[ad_1]

واشنگتن – دولت ترامپ اعلام کرده است که ارسال دومین واکسن ویروس کرونا را در این هفته آغاز می کند ، در مجموع حدود 8 میلیون دوز از دو واکسن فدرال تایید شده قبل از کریسمس توزیع می شود.

وزیر بهداشت و خدمات اجتماعی الکس هازارد روز دوشنبه در جریان یک رویداد رسانه ای در مورد عملیات Warp Speed ​​، ابتکار عمل دولت ترامپ برای تولید و توزیع واکسن ویروس کرونا ، گفت: “ما اکنون علیه ویروس جرم هستیم.”

الکس هازارد
وزیر بهداشت و خدمات بشردوستانه الکس هازارد. (جرمی هوگان / تصاویر SOPA / LightRocket از طریق گتی ایماژ)

این پیشرفت نوعی ویروس کرونا بود که اخیراً در انگلیس ظاهر شد و کارشناسان بهداشت عمومی را وادار به نگرانی در مورد احتمال بالقوه بالاتر انتقال می کند. با این حال ، در حالی که به نظر می رسد انتشار سویه جدید نسبت به حال حاضر در ایالات متحده گسترش دارد ، دکتر Moncef Slavey ، دانشمند برجسته در عملیات Warp Speed ​​، گفت که جهش باعث بیماری زایی ویروس نمی شود. این بدان معناست که اگر افراد از نسخه جهش یافته استفاده کنند ، بیشتر اوقات بیمار نخواهند شد یا احتمال مرگ بیشتر خواهد شد.

اسلاوی گفت این واکسن ها با در نظر گرفتن جهش های بالقوه ساخته شده اند ، این بدان معناست که احتمالاً نوع انگلیسی برای فرار از پاسخ محافظتی به واکسن بسیار کم است.

گوستاو پرنا ، مدیر کل Warp Speed ​​، که مسئولیت خطاهای تدارکاتی ناشی از تهیه اولیه واکسن ها در آخر هفته را بر عهده گرفت ، گفت که 7.9 میلیون دوز واکسن در آستانه حمل در چند روز آینده است: 5.9 یک میلیون دوز واکسن Moderna تازه تأیید شده و 2 میلیون دوز واکسن تولید شده توسط Pfizer ، اولین موردی که توسط سازمان غذا و دارو تأیید شده است.

واکسن Moderna به 3500 سایت تحویل داده می شود ، در حالی که واکسن Pfizer – که به دمای ذخیره سازی و حمل و نقل بسیار کمتری نیاز دارد – به 1000 سایت منتقل می شود.

هازارد گفت که هفته آینده واکسن Moderna را استفاده خواهد کرد. معاون رئیس جمهور مایک پنس هفته گذشته واکسن را دریافت کرد و رئیس جمهور منتخب جو بایدن امروز او را دنبال کرد. مشخص نیست که آیا رئیس جمهور ترامپ واکسینه می شود یا چه زمانی. در اکتبر ، وی به ویروس کرونا مبتلا شد و در مرکز پزشکی نظامی ملی والتر رید تحت درمان قرار گرفت.

دیانا رودریگز
دکتر دیانا رودریگز روز دوشنبه عکسی از اولین دسته واکسن COVID-19 توسط Moderna در هارتفورد ، کانتیکت دریافت کرد. (جوزف پریزیوزو / خبرگزاری فرانسه از طریق گتی ایماژ)

ترامپ تقریباً بلافاصله پس از آغاز همه گیری ، بر وعده واکسن موثر تأکید کرده بود. و گرچه چندین واکسن بسیار کارآمد در مدت زمان رکورد تولید شده است ، در هفته های اخیر رئیس جمهور بر ادعاهای خود در مورد کلاهبرداری رای دهندگان متمرکز شده است ، که بارها توسط دادگاه ها و همچنین مقامات دولت جمهوری خواه و دموکرات رد شده است ، و این موارد خود را ذکر نمی کند. وزیر دادگستری شما

هازارد که روز دوشنبه صحبت می کرد ، تکرار کرد که معتقد است 20 میلیون نفر تا پایان سال واکسینه می شوند. وی گفت که در پایان ماه فوریه 100 میلیون “شلیک گلوله” وجود دارد ، به این معنی که افراد دوز اول یا دوم واکسن را دریافت می کنند.

بایدن با توجه به اینکه 100 میلیون عکس در اوایل این ماه داشت ، یک برنامه با احتیاط بیشتری پیشنهاد کرد در 100 روز اول ریاست جمهوری او خواهد آمد، حاکی از آن است که تلاش ها تا آوریل به پایان نرسیده اند.

و در حالی که هازارد به خبرنگاران گفت که “برنامه های واکسیناسیون عمومی” برای کسانی که نه در مناطق بحرانی هستند و نه در مناطق آسیب پذیر نمی توانند از اوایل ماه مارس آغاز شوند ، به نظر می رسد دولت جدید با احتیاط بیشتری عمل می کند.

ژنرال ویوك مورتی جراح آمریكایی روز یكشنبه در گفتگو با “ملاقات با مطبوعات” از NBC ، گفت كه واكسیناسیون گسترده تا “تابستان یا اوایل پاییز” انجام نخواهد شد.

مورتی گفت که “واقع بینانه بودن در مورد برنامه” مهم است.

_____

بیشتر بخوانید از یاهو نیوز:[ad_2]

منبع: fizik-news.ir