پوکی استخوان چیست؟

1)منجر به از دست دادن استخوان قبل از رسیدن استخوان به حداکثر جرم در کاهش رشد بالقوه نوجوان میشود. پروتکل استقامتی شامل دویدن روی تردمیل، 12 متر دقیقه، 10 تا حداکثر 64 دقیقه/روز بود. هر چقدر تراکم استخوان تراکم بیشتری داشته باشد مقدار بیشتری از اشعه را جذب می کند و اشعه برگشت شده توسط دتکتور (DETECTOR) به کامپیوتر انتقال داده می شود تا میزان تراکم استخوان سنجش شود. دو نوع دستگاه اسکن برای سنجش تراکم استخوان وجود دارد. تست سنجش تراکم استخوان طی مدت ۱۰ تا ۳۰ دقیقه انجام میشود که زمان انجام این روش به تجهیزات مورد استفاده و نقاط خاصی که باید ارزیابی شود بستگی دارد. نگرانی های بیشتری برای ایجاد نکروز استخوان فک در بیماران سرطانی دریافت کننده بی فسفونات و نیز زنان مبتلا به پوکی استخوان زودرس وجود دارد. این یک اسکن ساده است که تراکم استخوان شما را، معمولا در کمر و کمر به عنوان دو مورد مهم از سایت های خاص استخوان، اندازه گیری می کند.

با دگزا اندازه گیری شد. علاوه بر این افرادی که سیگار میکشند، ممکن است کلسیم کمتری از رژیم غذایی خود جذب کنند. در افرادی که سابقه سنگ ادراری دارند اندازه گیری کلسیم ادرار 24 ساعته قبل از شروع درمان انجام می شود. L5) با دگزا اندازه گیری شد. سپس اسکنر دستگاه بر روی قسمتی از بدن که نیاز است تا تراکم آن اندازه گیری شود قرار می گیرد و اشعه ایکس از طریق منبع به آن تابیده می شود. نمره T معادل 1 تا 5/2 انحراف معیار زیر میانگین بزرگسالان جوان (1- تا 5/2- انحراف معیار) نشان دهنده پایین بودن جرم استخوان است. پروتکل مقاومتی شامل 8 ست صعود از نردبان 110 سانتی متری با زاویه 80 درجه با وزنه متصل به دم بود که از 50 درصد وزن حیوان در ست اول تا 100 درصد در ست هشتم افزایش داشت.

حتما بخوانید:
آموزش مجازی مهارتهای هفتگانه (ICDL)

بر اساس نتایج، همبستگی متوسط معکوسی بین میزان تراکم معدنی استخوان در مهرههای کمر (30/0-، 14/0-CI 95%) 22/0- و لگن (29/0-، 12/0-CI 95%) 21/0- با تعداد زایمان وجود داشت. اگر تراکم استخوان کاهش داشته باشد ولی هنوز در مرحله پوکی نباشید، تصمیم گیری براساس مواردی چون سن، وزن، مصرف سیگار، الکل، مصرف داروها، وجود بیماریهای روماتیسمی یا دیابت و نیز سابقه شکستگی در خودتان و والدین خواهد بود. آزمایش DXA محیطی (pDXA) تراکم استخوان های دیستال از جمله درشت نی و استخوان بازو را اندازه گیری می کند. ریزساختارهای بافت متافیز پروگزیمال تیبیا به وسیله روش های استاندارد هیستومورفومتریک و به کمک نرم افزار موتیک اندازه گیری شدند.

مقدار تابش در تست تراکم استخوان حتی از عکسبرداری های معمولی نیز کمتر می باشد. شکستگی استخوان در افراد مسن می تواند عواقب جدی در برخی از افراد داشته باشد. شکستگی استخوانی و مهره ای به ترتیب هر ۳ ثانیه و ۲۲ ثانیه رخ می دهد و از هر زن بالای ۵۰ سال یک نفر از شکستگی استئوپروتیک رنج می برد. این اغلب اولین علامت یا نشانه ای از ابتلا به پوکی استخوان است. مواد و روش ها: از بین 30 سر موش صحرایی نر، 6 موش به عنوان گروه سالم جدا شد، سپس پوکی استخوان با تزریق 3 هفته ای صفاقی محلول اتانول20 درصد(3 گرم/کیلوگرم/روز)، برای چهار روز پیاپی به مدت سه هفته در موش های باقی مانده القاء گردید. بیشتر دستگاههایی که برای این آزمایش استفاده میشوند دستگاههای مرکزی هستند که برای اندازهگیری تراکم استخوان در مفصل ران و ستون فقرات استفاده z score در تراکم استخوان میشوند.

حتما بخوانید:
فیلم - معنی در دیکشنری آبادیس
hacklink al hd film izle php shell indir siber güvenlik türkçe anime izle Fethiye Escort android rat duşakabin fiyatları fud crypter hack forum html nullednulled themesMobil Ödeme bozdurma