[ad_1]

روز دوشنبه ، فایزر در یک بیانیه مطبوعاتی گفت که نامزد آن برای واکسن ویروس کرونا بیش از 90 درصد در جلوگیری از COVID-19 در شرکت کنندگان در مطالعه موثر است. اخبار مربوط به بزرگترین شرکت دارویی در ایالات متحده ، با همکاری شرکت آلمانی BioNTech ، درست زمانی منتشر شد که ایالات متحده تعداد زیادی از موارد ویروس کشنده را تجربه کرد و باعث ایجاد موجی از جشن ها شد – سهام افزایش یافت ، اردوگاه ترامپ او را یک پیروزی و بهترین متخصص نامید در بیماریهای عفونی ، دکتر آنتونی فاوسی نتایج را “خارق العاده” توصیف کرد.

پیش از این ، فاوسی و سازمان غذا و دارو گفته بودند که واکسن کرونا ویروس ، که از 50 تا 60 درصد از مردم محافظت می کند ، قابل قبول است ، بنابراین 90 درصد کارایی به عنوان مدیر عامل Pfizer “نوری در انتهای تونل” است. دکتر آلبرت بورلا به MSNBC گفت. اما هنوز برخی ناشناخته های قابل توجه وجود دارد.

آلبرت بورلا ، مدیر عامل شرکت Pfizer
آلبرت بورلا ، مدیر عامل شرکت دارویی Pfizer ، در 17 ژانویه 2019 در نیویورک. (عکس از درو آنگرر / گتی ایماژ)

اطلاعیه مطبوعاتی Pfizer شامل اطلاعات ایمنی دو ماهه مورد نیاز FDA قبل از اینکه شرکت ها درخواست مجوز استفاده اضطراری را نکنند ، نمی شود. Pfizer می گوید که باید این را تا هفته آینده داشته باشد. آزمایش بالینی مرحله III این شرکت در ماه ژوئیه آغاز شد و 43،538 شرکت کننده در آن شرکت داشتند ، در حالی که حدود 30 درصد از شرکت کنندگان آمریکایی از “نژادهای متنوع و نژادی” بودند. با این حال ، هنوز چیزی در مورد واکنش شرکت کنندگان از جمعیت های مختلف در برابر واکسن اعلام نشده است.

دکتر دارا کاس ، دستیار پزشکی در یاهو نیوز ، گفت: “ما هنوز در مورد شرکت کنندگان در این فرآیند اطلاعات زیادی نداریم ، تا آنجا که آنها به واکسن پاسخ داده اند ، هرگونه عوارض جانبی ، و سایر عوارض مرتبط با این بیماری.” “ما هنگام انتشار این داده ها اطلاعات بیشتری خواهیم داشت ، بنابراین زمان آن نیست که این بیانیه مطبوعاتی را بیش از حد تجزیه و تحلیل کنیم. فقط وقت آن است که منتظر بمانیم و نسبت به این ایده که احتمالاً واکسنی برای این ویروس کرونا وجود دارد خوشبین باشیم. “

مردی با ماسک صورت از راهرو که در آن علائم خوانده می شود پایین می رود
مردی با ماسک محافظ در طی آزمایش بالینی برای واکسن COVID-19 در مراکز تحقیقاتی آمریکا در هالیوود ، فلوریدا ، در 9 سپتامبر 2020 از اتاق خارج شد (Eva Marie Uzcategi / بلومبرگ از طریق گتی ایماژ)

اطلاعات در مورد چگونگی شرکت کنندگان از جمعیت های مختلف – به ویژه کسانی که نه تنها در برابر عفونت بلکه در برابر عوارض عفونت آسیب پذیر هستند – مهم خواهد بود. جوامع سیاه ، اسپانیایی و بومی آمریکا به ویژه تحت تأثیر همه گیری ویروس کرونا قرار دارند ، بنابراین شناخت چگونگی تأثیر واکسن بر شرکت کنندگان در این گروه ها بسیار مهم خواهد بود. اطلاعات مربوط به شرکت کنندگان در این فرآیند از جمعیت مسن آسیب پذیر نیز بسیار مهم خواهد بود.

کاس گفت: “ما هنوز اطلاعاتی در مورد نوع شرکت کنندگان در آزمایش که واکسینه شده و آلوده شده اند یا واکسینه شده اند و آلوده نشده اند” نداریم. “ما باید بیشتر بدانیم که کدام بیمار واکسینه شده است. آیا این حتی در همه جمعیت ها هم بود؟ “

اگر واکسن مورد تأیید FDA باشد ، سوالاتی در مورد نحوه توزیع آن ایجاد می شود. این شرکت گفت که انتظار دارد تا پایان سال تا 50 میلیون دوز در سراسر جهان و در سال 2021 تا 1.3 میلیارد دوز تولید کند. اما مصونیت کامل به دو دوز نیاز دارد ، بنابراین تعداد افرادی که می توانند درمان شوند به نصف کاهش می یابد. کوچکتر. مدیر اجرایی فایزر همچنین گفت هنوز مشخص نیست که محافظت از واکسن چه مدت ادامه دارد. اگر در نهایت یک واکسن سالانه یا فصلی باشد ، تولید باید برای تأمین تقاضای سالانه حتی بیشتر شود.

همچنین الزامات “بسیار خاص” برای استفاده از این واکسن خاص ، متخصصان مراقبت های بهداشتی را نیز ناامید کرده است. CNN گزارش می دهد که واکسن Pfizer باید در دمای منفی 75 درجه سانتیگراد – حدود 50 درجه سردتر از هر واکسنی که در حال حاضر در ایالات متحده استفاده می شود – نگهداری شود و پزشکان ، داروخانه ها و آزمایشگاه های دولتی فریزرهای پایین ندارند. در همین زمان ، یخ خشک – که به دلیل افزایش منابع غذایی داخلی و کمبود تأمین به دلیل کاهش تولید دی اکسید کربن ، محصول جانبی احتراق سوخت فسیلی ، به شدت مورد تقاضا قرار گرفته است – می تواند به یک جز critical مهم اما دشوار در روند تبدیل شود. توزیع

یک مشاور قدیمی واکسن CDC در زمینه توزیع گفت: “همه مربع های لحاف در این مرحله خیلی بافته نشده اند.” “احتمالاً س questionsالات بیشتر از پاسخ است.”

یک کارگر بهداشتی که دستکش لاستیکی آبی به تن دارد ، یک سرنگ تزریق در دست دارد
یک کارمند مراقبت های بهداشتی یک سرنگ از آزمایش واکسن فاز III را که توسط Pfizer و BioNTech در 27 اکتبر 2020 ساخته شده است ، نگهداری می کند (عکس توسط Dogukan Keskinkilic / آژانس آنادولو از طریق گتی ایماژ)

و حتی اگر این موانع واکسن برطرف شود ، آیا افراد به اندازه کافی نیاز دارند؟ آمادگی برای دریافت واکسن کرونا ویروس در یک نظرسنجی یاهو نیوز / YouGov که ماه گذشته انجام شد ، به ویژه در میان جامعه خطرناک آفریقایی-آمریکایی ، فقط 46٪ سفیدپوستان آمریکایی و 27٪ سیاه پوستان آمریکایی گفتند که این واکسن را می گیرند در صورت موجود بودن

انتشار پیش بینی شده اطلاعات از Pfizer برای ایجاد اطمینان عمومی در مورد ایمن بودن واکسن بسیار مهم است. اما کاس توضیح داد که کنترل افزایش مواردی که ممکن است قبل از در دسترس بودن واکسن برای مردم به اوج خود برسد ، باید نگرانی اصلی ما باشد. سه بعدی اقدامات احتیاطی هنگام شستن ، فاصله گرفتن و استفاده از ماسک در آینده قابل پیش بینی همچنان وجود خواهد داشت.

کاس به Pfizer گفت: “مهمترین چیزی که باید بخاطر بسپاریم این است که این اطلاعات در حال حاضر واقعاً زندگی ما را هر روز تغییر نمی دهد.” “ما از احتمال واکسن هیجان زده هستیم ، اما باید در حال حاضر بر جلوگیری از شیوع این ویروس در جوامع خود تمرکز کنیم.”

_____

بیشتر بخوانید از یاهو نیوز:

[ad_2]

منبع: fizik-news.ir