[ad_1]

دکتر آنتونی فاوسی در پاسخ به سوالی در مورد خطرات سلامتی مرتبط با بازگشت پرزیدنت ترامپ به تجمعات خصوصی قبل از مبارزات انتخاباتی این هفته اظهار داشت که وی همچنان نگران است که هرگونه تجمع گسترده باعث شیوع ویروس کرونا شود.

فاوتسی روز پنجشنبه در مصاحبه ای مستقیم با یاهو نیوز گفت: “این یک وضعیت خطرناک است.” “مردم این س meال را از من می پرسند و اغلب او … مرا به رئیس جمهور میخکوب می کند. این را لحظه ای کنار بگذارید و فقط با هم صحبت کنید. مهم نیست شما کی هستید یا کجا هستید. هنگامی که تنظیمات کلی دارید که در آن افراد دور هم جمع شده اند و تقریباً هیچ کس ماسک به دست ندارد ، این بهترین شرایط برای منفجر شدن است.

فائوسی گفت: “این فقط سلامت عمومی و یک واقعیت علمی است.” “ما این را می دانیم. ما شاهد تکرار و تکرار این اتفاق هستیم. و نمی توانید از واقعیت ها فرار کنید. “

بیش از 7.8 میلیون پرونده در ایالات متحده وجود دارد (نمودار: دیوید فاستر / مالی یاهو)
بیش از 7.8 میلیون پرونده در ایالات متحده وجود دارد (نمودار: دیوید فاستر / مالی یاهو)

ترامپ که پس از بهبودی از بیماری COVID-19 این هفته به کارزار انتخاباتی خود بازگشت ، این هفته در سه روز متوالی در سنفورد ، فلوریدا ، جان استون ، پنسیلوانیا و دس ماین ، آیووا تجمع های بزرگی برگزار کرد. با وجود افزایش نگران کننده موارد ویروس کرونا در هر یک از این کشورها ، هیچ فاصله اجتماعی از وقایع وجود نداشت و بیشتر افراد حاضر ماسک نمی زدند.

در مقابل ، رقیب دموکرات ترامپ ، معاون رئیس جمهور سابق جو بایدن ، رویدادهای کوچک و دوردست اجتماعی را برگزار می کند. و بایدن برخلاف رئیس جمهور ماسک زده بود.

با این حال ، فاوتی نمی گوید که آیا رویکرد بایدن را ترجیح می دهد یا خیر. وی گفت: “این یک دام است.” “من به آنجا نمی روم. به طور کلی ، شما باید کارها را طبق دستورالعمل های بهداشت عمومی انجام دهید. این به معنای فاصله کافی ، حتی استفاده از ماسک ، جلوگیری از شرایط ازدحام جمعیت است. مهم نیست کجا هستید ، چه کسی هستید یا حزب سیاسی شما چیست. “

دونالد ترامپ ، رئیس جمهور آمریكا ، در هنگام یك تظاهرات پیش از انتخابات ، اولین بار پس از درمان ویروس كرونا (COVID-19) ، در فرودگاه بین المللی اورلاندو سانفورد در سانفورد ، فلوریدا ، آمریكا ، 12 اكتبر 2020 ، ماسك صورت خود را به بیرون پرتاب كرد. تصاویر ارنست TPX از روز
رئیس جمهور ترامپ روز دوشنبه در هنگام تظاهرات پیش از انتخابات در اورلاندو ، اولین ماسک صورت خود را از صحنه پرتاب کرد ، این اولین اقدام وی پس از درمان COVID-19 است. (جاناتان ارنست / رویترز)

فاوسی ، مدیر انستیتوی ملی آلرژی و بیماری های عفونی و عضو کارگروه ویروس کرونا ویروس کرونا ، نسبت به کارزار انتخاباتی ترامپ برای استفاده از وی در یکی از تبلیغات سیاسی خود انتقاد کرد زیرا وی اظهار داشت که اظهار نظری کرده است برای پاسخ دولت به همه گیری خارج از متن

این تبلیغ شامل کلیپی از مصاحبه مارس فاکس نیوز با فاوسی است که در آن وی می گوید: “من نمی توانم تصور کنم … که هر کسی می تواند کارهای بیشتری انجام دهد.”

فاوتی به یاهو نیوز گفت: “ما در مورد تیم کار گروه صحبت کردیم.” “در آغاز ، وقتی اوضاع واقعاً در حال سوختن بود ، ما شبانه روزی ، شبانه روزی کار می کردیم و در این زمینه ، من گفتم که فکر نمی کنم انجام کار دیگری انجام شود.”

فاوسی گفت که این گروه کاری اکنون فقط یک بار در هفته تشکیل جلسه می دهد ، اگرچه پزشکان این گروه جلسات اضافی دارند.

وی همچنین در جریان بحث هفته گذشته معاون رئیس جمهور به ادعای سناتور کمالا هریس مبنی بر اینکه دولت از تهدید ویروس کرونا آگاه است اما “آن را پوشانده است” پاسخ داد.

هریس در طول مناظره گفت: “آنها می دانستند چه خبر است و به شما نگفتند.”

فوزی گفت: “من نمی دانم منظور او از” آنها می دانستند “چیست. کارهای زیادی وجود ندارد ، اما مراقب باشید ، زیرا همه چیز می تواند به سرعت تغییر کند. من اصلاً پوششی در آنجا نمی بینم. “

_____

بیشتر بخوانید از یاهو نیوز:

[ad_2]

منبع: fizik-news.ir