[ad_1]

اطلاعات اولیه در مورد انتشار واکسن COVID-19 نشان می دهد که جمعیت اقلیت در ایالات متحده ، که قبلاً به طور نامتناسبی تحت تأثیر همه گیری قرار گرفته اند ، با همان سرعت سفیدپوستان آمریکایی واکسینه نمی شوند.

دکتر اوچه بلکستک ، همکار پزشکی یاهو نیوز معتقد است عوامل زیادی در این اختلاف نقش دارند.

بلک استاک گفت: “یکی از مشکلاتی که خیلی زود دیدم این است که اگر شما عمدتا بیمارستان و داروخانه برای واکسیناسیون دارید ، دلتنگ افراد زیادی می شویم.” طبق یک مطالعه اخیر GoodRX ، جوامع اقلیت تمایل دارند که سرانه داروخانه کمتری داشته باشند ، که بسته به محل زندگی آنها آنها را در معرض آسیب قرار می دهد.

این عکس از روز یکشنبه ، 25 اکتبر 2020 ، در نیویورک ، دکتر اوچه بلک استوک ، پزشک اورژانس و مدیرعامل Advancing Health Equity را نشان می دهد ، سازمانی که عدالت و عدالت را در مراقبت های بهداشتی و نابرابری های بهداشتی ارتقا می دهد.  (Baby Matthews / عکس AP)
دکتر اوچه بلک استوک ، همکار پزشکی در یاهو نیوز و مدیر عامل شرکت Advancing Health Equity. (Baby Matthews / AP)

بلكستك افزود: “ما باید واكسن ها را برای مردم بیاوریم” و پیشنهاد كرد كه واحدهای سیار واكسیناسیون می توانند به افزایش دسترسی به مناطقی كه حمل و نقل مشكل است ، كمك كنند.

اخبار KHN گزارش داد ، در 16 کشور که اطلاعات مقدماتی در مورد حداقل یک دوز واکسن COVID-19 را دریافت کرده اند ، سفیدپوستان بیشتر از سیاه پوستان تیر می خورند. در پنسیلوانیا ، اطلاعات تا 14 ژانویه نشان می دهد که در حالی که 1.3 درصد سفیدپوستان در این ایالت واکسینه شده اند ، تنها 0.3 درصد از سیاه پوستان این واکسن را گرفته اند. در می سی سی پی ، 1.3 درصد آفریقایی آمریکایی ها تاکنون واکسینه شده اند ، در حالی که سفیدپوستان 3.5 درصد هستند.

اگرچه عوامل بی شماری وجود دارد که ممکن است عدم تطابق اولیه در میزان واکسیناسیون را توضیح دهد ، بلک استاک معتقد است که این الگو ادامه خواهد یافت.

“این همان چیزی است که مردم در ابتدای همه گیری گفتند ، زمانی که اطلاعات ناقصی وجود داشت که نشان می داد افراد سیاه پوست و لاتینکس نیز آلوده و در بیمارستان بستری شده اند و با سرعت بالاتری در حال مرگ هستند. بلك استوك گفت ، اما هنگامی كه اطلاعات كامل را بدست آوردیم ، وی داده های اولیه را تأیید كرد ، گویا از قبل می دانستیم كه چه جوامعی آسیب پذیر هستند.

جن پسکی ، مسئول مطبوعاتی کاخ سفید ، در یک کنفرانس مطبوعاتی در جلسات مطبوعاتی جیمز سی. برادی در کاخ سفید در واشنگتن دی سی ، دوشنبه ، 25 ژانویه 2021 (کوین دیچ / UPI / بلومبرگ از طریق تصاویر گتی)
سخنگوی کاخ سفید جن پسکی در یک کنفرانس خبری روز دوشنبه. (Kevin Dietsch / UPI / Bloomberg از طریق تصاویر گتی)

بر اساس اطلاعات ارائه شده توسط مراکز کنترل و پیشگیری از بیماری ها ، آمریکایی های آفریقایی تبار ، لاتین و هندی تقریباً سه برابر میزان سفیدپوستان در اثر COVID-19 می میرند. همچنین این گروه های اقلیت در حدود چهار برابر بیشتر از سفیدپوستان آمریکایی با ویروس کرونا بستری می شوند.

بلک استاک در مورد راه اندازی واکسن گفت: “اگر این روندها را در آغاز ببینیم ، فکر می کنم اکنون فرصتی برای پاسخ به این داده ها فراهم شده باشد ، درست است؟” “بیایید تلاش خود را بر روی داده ها متمرکز کنیم. بنابراین ، ما این روندها را خیلی زود می بینیم ، در واقع می توانیم سعی کنیم مسیر را تنظیم کنیم. “

روز دوشنبه ، جن پسکی سخنگوی کاخ سفید در مورد چالش تحقق هدف رئیس جمهور بایدن برای واکسیناسیون 1 میلیون آمریکایی روزانه برای 100 روز آینده صحبت کرد.

“البته این فقط در مورد عرضه نیست ، که مهم است. پسکی گفت: “این همچنین در مورد داشتن افراد بیشتری است که می توانند از نظر جسمی آمریکایی ها را در آغوش بگیرند و اطمینان حاصل کنیم که مکانهایی را می توان ساخت.”

در 10 ژانویه 2021 ، در تامپا ، فلوریدا ، کارمندان بهداشت واکسن COVID-19 را برای ساکنین ساکن در محله جکسون هایتس در کلیسای باپتیست میسیونر سنت جان تزریق کردند.  (اکتاویو جونز / گتی ایماژ)
یک کارگر بهداشتی در 10 ژانویه در تامپا علیه COVID-19 واکسینه می شود. (اکتاویو جونز / گتی ایماژ)

بایدن غالباً در مورد نیاز به یک واکنش همه گیر عادلانه صحبت کرده است. وی در اولین روز کار خود ، یک دستورالعمل اجرایی را امضا کرد مبنی بر اینکه “بیماری همه گیر COVID-19 نابرابری های شدید بهداشتی و اجتماعی در آمریکا را کشف و تشدید کرده است” و به آژانس های فدرال دستور داد پاسخ را هماهنگ کنند.

بلک استاک گفت: عامل دیگری که باعث کاهش میزان پیش واکسیناسیون در میان آفریقایی آمریکایی ها می شود ، بدبینی او به الگوی تبعیض آمیز دیرینه بیمارستان علیه اقلیت ها بود. اما او معتقد است که راه هایی برای مبارزه با این بی اعتمادی وجود دارد.

وی گفت: “من فکر می کنم با این مشکل ، لازم است که ما به متخصصان بهداشت و این جوامع نیاز داشته باشیم تا بتوانند در مورد واکسن با بیماران خود صحبت کنند و به این س answerالات پاسخ دهند.” توسط یک کمپین ملی بهداشت عمومی برای تبلیغ واکسن حمایت شود.

“ما باید ببینیم [it] در اتوبوس ها و قطارها و بیلبوردها ، شبکه های اجتماعی ، تبلیغات تلویزیونی ، “بلک استاک گفت. “ما باید اطلاعات مربوط به واکسن را ببینیم ، اینکه چرا مصرف آن برای افراد مهم است و تصاویر مثبتی درباره صحبت درباره واکسن ها را ببینیم. ما اصلاً این را ندیده ایم. “

ساکنان در انتظار دریافت واکسن COVID-19 در کلیسای باپتیست سنت جان مسیونر در 10 ژانویه 2021 در تامپا ، فلوریدا هستند.  (اکتاویو جونز / گتی ایماژ)
افرادی که منتظر دریافت واکسن COVID-19 در تاریخ 10 ژانویه در تامپا هستند. (اکتاویو جونز / گتی ایماژ)

سرانجام ، بلکستاک خاطرنشان کرد که برخی از جوامع اقلیت به فناوری مورد نیاز برخی از سیستم های بهداشتی برای ثبت نام در قرار ملاقات برای واکسیناسیون دسترسی ندارند یا ندارند.

بلک استاک افزود: “اگر واکسن در آنجا دارید ، اما افراد جامعه نمی توانند به دلیل فرآیند دست و پاگیر ثبت واکسن ، قرار ملاقات بگذارند … پس افرادی که به واکسن نیاز دارند این کار را به درستی انجام نمی دهند.” “و ما نابرابری هایی را که قبلاً در همه گیری مشاهده کرده ایم تقویت خواهیم کرد.”

_____

بیشتر بخوانید از یاهو نیوز:

[ad_2]

منبع: fizik-news.ir