پرونده به تعویق انداختن شات دوم.


شیوع واکسن COVID-19 در آمریکا بسیار کندتر از حد انتظار است – در واقع آنقدر کند که دانشمندان برجسته در حال بحث و بررسی هستند که آیا مقامات باید با تأخیر در دوز دوم دوز ، گام اساسی در گسترش منابع موجود به دو برابر افراد بردارند. یا هر دوز را نصف کنید.

آنها می ترسند که سیستم توزیع واکسن ایالات متحده برای مقابله با آن بسیار کند است – چه رسد به این که متوقف شود – یک بیماری همه گیر عصبانی که توسط انواع جدیدتر و قابل انتقال تر ناشی می شود.

بر اساس اعلام مرکز کنترل و پیشگیری از بیماری ها ، تاکنون فقط 4.6 میلیون آمریکایی واکسینه شده اند ، بسیار کمتر از آنچه مقامات فدرال هدف قرار داده اند تا حداقل 20 میلیون نفر را در دو عکس اول قبل از پایان دسامبر قرار دهند. و هیچ کجا نزدیک به 100 میلیون دوز در سال 2020 در ابتدا به دولت ترامپ وعده داده نشده است.

طبق تجزیه و تحلیل NBC News ، اگر واکسیناسیون با سرعت فعلی ادامه یابد ، تقریبا 10 سال طول می کشد تا آمریکایی ها برای کنترل بیماری همه گیر تلقیح شوند.

با بیش از 2500 آمریکایی که هر روز در معرض COVID-19 قرار می گیرند – و هیچ پایانی در انتظار آنها نیست – ایالات متحده نمی تواند صبر کند تا سال 2022 ، چه رسد به 2031. و از آنجا که موارد ویروس کرونا بار دیگر نشان داده می شود علائم رشد پس از هفته ها اجتماعات جشن ، کارشناسان در داخل و خارج از دولت شروع به بررسی ایده تقسیم دوزها برای گرفتن عکس های بیشتر به سلاح های بیشتر با سرعتی که زیرساخت های دست و پاگیر ما اجازه می دهد ، می کنند.

این یک مسئله پیچیده و بحث برانگیز است و می تواند اشکالات قابل توجهی داشته باشد. اما حداقل از نظر تئوری ، منطق تجدیدنظر در رژیم دوز مجاز جذابیت خاصی دارد.

روشی که بیشتر مورد توجه قرار گرفته است به تأخیر انداختن دوزهای دوم تا زمان زایمان است. Pfizer و Moderna در آزمایشات بالینی خود دو دوز 100 میکروگرم هر سه هفته (Pfizer) یا چهار هفته (Moderna) را آزمایش کردند. هر دو این رژیم را بی خطر و حدود 95 درصد در جلوگیری از بیماری م effectiveثر دانستند.

هر دو شرکت همچنین گزارش دادند که هنگامی که شرکت کنندگان برای شلیک دوم خود حاضر شدند ، اولین شلیک آنها از قبل مصونیت بالایی را برای آنها ایجاد کرده است. در مورد Modern ، اولین عکس (یا “آغازگر”) ثابت شد که 92.1٪ پس از دو هفته در جلوگیری از COVID-19 موثر است، مدت ها قبل از اینکه داوطلبان تزریق “تقویت کننده” خود را در روز 28 انجام دهند. Pfizer’s نتایج حاکی از محافظت مشابه – بالاتر از 80 درصد – پس از 10 تا 12 روز است.

نه آزمایشات Pfizer و Moderna برای بررسی اثربخشی یک دوز واحد طراحی نشده اند ، بنابراین مشخص نیست که این دفاع ایمنی چه مدت یا در چه سطحی ادامه دارد. اما در عکسهای تقویت کننده زندگی واقعی اغلب ماهها یا سالها پس از آغاز اولیه استفاده می شود؛ فاصله سه یا چهار هفته در سنگ تنظیم نشده است.

بنابراین آیا آمریکا باید همانطور که هست رفتار کند؟ دولت فدرال روز دوشنبه گفت بیش از 15.4 میلیون دوز واکسن Pfizer و Moderna را به ایالت ها تحویل داده است. اما این فقط نیمی از سهام فدرال است. واشنگتن در حال حاضر نیمی دیگر را در ذخیره نگه می دارد تا مطمئن شود عکسهای تقویت کننده کافی برای انجام در طی 21 تا 28 روز وجود دارد.

سپس این س arال مطرح می شود که آیا منطقی تر است که از ذخیره 30 میلیون عکس برای دریافت 95 درصد محافظت از 15 میلیون آمریکایی در ماه آینده استفاده کنید – یا استفاده از همان ذخیره برای گرفتن چیزی حدود 85 درصد محافظت. با دو برابر تعداد افراد در نیمه وقت؟

هم انگلیس و هم چندین استان کانادا تصمیم گرفته اند که دوز دوم را به تعویق بیندازند (تا 12 هفته در انگلیس). بلژیک و دیگر کشورهای اروپایی در حال بررسی یک تغییر و تحول مشابه هستند.

در همین حال ، بیشتر و بیشتر دانشمندان برجسته آمریکایی می گویند آنچه ممکن است در یک جهان کامل ترجیح داده شود – مانند رعایت دقیق برنامه اصلی واکسیناسیون – می تواند در عمق یک بیماری همه گیر مارپیچ نتیجه عکس داشته باشد ، به ویژه هنگامی که نسخه جدیدی از ویروس ، که 50 درصد قابل انتقال است ، در حال حاضر در ایالات متحده در حال شیوع است

آکیکو ایواساکی ، ایمونولوژیست برجسته ییل گفت: “با توجه به گزینه های انتقال در حال رشد ، ما به یک استراتژی اصلاح شده نیاز داریم. توییت جمعه. “متأسفانه ، معرفی واکسن بسیار کندتر از آن است که انتظار داشتیم. این بدان معناست که حتی افراد آسیب پذیر برای دریافت 2 واکسن خود باید ماه ها صبر کنند. “

ایوازاکی خاطرنشان کرد که “ویروس جهش یافته 50٪ در مقایسه با 50٪ ویروس جهش یافته ، افراد بیشتری را می کشد”. ویروس ها به طور تصاعدی گسترش می یابند و درصد کمی از تعداد بسیار زیاد به راحتی می تواند بسیار بزرگتر از درصد زیادی از تعداد کمی باشد.

یک کارمند بهداشتی از وزارت بهداشت فلوریدا در بروارد در حال آماده سازی تزریق واکسن COVID-19 در سایت واکسیناسیون ویستا ویو پارک در تاریخ 4 ژانویه 2021 در دیوی ، فلوریدا است.  (جو ریدل / گتی ایماژ)
یک کارمند بهداشتی از وزارت بهداشت فلوریدا در بروارد در حال آماده سازی برای تزریق واکسن COVID-19 در سایت واکسیناسیون ویستا ویو پارک در تاریخ 4 ژانویه 2021 در دیوی ، فلوریدا است. (جو ریدل / گتی ایماژ)

ایوازاکی نتیجه گیری کرد ، در حالی که “من هنوز طرفدار واکسن 2 دوز هستم” ، اوضاع در ایالات متحده چنان وخیم است که “ما می توانیم دوز دوم را به زمان واکسن بیشتر موکول کنیم” و افزود که ” ماه می تواند ثابت شود. “

رابرت ام واچتر ، رئیس گروه پزشکی در دانشگاه کالیفرنیا ، سانفرانسیسکو و آشیش کی جا ، رئیس دانشکده بهداشت در دانشگاه براون ، روز یکشنبه در واشنگتن پست نوشتند.

آنها توضیح دادند: “تا همین اواخر ، ما یک رژیم واکسیناسیون دقیق نگه داشتیم که در طی یک ماه به دو دوز نیاز داشت.” اما “فقط در این ماه بین 50،000 تا 100،000 آمریکایی بر اثر covid-19 خواهند مرد. دادن 100 میلیون نفر – به ویژه افراد در معرض خطر – یکبار شلیک که 80 تا 90 درصد م isثر باشد ، در مقایسه با دو میلیون عکس دو بار شلیک با 95 درصد اثر ، زندگی بسیار بیشتری را نجات می دهد. این همان کاری است که باید انجام دهیم. “

در همین حال ، تیم رئیس جمهور منتخب جو بایدن معتقد است که این ایده ارزش بررسی دارد. دکتر Zeke Emanuel ، عضو هیئت مشاوره COVID-19 بایدن ، به یاهو نیوز گفت: “داده های Pfizer – سطح حفاظتی که از یک دوز دریافت کرده اید – کاملاً چشمگیر بود.” “این چیزی است که باید بخاطر بسپارید: چگونه می توان این منبع کاملاً کم را گسترش داد.”

کارشناسان دیگر همچنان در این مورد تردید دارند. برخی می گویند تاخیر در دوز دوم تا زمانی که مطالعات صریحاً نشان ندهند که محافظت از دوز اول بیش از 28 روز طول می کشد غیرمسئولانه است. برخی نگرانند که غیراخلاقی باشد اگر به کسانی که قبلاً اولین ضربه خود را گرفته اند – با وعده ثانیه ای در مدت سه تا چهار هفته – بگویید که باید صبر کنند. برخی می ترسند که تأخیر در ایمنی باعث افزایش دوز دوم شود ممکن است به ویروس فرصت بیشتری برای تکثیر و جهش در انسانهای تا حدی محافظت شده بدهد. و برخی بر این باورند که تغییر روند مبتنی بر برون یابی تایید نشده از داده های محدود ، اعتماد عمومی شکننده را نسبت به این واکسن های بحث برانگیز بیشتر تضعیف می کند.

برای نمونه ، دکتر آنتونی فاوسی ، بهترین متخصص بیماری های عفونی آمریکا ، طرفدار دنباله روی از انگلستان و تغییر برنامه دوز نیست. دکتر فاوتسی روز جمعه به سی ان ان گفت: “من برای چنین چیزی نخواهم بود.” “ما به آنچه انجام می دهیم ادامه خواهیم داد.”

هنوز هم ممکن است که ایالات متحده راهی برای تلقیح افراد بیشتری بدون تأخیر در شلیک دوم پیدا کند. چگونه با برش از وسط میزان صدا واکسن در هر دوز ، به طور موثر دوزهای موجود را دو برابر کنید. روز یکشنبه ، مونسف اسلاوی ، رئیس عملیات Warp Speed ​​برای واکسن در ایالات متحده ، به CBS گفت شرکت کنندگان در کارآزمایی های بالینی Moderna بین سنین 18 تا 55 سال که دو نیم دوز 50 میکروگرم دریافت کردند ، هر یک پاسخ ایمنی یکسانی به کسانی که دو دوز کامل 100 میکروگرم دریافت کرده اند ، ایجاد کرد.

اسلاوی گفت: “تزریق نیمی از حجم می تواند رویكرد مسئولانه تری باشد ، بر اساس حقایق و شواهد برای ایمن سازی بیشتر افراد.” وی افزود ، سازمان غذا و داروی آمریكا و مدرن در حال حاضر “در مورد” پیاده سازی و “تسریع” این رژیم در مقیاس گسترده تر “بحث” می كنند.

باید دید سرنوشت این بحث ها چه خواهد شد. باید دید آیا سرعت واکسن در سال جدید تسریع می شود یا خیر – این یک بخش ضروری برای مجبور کردن افراد بیشتر به واکسن است ، اما برنامه ریزی شده برای این افراد انجام شده است.

سهام فدرال را از دوزهای دوم جدا کنید ، فقط حدود 30 درصد از دوزهای اول به ایالات متحده فرستاده شد که در واقع به آمریکایی های زنده و تنفس تزریق می شود. به عبارت دیگر ، بیش از 10 میلیون دوز بلااستفاده در آنجا نشسته و منتظر استفاده هستند – نتیجه ، به گفته كارشناسان ، نتیجه تصمیم دولت ترامپ در تغییر مسئولیت توزیع واكسن به بخشهای بهداشتی ایالت های جداگانه ، كه توسط همه گیری گسترش یافته اندكی بیشتر است. مسیر هماهنگی یا پشتیبانی فدرال. لایحه جدید امداد COVID-19 شامل 7 میلیارد دلار اضافی برای اقدامات واکسیناسیون دولت است که باید کمک کند و دولت آینده بایدن متعهد به اتخاذ رویکرد عملی تر است.

دوز و دومین واکسن Pfizer / BioNTech به دکتر ملیشا کامبرلند ، بیست و یک روز پس از دریافت اولین شلیک از RN والری ماسارو از مرکز بهداشت هارتفورد در مرکز همایش های هارتفورد در هارتفورد ، کانتیکت در 4 ژانویه 2021 داده شد (جوزف پریزیوزو) / AFP از طریق گتی ایماژ)
دوز و دومین واکسن Pfizer / BioNTech به دکتر ملیشا کامبرلند ، بیست و یک روز پس از دریافت اولین شلیک از RN والری ماسارو از بهداشت و درمان هارتفورد ، در مرکز همایش های هارتفورد در هارتفورد ، کانتیکت در 4 ژانویه 2021 (جوزف پریزیوزو) / AFP از طریق گتی ایماژ)

اما تاکنون ، آمریکا تنها 1.38٪ از جمعیت خود را واکسینه کرده است. در مقابل ، اسرائیل بیش از 14 درصد واکسن زده است. اگر تکثیر سلاح های آمریکایی با توجه به موارد دیگر همچنان در نوسان باشد ، بستری شدن در بیمارستان ها و مرگ و میرها همچنان رو به افزایش است – و گزینه های وخیم تری مسلط می شوند – آمریکایی های بی تاب ممکن است رهبران را ملزم به شروع تفکر در خارج از چارچوب کنند.

هوارد فورمن ، متخصص سیاست های بهداشتی ییل گفت: “به نظر می رسد که با تاخیر (برای بعضی از) شلیک دوم در فواصل کوتاه (شاید فقط چند هفته) مقدار زیادی در اختیار بگیریم.” توییت شنبه. خطر “حفظ” تعداد زیادی از دوزها در حالی که بی بند و باری اتفاق می افتد ، بالاتر از گزینه جایگزین است. بگذارید منطق و علم را قبل از جزم قرار دهیم. “

_____

بیشتر بخوانید از یاهو نیوز:
منبع: fizik-news.ir

hacklink al hd film izle php shell indir siber güvenlik türkçe anime izle Fethiye Escort android rat duşakabin fiyatları fud crypter hack forum html nullednulled themes