[ad_1]

این رسمی است: پس از سقوط بیش از دو ماه متوالی ، متوسط ​​تعداد موارد روزانه COVID-19 در ایالات متحده شروع شده است – به سختی – دوباره افزایش می یابد ، از پایین ترین سطح 54،059 در اوایل این هفته به 57322 مورد افزایش می یابد. چهار شنبه.

در همین حال ، در نقاط در حال ظهوری مانند میشیگان ، این الگوی بارزتر است. در آنجا ، در دو هفته گذشته موارد 121 درصد افزایش یافته و میزان بستری شدن در بیمارستان در مدت مشابه 81 درصد افزایش یافته است.

بنابراین ، آیا این آغاز “موج چهارم” نوع محور است که آمریکایی ها از پایان روند وحشتناک تعطیلات ما می ترسند؟

اطمینان بخش به نظر می رسد که پاسخ منفی است – حداقل اگر مسیر آمریکا از بیماری همه گیر مانند مسیر اسرائیل به نظر برسد.

تا به امروز ، بیش از یک چهارم جمعیت ایالات متحده (25.3 درصد) حداقل یک دوز واکسن ایمن و موثر علیه COVID-19 دریافت کرده اند. در اسرائیل ، این تعداد بیش از 57 درصد است. به دلیل انتشار سریع واکسن – و به عنوان مسری تر “نسخه انگلستان” ، معروف به B.1.1.7 ، که اکنون در ایالات متحده در حال گسترش است ، ماهها در اسرائیل مسلط بوده است – کارشناسان برای اوایل اسرائیل را مشاهده می کنند علائم بین واکسیناسیون و گزینه ها احتمالاً در آمریکا ظاهر خواهد شد.

تاکنون شواهد واضح است: افزایش تعداد موارد و حتی افزایش بستری شدن در بیمارستانها در برخی از جمعیتها و جیبهای خاص در ایالات متحده لزوماً موج عمده دیگری از عفونت را نشان نمی دهد.

در حقیقت ، همان ناهمواری های جاده در مراحل اولیه شیوع واکسن در اسرائیل ظاهر شده است – و امروز دیگر با افتادن موارد دیگر مشکلی ایجاد نمی شود.

مردم پس از ماهها توقف تحمیل شده توسط دولت در تل آویو ، اسرائیل در 7 مارس 2021 ، در یک رستوران غذا می خورند (آریل شالیت / AP)

مراجعان رستوران ها در تل آویو ، اسرائیل ، در اوایل این ماه به دلیل کاهش محدودیت ها پس از ماهها محرومیت های اعمال شده توسط دولت ، در اوایل این ماه وجود داشتند. (Ariel Shalit / AP)

به داده ها فکر کنید. زمانی که اسرائیل کمپین واکسیناسیون خود را در 19 دسامبر آغاز کرد ، ویروس در حال رشد بود. چند روز بعد ، این کشور وارد سومین محاصره ملی خود شد. با این حال ، در ماه آینده ، 150 درصد دیگر موارد افزایش یافت. از 25 ژانویه ، B.1.1.7 جایگزین سایر گونه های موجود در کشور شد.

شارون آلروی-پرایس ، رئیس بهداشت عمومی در وزارت بهداشت ، به کنست گفت: “این واکسن بر علیه جهش انگلیس عمل می کند ، اما میزان عفونت ویروسی بسیار سریعتر از واکسن است. “ما تعداد طرفداران رکورد داریم. این بی سابقه است. “

طولی نکشید که محاصره شدید کشور اثر مطلوبی را به همراه داشت و سرانجام منحنی اسرائیل خم شد. اما سپس محققان به چیز دیگری پی می برند: منحنی خم شده بود حتی بیشتر در میان اولین افراد مسن واکسینه شده. فاصله تنها عامل بازی نبود. به نظر می رسید واکسیناسیون مثر بوده است.

در اوایل فوریه ، مقامات اسرائیلی شروع به کاهش برخی از محدودیت های قفل کردند. موارد هنوز به بالاترین حد ممکن نزدیک بودند – و تا آن زمان تقریباً 100 درصد موارد B.1.1.7 تشکیل می شد. با این وجود به دلیل گسترش سریع اسرائیل ، 90 درصد خیره کننده از اسرائیلی های 60 سال به بالا در حال حاضر حداقل یک دوز واکسن دریافت کرده اند. در میان اسرائیلی های جوان ، این تعداد بسیار کمتر است: حدود 35 درصد.

نتیجه ، همانطور که بازگشایی با سرعت بیشتری انجام شد و اسرائیلی ها برای جشن گرفتن تعطیلات مانند Purim گرد هم آمدند ، دو منحنی رو به پایین متفاوت بود: 1) کاهش نرمتر و شدیدتر تعداد موارد و بستری شدن در بیمارستان در اولین واکسینه شده ها ، مانند اسرائیلی های بالای 60 سال. و 2) کاهش تدریجی تر و بسیار ناهموارتر در میان افرادی که در صف بعدی بودند ، از جمله اسرائیلی های زیر 60 سال.

در همین حال ، منحنی کلی کشور با بسیاری از قله ها و فلات های موقت پایان یافت ، به همین دلیل ساده که تعداد اسرائیلی های جوان بیشتر از اسرائیلی های مسن است. (شیوع مداوم در جوامع ناپایدار نیز به این نوسانات کمک کرده است.)

اما با وجود لحظاتی از زمستان که به نظر می رسید تعداد موارد در اسرائیل در حال تسطیح یا حتی بهبودی است ، دسترسی به واکسیناسیون ، واجد شرایط بودن و پذیرش همچنان افزایش می یابد – و هیچ موج دیگری هرگز نرسید. اکنون بیش از 50 درصد اسرائیلی ها به طور کامل واکسینه شده اند و این کشور برای نخستین بار از ماه نوامبر به طور متوسط ​​کمتر از 1000 مورد روزانه دارد که این رقم فقط در دو و نیم هفته گذشته تقریباً 75 درصد کاهش یافته است.

بعد از افتتاح بخشی از اسرائیل در ماه فوریه و ادامه هفته ها از زمان افتتاح کامل کشور در 7 مارس ، این کاهش شدید عفونت ها بسیار مهم است. چهل روز پس از پایان محاصره قبلی اسرائیل ، محاسبه شده توسط اران سگال از موسسه Weizmann، متوسط ​​تعداد افراد اضافی آلوده به هر فرد مبتلا به COVID در حال حاضر 1.15 بوده و افزایش می یابد ، که نشان دهنده گسترش نمایی است. (هر چیزی بالاتر از 1.0 به معنای افزایش شیوع آن است.) امروز در 0.62 است و همچنان ادامه دارد.

به عبارت دیگر ، برخی از نیروها در بازی خود B.1.1.7 را شکست می دهند. این قدرت واکسیناسیون است (همراه با مصونیت موجود از عفونت قبلی و شاید برخی از اثرات فصلی).

دلیل کمی وجود دارد که بتوانیم گمان کنیم که مسیر آمریکا برای شیوع بیماری همه گیر با اسرائیل بسیار متفاوت خواهد بود. تقریباً 30٪ تا 35٪ آمریکایی ها قبلاً مبتلا به COVID شده اند ، به این معنی که آنها نیز از درجاتی از مصونیت برخوردار هستند. به نظر می رسد آب و هوای گرم و افزایش سهولت جمع آوری فضای بیرونی با گسترش وحشیانه B.1.1.7 خنثی می شود. اپیدمیولوژیست ها می گویند که این نوع احتمالاً 20 تا 30 درصد نمونه های ایالات متحده را نشان می دهد که امروزه توالی یابی می شوند ، در حالی که اسرائیل 100 درصد است.

در همان زمان ، آمریکا در حال حاضر به طور متوسط ​​2.5 میلیون دوز واکسن در روز تزریق می کند. Moderna ، Pfizer و Johnson & Johnson متعهد شده اند كه در پایان ماه مارس 240 میلیون دوز و در پایان ماه مه بیش از دو برابر بیشتر از این مقدار دریافت كنند – برای تلقیح هر بزرگسال در آمریكا كافی است. به همین ترتیب ، طبق گفته نیویورک تایمز ، فرمانداران و مقامات بهداشت عمومی در بیش از 40 ایالت اعلام کرده اند که هدف رئیس جمهور بایدن را برای واجد شرایط ساختن هر فرد بالغ برای واکسن تا 1 ماه مه برآورده یا شکست خواهند داد و حداقل 30 ایالت برنامه ریزی می کنند واجد شرایط بودن در مارس یا آوریل. بعلاوه ، تقریباً 70 درصد بزرگسالان آمریکایی حداقل یک دوز واکسن دریافت کرده اند که به شدت خطر بستری شدن در بیمارستان و مرگ در آینده را کاهش می دهد.

به طور خلاصه ، اگر آخرین مرحله همه گیری آمریکا رقابت بین واکسن ها و واکسن ها باشد ، به نظر می رسد که واکسن ها حرف اول را بزنند – دقیقاً مانند اسرائیل.

یک یهودی فوق ارتدکس در 16 فوریه 2021 واکسیناسیون علیه بیماری ویروس کرونا (COVID-19) را در یک مرکز واکسیناسیون موقت در دهکده یهودی Beitar Illit واقع در کرانه باختری اشغال شده توسط اسرائیل دریافت می کند (رونن زولون / رویترز)

در ماه فوریه مردی در روستای یهودی Beitar Illit واکسینه شد و علیه COVID-19 استفاده شد. (رونن زولون / رویترز)

این بدان معنا نیست که آمریکایی ها باید مواظب باد باشند. بازگشایی یک چیز است و احتمالاً ادامه خواهد داشت ، حتی وقتی تعداد موارد متفاوت باشد. ضرورت اقتصادی محرکی قدرتمند برای سیاستمداران ، مشاغل و کارگران است. اما هیچ چیز بیشتر از اجتماعات بی پروا در خانه و بدون ماسک – در رستوران های با ظرفیت کامل ، بارهای شلوغ یا مهمانی های خصوصی – با بسیاری از افراد واکسینه نشده ، تهدید به افزایش مجدد را تقویت نمی کند. ایالات متحده باید تعادل برقرار کند.

همچنین نباید خطرات واقعی گزینه ها را نادیده گرفت. محققان تخمین می زنند که B.1.1.7 نسبت به نسخه های اولیه ویروس 50 درصد حساس تر است و مطالعه ای که هفته گذشته در مجله Nature منتشر شد ، 61 درصد بیشتر احتمال دارد که باعث بیماری جدی یا مرگ شود. حتی برخی از کارشناسان معتقدند که B.1.1.7 می تواند کودکان و جوانان را نسبت به سایر گزینه ها راحت تر گسترش داده و بیمار کند. عفونت ها (و در برخی موارد بستری شدن در بیمارستان) در مناطقی مانند میشیگان ، مینه سوتا ، نیوجرسی ، نیویورک ، رود آیلند ، ماساچوست ، کانتیکت ، تنسی ، کارولینای جنوبی و فلوریدا شروع می شوند ، بخشی از این گزینه ها و در بعضی موارد به دلیل بازگشایی نرم شدن نباید از روی میز بیفتد.

اما در این اواخر شیوع همه گیری آمریکا ، عاقلانه است که آمریکایی ها آرام بمانند و دستمزد ، دست انداز یا شیوع محلی احتمالی را در آینده حفظ کنند – به عنوان یادآوری کار سختی که هنوز برای واکسیناسیون باید انجام شود ، نه موجی از موج فاجعه بار بعدی عفونت.

به عبارت دیگر ، آمریکا تقریباً به طور حتم از بیماری همه گیر وارد نزول نهایی شده است. پیش بینی می شود مقداری تلاطم ایجاد شود. اما هواپیما فرود خواهد آمد.

اریک گارستتی ، شهردار لس آنجلس روز یکشنبه در برنامه “Face to the Nation” از شبکه CBS گفت: “من 12 ماه است که این خوش بینی را احساس نکرده ام.” دو سوم جمعیت ما آنتی بادی نسبت به آن دارند یا به دلیل قرار گرفتن در معرض COVID-19 هستند [or] واکسیناسیون

گارستتی ادامه داد: “بنابراین این یک زمینه کاملاً متفاوت از زمانی است که دهانه ها در جولای گذشته اتفاق افتادند یا وقتی که دهانه ها در دسامبر اتفاق نیفتادند. “وقت حرکت است. وقت آن است که اقتصاد خود را شروع کنیم. وقت آن است که دوباره آغوش عزیزان خود را آغاز کنیم. و مطمئناً از واکسن زدن ناشی می شود. “

____

بیشتر بخوانید از یاهو نیوز:[ad_2]

منبع: fizik-news.ir