[ad_1]

واشنگتن – سپتامبر گذشته ، پس از آنكه واكسن های ضد COVID-19 هنوز در دسترس عموم بود ، كشور حدود 40،000 مورد جدید در روز ثبت می كرد.

دکتر آنتونی فائوتی در مصاحبه ای با MSNBC این تعداد را “غیر قابل قبول زیاد” خواند ، خصوصاً اینکه مردم باید آخر هفته آینده روز کارگر سفر کنند. اندکی پس از آن ، هوای سرد مردم را به داخل خانه سوق می دهد ، جایی که ویروس بسیار راحت تر از خارج از کشور گسترش می یابد.

“دوست دارم او را ببینم [at] 10 هزار یا کمتر “، فاوتی گفت ، که بهترین مشاور علمی دونالد ترامپ رئیس جمهور سابق و بایدن رئیس جمهور فعلی بود.

وی افزود: “امیدوارم که کمتر باشد.”

این سنگ بنای ماه ها محقق نخواهد شد. در اواخر ماه اکتبر ، موج سوم بیماری همه گیر آغاز شد که ظاهراً با خستگی جمعی و اشتیاق برای بازگشت به حالت عادی قبل از همه گیری تشدید شده است. در ژانویه روزهای زیادی با بیش از 4000 مرگ در سراسر کشور مشاهده می شود ، در حالی که روزانه به طور متوسط ​​حدود 250،000 عفونت جدید ثبت می شود.

با این حال ، در پایان ماه ژانویه ، میزان واکسیناسیون در حال افزایش است ، روندی که در بیشتر اواخر زمستان و اوایل بهار ادامه خواهد داشت. بسته امداد ویروس کرونا توسط پرزیدنت بایدن ، که کنگره به سرعت آن را تصویب کرد ، میلیاردها دلار به تلاش های بهداشت عمومی اختصاص داده است و تلاش شده است که هیاهوی فرهنگی پیرامون مبدل و فاصله اجتماعی را کاهش دهد. اما بیش از هر چیز دیگر ، وجود سه واکسن ویروس کرونا باعث تغییر روند دلسردکننده آن ماههای تاریک و سرد شد.

آنتونی فاوسی

دکتر آنتونی فاوسی. (استفانی رینولدز / استخر / گتی ایماژ)

نتیجه کارزار تلقیح در سراسر کشور بازگشت به ساحل تقریباً عادی بوده که همراه با کاهش شدید و دلگرم کننده موارد باشد. تلاش های قبلی برای اعلام شیوع همه گیر توسط رئیس جمهور ترامپ با چنین مواردی همراه نبوده است. اگر ویروس مانند ژوئن گذشته ناپدید شود ، با ضعیف شدن محدودیت ها ، ناگزیر برمی گردد.

چنین بازگشتی اکنون کمتر احتمال دارد ، به این دلیل که امروزه ویروس در ایالات متحده کمتر از هر زمان دیگری از مارس 2020 ، زمانی که بیماری همه گیر آغاز شده است ، وجود دارد. به گفته روچل والنسکی ، مدیر مراکز کنترل و پیشگیری از بیماری ها ، در یک جلسه توجیهی روز پنجشنبه ، در تاریخ 1 ژوئن ، فقط 9358 مورد جدید COVID در سراسر کشور ثبت شد.

والنسکی گفت: “این نوع خبری است که من دوست دارم منتشر کنم.” در اواخر ماه مارس ، او درباره “عاقبت قریب الوقوع” هشدار داد. و در حالی که کشورهایی مانند هند واقعاً تجدید حیات ویروس کرونا را تجربه کرده اند ، سرعت بی وقفه واکسیناسیون در مارس و آوریل اجازه نمی دهد که این پیش آگهی وحشتناک در ایالات متحده محقق شود. (دولت بایدن روز پنجشنبه برنامه های خود را برای تقسیم دوزهای اضافی واکسن با کشورهایی مانند هند که به شدت به آنها احتیاج دارند ، اعلام کرد).

پرونده ها فقط از بین نمی روند ، بلکه سریع سقوط می کنند. طبق اسلایدهای ارائه شده توسط مدیر CDC در جلسه توجیهی ، میانگین میزان بروز هفتگی هفته آخر ماه مه 31 درصد کمتر از هفته قبل بود (15،623 مورد در برابر 22،567 مورد در هفته منتهی به 25 مه).

والنسکی با اشاره به اینکه از تاریکترین روزهای ژانویه 94 درصد موارد کاهش یافته است ، والنسکی این ارقام را “دلگرم کننده” و “نشاط آور” خواند.

به نظر می رسد ماهیت پویای همه گیری را برجسته کند ، طبق به روزرسانی داشبورد CDC ، در 2 ژوئن سطح عفونت مجدداً به بیش از 10 هزار مورد افزایش یافت و در آن روز 14354 مورد جدید گزارش شد. با این حال ، تعداد عفونتهای روز گذشته ، اول ژوئن ، به طور همزمان توسط رقم مورد استفاده والنسکی به 8911 مورد تجدید نظر قرار گرفت و این باعث کاهش میانگین هفت روز به 14349 شد. از 27 مارس 2020 کمتر از 15000 مورد نبود.

Brendan Lo (13) دوز واکسن Pfizer-BioNTech را برای بیماری ویروس کرونا (COVID-19) در مرکز پزشکی کودکان کوهن در Northwell Health در نیوهید پارک ، نیویورک ، ایالات متحده دریافت می کند ، 13 مه 2021. REUTERS / Shannon Stapleton

برندان لاو ، 13 ساله ، دوز واکسن Pfizer-BioNTech برای بیماری ویروس کرونا (COVID-19) را در مرکز پزشکی کودکان کوهن در نورتول هلث در نیوهید پارک ، نیویورک ، ایالات متحده ، 13 مه 2021 دریافت کرد.

این کشور چند روز پیش برای اولین بار زیر 10 هزار مورد را غرق کرد ، اما این به این دلیل بود که بسیاری از سایت های آزمایش و مطب های پزشکی برای آخر هفته روز یادبود بسته شده بودند ، این یک اتفاق عجیب قابل پیش بینی و مستند در آزمایشات و گزارشات است. داده های 1 ژوئن شاید واضح ترین نشانه این باشد که گرچه همه گیری تمام نشده است اما به نظر می رسد برای اکثر آمریکایی ها پایان یافته است.

فاوسی برای اولین بار امیدوار بود که تا سپتامبر گذشته به 10 هزار مورد برسد ، که به گفته وی از موج پاییز جلوگیری می کند. چنین اتفاقی هرگز رخ نداد ، در حالی که همه گیر در ماه های آخر دولت ترامپ فقط جنب و جوش می یابد.

دستیابی به یک معیار 10،000 می تواند اکنون کاملاً نمادین باشد ، اما این نمادپردازی بی اهمیت نیست. از آنجا که بیش از نیمی از جمعیت بزرگسال در ایالات متحده قبلاً واکسینه شده اند ، به سادگی فرصت های کمتر و کمتری برای انتشار ویروس وجود دارد. هیچ یک از انواع ویروس که در ماه های اخیر ظهور کرده اند ، توانایی شکستن ایمنی ایجاد شده توسط واکسن ها را به میزان قابل توجهی نشان نداده اند.

علائمی غیر از آمار وجود داشت که هنجار قبل از همه گیری به سرعت در حال بازگشت است (اگر چه برای برخی خیلی سریع). Costco ، غول خرده فروشی ، اخیراً گفته است که به روش محبوب خود در ارائه نمونه های غذایی رایگان در برخی از فروشگاه های خود باز می گردد. این رویه در مارس پایان یافت ، زمانی که ملت به یک دوره محاصره تبدیل شدند.

اما با اشاره به این واقعیت که نرخ پس از همه گیری کاملاً مشابه روزهای قبل از ویروس کرونا نخواهد بود ، این شرکت گفت این نمونه ها در پشت صفحه های پلاستیکی تهیه می شوند.

____

بیشتر بخوانید از یاهو نیوز:

[ad_2]

منبع: fizik-news.ir