موارد “موج سوم” COVID در غرب میانه غرب در حال سقوط است. آیا بقیه کشورهای آمریکا هم این کار را می کنند؟


در ایالت های تحت تأثیر شدید در غرب میانه غرب و جلگه های شمالی – ایلینوی ، ویسکانسین ، آیووا ، مینه سوتا ، مونتانا ، وایومینگ و داکوتا – هفته ها تعداد ویروس های کرونا کاهش یافته است.

آیا این می تواند نشانه آن باشد که بدترین جهش آمریکا تاکنون در نقاطی که بیشترین ضربه را دیده است به اوج رسیده است – و آیا این یک پیش نمایش امیدوار کننده از مواردی است که پرونده های COVID-19 هنوز در حال افزایش است؟ ؟

این س criticalال مهمی است که پاسخ آن به تعیین مسیر شیوع بیماری همه گیر آمریکا کمک می کند. و ما فقط می توانیم پاسخ دهیم اگر بدانیم که چرا عفونت در آنجا افتاده است. و این خیلی بدیهی نیست.

هنگامی که تعداد موارد در اواسط پاییز در غرب میانه بالا افزایش یافت ، رسانه ملی به طور کامل پوشش داده شد. اما چرخش تقریباً همزمان منطقه ای که از اواسط ماه نوامبر آغاز شد ، توجه کمتری را به خود جلب کرد.

بخشی از این ممکن است عدم تمایل به یافتن آبکاری نقره در کشورهایی باشد که هنوز میزان عفونت در بالاترین سطح کشور است (حتی اگر با تأخیر انجام شود) و بستری شدن در بیمارستان و مرگ و میر ، که هفته ها عقب مانده است. هنوز به اوج خود نرسیده اند. اگر به عنوان مثال ، داکوتای جنوبی یک ایالت بود ، در حال حاضر بالاترین سرانه مرگ و میر در حال حاضر (2.5 در 100 هزار نفر) را دارد. نزدیکترین کشورهای بعدی اسلوونی (2.4) ، بلغارستان (1.9) و مجارستان (1.7) خواهند بود.

دلیل دیگر اینکه مطبوعات پیشرفت در غرب میانه بالا را منتشر نمی کنند ممکن است احتیاط باشد. هنگامی که در یک پست وبلاگی در نیویورک تایمز س askedال شد ، “آیا این کار ادامه خواهد یافت؟” نگرانی این بود که کاهش میزان مثبت بودن نه تنها موقتی بلکه توهم آمیز است: نتیجه عجله ساکنان بدون علامت برای آزمایش تا بتوانند جشن بگیرند. شکرگذاری و برای لحظه ای کاهش درصد آزمایشاتی که قبل از اجتماعات پرخطر در تعطیلات مثبت می شوند ، آنها را دوباره افزایش می دهد.

اما اکنون ، دو هفته بعد – به اندازه کافی طولانی که نمایش تعطیلات می تواند در گلچین های رسمی شروع به ثبت نام کند – بعد از شکرگذاری هیچ جهش منطقه ای برای صحبت وجود ندارد.

البته تأخیر در گزارش دهی در ایام تعطیلات به طور خلاصه تعداد موارد روزانه را کاهش داد و تأخیر هفته گذشته آنها را به طور مختصر متورم کرد و منجر به نوساناتی در منحنی شد. اما تصویر اصلی این است که از روز شکرگذاری ، تعداد متوسط ​​موارد جدید روزانه در ایلینوی 19 درصد کاهش یافته است. 22 درصد در داکوتای جنوبی. 23 درصد در مینه سوتا 25 درصد در ویسکانسین 27 درصد در مونتانا ؛ 38 درصد در وایومینگ ؛ 41 درصد در آیووا ؛ و 48 درصد در داکوتای شمالی.

در واقع ، براساس نیویورک تایمز ، تنها یک ایالت دیگر (نیومکزیکو) وجود دارد که در حال حاضر موارد جدید در حال کاهش است. در هر جای دیگر (به جز هاوایی) موارد همچنان بالا است.

به نظر می رسد این یک پیشرفت واقعی است و در بیشتر موارد تحت کنترل است. اگرچه هیچ یک از این کشورها در غرب میانه غرب به اندازه افراد قبل از شکرگذاری آزمایش نکرده اند ، اما به نظر می رسد درصد آزمایشاتی که مثبت بوده اند در دو هفته گذشته رو به کاهش بوده است – با یک استثنا reve آشکار احتمالی. بیشتر از آنی است که در یک دقیقه بتوان انجام داد.

سوال اصلی دوباره این است که چرا.

دو دلیل وجود دارد. یکی رفتار (و بعنوان یک گسترش سیاست) است. پیش از این ویروس در ایالات متحده دو برابر شده است: ابتدا در شمال شرقی ، بیشتر و سپس از طریق کمربند خورشیدی در تابستان گذشته. هر دو زمان سه یا چهار هفته پس از شروع افزایش به اوج خود رسیدند. آنها حدود شش هفته بعد به پایین رسیدند. رفتار هر دو بار عامل اصلی این قسمت پایین بود: احتیاط بیشتر ، فاصله بیشتر و ماسک بیشتر ، چه به دلیل مسدود شدن بهار یا مداخلات کمتر دراکونی در تابستان (و تصمیمات فردی).

به همین ترتیب ، رفتار تقریباً به طور حتم بزرگترین عامل در ادامه موفقیت های میانه غرب علیا است. مطالعات اخیر نشان داده است که 80 درصد افراد پس از معرفی ، اعم از اجباری یا غیرقانونی ، به وظایف خود عمل می کنند. در نتیجه ، چنین دستوراتی می تواند شیوع COVID-19 را در مدت سه هفته بیش از 40 درصد کاهش دهد. فرمانداران آیووا ، داکوتای شمالی و مونتانا پس از ماه ها مقاومت در برابر ماموریت ها در سراسر کشور ، در اواسط ماه نوامبر روند خود را تغییر دادند و بی شک دستورات جدید آنها کمک می کند. در جاهای دیگر ، انفجار مهیب در منطقه در مواردی – بدون ذکر سطح عظیم بستری شدن در بیمارستان و رکورد تعداد مرگ و میرهایی که امروز دوباره در حال افزایش است – احتمالاً ساکنان متقاعد شده ای را که مدت طولانی است ویروس را رد کرده اند به عنوان یک تهدید دور برای سرانجام شروع برای محافظت از خود

آزمایش سریع COVID-19
مرکز آزمایش COVID-19 در دانشگاه ویسکانسین-مدیسون. (اندی مانیس / گتی ایماژ)

این واقعیت که به نظر می رسد این تغییرات در غرب میانه بالا کار می کند ، برای بقیه کشورهای آمریکا بسیار دلگرم کننده است. از یک طرف ، کشورهایی که اکنون موارد COVID-19 در آنها سقوط می کند نیز در زمره سردترین کشورها هستند. اگر یکی از نگرانی های اصلی در مورد جهش فعلی این است که این عامل در یخ زدگی هوا و اجتماعات جشن در داخل خانه است ، معکوس شدن موج در غرب میانه غرب نشان می دهد که تقویم نباید سرنوشت داشته باشد. اگر داکوتای شمالی بتواند این کار را انجام دهد ، هرکسی می تواند.

عامل اطمینان دهنده دیگر عامل سیاسی است. بیشتر ایالت هایی که در تعداد موارد بهبود یافته است قرمز تند یا حداقل ایالت هایی با مقاومت محافظه کارانه شدید در برابر محدودیت های همه گیری مانند ویسکانسین هستند. و در حالی که اکثر آنها نتوانستند مانع از شیوع واقعی شیوع خود شوند قبل از اینکه جلوی مشکلات را بگیرند ، اما مجبور شدند بر شک و تردید ساکنان خود غلبه کنند. از نظر اقدامات احتیاطی برای COVID-19 ، ممکن است یکی از کمترین مکانهای همکاری در کشور باشد. امیدوارم قله های آینده در کشورهای دیگر کمتر ویرانگر باشد.

فراتر از این رفتار ، ارزش بررسی این است که آیا یک عنصر دوم – عنصری که برخی از مقاومت های ذکر شده در بالا را در نظر می گیرد – می تواند به کاهش موارد غرب میانه غرب کمک کند: این واقعیت که بخش قابل توجهی از افراد ساکن در آنها کشورهای کم جمعیت ، با احتیاط کمتر در حال حاضر به COVID-19 آلوده شده اند.

به گفته یویانگ گو ، یک دانشمند مستقل داده در موسسه فناوری ماساچوست آموزش دیده است که نرخ عفونت تجمعی را براساس کشور در سایت covid19-projections.com مدلسازی می کند ، به همین دلیل 37.4 درصد داکوتاهای جنوبی ممکن است تا ماه نوامبر با COVID-19 مبتلا شده باشند. 25. در داکوتای شمالی ، این تعداد 33.9 درصد است. در ویسکانسین این میزان 26.5 درصد است. در آیووا ، این میزان 25.6 درصد است. در مونتانا این میزان 23.1 درصد است. در ایلینوی این میزان 23 درصد است. در وایومینگ این میزان 21.6 درصد است. در مینه سوتا این میزان 21.1 درصد است.

به گفته گو ، همه این اعداد به طور قابل توجهی بالاتر از کل نسبت آمریكایی های آلوده در سراسر كشور هستند (17.3٪) – معادل یا بالاتر از نسبت كلی آلوده در نیویورك (23.2٪) ، جایی كه ویروس در ابتدا گسترش یافته است. به طور غیرقابل کنترل گسترش یافته و تقریباً 35000 نفر را کشته است ، بیش از هر کشور دیگر.

با توجه به تغییرات در معرض قرار گرفتن و اقدامات پیشگیرانه فردی در طی یک بیماری همه گیر ، برخی از کارشناسان معتقدند که گسترش ویروس کرونا می تواند به طور چشمگیری کاهش یابد ، اگر بین 35 تا 45 درصد از جمعیت آلوده شود. حتی برخی پیشنهاد می کنند که آستانه 20٪ در شرایط مناسب ممکن است تأثیر مشابهی داشته باشد.

این همان مصونیت بسیار مورد بحث گله نیست ، که طبق بیشتر تخمین ها برای جلوگیری از شیوع یک بیماری همه گیر ، حدود 70 درصد از جمعیت باید تلقیح شوند (از طریق عفونت یا واکسیناسیون). اما کاهش شدید و همزمان موارد در سراسر منطقه یک سوال جذاب ایجاد می کند: آیا ممکن است ویروس به سرعت درصد زیادی از میوه های کم آویز را در آنجا آلوده کند – بسیاری از افرادی که از اقدامات احتیاطی خودداری کردند ، همراه با کسانی که شرایط کار یا زندگی آنها چنین بود دفاع از آن دشوار است – و دسترسی به بقیه مردم اکنون دشوارتر است؟

داکوتای جنوبی ممکن است یک استثنا باشد که این قانون را اثبات می کند. تنها در میان ایالت هایی که موارد سقوط می کند ، خانه کوه. راشمور از معرفی مأموریت ماسک در سراسر کشور – یا هرگونه محدودیت – خودداری کرد. و شاید به عنوان یک نتیجه ، این تنها شرایط گروهی است که درصد آزمایشات مثبت پس از شکرگذاری به طور مداوم در حال افزایش است: از 42.4٪ به تقریبا 50٪.

با توجه به اینکه ایالت در حال حاضر حدود 30 درصد آزمایش کمتری نسبت به آن زمان انجام می دهد ، این نشان می دهد که کاهش تعداد موارد بعد از روز شکرگذاری ممکن است در واقع یک سراب باشد. هرچه میوه آویز به ویروس پیشنهاد کنید ، ضعیف تر خواهد شد.

در هر صورت ، این ایده که حداقل بخشی از پیشرفت غرب میانه غرب ممکن است ناشی از شیوع ویروس در منطقه باشد ، تأیید کننده قیمت غم انگیزی است که این کشورها همچنان برای بیماری و مرگ پرداخت می کنند – و کشورهای پرجمعیتی که موج فعلی هنوز روی تاج نیست.

به عنوان مثال ، در کالیفرنیا ، موارد جدید روزانه در دو هفته گذشته 90 درصد افزایش یافته است. بستری شدن در بیمارستان جدید 77 درصد افزایش یافته است. و مرگ های روزانه جدید 99 درصد افزایش یافته است. اما طبق محاسبات گو ، از تاریخ 25 نوامبر ، فقط 11/8 درصد مردم کالیفرنیا به COVID-19 آلوده شده اند.

در غرب میانه بالا ، جایی که بسیاری از مردم دور از هم زندگی می کنند و اقدامات احتیاطی را تا همین اواخر انجام نداده اند ، به نظر می رسد کارهای کمی می توان انجام داد. در کالیفرنیا ، جایی که بیشتر مردم در نزدیکی هم زندگی می کنند و محدودیت ها چیز جدیدی نیستند ، کمی کافی نخواهد بود.

گارد امنیت
نگهبان بازی اخیر فوتبال NFL بین جکسونویل جگوارس و مینه سوتا وایکینگ ها. (استفان ماتورن / گتی ایماژ)

_____

بیشتر بخوانید از یاهو نیوز:


منبع: fizik-news.ir

hacklink al hd film izle php shell indir siber güvenlik türkçe anime izle Fethiye Escort android rat duşakabin fiyatları fud crypter hack forum html nullednulled themes