واکسن های COVID ممکن است “موج 4” را در ایالات متحده متوقف کنند ، اما بقیه جهان چندان خوشحال نیستند.


شما نمی توانید آن را درک کنید ، به دنبال اخباری از ایالات متحده ، که در آن 10 روز گذشته موارد COVID-19 روزانه 80 درصد کاهش یافته است – و در حالی که همچنان کاهش می یابد.

اگر اخبار پادشاهی متحده را دنبال کنید ، متوجه نمی شوید. در آنجا ، موارد روزانه 90 درصد نسبت به مدت مشابه کاهش یافته است.

و مطمئناً ، به دنبال اخبار اسرائیل ، جایی که زندگی عادی تقریباً از سر گرفته شده است ، آن را درک نخواهید کرد.

اما با وجود نگاه گلگون از چند کشور منتخب ، تعداد کل موارد COVID-19 در سراسر جهان در حال حاضر در حال افزایش است. در حقیقت ، پس از رسیدن به اوج در 11 ژانویه و نصف شدن ماه بعد – اولین کاهش کلی در همه گیری همه گیر – موارد جهانی در اواسط ماه فوریه معکوس شدند و شروع به بهبودی کردند.

از آن زمان ، موارد جدید روزانه به طور کلی تقریباً 20 درصد افزایش یافته است. در فرانسه بیش از 30 درصد افزایش یافته است. در برزیل ، آنها بیش از 50 درصد افزایش یافته اند. در ایتالیا بیش از 80 درصد افزایش یافته است. در هند ، آنها بیش از 110 درصد افزایش یافته اند.

به عبارت دیگر ، “موج چهارم” مهیب فرا رسیده است – حتی اگر به ایالات متحده نرسیده باشد

این مسیرهای واگرا پیش نمایش نگران کننده ای از مرحله بعدی همه گیری ارائه می دهند و باید مشکلاتی را برای همه ایجاد کنند ، از جمله ساکنان کشورهایی مانند ایالات متحده ، انگلیس و اسرائیل ، جایی که به نظر می رسد ویروس در حال عقب نشینی است.

مردی مرکز واکسیناسیون را ترک می کند

مردی که یک مرکز واکسیناسیون در لندن را ترک می کند. (جان سیبلی / رویترز)

چرا؟ زیرا بیشترین تفاوت بین این کشورهای بهبود یافته و سایر نقاط جهان در ایمنی است – هم نوع بدست آمده از عفونت قبلی و هم نوع حاصل از واکسیناسیون. با ظهور گزینه های خطرناک تر ، کشورهای آسیب دیده با میزان واکسیناسیون بالاتر (بیشتر) فشار را تحمل می کنند. کشورهای مبتلا به واکسیناسیون (بیشتر) واکسیناسیون ندارند. این نشان می دهد تا زمانی که واکسیناسیون در همه جا رشد نکند ، ویروس به گسترش ، توسعه و تهدید به فرار از حفاظت ما ادامه خواهد داد.

و این فقط مشکل شخص دیگری نیست. بیشتر واکسنهایی که کشورهای ثروتمند خریداری می کنند – و بعضی از آنها واکسیناسیون را کندتر می کنند – کشورهای فقیرتر و کمتر محافظت شده بیشتر به عنوان زمینه تولید مثل عمل می کنند و خطر را برای همه افزایش می دهد.

به داده ها فکر کنید. تاکنون بیش از 56 درصد از جمعیت اسرائیل حداقل یک دوز واکسن دریافت کرده اند. هیچ کشور بزرگ دیگری نزدیک نمی شود. به طور کلی ، محققان اسرائیلی اکنون تخمین زده اند که بیش از 90 درصد افراد بالای 60 سال از طریق واکسیناسیون یا قبل از عفونت تا حدی ایمنی دارند.

در نتیجه، بستری شدن در بیمارستان های جدید در میان این اسرائیلی های مسن طی دو ماه گذشته تقریباً 80 درصد کاهش یافته است – حتی به عنوان نوع مسری و کشنده تر در انگلستان ، معروف به B.1.1.7 ، جایگزین تمام گونه های دیگر این کشور شده است. این واقعیت که بستری شدن در بیمارستان است در بین ساکنان جوان خیلی کم نشده است فقط این سوال را اثبات می کند: تعداد کمی از آنها واکسینه شده اند. این باید به زودی تغییر کند.

در همین حال ، آخرین محاصره اسرائیل یک ماه پیش به پایان رسید و هفته گذشته اقتصاد دوباره آغاز به کار کرد. در یک بازه مشابه پس از محاصره قبلی کشور ، میانگین تعداد افراد آلوده به یک فرد آلوده در حال حاضر 1.1 بود و در حال افزایش بود ، که نشان دهنده گسترش نمایی است. (هر چیزی بالاتر از 1.0 به معنای شیوع آن است.) امروز در 0.68 است.

حتما بخوانید:
کاخ سفید می‌گوید بایدن احتمالاً از نوع BA.5 Omicron بیمار شده بود
یک زن مسن یک ضربه تقویت کننده می گیرد

زنی که در ماه ژانویه در نتانیا ، اسرائیل واکسیناسیون ویروس کرونا انجام داده است. (رونن زولون / رویترز)

نه ایالات متحده و نه انگلیس این تعداد زیادی از جمعیت خود را واکسینه نکرده اند. اما آنها بسیار بهتر از اکثر کشورها عمل می کنند و این نشان می دهد. تقریباً 38 درصد از ساکنان انگلستان تاکنون حداقل یک دوز دریافت کرده اند ، از جمله بیش از 80 درصد افراد بالای 60 سال. (انگلستان برای شروع واکسیناسیون هرچه بیشتر افراد در اسرع وقت واکسنهای تقویت کننده را به مدت 12 هفته به تعویق می اندازد.) به طور متوسط ​​، مرگ ناشی از COVID-19 در میان بزرگسالان در انگلیس بین 19 فوریه و 5 مارس 63 درصد کاهش یافته است برای 53٪ برای افراد غیرخانواده ، این نشانه ای است که واکسیناسیون شروع به جدا کردن تعداد از عوامل دیگر می کند ، مانند قفل شدن اخیر کشور.

در همان زمان ، حداقل 73.7 میلیون آمریکایی یک دوز واکسن یا بیش از 22 درصد از جمعیت را دریافت کرده اند. بیش از دو سوم افراد مسن واکسیناسیون را شروع کرده اند. لایه ای که بیش از پایه موجود آمریکا برای مصونیت ذاتی است – کارشناسان تخمین می زنند که حدود 35٪ از جمعیت قبلاً آلوده شده باشند – و یافتن میزبان جدید برای ویروس سخت تر است. این به طور عمده توضیح می دهد که چرا در دو هفته گذشته ، موارد در ایالات متحده هنوز 15 درصد کاهش یافته و بستری شدن در بیمارستان ها هنوز 23 درصد کاهش یافته است ، اگرچه B.1.1.7 به سرعت در حال گسترش است و انتظار می رود بیش از نیمی از موارد را تشکیل دهد. عفونت در ایالات متحده قبل از پایان ماه – حتی زمانی که بازگشایی سرعت می گیرد.

این بدان معنا نیست که ایالات متحده گزینه های خود را شکست داده است. در روزهای اخیر ، موارد سراسری در حدود 55000 مورد بوده است. در حالی که موارد در اکثر کشورها همچنان در حال سقوط است ، آنها شروع به تراز شدن یا حتی خیزیدن در بیشتر مناطق شمال شرقی و میانه اقیانوس اطلس و مناطقی از میانه غرب بالایی می کنند.

میشیگان ممکن است نگران کننده ترین مثال باشد. در آنجا ، طی دو هفته گذشته موارد به طور متوسط ​​84 درصد افزایش یافته است. بستری شدن در بیمارستان 31 درصد افزایش یافته است. شاید به طور تصادفی نباشد ، ایالت گریت لیک پس از B.1.1.7 در میان ساکنان – پس از هوای گرم (هنوز) – پس از فلوریدا دوم است ، که باعث می شود جمع آوری فضای باز در پایتخت تعطیلات بهاری در آمریکا

پرستار

یک پرستار واکسیناسیون علیه COVID-19 را در کلیسای Second Ebenezer در دیترویت هماهنگ می کند. (امیلی الکونین / رویترز)

به همین ترتیب ، میانگین نرخ روزانه نتایج مثبت آزمایش در نیویورک طی ماهها به کمتر از 6٪ نرسیده است – این نتیجه احتمالی ، مقامات این هفته گفتند ، برای یک نسخه محلی ، که گزارشگر سهم رو به رشد موارد جدید در شهر است. به طور کلی ، موارد جدید سرانه در نیویورک و نیوجرسی حداقل دو برابر میانگین کشوری است و سطح فلات در نزدیکی رود آیلند ، ماساچوست و کانکتیکات نگران کننده است.

با این حال ، در نهایت ، کارشناسان انتظار دارند فشار رو به پایین تلاش سریع آمریکا در زمینه واکسیناسیون ، که به طور زودرس شروع به گسترش می کند ، بالاتر از گروه های اولویت اولیه ، حتی اگر آنها از افراد مسن آسیب پذیر در برابر بستری شدن در بیمارستان و مرگ محافظت می کنند و کارگران خط مقدم را از آلودگی و انتقال محافظت می کنند. از فشار رو به بالا منسوب به انواع. به طور خلاصه ، ایالات متحده ممکن است در هنگام نزول نهایی خود از بیماری همه گیر ، مقداری تسطیح را ببیند. اما با گذشت هر روز از واکسیناسیون – اکنون به طور متوسط ​​2.5 میلیون دوز در هر 24 ساعت – موج چهارم کاملاً متورم احتمال کمتری به نظر می رسد.

حتما بخوانید:
بایدن قول می دهد که ایالات متحده 500 میلیون دوز واکسن در سراسر جهان اهدا کند

متأسفانه در جاهای دیگر اینطور نیست.

با گسترش B.1.1.7 در سراسر اتحادیه اروپا ، موارد در ماه گذشته 52٪ افزایش یافته است. در بسیاری از کشورها – استونی ، مجارستان ، لهستان ، سوئد ، فرانسه ، ایتالیا ، اتریش ، حتی آلمان – منحنی به شدت به سمت بالا متمایل است. با این وجود هیچ یک از این کشورها نتوانسته اند حداقل بیش از 15 درصد از جمعیت خود یک دوز مصرف کنند و بیشتر آنها وضعیت بسیار بدتری دارند ، اتریش با 9.3 درصد ، سوئد با 8.3 درصد و آلمان با 8 درصد. 2 درصد ، ایتالیا 8.2 درصد ، فرانسه 8.2 درصد ، اتحادیه اروپا به طور کلی 8.1 درصد و لهستان 7.9 درصد.

روز پنجشنبه ، دکتر هانس کلوگه ، مدیر منطقه ای سازمان بهداشت جهانی برای اروپا ، به خبرنگاران گفت که میزان واکسیناسیون در اروپا برای تأخیر در انتقال بسیار پایین است. وی افزود ، در اروپای مرکزی ، بالکان و کشورهای بالتیک ، موارد جدید ، بستری شدن در بیمارستان و مرگ و میر در حال حاضر از بالاترین موارد در جهان است. قطع اخیر واکسن AstraZeneca – و تردیدی که حتی در حال حاضر که سازمان تنظیم مقررات اروپا آن را بی خطر و م considersثر می داند می تواند ایجاد کند – کمکی نخواهد کرد.

بسته های واکسن AstraZeneca COVID-19

تحویل واکسن COVID-19 در تأسیساتی در کلن ، آلمان. (تیلو اشمولگن / رویترز)

بیشتر بقیه جهان حتی عقبتر هستند. در برزیل ، که موارد در ماه گذشته بیش از 50 درصد افزایش یافته است ، فقط 5.1 درصد از مردم حداقل یک دوز واکسن دریافت کرده اند. در هند ، که موارد بالاتر از 110 درصد رسیده است ، تنها 2.2 درصد از مردم یک دوز واحد دریافت کرده اند. مراکش تنها کشور آفریقایی است که حداقل یک گلوله به بیش از 5 درصد از جمعیت خود شلیک کرده است و هیچ کشوری در آسیا یا اقیانوسیه حتی به این تعداد نزدیک نشده است.

واکسیناسیون ، البته تنها دلیل برخورد COVID-19 به بعضی از نقاط در حال حاضر بیش از دیگران نیست. اما این دلیل اصلی ، همراه با مصونیت طبیعی ، این است که چرا بعضی از مکان ها موج چهارم واقعی عفونت را تجربه نمی کنند – و چرا ممکن است آخرین موج چهارم در مکان های دیگر آخرین نباشد.

خطوط دنیای جدید ، بین دارندگان واکسن و کسانی که این واکسن را تقسیم نمی کنند ، در حال شکل گیری است. برای برخی ، زندگی طبیعی در آستانه است. برای دیگران ، این بحران با تمام آشفتگی ها و خطرات خود ادامه خواهد یافت. در همین حال ، ویروس تا زمانی که مکانی برای انتشار داشته باشد به جهش خود ادامه خواهد داد.

تا پایان ماه مه ، ایالات متحده حدود 500 میلیون دوز واکسن دریافت کرده است – که برای ایمن سازی کامل هر بزرگسال در کشور کافی است. به هر حال ، کاخ سفید بیش از 1.2 میلیارد دوز را حفظ کرده است ، کافی است که کل جمعیت ایالات متحده را دو بار واکسینه کند و سپس مقداری. قابل پیش بینی است که اکثر کشورهای ثروتمند چنین سفارشاتی داده اند. بیشتر کشورهای در حال توسعه چنین نیستند. و بنابراین اروپا نه تنها خود را مدیون توزیع موثرتر می داند. او این را مدیون جهان است – با توزیع عادلانه دوزهایی که باید دنبال شود. تا آن زمان ، امواج ادامه خواهند یافت و برای اکثر موارد همه گیری پایان نمی یابد.

____

بیشتر بخوانید از یاهو نیوز:
منبع: fizik-news.ir

hacklink al hd film izle php shell indir siber güvenlik türkçe anime izle Fethiye Escort android rat duşakabin fiyatları fud crypter hack forum html nullednulled themesMobil Ödeme bozdurma