[ad_1]

واشنگتن – هفته گذشته ، دکتر روچل والنسکی ، مدیر مرکز کنترل و پیشگیری از بیماری ، از یک کلینیک واکسیناسیون ویروس کرونا در آتلانتا بازدید کرد ، جایی که آژانس او ​​از ژانویه اداره می کند. در آنجا ، او از “چند بیمار” پرسید ، به گفته خودش ، آیا کسی را که از آنها عکس گرفته است می شناسند یا نه.

والنسکی به یاهو نیوز گفت: “و آنها گفتند نه.” “کدام حیرت انگیز است ، نه؟”

تفاوت در واکسیناسیون به این معنی است که حمایت از ملت در بعضی جاها قوی است ، اما در بعضی دیگر پر از شکاف است. ماساچوست ، جایی که ولز در آنجا زندگی می کرد و قبل از روی کار آمدن به CDC ، طبابت می کرد ، 60 درصد واکسیناسیون دارد. این یکی از بالاترین میزان واکسیناسیون در کشور است. آتلانتا در جورجیا یکی از کمترین موارد است که فقط 35.4٪ از جمعیت آن را در برابر ویروس کرونا تلقیح می کنند.

مدیر مراکز کنترل و پیشگیری از بیماری ، دکتر روچل والنسکی ، در هنگام استماع کمیته فرعی اعتبارات سنا ، شهادت داد تا درخواست بودجه سال مالی 2022 را برای مراکز کنترل و پیشگیری از بیماری در روز چهارشنبه ، 19 مه 2021 ، در نظر بگیرد. واشنگتن.  (Greg Nash / استخر از طریق AP)

دکتر روچل والنسکی در جریان جلسه دادرسی سنا در ماه مه شهادت داد. (Greg Nash / استخر از طریق AP)

این می تواند در ماه های آینده به مشکلاتی منجر شود ، به ویژه هنگامی که سویه جدید تاج ویروس تکثیر شود.

والنسکی گفت: “من قول نمی دهم” در مورد بازگشت محدودیت ها. او فکر نمی کند نتیجه گیری لازم باشد ، اما تجربه او در کلینیک هفته گذشته یادآور چالش های باقی مانده بود. حتی وقتی مردم دوباره در ورزشگاه یانکی دور هم جمع می شوند ، بیمارستان ها میسوری را پر می کنند. آتش سوزی در فلوریدا باعث کشته شدن دو کارمند شهرداری شد. اوکلاهما در حال تماشای جزر و مد است.

والنسکی گفت: “این موارد دشوار است.” وی خاطرنشان كرد ، سیستم بهداشت عمومی با كمبود بودجه مداوم فلج می شود و مراكز بهداشت جامعه كه روزگاری به عنوان چراغهای مراقبت و اعتماد عمل می كردند ، آنطور كه ​​باید همه گیر نیستند. بنابراین او دوباره گفته خود را گفت ، “من فکر می کنم ما می دانستیم که این کار دشوار خواهد بود.”

پس از 18 ماه دشوار ، س theال این است که چه تعداد آمریکایی دیگر باید با تهدید مداوم ویروس کرونا زندگی کنند. آیا گزینه جدید Delta همه گیری را طولانی می کند؟ آیا امکان سفر در این تابستان وجود دارد؟ آیا مدارس امسال پاییز افتتاح می شود؟

والنسکی مانند اکثر محققان دوست ندارد با اطمینان صحبت کند. اما در مورد مدارس سخت است. وی در مورد سال تحصیلی 2021 تا 2221 گفت: “من کاملاً به تحصیلات شخصی کامل برای همه مدارس متکی هستم” ، که بسیاری از والدین امیدوارند که کلاسهای تقویت را منزوی و رضایت ندهد.

سرپرست LAUSD آستین باتنر در کلاس دانش آموزان مهد کودک شرکت می کند زیرا آنها برای اولین بار در بیش از یک سال در مدرسه ابتدایی موریس سنداک آموزش کلاس می بینند.  (رابرت گوتیه / لس آنجلس تایمز از طریق گتی ایماژ)

آستین بویتنر ، رئیس ناحیه مدرسه متحد در لس آنجلس ، در یک کلاس مهد کودک در مدرسه ابتدایی موریس سنداک شرکت می کند. (رابرت گوتیه / لس آنجلس تایمز از طریق گتی ایماژ)

محافظه کاران CDC را متهم کرده اند که به اتحادیه های معلمان اجازه می دهد در باز کردن دستورالعمل ها تأثیر بگذارند. والنسکی سه پسر دارد و او درمورد مشکلات خود در یادگیری از راه دور صحبت می کند. وی با تکرار ممتنع رایج مبنی بر عدم پذیرش کامل گوش دادن به مدارس در طول سال تحصیلی جاری ، گفت: “مدارس باید اولین مکان برای افتتاح و آخرین مکان برای بسته شدن باشد.”

والنسکی ، پزشک مشهور ایدز ، تا زمانی که در ماه دسامبر توسط رئیس جمهور وقت منتخب جو بایدن به ریاست CDC منصوب نشده بود ، به عنوان مدیر ستادی کار نمی کرد. طی ماه های گذشته ، مجبور شده است مقاطع پیچیده ای از علوم ، سیاست و فرهنگ را مرور کند. وی که از محله های کم نظیر آکادمی برکنار شده است (وی استاد دانشکده پزشکی هاروارد است که در آنجا نیز فارغ التحصیل شده است) ، متوجه می شود که هر گزاره ای با دقت مورد توجه قرار می گیرد ، مانند زمانی که او در مورد احساس “عذاب قریب الوقوع” در مارس صحبت می کند. همانطور که به نظر می رسید موج ویروس کرونا چهارم است.

این موج هرگز عملی نمی شود. بعد از آن روزهای شلوغ اوایل بهار ، والنسکی به ارتباط وحشیانه تری بین سیاست و رسانه عادت کرده است ، که می تواند گزارش های بهداشت عمومی را در سال 2021 چالش برانگیز کند. اکنون وظیفه او مدیریت بازی نهایی همه گیر است – و آوردن آن نزدیک تر. این پایان پایان در واقع نزدیک است ، اما همه جا نیست ، و شاید آنطور که برخی فکر می کنند نزدیک نیست.

وی خاطرنشان کرد ، هم اکنون نیز روزانه حدود 300 نفر در اثر COVID-19 می میرند ، بسیار کمتر از این که در ماه ژانویه جان خود را از دست بدهند ، اما هنوز تعداد آنها برای اعلام پیروزی بسیار زیاد است. وی گفت: “تقریباً از همه آنها می توان جلوگیری کرد.” “و اینها آسیب دیده اند ، مگر نه؟” زیرا این واکسن مثر است. “

در همان زمان ، وی گفت که “دولت فدرال در تعیین یا تأیید واکسیناسیون مشارکت نخواهد کرد.” در اوایل بهار ، محافظه کارانی مانند متحد ترامپ ، ران دسانتیس ، فرماندار فلوریدا ، سعی کردند “گذرنامه های واکسن” را به یک جنگ فرهنگی تبدیل کنند و دولت بایدن به سرعت پیروز شد.

فرماندار فلوریدا رون دسانتیس پس از فروپاشی جزئی برج 12 طبقه Champlain در سورفساید ، فلوریدا ، ایالات متحده ، در 24 ژوئن 2021 ، در یک کنفرانس خبری صحبت می کند (Eva Marie Uzcategui Trinkl / آژانس آناتولی از طریق گتی ایماژ)

ران دسانتیس ، فرماندار فلوریدا ، در یک کنفرانس خبری روز پنجشنبه. (Eva Marie Uzcategui Trinkl / آژانس آناتولی از طریق گتی ایماژ)

در عوض ، ایالت ها ، شهرداری ها و شرکت های بزرگ مشوق های مختلفی – اسلحه ، آبجو ، پول نقد – ارائه دادند تا مردد را برای گرفتن ماسه خود ترغیب کنند. چنین تلاشهایی شاید کمک کرده باشد ، اما دولت بایدن در اوایل این هفته اذعان داشت که تا 4 ژوئیه به هدف خود یعنی واکسیناسیون 70 درصد بزرگسالان آمریکایی نخواهد رسید.

سطوح مختلف واکسیناسیون ممکن است خصوصاً مرتبط شود زیرا نوع Delta به طور فزاینده ای غالب می شود. تصور می شود که حدود 60 درصد قابل تحمل تر از پاتوژن اصلی SARS-CoV-2 است. به نظر می رسد سویه های جوان تر ، افراد جوان را تحت تأثیر قرار می دهد ، اگرچه این ممکن است به این دلیل باشد که احتمال واکسیناسیون نسبت به افراد مسن کمتر است.

واکسن ها در برابر نوع Delta بسیار مثر هستند ، اگرچه برای حفظ محافظت باید کاملاً واکسینه شود (به نظر می رسد واکسیناسیون جزئی در مقایسه با این نوع ، در برابر سایر روش ها بهتر عمل می کند).

به نوعی ، وضعیت امروز یادآور ژوئن گذشته است ، زمانی که میزان آلودگی در ایالاتی مانند نیوجرسی و نیویورک کاهش یافت. برخی فکر کردند همه گیری تمام شده است. آنها اشتباه می کردند.

هفته گذشته ، بایدن پیشنهاد کرد که هیچ انسداد جدیدی وجود نخواهد داشت ، حتی اگر سطح آلودگی مانند انگلستان افزایش یابد ، پس از راه اندازی گزینه دلتا در بهار امسال. به طور کلی ، تلاش های واکسیناسیون موفقیت چشمگیری داشته است.

جو بایدن ، رئیس جمهور ایالات متحده ، درمورد توافق دو جانبه مجلس سنا در کاخ سفید در 24 ژوئن 2021 در واشنگتن ، با کمالا هریس معاون رئیس جمهور صحبت هایی انجام داد.  (کوین داچ / گتی ایماژ)

پرزیدنت بایدن روز پنجشنبه با کمال هریس معاون رئیس جمهور اظهارات کرد. (کوین داچ / گتی ایماژ)

والنسکی به یاهو نیوز گفت: “در حال حاضر ، وقتی صحبت از این بیماری همه گیر است ، کاملاً متواضع هستم.” نه او و نه رئیس جمهور به راحتی قادر به اعمال محدودیت های ملی نبودند ، زیرا این تصمیمات در سطح ایالت و محلی گرفته می شود. اما یا حکم ریاست جمهوری یا دستورالعمل های CDC تأثیر بسزایی در سیاستگذاری خواهد داشت.

والنسکی می گوید: “من واقعاً امیدوارم از نظر بهداشت عمومی ، كه لزومی نخواهد داشت.” اگر در تابستان امسال موج دیگری ایجاد شود ، مطمئناً محدود به جوامع با واکسیناسیون کم خواهد بود ، همان چیزی است که دکتر پیتر هوتس ، رئیس دانشکده ملی طب گرمسیری در کالج پزشکی بیلور ، “دو کشور COVID” نامید. “

یک نوع به اصطلاح Delta Plus نیز وجود دارد که اکنون در هند ظاهر شده است. والنسکی در مورد سویه جدید گفت: “ما خیلی مطمئن نیستیم كه این جهش دیگر اصلاً اهمیت بالینی دارد.” “ما سطح بالایی از نگرانی نداریم.”

بارها و بارها او به یک بحث ساده برمی گردد: اینکه واکسن ها م .ثر هستند. آنها واقعا خوب کار می کنند ، بر خلاف انواع مختلف عمل می کنند و فقط با حداقل تعداد دفعات عوارض جانبی کار می کنند. با وجود نگرانی های مداوم ، او می گوید آمریکایی هایی که عکس گرفته اند با خیال راحت می توانند دوباره ظاهر شوند.

تعطیلات ایده خوبی است ، شاید حتی لازم باشد. “من واقعاً به شارژ اعتقاد دارم. و بسیاری از افراد در حال حاضر به شدت به آن احتیاج دارند ، “والنسکی به یاهو نیوز گفت. “اگر واکسن زده اید ، خوب است.”

____

بیشتر بخوانید از یاهو نیوز:

[ad_2]

منبع: fizik-news.ir