[ad_1]

روزی که آمریکایی ها اولین دوزهای واکسن کرونا ویروس تولید شده توسط Pfizer را دریافت کردند ، مقامات سازمان غذا و دارو استفاده اضطراری از واکسن متفاوت ساخته شده توسط Moderna را تأیید کردند که وی آن را “بسیار موثر” خواند. تصویب رسمی FDA ممکن است روز جمعه باشد.

این س theال را به وجود می آورد: آیا آمریکایی ها انتخاب می کنند که چه کسی را انتخاب کنند؟ و اگر چنین است ، چه کسی را انتخاب کنیم؟

پاسخ کوتاه این است که زمان انتخاب کردن نیست.

داده های جدید نشان می دهد كه Moderna می تواند پس از یكی از دو دوز از ابتلا به عفونت بدون علامت جلوگیری كند ، كه این امر می تواند به كند شدن ویروس کرونا منجر شود. در بررسی خود ، FDA همچنین اثر واکسن قبلاً اعلام شده 94.1٪ پس از دو دوز را تأیید کرد که تقریباً همان میزان اثر واکسن Pfizer است. دکتر کاویتا پاتل ، مسئول پزشکی یاهو نیوز گفت: “هر دو واکسن Pfizer و Moderna مقداری از ایمنی را نشان می دهند ، پس از اولین عکسبرداری شروع می شود ، اما برای دستیابی به سطح بالایی از اثربخشی ، هر دو عکس لازم است. هر دو واکسن نیز عوارض جانبی مشابهی را نشان دادند ، عمدتا درد موضعی ، اما هیچ عارضه جانبی جدی گزارش نشده است. “

کمیته مشورتی FDA در مورد واکسن ها و محصولات ارگانیک وابسته ، گروهی از متخصصان پزشکی مستقل ، قرار است درخواست Moderna برای مجوز استفاده فوری از واکسن خود را در روز پنجشنبه بررسی کند. اگر رنگ آن سبز شود ، گوستاو پرنا ، مدیر عامل Warp Speed ​​روز دوشنبه به خبرنگاران گفت که نزدیک به 6 میلیون دوز واکسن Moderna به 3،285 مکان در سراسر کشور ارسال می شود.

واکسن Pfizer هفته گذشته برای استفاده اضطراری تأیید شد و کارمندان بهداشت و درمان ایالات متحده دریافت آن را از روز دوشنبه آغاز کردند. این خبر دلگرم کننده همزمان با ثبت پرونده های بیمارستان های COVID-19 است و در حالی که ایالات متحده شاهد یک مرحله ناخوشایند از مرگ 300000 ویروسی در روز دوشنبه است.

پاتل گفت: “این دو واکسن به دلیل دوز در ویال ها قابل تعویض نیستند ، اما آنها اثر مشابهی دارند و پروفایل های بسیار مشابهی دارند ، که برای چنین فناوری واکسیناسیون جدید اطمینان بخش است.” وی می گوید: بعید به نظر می رسد که شما تجمل انتخاب داشته باشید ، زیرا می توانید تصور کنید که اگر واکسنی با چنین وعده بالایی وجود داشته باشد ، همه یک مورد را می خواهند. “

چه کسی و چه زمانی می تواند واکسن COVID-19 را دریافت کند؟

پاتل می گوید كه كاركنان بهداشت درجه یک و سالمندان بالقوه آسیب پذیر در موسساتی مانند خانه های سالمندان در ردیف اول هستند. بعید به نظر می رسد که بزرگسالان جوان و سالم تا پایان تابستان تا پاییز 2021 واکسینه شوند. «استفاده از واکسن در جمعیت بیشتر نیاز به ارتباط مداوم و همچنین گفتگوی مداوم درباره آنچه که ما انجام می دهیم و آنچه نمی دانیم دارد. وی گفت: “جمعیت هایی وجود دارد که به طور قابل توجهی به عنوان زنان باردار و شیرده و افراد دارای نقص سیستم ایمنی نشان داده نشده است.”

[ad_2]

منبع: fizik-news.ir