[ad_1]

از زمان ابتلا به موارد COVID-19 در ایالات متحده ، کاهش سریع تعطیلات پس از تعطیلات ، آمریکایی ها نگران تهدید یک مانع دیگر در مسیر طولانی بهبودی هستند: “موج چهارم” احتمالی عفونت های ناشی از نسخه جدیدتر و مسری تر انگلستان به عنوان B.1.1.7. در همین حال ، کارشناسان فلوریدا را به عنوان یک ناقوس منگنز مشاهده می کنند – مکانی که احتمالاً موج چهارم در ابتدا سقوط می کند.

به هر حال ، فلوریدا بیش از هر ایالت دیگر موارد مستند B.1.1.7 را ثبت کرده است. همچنین سریعتر از بیشتر موارد محافظتی را برمی دارد. اگر یک پرش بیاید ، تفکر از بین رفته است ، فلوریدا همان جایی است که شروع می شود.

جز … هنوز شروع نشده است.

مردم برای دریافت واکسن COVID-19 در صف ایستاده اند

در انتظار واکسیناسیون علیه COVID-19 در میامی شمالی ، فلوریدا (جو ریدل / گتی ایماژ)

در حقیقت ، کاملاً برعکس است. پس از رسیدن به اوج خود در 8 ژانویه ، یعنی چیزی کمتر از 18000 ، متوسط ​​تعداد روزانه موارد در فلوریدا نزدیک به 75 درصد کاهش یافت. بستری در بیمارستان در همین مدت به نصف کاهش یافته است ، همچنین میزان مثبت شدن در فلوریدا (که هم اکنون 5.9٪ است). و در حالی که سایر ایالت ها مانند نیوجرسی ، نیویورک ، رود آیلند ، داکوتای جنوبی ، تنسی و آیداهو شروع به دیدن موارد در فلات می کنند – یا حتی اینچ – با آرامش ساکنان و کاهش محدودیت ها ، تعداد موارد در فلوریدا و بستری شدن در بیمارستان ادامه دارد. هر هفته حدود 10 درصد سقوط کند.

دکتر اریک توپول از تحقیقات اسکریپس گفت: “ما زنگوله ای داریم که باید بفهمیم فشار B.1.1.7 به فلوریدا و ایالات متحده برخورد خواهد کرد.” wپوسیدگیاوایل این هفته است. “و هیچ نشانه ای از افزایش موارد وجود ندارد. تا اینجا همه خوب هستند. “

عبارت کلیدی ، مثل همیشه در طول این همه گیری غیرقابل پیش بینی ، “تا اینجا” است. این واقعیت که موج چهارم ، توسط گزینه ها ، هنوز به فلوریدا (یا به طور کلی ایالات متحده) برخورد نکرده است ، لزوما به این معنی نیست که چیزی وجود ندارد و خطر یک جریان دیگر را بیش از تجمعات داخلی بی پروا و بدون نقاب افزایش نمی دهد – رستوران های همه ظرفیت؛ در میله های شلوغ در مهمانی های خصوصی – با بسیاری از افراد واکسینه نشده. رویدادهایی مانند مسابقه 300،000 موتور سیکلت در این هفته در ساحل Daytona هنوز خطرناک است. مانند تمام آمریکایی ها ، ساکنان فلوریدا نیز باید مراقب باشند.

هنوز هم ، خبرهای خوب از فلوریدا است نشانه ای دلگرم کننده برای بقیه ما. این بدان معنا نیست که آمریکا از جنگل خارج شده است. اما این نشان می دهد که ما می توانیم زودتر از آنچه فکر می کردیم ظهور کنیم.

از همین رو.

B.1.1.7 همچنان در فلوریدا گسترش می یابد. یک ماه پیش ، حدود 4 درصد از کل نمونه های مثبت COVID-19 در ایالت را به خود اختصاص داده بود. هفته گذشته بیش از 40 درصد بود. این شیوع سریع مطابق با آنچه ما در مورد این نوع می دانیم – یعنی اینکه در همه جا 40 تا 50 درصد حساس تر از نسخه های اولیه ویروس است. در برهه ای از این هفته B.1.1.7 به گزینه اصلی فلوریدا تبدیل شد و اکنون مسئولیت آن را بر عهده دارد بیش از نیمی از عفونت های ایالت.

یک کارمند بهداشتی خوان گوارا را ایمن سازی می کند

جو ریدل / گتی ایماژ

این به نظر ترسناک است ، خصوصاً به این دلیل که B.1.1.7 نیز در افراد واکسینه شده 64 درصد کشنده تر از نمونه های قبلی SARS-CoV-2 است. اما این چیزی است که وجود دارد: بین 51 درصد از تعداد بزرگ و 51 درصد از تعداد کوچکتر تفاوت وجود دارد. اگرچه B.1.1.7 نسبت رو به رشد موارد COVID-19 در فلوریدا را تشکیل می دهد ، اما تعداد کل موارد در آنجا همچنان رو به کاهش است. ممکن است رشد عدد همچنان ادامه داشته باشد ، اما مخرج همچنان در حال کوچک شدن است. به نظر نمی رسد که B.1.1.7 اینگونه باشد ایجاد بیشتر COVID.

این هرگز موضوع اصلی نبوده است. جایی که B.1.1.7 در انگلیس ، ایرلند ، اسرائیل و پرتغال بازداشت شده است ، تعداد کل آنها منفجر شد؛ انسداد شدید جریان را تغییر داده است ، اما اکنون برخوردهای مشابهی که توسط B.1.1.7 ایجاد می شود نیز وجود دارد استونی ، مجارستان ، لهستان ، اردن ، ایتالیا و جمهوری چک را وحشت زده می کند. بدون توجه به آنچه در فلوریدا اتفاق می افتد ، B.1.1.7 هنوز بسیار خطرناک است.

پس در فلوریدا چه می گذرد؟ به نظر می رسد برخی از نیروها یا نیروها فشار رو به پایین بیشتری نسبت به فشار B.1.1.7 که قادر به جمع آوری آن است ، دارند.

مصونیت شاید قوی ترین نیروها باشد. تقریباً 30٪ یا بیشتر ساکنان فلوریدا قبلاً مبتلا به COVID-19 شده اند که به آنها کمک می کند در برابر عفونت های آینده مقاومت کنند. تقریباً 18 درصد مردم حداقل یک دوز واکسن دریافت کرده اند. بین دو گروه همپوشانی وجود دارد ، به این معنی که حدود 40٪ از ساکنان فلوریدا قبلاً از برخی از محافظت ها در برابر COVID محافظت می کنند.

برای مقایسه ، فقط 7 درصد ایتالیایی ها نیش زده شده و کمتر از 10 درصد آنها آلوده بودند. با توجه به اینکه از B.1.1.7 اجتناب نمی شود واکسن یا ایمنی ناشی از عفونت، نسبت افراد مستعد در ایالتی مانند فلوریدا نسبتاً کم است و با هر واکسیناسیون کاهش می یابد.

پس وقت آن است که در نظر بگیرید. در مناطقی مانند انگلیس و ایرلند ، B.1.1.7 در پایان سال گذشته تأسیس شد – درست به موقع برای تشدید امواج ناشی از اجتماعات جشن در هوای سرد. در فلوریدا ، اما این گزینه تا پایان تعطیلات پول جمع نکرد و پرونده ها شروع به سقوط کردند. انتقال منجر به انتقال می شود و حتی یک نوع فرصت طلب مانند B.1.1.7 نیز برای معکوس کردن مسیر رو به پایین دشوارتر از تقویت مسیر رو به بالا خواهد بود.

زمان فلوریدا احتمالاً بر خلاف B.1.1.7 نیز کار کرده است. محققان هنوز در حال یادگیری تأثیر آب و هوا بر ویروس هستند ، اما برخی تحقیقات نشان می دهد وقتی هوا مرطوب است ، قطرات سریعتر به زمین می ریزند ، بنابراین افراد کمتر به این آلودگی مبتلا می شوند. مطالعات دیگر به روابط احتمالی بین انتقال و نور خورشید (گرده یا باد) اشاره کرده اند. مهم نیست که به کجا علم می رسد ، فلوریدا معتدل ترین زمستان ها را در قاره ایالات متحده دارد ، و قله های روزانه آن از 64 درجه فارنهایت در تالاهاسی تا 77 درجه فارنهایت در میامی و کمترین میزان آن در دهه های 50 یا 60 ادامه دارد. ترجمه: در ژانویه ، فوریه و مارس ، بیرون از خانه در فلوریدا راحت تر از بیشتر جاهای دیگر است.

رون دسانتیس

فرماندار فلوریدا رون دسانتیس. (جو ریدل / گتی ایماژ)

البته ساکنان فلوریدا ماه ها از “آزادی” بیشتری برای ازدحام در خانه (بدون نقاب) نسبت به بسیاری از هموطنان خود برخوردار بوده اند ، واقعیتی که ران دسانتیس ، فرماندار جمهوری خواه ، به آن افتخار می کند. اما این تنها بحث موج چهارم برای خوش بینی را تقویت می کند. اگر کشوری با B.1.1.7 زیاد و بدون محدودیت زیاد هنوز هم خوب کار می کند ، آیا نباید بقیه کشور این را به عنوان یک امید بدانند؟

پاسخ مقدماتی مثبت است. مصونیت کل در آمریکا تقریباً مشابه فلوریدا است: 30 درصد آلوده ، 19 درصد واکسینه شده ، حدود 40 درصد تا حدی محافظت شده است. بهار 10 روزه است ؛ هوا فقط گرم خواهد شد و موارد و بستری شدن در بیمارستان 10 تا 15 درصد در هفته در سراسر کشور همچنان رو به کاهش است.

توزیع B.1.1.7 در فلوریدا و جاهای دیگر ادامه خواهد یافت. در نهایت ، “مسلط” خواهد شد. اما اینکه آیا این غلبه در واقع موج چهارم عفونت را ایجاد می کند ، هر روز کمی کمتر به نظر می رسد.

____

بیشتر بخوانید از یاهو نیوز:[ad_2]

منبع: fizik-news.ir