توجیهی FDA در روز سه شنبه دفن شده است ، هشداری است که ماه های مهم آینده را تعیین می کند. در حالی که داروی Pfizer به طور عمده از ابتلای افراد به آن جلوگیری می کند بیمار با COVID-19 ، ما هنوز نمی دانیم که آیا مانع از آلوده شدن آنها بدون نشان دادن علائم می شود – و سپس بی سر و صدا ویروس را به دیگران منتقل می کند.

FDA توضیح داد: “داده ها برای ارزیابی تأثیر واکسن SARS-CoV-2 بر روی افرادی که علیرغم واکسیناسیون آلوده هستند ، محدود هستند.” “موارد بدون علامت همراه با کاهش استفاده از ماسک و فاصله اجتماعی می تواند منجر به ادامه انتقال شود.”

یک پرستار قبل از تزریق واکسن Pfizer / BioNTech Covid-19 در یک مرکز واکسیناسیون در کاردیف ، انگلستان در 8 دسامبر 2020 با یک مرد صحبت می کند (جاستین تالیس / PA از طریق AP)
یک پرستار قبل از استفاده از واکسن Pfizer / BioNTech Covid-19 در یک مرکز واکسیناسیون در کاردیف ، انگلستان در 8 دسامبر 2020 با یک مرد صحبت می کند (جاستین تالیس / PA از طریق AP)

دلیل دوم اینکه آمریکایی ها باید دهان و بینی خود را ادامه دهند ، در مقاله جدیدی که در امور بهداشتی منتشر شده ، توسط دکتر روچل والنسکی از بیمارستان عمومی ماساچوست ، که جو بایدن رئیس جمهور منتخب برای اداره مراکز انتخاب کرده است ، آمده است کنترل و پیشگیری از بیماری

در مورد پایان واقعی طاعون در زمان واقعی ، نویسندگان از نظر ریاضی نشان می دهند که حتی موثرترین واکسن ها نیز محدودیت دارند. یک عامل بسیار مهم تر در تعیین مدت زمان نهایی یک بیماری همه گیر – و تلفاتی که در این بین می گیرد – میزان گسترش و سرعت ویروس هنگام شروع واکسیناسیون است.

دیوید پالتیل ، یکی از نویسندگان مسائل بهداشتی و استاد دانشکده بهداشت عمومی در ییل ، ​​گفت: “ما به صراحت اظهار می کنیم که اگر به واکسن کار کمتری بدهیم ، سریعتر از این همه گیری خارج خواهیم شد.” بار.

در نگاه اول به نظر می رسد هر دو یادداشت هشدار دهنده غیر اصولی هستند. آیا منظور کل واکسن 95٪ موثر ، جلوگیری از 95 درصد عفونت ها و پایان همه گیری نیست؟ و اگر مردم دیگر نمی توانند COVID-19 را دریافت کنند ، این بدان معنی است که آنها نمی توانند آن را پخش کنند … درست است؟

نه دقیقا. بیایید ابتدا به نمایش بپردازیم. این چیزی است که ما می دانیم. عفونت تنفسی مانند ویروس کرونا در بینی شما شروع می شود. با ورود ویروس ، ویروس به سرعت شروع به تکثیر می کند و باعث تولید آنتی بادی هایی می شود که در غشای مرطوب بینی ، دهان ، ریه ها و معده را پوشانده اند. دفعه بعد که در معرض ویروس قرار گرفتید ، این آنتی بادی ها (همراه با سایر سلول های ایمنی) مانع از عبور آن از بینی و پخش شدن آن به بقیه بدن می شوند. بنابراین شما الان بیمار نمی شوید.

ایمنی طبیعی به این ترتیب کار می کند. اما واکسن های اولیه ویروس کرونا متفاوت عمل کردند. آنها به عضلات شما تزریق می شوند و به خون شما جذب می شوند – و در آنجا به تولید آنتی بادی ها ادامه می دهند. در نهایت ، این آنتی بادی ها در بدن شما گردش می کنند و با موفقیت از عفونت جلوگیری می کنند. برخی از آنها وارد بافت بینی می شوند.

اما این چیزی است که ما هنوز نمی دانیم: چه تعداد از این آنتی بادی ها می توانند به موقع به بینی منتقل شوند تا ویروس منتفی شود. “اگر پاسخ زیاد نباشد ، ویروس ها می توانند شکوفا شوند [there] Apoorva Mandavili ، از نیویورک تایمز ، اخیراً توضیح داد: “برای عفونت دیگران عطسه یا بازدم کنید” ، حتی اگر بیمار نباشید.

یک پرستار در 8 دسامبر سال 2020 واکسن Pfizer-BioNTech COVID-19 را در بیمارستان گای لندن اجرا می کند (فرانک آگوستین ، استخر از طریق AP)
یک پرستار واکسن Pfizer-BioNTech COVID-19 را در بیمارستان Guy در لندن در 8 دسامبر سال 2020 تزریق می کند (فرانک آگوستین ، استخر از طریق AP)

به روشنی ، کمبود اطلاعات فعلی ما در مورد اینکه آیا اولین واکسن های ویروس کرونا ویروس را کاهش می دهد ، به این معنی نیست انجام ندهید کاهش انتقال این به معنای ساده این است که محققان هنوز وقت نکرده اند موضوع را بررسی کنند. آزمایشات اولیه برای ردیابی تعداد افرادی که واکسینه شده اند به COVID-19 مبتلا شده اند. اینها برای بررسی این نیستند که آیا عکسها از انتشار ویروس از فردی به فرد دیگر جلوگیری می کند. بسیاری از واکسن ها این کار را انجام می دهند. موارد دیگر ، مانند واکسن جدید سرفه سیاه ، ممکن است کمتر کار کنند. نمی توان دانست که واکسن COVID-19 بدون اطلاعات بیشتر در کدام اردوگاه خاتمه می یابد ، خصوصاً به دلیل دسترسی راحت به ریه ها – محل علائم شدید – از بینی یا گلو ، محافظت از آنتی بادی های در گردش خون.

برخی از علائم اولیه امیدوار کننده است. طبق یک اعلامیه مطبوعاتی از محققان آکسفورد که با AstraZeneca برای سومین واکسن ویروس کرونا همکاری می کنند ، در مطالعات آنها “یک نشانه اولیه” وجود داشت که جزئیات آن با اطلاعات اضافی شرح داده نشده بود یا مورد بررسی قرار گرفت زیرا “ممکن است انتقال ویروس از کاهش مشاهده شده در عفونتهای بدون علامت. “برخلاف Moderna و Pfizer که فقط افرادی را که علائم را نشان می دادند آزمایش کردند ، محققان آکسفورد در طول مطالعه هفتگی کیت های آزمایشی را برای شرکت کنندگان در انگلیس ارسال کردند تا ببینند آیا واکسن آنها می تواند عفونت ها و همچنین بیماری را کاهش دهد. آنها میزان کمتری از عفونتهای بدون علامت را در گروه واکسینه شده نسبت به گروه دارونما پیدا کردند ، که نشان می دهد احتمال ابتلا به بیماری غیر ارادی در اولی کمتر از دومی است.

به همین ترتیب ، یک مطالعه اخیر نشان داد که افرادی که آنفلوانزای عضلانی دریافت می کنند ، آنتی بادی های زیادی در بینی خود دارند ، در حالی که مطالعه دیگری بر روی بیماران مبتلا به COVID-19 نشان داد که سطح آنتی بادی در بزاق آنها با سطح خون آنها مطابقت دارد. – شاید یک نکته این باشد که پاسخ ایمنی شدید به واکسن ممکن است از بینی و گلو نیز محافظت کند.

خوشبختانه به زودی باید در مورد واکسن ها و انتقال آنها اطلاعات بیشتری کسب کنیم. Pfizer و Moderna هر دو قصد دارند نمونه های خون شرکت کنندگان را از نظر وجود آنتی بادی برای بخشی از ویروس که در واکسن وجود ندارد ، آزمایش کنند – وجود آن به این معنی است که آنها پس از واکسیناسیون به ویروس فعال آلوده شده اند. اگر کمتر داوطلب در گروه واکسینه شده نسبت به گروه دارونما این آنتی بادی ها تولید کند ، این “شواهد” خواهد بود ، “سخنگوی Pfizer به Wired گفت:” این واکسن می تواند از عفونت و همچنین بیماری جلوگیری کند. ” طبق “مدرن” حداقل باید پس از “چند هفته” نتیجه ای حاصل شود.

یک پرستار یک ویال Pfizer-BioNTech COVID-19 در بیمارستان Guy در لندن در 8 دسامبر 2020 نگه دارد (فرانک آگوستین ، استخر از طریق AP)
یک پرستار یک ویال از واکسن Pfizer-BioNTech COVID-19 در بیمارستان Guy در لندن در 8 دسامبر 2020 نگه دارد (فرانک آگوستین ، استخر از طریق AP)

در همین حال ، یک تیم استنفورد قصد دارد سطح آنتی بادی موجود در نمونه های خون و بزاق را از مطالعه واکسن جانسون و جانسون مقایسه کند و دکتر لری کوری ، ویروس شناس با نفوذ در مرکز تحقیقات سرطان فرد هاچینسون ، مطالعه ای را ایجاد کرده است که می تواند با واکسیناسیون هزاران دانشجو و حداقل یک روز درمورد آزمایش عفونتهای بدون علامت ، به سوال انتقال تا ماه مه پاسخ دهید.

در همین حال ، همانطور که اخیراً Moderna Tal Zaks ، مدیر ارشد پزشکی Axios ، گفت: “ما اطلاعات مشخص كافی برای اثبات اینكه این واكسن انتقال را كاهش می دهد ، نداریم” و ایمن سازی آن ماه ها طول می كشد. اکثر آمریکایی ها بنابراین “مهم است که تغییر رفتار فقط بر اساس واکسیناسیون انجام نشود.”

چقدر مهم است؟ ماه گذشته ، محققان مدل سازی CDC یک واکسن نظری را که 95 درصد از انتقال را متوقف می کند ، با واکسنی که انتقال آن متوقف نمی شود مقایسه کردند. در سناریوی فرضی ، تلقیح سالمندان و سایر بزرگسالان پرخطر در حالی که موارد در حال افزایش است – همانطور که اکنون انجام می شود – با واکسنی که مانع از بیماری افراد می شود اما انتقال آن را امکان پذیر می سازد ، منجر به مرگ دو برابر مواردی می شود که عفونت را مسدود می کند. بطور کلی.

و این حتی مقیاس واقعی شیوع فعلی ویروس و سرعت پایین تر از حد انتظار توزیع واکسن را در نظر نمی گیرد. در اوایل این هفته ، دیوید لئونارد از نیویورک تایمز از نویسندگان نظرسنجی بهداشت خواسته است “یافته های خود را در شرایطی بیان کند که ما غیر دانشمندان بتوانیم درک کنیم.”

ویال ها هنگام کار یک کارمند در واکسن کرونا ویروس (COVID-19) در تاسیسات تولید Pfizer در Kalamazoo ، میشیگان ، ایالات متحده قابل مشاهده هستند (Pfizer / توزیع از طریق رویترز)
ویال ها هنگامی قابل مشاهده هستند که کارمندی در حال کار بر روی واکسن ویروس کرونا (COVID-19) در کارخانه Pfizer’s Kalamazoo ، میشیگان ، ایالات متحده آمریکا است (توزیع Pfizer / Reuters)

پاسخ هوشیارانه بود. در یک جهان جایگزین که واکسن های آینده فقط 50 درصد مثر بودند ، اما ایالات متحده موفق شد میزان عفونت خود را در حدود 35000 مورد جدید روزانه منجمد کند – سطح ابتدای سپتامبر – حدود 60،000 آمریکایی به دلیل COVID-19 می میرند واکسیناسیون انبوه به تدریج طی شش ماه آینده به تأخیر می افتد.

اما در سطح فعلی عفونت در ایالات متحده – حدود 200000 مورد جدید روزانه – حتی استاندارد طلا ، واکسن Pfizer موثر 95٪ ، که طبق برنامه منتشر می شود ، نمی تواند از غسل خون جلوگیری کند. به گفته نویسندگان بهداشت ، در این سناریو نزدیک به 10 میلیون آمریکایی دیگر ویروس را کوچک می کنند و بیش از 160،000 نفر می میرند.

این در حدود 450،000 کشته شده تا اواسط سال 2021 است.

نکته اصلی این است: به لطف این واکسن های قابل توجه ، بازگشت به چیزی شبیه به وجود طبیعی در آستانه آن قرار دارد. اما ما کسانی هستیم که توانایی تعیین میزان سرعت رسیدن به آنجا – و چقدر زندگی های بی بدیل را قبل از ما از دست می دهیم. ما فقط باید ماسک خود را بپوشیم.

_____

بیشتر بخوانید از یاهو نیوز:


منبع: fizik-news.ir

hacklink al hd film izle php shell indir siber güvenlik türkçe anime izle Fethiye Escort android rat duşakabin fiyatları fud crypter hack forum html nullednulled themes