[ad_1]

رئیس جمهور ترامپ قبل از اینکه وی بخواهد واشنگتن را به مقصد مار-لا-لاگو ، کلوپ روستایی خصوصی خود در فلوریدا ترک کند ، لایحه سالانه هزینه های دفاعی چهارشنبه ، آخرین جدایی اردک لنگ در کنگره را وتو کرد.

در حالی که مدت هاست ترامپ قول داده است وتو را برای تصویب قانون مجوز دفاع ملی وتو بگذارد ، كنگره اوایل این ماه لایحه 740 میلیارد دلاری را با حق وتو ، مجلس نمایندگان با رای 335-87 و سنا با 84-13 تصویب كرد. انتظار می رود مجلس روز دوشنبه برای لغو وتو ترامپ رای دهد ، در حالی که سنا قرار است روز بعد رأی دهد.

ترامپ در بیانیه ای مکتوب در مجلس نمایندگان گفت: “دولت من اقدامات قاطعی را برای کمک به امنیت ملت ما و حمایت از اعضای خدمات ما انجام داده است.” “من این لایحه را که منافع دولت در واشنگتن را بر منافع مردم آمریکا ترجیح می دهد ، تأیید نمی کنم.”

نانسی پلوسی ، رئیس پارلمان در بیانیه ای به دلیل تصمیم وی برای وتو در لایحه به رئیس جمهور حمله کرد.

پلوسی در بیانیه ای گفت: “به مدت 60 سال ، قانون اجازه دفاع ملی به صورت دو حزب و دو مجلسی تصویب شده است.” “حق وتو برای ریاست جمهوری # آندا اقدامی بی پروا است که به نیروهای ما آسیب می رساند ، امنیت ما را تهدید می کند و اراده کنگره را تضعیف می کند. “

به عنوان بخشی از لایحه دفاعی ، ترامپ از کنگره خواست لغو حمایت های قانونی از شرکت های رسانه های اجتماعی که شامل محتوای شخص ثالث هستند را لغو کند.

اما بسیاری از جمهوری خواهان گفته اند که آنها موافق نیستند که NDAA محلی برای مراجعه به بخش 230 است ، که به گفته رئیس جمهور محیطی غیرمنصفانه برای او و دیگر محافظه کاران است.

“[Section] 230 هیچ ارتباطی با ارتش ندارد “، رئیس کمیته خدمات مسلح سنا ، جیمز اینهوف ، آر-اوکلا ، در اوایل ماه جاری گفت:” من با احساس او موافقم ، ما باید 230 نفر را حذف کنیم – این لایحه “

حق وتوی ترامپ یک روز پس از آن صادر شد که وی اعلام کرد در آخرین ماه ریاست جمهوری خود 15 بخشش و پنج شیفت صادر کرده است. در میان بخشیده شدگان چهار مجری نظامی بودند که در شرکت امنیتی بلک واتر کار می کردند و به قتل عام 17 غیرنظامی عراقی در سال 2007 محکوم شدند. ترامپ همچنین به نمایندگی از متحدان سیاسی خود کریس کالینز ، RN.Y ، که به اتهام معاملات خودی مقصر شناخته شد ، و نماینده دانکن هانتر ، نماینده ایالت کالیفرنیا ، که به جرم اختلاس بودجه از مبارزات انتخاباتی

دونالد ترامپ و ملانیا ترامپ
دونالد و ملانیا ترامپ در 23 دسامبر 2020 کاخ سفید را در راه Mar-a-Lago ترک می کنند (ساموئل کوروم / خبرگزاری فرانسه از طریق گتی ایماژ)

بخشش وی مهمات را برای دشمنان سیاسی خود فراهم می کند ، آنها به روابط شخصی رئیس جمهور با کسانی که آزاد کرده اند توجه می کنند. با این حال انتظار می رود ترامپ طی ساعات آینده موارد بیشتری را اعلام کند.

علاوه بر این تصمیمات ، ترامپ روز سه شنبه پس از انتشار ویدئویی که از قانونگذاران خواست تا لایحه تسکین COVID خود را اصلاح کنند تا از مواردی که خود ترامپ آن را روشن کرده بود در بودجه خود و خواستار پرداخت 2000 دلار برای پرداخت مستقیم به هر شهروند آمریکایی شد. کنگره که ماه ها با استیو مانوچین وزیر خزانه داری برای انعقاد قرارداد جنجالی بسته محرک همکاری کرده است ، با پرداخت 600 دلار موافقت کرده است.

تصمیم ترامپ برای انتشار مخالفت خود با بسته محرک حتی منوچین را شگفت زده کرد او توییت کرده بود ساعاتی قبل ، “خوشحال بود كه كنگره به طور غیرقابل مقاومت دو حزب ، كمكهای اقتصادی اضافی برای كارگران ، خانواده ها و مشاغل آمریكایی را تصویب كرد.”

در صورت عدم امضای ترامپ در بسته امداد COVID ، نمایندگان مجلس با احتمال تعطیلی دولت دیگر روبرو خواهند شد.

در میان همه آشفتگی ها و اغتشاشات ناشی از اقدامات ترامپ در واشنگتن در این هفته ، رئیس جمهور بدون هیچ مدرکی اصرار دارد که برنده قانونی انتخابات 2020 است. هم برای مقامات و هم برای منتقدان ، واقعیت جایگزین خود را دارد.

به گزارش پولیتیکو ، صبح روز چهارشنبه ، دفتر کاخ سفید با ارسال یادداشت داخلی به کارمندان دفتر اجرایی رئیس جمهور آمادگی برای ترک کار قبل از انتقال ماه آینده را اعلام کرد. دقایقی بعد ، ایمیلی برای این کارمندان ارسال شد که از آنها خواسته بود دستورالعمل های قبلی را “نادیده بگیرند”.

نیویورک تایمز گزارش داد دادستان کل ، ویلیام بار ، آخرین روز کاری خود در روز چهارشنبه ، به کارمندان خود گفت که از رفتار ترامپ نگران است ، در حالی که مقامات دیگر گفتند که روزنامه “فرسوده است و منتظر پایان پایان مدت، اصطلاح. “

با وجود این خستگی ، بسیاری در واشنگتن نگران آنچه ترامپ ممکن است قبل از ترک کار در 20 ژانویه هنوز در نظر داشته باشد ، هستند. لحظاتی قبل از عزیمت از کاخ سفید به فلوریدا ، رئیس جمهور در توییتر نوشت ، گویی به این سeringال پاسخ می دهد.

ترامپ در پایان گفت: “برخی توصیه های بهداشتی دوستانه برای ایران: اگر آمریکایی کشته شود ، من ایران را مسئول می دانم.” “در مورد آن فکر کنید.”

_____

بیشتر بخوانید از یاهو نیوز:

tk[ad_2]

منبع: fizik-news.ir