[ad_1]

معترضین خواستار پایان دادن به وحشیگری پلیس در ایالت نیجریه در آفریقای غربی در این هفته پس از تیراندازی سربازان در لاگوس به معترضین و کشته شدن حداقل 12 نفر ، مرگبار بودند.

بر اساس گزارش ، سربازان یک واحد پلیس به نام گروه ویژه ضد سرقت (SARS) به سمت معترضین جمع شده در منطقه درگاه تاکسی لکی در لاگوس تیراندازی کرده اند. عفو بین الملل.

“[There was] بدون تحریک ، “چیوما آگوگبو ، فعال در نیجریه ، در مصاحبه چت ویدیویی به یاهو نیوز گفت. “مردم فقط سرود ملی می خواندند و پرچم را در دست داشتند. من در کل زندگی ام هرگز ، چنین چیزی ندیده ام. … ما در جنگ نیستیم. بله ، استاندار منع رفت و آمد اعلام کرده بود ، اما اگر افرادی که از دستورات سرپیچی نمی کنند نافرمانی مدنی چیست؟ “

یکی دیگر از زنان نیجریه ای که با اشاره به قتل و دستگیری افرادی که با مطبوعات صحبت می کردند ، خواستار ناشناس ماندن برای گفتگو با یاهو نیوز ، گفت: “من هرگز نمی دانستم که آنها چقدر بد هستند.” “اما خشونت روز سه شنبه زمانی بود که فهمیدم این افراد شیاطین لباس فرم هستند. … این لحظه غم انگیزی برای کل نیجریه است. “

معترضین در تظاهرات مسالمت آمیز علیه وحشیگری پلیس در نیجریه در 20 اکتبر 2020 به دبیرخانه آلاوسا در ایکهجا ، لاگوس راهپیمایی می کنند (عکس: Olukayode Jaiyeola / NurPhoto از طریق گتی ایماژ)
معترضین در تظاهرات مسالمت آمیز علیه وحشیگری پلیس در نیجریه در 20 اکتبر 2020 به دبیرخانه آلاوسا در ایکهجا ، لاگوس راهپیمایی می کنند (عکس: Olukayode Jaiyeola / NurPhoto از طریق گتی ایماژ)

حداقل از سال 2015 ، شهروندان نیجریه و حامیان بین المللی آنها خواستار پایان دادن به سوuses استفاده های پلیس در این کشور در میان ادعاهای آدم ربایی ، آزار و اذیت و اخاذی توسط مقامات SARS شده اند.

در سه هفته گذشته ، ده ها هزار نیجریه ای در اعتراض به وحشیگری پلیس و عدم موفقیت مقامات دولت نیجریه در مقابله با آن به خیابان ها آمده اند. در پاسخ ، فرماندار ایالت منع رفت و آمد 24 ساعته در لاگوس به شهروندان اعمال کرد و پلیس ضد شورش را در بزرگترین شهر این کشور مستقر کرد.

فیلم های منتشر شده در شبکه های اجتماعی نشان می دهد که مأموران SARS با بی رحمی شهروندان ، آنها را از اتومبیل بیرون آورده و ماشین ها را به آتش می کشند ، با چوب یا ته اسلحه در ملا public عام مردم را مورد اصابت قرار می دهند و از فاصله نزدیک به دیگران شلیک می کنند.

آگوگبو گفت: “این یک کلاهبرداری است.” “آنها در خیابان ها ایستاده اند. آنها مردم را سیاه نمایی می کنند. آنها مردان جوان را با خال کوبی یا نوار بافته یا لباس کلیشه می کنند و آنها را سیاه نمایی می کنند. گاهی اوقات آنها جوانی را در اتومبیل خود که فریاد می زند می بینند و از پول آنها س questionال می کنند و افراد ربوده می شوند. مردم ناپدید شده اند. “

یک دانشجوی 20 ساله نیجریه ای به نام کلانتر به یاهو نیوز گفت: “دو برادر من قربانی SARS هستند.” “آنها در موارد مختلف باج خواهی و بی رحمانه شدند. … اوضاع واقعاً بد است. “

معترضان دست در دست یکدیگر گرفته اند تا توسط مردان پلیس نیجریه معترضان را محاصره کنند.  (عکس از Olukayode Jaiyeola / NurPhoto از طریق گتی ایماژ)
معترضان دست در دست یکدیگر گرفته اند تا توسط مردان پلیس نیجریه معترضان را محاصره کنند. (عکس از Olukayode Jaiyeola / NurPhoto از طریق گتی ایماژ)

عفو بین الملل توییت روز سه شنبه که وی “شواهد معتبر اما نگران کننده ای درباره استفاده بیش از حد از زور باعث مرگ معترضان در ایستگاه شارژ لکی در لاگوس دریافت کرده است.” در پاسخ ، ارتش نیجریه خشونت را “اخبار جعلی” خواند.

از بعد از ظهر روز چهارشنبه ، نه رئیس جمهور ترامپ و نه مایک پمپئو وزیر امور خارجه در مورد خشونت در نیجریه صحبت نکردند. با این حال ، سفارت ایالات متحده روز سه شنبه بیانیه ای صادر کرد و گفت “تظاهرات های بیشماری در کشور ادامه دارد”.

در این بیانیه آمده است: “اگرچه بیشتر تظاهرات ها مسالمت آمیز بود ، اما برخی از آنها خشن شدند و راه ها و پل های اصلی را بستند.” برخی از کلانتری ها هدف قرار گرفته اند. »

در این بیانیه همچنین گفته شده كه سرکنسولگری آمریكا در لاگوس حداقل تا روز چهارشنبه بسته خواهد ماند و از آمریكایی ها خواسته است از اعتراضات خودداری كنند.

در شبکه های اجتماعی ، تماس با #EndSARS به صورت ویروسی انجام شد و افراد مشهور و مقامات خارج از نیجریه را به خود جلب کرد.

این بازیگر انگلیسی-نیجریه ای گفت: “سه سال پیش ، رئیس پلیس نیجریه پس از محکومیت علنی خشونت ناشی از عملیات آنها ، SARS را سازماندهی مجدد کرد.” توییت های John Boyega. “این تغییر هیچ کاری برای نیجریه ای ها انجام نداده است و بسیاری هنوز هم در معرض خطر هستند. #EndSarsProtests “

بیانسه در یک پست اینستاگرامی نوشت: “من وقتی ظلم بی معنی را که در نیجریه اتفاق می افتد دیدم ، بسیار ویران شدم.” “باید SARS پایان یابد. ما در همکاری با سازمان های جوانان برای حمایت از معترضان برای تغییر کار می کنیم. ما در حال همکاری با ائتلاف ها برای تأمین بهداشت اضطراری ، غذا و سرپناه هستیم. برای خواهران و برادران نیجریه ای ، ما در کنار شما هستیم.”

معترضین در مقابل آلاوسا ، دبیرخانه ایالتی لاگوس تجمع می کنند ، در حالی که شعارهای مردم متحد هرگز قابل شکست نیست.  (عکس توسط بنسون ایبابوچی / خبرگزاری فرانسه از طریق گتی ایماژ)
معترضین در مقابل آلاوسا ، دبیرخانه ایالتی لاگوس تجمع می کنند ، در حالی که شعارهای مردم متحد هرگز قابل شکست نیست. (عکس توسط بنسون ایبابوچی / خبرگزاری فرانسه از طریق گتی ایماژ)

هیلاری کلینتون وزیر خارجه پیشین آمریکا نیز محمدو بخاری رئیس جمهور نیجریه را احضار کرد.

کلینتون “من ازmbuhari وhqnigerianarmy می خواهم که دست از کشتار معترضان جوان #EndSARS بردارند” توییت روز سه شنبه. “# دولت نیجریه را متوقف کنید”

روز چهارشنبه ، باباجیده سانو اولو ، فرماندار لاگوس خواستار آرامش در کشور شد.

سانوو اولو گفت: “این سخت ترین شب زندگی ما است ، زیرا نیروهای خارج از کنترل مستقیم ما در حال انجام یادداشت های تاریکی در تاریخ ما هستند ، اما ما با آن روبرو خواهیم شد و قویتر خواهیم آمد.” توییت. “من به عنوان فرماندار کشورمان ، توقف میز را تشخیص می دهم و با FG همکاری خواهم کرد تا ریشه این حادثه ناگوار را بگیرم و تمام عملیات امنیتی را برای محافظت از زندگی ساکنانمان تثبیت کنم.”

بسیاری از مردم نیجریه با استناد به سالها بی عملی در اصلاح SARS ، دیگر اعتماد زیادی به رهبران منتخب ندارند.

نیجریه ای که خواست نامش فاش نشود گفت: “ما نیاز به یک بازنگری کامل در سیستم نیجریه داریم.” “این اعتراضات نشان داده است که نیجریه یک شرکت مسموم انگلیس است. هیچکس بالای 50 سال نباید قدرت داشته باشد. … از همه چیز خلاص شوید. ما به نیجریه جدیدی نیاز داریم. “

آگوئگبو گفت: “بازرس کل پلیس اعلام کرد که SARS منحل شده است ، اما آنها از 11 روز گذشته به سمت ما تیراندازی کرده بودند.” “رئیس جمهور اعلام کرد که او نیز برکنار شده است ، اما آنها هنوز به سمت ما تیراندازی می کنند. اما امشب عده ای در تاکسی های لکی نشسته اند و پرچم را در دست دارند و سرود ملی را می خوانند. در اوایل روز ، مردم آمدند و دوربین های مداربسته را بیرون آوردند. چراغ دروازه پرداخت شده خاموش بود. و سپس ارتش غلت زد و شروع به شلیک کرد. “

جو بایدن ، نامزد حزب دموکرات ریاست جمهوری ، روز سه شنبه با صدور بیانیه ای از بخاری و ارتش ملی خواست “به سرکوب شدید معترضین در نیجریه پایان دهند”.

بایدن در بیانیه ای گفت: “ایالات متحده باید در برابر نیجریه ها ایستادگی كند كه با صلح آمیز اصلاحات پلیس را نشان می دهند و به دنبال پایان دادن به فساد در دموكراسی خود هستند.” “من دولت را تشویق می کنم که برای رسیدگی به این شکایات دیرینه و همکاری با یکدیگر برای نیجریه عادلانه تر و فراگیرتر با جامعه مدنی وارد گفتگوی صادقانه شود.”

معترضین در تظاهرات مسالمت آمیز علیه وحشیگری پلیس در نیجریه به دبیرخانه آلاوسا در ایکیا ، لاگوس راهپیمایی کردند.  (عکس: اخبار یاهو ؛ عکس ها: گتی ایماژ (2))
معترضین در تظاهرات مسالمت آمیز علیه وحشیگری پلیس در نیجریه به دبیرخانه آلاوسا در ایکیا ، لاگوس راهپیمایی کردند. (عکس: اخبار یاهو ؛ عکس ها: گتی ایماژ (2))

در نیجریه بیش از 195 میلیون نفر زندگی می کنند که بسیاری از آنها از سو abuse استفاده مداوم کارمندان SARS خسته شده اند.

آگوگبو گفت: “ما جای دیگری برای رفتن نداریم.” “من مثل همه شهروندان هستم. من مالیات خود را می پردازم ، اینجا کار می کنم ، کارفرما هستم ، کارمند هستم. … چی شد [Tuesday] این یک قتل بود ، یک قتل کاملاً آگاهانه. آنها روی زمین نشسته بودند و پرچم هایی را در دست داشتند و به یکدیگر می گفتند: “بیایید پرچم ها را به اهتزاز درآوریم. بیایید به آواز خواندن ادامه دهیم. “شما اینگونه به سمت مردم شلیک نمی کنید. … در هیچ کجای آسمان چنین رفتاری صحیح نیست. “

کلانتری گفت: “ما درخواست کردیم کشته نشویم و آنها با کشتن ما پاسخ دادند.”

به گفته سخنگوی Gboega Akosile ، فرماندار لاگوس ، دولت ایالت دستور تحقیق در مورد این حادثه را صادر کرده است.

در حالی که نیجریه ها همچنان خواستار بی عدالتی در کشورشان هستند ، آگوئگبو می گوید هر کسی می تواند در تشدید وضعیت نیجریه ایفای نقش کند.

“[Everyone should be] صحبت كرد و خواستار عدالت برای نیجریه های كشته شد. ” “این کاری است که همه باید انجام دهند.”

تصویر عکس روی جلد: اخبار یاهو؛ عکسها: گتی ایماژ (2)

_____

بیشتر بخوانید از یاهو نیوز:[ad_2]

منبع: fizik-news.ir