[ad_1]

واشنگتن – بهترین اپیدمیولوژیست فدرال برای هشدار سریع ویروس کرونا ترک مراکز کنترل و پیشگیری از بیماری ها ، نشانه احتمالی این است که مدیر جدید آژانس ، دکتر روچل والنسکی ، شروع به تحمیل چشم انداز خود می کند.

دکتر نانسی مسونیر ، یک متخصص مننژیت که در سال 2001 نیز پاسخ حملات سیاه زخم را به عهده داشت ، از سال 2016 رئیس مرکز ملی ایمن سازی و بیماری های تنفسی بوده است.

دلایل دقیق ترک مسیونی مشخص نبود. او در اواخر آوریل از کارگروه ویروس کرونا ویروس CDC منتقل شد.

استعفای وی روز جمعه صورت گرفت: “من و خانواده ام تصمیم گرفتیم که اکنون بهترین زمان برای انتقال به مرحله جدیدی در کار من است.” او رئیس بنیاد Skoll در کالیفرنیای شمالی خواهد شد.

دکتر نانسی مسونییر ، مدیر مرکز مرکز ملی ایمنی و بیماریهای تنفسی (NCIRD) ، در مورد واکنش بهداشت عمومی به شیوع ویروس کرونا در طی یک کنفرانس مطبوعاتی در وزارت بهداشت و خدمات انسانی (HHS) در واشنگتن در مورد 28 ژانویه 2020. (آماندا ووازار / رویترز)

دکتر نانسی مسونی در یک کنفرانس مطبوعاتی در ژانویه 2020 (آماندا ووازار / رویترز)

سخنگوی CDC در پاسخ به سوالات یاهو نیوز در مورد ترک مسونی ، بیانیه ای از والنسکی ارسال کرد. در این بیانیه آمده است: “من امروز صبح استعفای دکتر نانسی مسونیر را دریافت کردم.” “من صمیمانه از خدمات دکتر مسونی به ملت خود در طول کار خود در CDC صمیمانه قدردانی می کنم. این سهم قابل توجهی در سلامت عمومی دارد و میراث رهبری و شجاعت قوی را برجای می گذارد. برای او بهترین آرزوها را در آینده دارم. “

مسونی در روزهای اولیه شیوع ویروس کرونا مورد توجه ملی قرار گرفت ، زیرا دونالد ترامپ رئیس جمهور وقت و دیگران ماهیت تهدید را به حداقل رساندند. مسونی در هشدار گفت: “قطع زندگی روزمره می تواند جدی باشد.” مردم “باید برای اختلالات قابل توجهی در زندگی ما آماده شوند.”

ترامپ می خواست او را به دلیل صدور اخطار سخت اخراج کند که این درست بود. اگرچه شغل خود را حفظ کرد اما تا حد زیادی از دید عموم ناپدید شد.

روز جمعه ، بلافاصله پس از انتشار خبر عزیمت وی ​​، از والنسکی در طی جلسه توجیهی تیم واکنش همه گیر کاخ سفید خواسته شد که از مسونی جدا شود. والنسکی گفت: “دکتر مسونییر یک قهرمان واقعی بود” ، اما حاضر به ارائه جزئیات نشد.

____

بیشتر بخوانید از یاهو نیوز:

[ad_2]

منبع: fizik-news.ir