واقعیتهای حملات ترامپ به فاوسی


با بدتر شدن بیماری همه گیر ویروس کرونا در ایالات متحده ، پرزیدنت ترامپ همچنان به حمله به مردی که ماه ها عضو دولت بوده است ، دکتر آنتونی فاوسی است.

ترامپ با رد هشدارهای فاوسی در مورد موارد بیشتر و مرگ و میر ، مگر اینکه کشور اقدام چشمگیری انجام دهد ، اصرار دارد که ایالات متحده “COVID-19” را “جمع” می کند.

ترامپ صبح روز سه شنبه در مصاحبه ای با فاکس و دوستان ، به دروغ ادعا کرد که فائوسی دموکرات است. ترامپ گفت “او مرد خوبی است” ، اما در مورد مسائل همه گیری مانند اهمیت استفاده از ماسک اشتباه می کند.

وی همچنین با توجیه بیشتر گفت که فاوسی ، که در اوایل سال جاری از زمین اول مسابقه ملی پوشان واشنگتن برگشت ، “واقعاً دست بد” است.

اظهارات وی یک روز پس از آن رخ داد که وی هنگام گفتگو با خبرنگاران ، فاوسی ، مدیر انستیتوی ملی آلرژی و بیماری های عفونی و عضو گروه کاری ویروس کرونا ویروس کرونا را “تصادف” کرد.

“[Fauci] ترامپ روز سه شنبه گفت: “شما ماسک نمی زنی.” “او خیلی چیزها را گفت. وی گفت اجازه دهید افرادی از چین که به شدت آلوده شده اند وارد شوند. و اینکه او اشاره کرده بود که در این مورد اشتباه کرده است. او اذعان می کند که من هزاران انسان را نجات داده ام. خوب است اگر مردم به او باور داشته باشند ، اما اینطور نیست که مردم … خبرنگاران او را دوست داشته باشند زیرا فکر می کنند او مخالف من است. “

دکتر آنتونی فاوسی در جلسه سنا در جلسه سنا درباره واکنش دولت فدرال به بیماری همه گیر ویروس کرونا.  (گراهام جنینگز / AP)
دکتر آنتونی فاوسی در جلسه سنا در ماه سپتامبر در مورد واکنش دولت فدرال به بیماری همه گیر ویروس کرونا. (گراهام جنینگز / AP)

ترامپ روز سه شنبه گفت که ایالات متحده “همه گیر” را همه گیر می کند. اما ارقام نشان می دهد که ایالات متحده در حال بدتر شدن است. طبق داده های دانشگاه جان هاپکینز ، از 20 اکتبر ، این کشور بیش از 220،000 مورد ویروس کرونا و بیش از 8 میلیون مورد مثبت داشته است. کارشناسان بهداشت عمومی می گویند واکسنی – که پیش بینی ترامپ می تواند قبل از انتخابات 3 نوامبر آماده شود – تا سال آینده پیش بینی نمی شود.

حتما بخوانید:
فروشگاه موتور برق و دیزل ژنراتور

همانطور که ترامپ فاوتسی را هدف قرار می دهد ، با مخالفت عمومی در مورد نحوه برخورد با همه گیر روبرو می شود. طبق نظرسنجی جدید یاهو نیوز / YouGov ، 59 درصد پاسخ دهندگان می گویند رئیس جمهور خطرات ویروس را دست کم گرفته است.

کارشناسان به CNN گفتند ، با وجود نارضایتی از فاوسی ، ترامپ قدرت اخراج مستقیم او را ندارد. او باید از طریق مافوق فاوسی عبور می کرد و برای جلوگیری از این کار به دلیل خوبی احتیاج داشت. به نظر می رسد ممکن است ترامپ در تجمعات و تلویزیون با دکتر مخالفت کند. با این حال ، بررسی آخرین اظهارات ترامپ ، بیان نادرستی از نظرات فاوسی را نشان داد.

فاوسی موقعیت خود را روی ماسک ها تغییر داد

ترامپ اغلب اشاره می کند که فاوسی توصیه نمی کند که در ابتدای شیوع همه گیر ماسک بزنید. درست است که فاوسی در مارس مارس ، هنگامی که همه گیری تازه در کشور شیوع داشت ، به 60 دقیقه گفت که ماسک برای مردم عادی لازم نیست ، همانطور که دیدگاه متخصصان پزشکی نیز لازم است. در آن زمان ، کمتر در مورد نحوه انتقال ویروس شناخته شده بود – تأکید بیشتری بر شستن دست ها و بهداشت سطح بود – و سازمان بهداشت جهانی از استفاده گسترده ماسک برای حفظ منابع متخصصان مراقبت های بهداشتی دلسرد شد.

مراکز کنترل و پیشگیری از بیماری ها دستورالعمل های خود را در 3 آوریل به روز کردند تا پوشش صورت را توصیه کند و فاوسی مشاوره خود را تغییر داد. کارشناسان پزشکی در ماه ژوئیه به یاهو نیوز گفتند که با کسب اطلاعات بیشتر در مورد بیماری همه گیر ، مسیرها می توانند تغییر کنند.

در ماه های اخیر ، فاوسی آمریکایی ها را به استفاده از ماسک در ملا public عام فراخوانده است و در مصاحبه ای با ABC News ، توضیح داد که توصیه های قبلی ناشی از تمایل به اطمینان از در دسترس بودن تجهیزات شخصی محافظ برای پزشکان ، پرستاران و اولین پاسخ دهندگان بود.

حتما بخوانید:
خانه هوشمند (Smart Home): معرفی تجهیزات خانه هوشمند + عکس

هیچ مدرکی مبنی بر دموکرات بودن فوکی وجود ندارد

ترامپ بارها و بارها گفته است که فاوسی دموکرات است ، اما این متخصص بیماری های عفونی در دولت های دموکرات و جمهوری خواه کار کرده و در یک حزب سیاسی ثبت نشده است.

فاوسی با محدودیت سفر به چین در ژانویه مخالفت کرد

ترامپ می گوید فاوسی مخالف تصمیم خود برای اعمال محدودیت سفر به چین بود. طبق بیانیه ترامپ ، برخی از حقیقت ها در اسنوپ های حقیقت یاب وجود دارد ، اما ترامپ در گفتن اینکه فاوسی کاملاً مخالف محدودیت ها است ، اشتباه می کند.

در ماه ژانویه ، فاوسی به S&P Global Market Intelligence گفت که او و رابرت ردفیلد ، مدیر CDC ، طی یک جلسه توجیهی بهداشت عمومی به سناتورها گفته بودند که محدودیت ها “ایده خوبی در آن زمان” نبودند. اولین محدودیت های سفر با هدف چین از 24 ژانویه اعمال شد.

فوسی در آن زمان گفت: “این از نظر اقتصادی و غیر این باعث ایجاد اختلال زیادی خواهد شد و لزوماً تأثیر مثبتی نخواهد داشت.”

اما وی بعداً از این محدودیت ها حمایت كرد و در ماه فوریه به CNBC گفت – پس از آنكه ترامپ سیاست خود را در 2 فوریه اعمال كرد – كه آنها در مهار شیوع بیماری در ایالات متحده نقشی داشتند.

در همان ماه ، فاوسی در جلسه توجیهی کاخ سفید به خبرنگاران گفت که اگر مقامات سفر از چین به ایالات متحده را محدود نمی کردند ، “ما در اینجا موارد بسیار زیاد دیگری داشتیم که باید به آنها رسیدگی می کردیم.”

تصویر عکس روی جلد: اخبار یاهو؛ عکس ها: AP (2) ، گتی ایماژ

_____

بیشتر بخوانید از یاهو نیوز:


منبع: fizik-news.ir

hacklink al hd film izle php shell indir siber güvenlik türkçe anime izle Fethiye Escort android rat duşakabin fiyatları fud crypter hack forum html nullednulled themesMobil Ödeme bozdurma