چرا لس آنجلس می تواند آخرین ناحیه مدرسه ای در آمریکا باشد که دستور ماسک خود را لغو می کند؟


لس آنجلس – این هفته، بزرگترین منطقه مدرسه دولتی آمریکا – شهر نیویورک – سرانجام دستور ماسک COVID-19 خود را لغو کرد و به دانش آموزان K-12 اجازه داد انتخاب کنند که آیا می خواهند صورت خود را در کلاس بپوشانند یا خیر.

در همین حال، به نظر می رسد دومین منطقه بزرگ مدارس دولتی آمریکا – لس آنجلس – احتمالاً برای بقیه سال تحصیلی به ماسک نیاز دارد.

عدم تمایل منطقه یکپارچه مدرسه لس آنجلس به کاهش اقدامات پوشش دهی عمومی در داخل ساختمان حتی با کاهش شدید تعداد Omicron، آن را نه تنها با شهر نیویورک، بلکه با بقیه کشور – از جمله ایالت کالیفرنیا و حتی لس آنجلس – از همگامی خارج می کند. خود شهرستان که شامل تعدادی شهر و شهرستان دیگر در این منطقه می شود.

کودکی پشت میزی جلوی کامپیوتر می نشیند که کلاس آنلاین روی آن قابل مشاهده است.

دانیل، 5 ساله، در یک کلاس آنلاین از YMCA خانواده Westchester در لس آنجلس در مارس 2021 شرکت می کند. (مایک بلیک/ رویترز)

به این ترتیب، این نشان می‌دهد که یکی از بزرگترین چالش‌هایی که اکنون با آبی‌ترین گوشه‌های کشور مواجه است، کشف چگونگی تمایز بین علم COVID و نوار قرمز COVID است. این مهارتی است که با ادامه دور شدن ایالات متحده از حالت بحران و به سمت نوعی آتش بس محتاطانه با ویروس، که ممکن است به اقدامات ایمنی نیاز داشته باشد که می تواند به سرعت در پاسخ به شرایط تغییر روشن یا خاموش شود، به طور فزاینده ای ضروری خواهد شد.

درجه ای که LAUSD به تنهایی روی ماسک ها می ایستد قابل توجه است. هفته گذشته مقامات در ساکرامنتو اعلام کردند که کالیفرنیا از 12 مارس استفاده از ماسک در مدارس را متوقف خواهد کرد. چند روز بعد، مقامات لس آنجلس همین کار را کردند.

تغییر ایالتی و محلی نشان دهنده یک روند گسترده در سراسر کشور است. بر اساس گزارش شرکت داده Burbio، سهم 500 مدرسه بزرگ ایالات متحده که در آن پوشیدن ماسک اجباری است، طی ماه گذشته از بیش از 60 درصد به کمتر از 40 درصد کاهش یافته است.

علاوه بر این، بسیاری از مناطقی که امروز هنوز به ماسک در مدارس نیاز دارند – در ایالت هایی مانند اورگان، واشنگتن و ورمونت – قبلاً مانند کالیفرنیا اعلام کرده اند که آنها را در اواسط مارس اختیاری خواهند کرد. و یک مرجع نه کمتر از مراکز کنترل و پیشگیری از بیماری، به تازگی توصیه پوشاندن عمومی مدارس را در جوامعی که انتقال COVID-19 و بستری شدن در بیمارستان واجد شرایط “کم” هستند – مانند لس آنجلس، متوقف کردند.

با این حال، در حالی که رهبران سایر نواحی مدارس منطقه لس‌آنجلس (بورلی هیلز، پاسادنا، گلندیل، بربنک) دستورالعمل‌های به‌روز شده را پذیرفته‌اند، آلبرتو ام. کاروالیو، سرپرست جدید LAUSD، چنین نکرده است.

معلم و دانش آموزان در کلاس درس ماسک می زنند.

معلم لس آنجلس ورنیدا واتسون در اولین روز بازگشت به مدرسه در آگوست 2021 به دانش آموزان کمک می کند. (لوسی نیکلسون/رویترز)

کاروالیو: “ما متعهد هستیم که رویکرد علم محور خود را نسبت به پروتکل های COVID-19 حفظ کنیم و به مشورت با مدیر پزشکی و شرکای بهداشتی خود ادامه خواهیم داد، زیرا در تلاش برای ایجاد یک خط مشی ماسک به روز هستیم.” در بیانیه ای گفت فوریه منتشر شد 28. “ما به صدای همه ذینفعان احترام می گذاریم، و به همین دلیل، همچنان با شرکای کارگری، کارمندان و خانواده های خود درگیر می شویم، زیرا اقدامات محافظتی، پاسخگو و به نفع جوامع مدرسه ما را حفظ کرده و به دنبال آن هستیم.”

او می‌گوید: «علمی که به پروتکل‌های حفاظتی در حال حاضر، که رفاه دانش‌آموزان و نیروی کار ما را تضمین می‌کند، به داخل رمپ اطلاع داده است، باید با بهبود شرایط بهداشتی، خارج از رمپ را نیز مطلع کند.» چند روز بعد اضافه شد.

“پیروی از علم” مانند یک اقدام محتاطانه به نظر می رسد، اما دلایلی که مدارس لس آنجلس همچنان به پنهان کاری ادامه می دهند، پیچیده تر از این است.

حتما بخوانید:
خرید 52 مدل دوچرخه ثابت خانگی ، حرفه ای و باشگاهی [پرفروش] و ارزان قیمت

در طول دو ماه گذشته، میانگین روزانه موارد کووید-19 در لس آنجلس به 14 مورد در هر 100000 نفر کاهش یافته است – همتراز با سطح قبل از شیوع نوع دلتا در تابستان گذشته – و با نرخ 58 مورد کاهش همچنان ادامه دارد. درصد هر دو هفته یکبار بستری شدن در بیمارستان به همان سرعت در حال کاهش است. کمتر از 1.2 درصد از تست ها مثبت می شوند. در مدارس، میزان مثبت بودن حتی کمتر است: فقط 0.27 درصد.

پوشش مدرسه یک موضوع احساسی است. منتقدان ادعا می کنند (اگرچه بسیاری از کارشناسان مخالف هستند) که ماسک یادگیری و اجتماعی شدن را برای کودکان دشوارتر می کند. حامیان استدلال می کنند که از جامعه اطراف محافظت می کنند. در مجموع، علم نشان می‌دهد که ماسک‌سازی جهانی داخل خانه با ماسک‌های باکیفیت به محدود کردن شیوع در طول موج کمک می‌کند – اما همچنین نشان می‌دهد که خطر ابتلا به کووید برای کودکان (به‌ویژه کودکان زیر ۱۰ سال) بسیار کمتر از بزرگسالان است.

زنی تابلویی در دست دارد که روی آن نوشته شده است: بدون نقاب بدون ماسک بدون واکسینه + 100% بدون ترس عیسی مرا دارد!

یک زن در یک تجمع در لس آنجلس در اوت 2021. (دیوید مک نیو/ خبرگزاری فرانسه از طریق گتی ایماژ)

با توجه به اینکه تقریباً هیچ کس فکر نمی‌کند دانش‌آموزان باید مجبور شوند برای همیشه صورت خود را بپوشانند، این سؤال پیش می‌آید که چه زمانی، نه اگر، آنها باید این گزینه را داشته باشند که ماسک‌های خود را از داخل خارج کنند – به ویژه با توجه به مطالعاتی که نشان می‌دهد، همانطور که گرتا ماستی از CDC بیان کرد. ماه گذشته، افرادی که هنوز ماسک های باکیفیت بپوشند را انتخاب می کنند [such as N95s, KN95s and KF94s] به خوبی محافظت می شوند حتی اگر اطرافیان شما نقاب نزنند.» پایان نقاب جهانی لزوماً به معنای پایان نقاب شخصی نیست.

با اذعان به اینکه تعداد Omicron در آستانه سکون احتمالی بهاری در حال کاهش است، بسیاری از کارشناسان و مقاماتی که در زمان شیوع ویروس به اقدامات ایمنی قوی تر تاکید کردند، اکنون برعکس این موضوع را تاکید می کنند: شکستن محدودیت ها به نام حفظ اعتماد عمومی – و همکاری – باید کووید-19 دوباره افزایش یابد.

و آنها می گویند که LAUSD ممکن است تقریباً از هر منطقه مدرسه دیگری در کشور برای انجام این کار بهتر باشد.

به عنوان مثال، این تنها سیستم آموزشی بزرگ ایالات متحده است که به طور معمول تک تک دانش‌آموزان و کارکنان دانشگاه را هر هفته آزمایش می‌کند – به این معنی که حتی زمانی که انتقال در طول موج‌های دلتا و Omicron به طور نجومی بالاتر بود، مقامات توانستند موارد جدید کووید را شناسایی و قرنطینه کنند. قبل از اینکه جرقه شیوع و تعطیلی را بزنند.

LAUSD همچنین یکی از اولین مناطق در کشور بود که واکسیناسیون را برای همه معلمان، کارکنان و دانش آموزان 12 سال به بالا اجباری کرد. به گفته دکتر مدیر پزشکی LAUSD، تا اواخر ژانویه، 100 درصد کارکنان و 90 درصد از دانش آموزان مسن حداقل دو واکسن دریافت کرده بودند. اسمیتا مالهوترا – کاهش چشمگیر احتمال انتقال در مدرسه که منجر به بیماری شدید می شود.

LAUSD حتی فیلترهای هوای MERV-13 را در 80 میلیون فوت مربع از ساختمان‌های مدرسه نصب کرده است که فیلتراسیون و تهویه را در کلاس‌های خود بهبود می‌بخشد.

پس مشکل در لس آنجلس علم نیست. مدارس LAUSD اکنون ایمن تر از سایر مدارس در سراسر کشور هستند. در عوض، مشکل تشریفات اداری و تضاد نهادی است.

بر اساس گزارش‌های لس‌آنجلس تایمز و جاهای دیگر، توافق‌نامه موجود LAUSD با اتحادیه معلمان محلی می‌گوید که ماسک‌ها تا پایان سال تحصیلی مورد نیاز خواهند بود، مگر اینکه هر دو طرف در مورد جدول زمانی مذاکره مجدد کنند – و حداقل به نظر می‌رسد اتحادیه فکر می‌کند که چنین است. حتی برای “بحث” در مورد چنین موضوعاتی “نابهنگام” است.

حتما بخوانید:
آهسته دویدن ورزشی مناسب برای کوچک کردن سینه است
یک پسر گلوله دریافت می کند.

مایکل فدریکو به ایوان تازج 8 ساله در لس آنجلس واکسن می زند. (فرانسین اور/لس آنجلس تایمز از طریق گتی ایماژ)

سیسیلی مایارت کروز، رئیس اتحادیه معلمان لس آنجلس، هفته گذشته در بیانیه‌ای گفت: «مدارس LAUSD امن‌ترین و مجهزترین مدارس در کشور بوده‌اند، زیرا مربیان و خانواده‌ها برای درخواست پروتکل‌های بهداشتی و ایمنی حیاتی متحد شده‌اند.

«این پروتکل‌ها، مانند ماسک زدن در فضای داخلی، از ده‌ها هزار مربی و بیش از نیم میلیون دانش‌آموز به همراه خانواده‌هایشان محافظت کرده است. در حالی که هنوز بسیاری از جوانان واکسینه نشده در برنامه‌های آموزش اولیه و مدارس ما وجود دارند، بحث درباره حذف این اقدامات ایمنی و بهداشتی زود است.

در همین حال، اتحادیه‌های دیگر مدارس نیز نگرانی‌های مشابهی دارند.

مایارت کروز اشتباه نمی کند که بسیاری از دانش آموزان جوان LAUSD واکسینه نشده باقی می مانند. طبق آخرین داده ها، فقط 35 درصد از کودکان 5 تا 11 ساله لس آنجلس حداقل یک دوز دریافت کرده اند. چیزی که کمتر آشکار است این است که نرخ واکسیناسیون در سطوح ابتدایی واقعاً چقدر از نظر انتقال یا خطر – چه برای بچه‌های کم خطر یا معلمان و کارکنان واکسینه شده جهانی – در لحظه‌ای که موارد کووید در جامعه رو به کاهش است یا در دوران کودکی تفاوت ایجاد می‌کند. نرخ واکسیناسیون به زودی به میزان قابل توجهی افزایش خواهد یافت.

لوری لایت‌فوت، شهردار شیکاگو، در مواجهه با بن‌بست مشابه، دوشنبه اعلام کرد که استفاده از ماسک‌ها از 14 مارس در مدارس آن‌جا اختیاری می‌شود و به‌طور یک‌جانبه توافق قبلی او با اتحادیه معلمان محلی مبنی بر الزام ماسک‌ها برای بقیه سال تحصیلی را نقض می‌کند. این اتحادیه در پاسخ به هیئت کارگری ایالتی، اتهامی را برای اعمال ناعادلانه کار ارائه کرد.

لایت‌فوت در نامه‌ای به رئیس اتحادیه گفت: «شیکاگو دارای نرخ مثبت زیر 1 درصد است. «علاوه بر این، در سراسر ایلینوی، موارد و بستری شدن در بیمارستان، حتی با لغو [state] دستور ماسک.»

در مقابل، نه شهردار لس آنجلس و نه هیئت نظارت شهرستان لس آنجلس بر مدارس شهر اختیاری ندارند – بنابراین هر تغییری در سیاست ماسک LAUSD باید در میز مذاکره اتفاق بیفتد.

نیک ملوین در کنار پوستری درباره پروتکل‌های ایمنی COVID-19 ایستاده است.

نیک ملواین، عضو هیئت مدیره ناحیه مدرسه متحد لس آنجلس. (السیب/لس آنجلس تایمز از طریق گتی ایماژ).

به نوبه خود، نیک ملووین، نایب رئیس هیئت مدیره مدرسه LAUSD گفته است که منطقه باید با راهنمایی های ایالتی و شهرستانی هماهنگ باشد. نوشتن در توییتر او “امیدوار است که ما بتوانیم با همه ذینفعان همکاری کنیم تا پوشش داخلی در مدارس پس از 3/12 اختیاری شود – و بتوانیم قبل از آن زمان سیاست های به روز شده ای را برای ماسک زدن در داخل خانه و آزمایش کووید اعلام کنیم.”

اما با توجه به مقاومت اتحادیه – و همچنین بی میلی آشکار سرپرست جدید برای برهم زدن وضعیت موجود – دیدگاه ملواین بعید به نظر می رسد. درعوض، دانش‌آموزان LAUSD ممکن است مجبور شوند تا پایان سال تحصیلی ماسک بپوشند، در حالی که همسالان آنها در تقریباً هر منطقه دیگر در سراسر کشور این گزینه را دارند که بهار بدون ماسک را تجربه کنند.

در سال‌های 2020 و 2021، پویایی‌های بوروکراتیک مشابه، کلاس‌های درس LAUSD را برای آموزش حضوری تقریباً از هر جای دیگری در ایالات متحده برای مدت طولانی‌تری بسته نگه داشت، اما پس از آن منطقه مسیر را اصلاح کرد و اقدامات ایمنی خود را برای نگه داشتن بچه‌ها در کلاس با دور نگه داشتن COVID-19 تنظیم کرد.

پس از دو سال طولانی در حالت بحران، مرحله بعدی همه‌گیری، رهبران و نهادها را ملزم می‌کند که در مورد تغییر بین اقدامات ایمنی و عادی‌سازی تا حد ضروری زیرک باشند، مبادا صبر عمومی را لبریز کرده و اعتماد عمومی را از دست بدهند.

در نهایت، چند ماه دیگر پوشاندن اجباری در داخل مدارس احتمالاً تأثیر کمی بر مسیر کلی ویروس خواهد داشت، ویروسی که حتی با وجود آنجلنوهای بزرگسال که همچنان بدون نقاب در بارها و رستوران‌ها (و رویدادهای ورزشی) جمع می‌شوند، در حال سقوط است. در تمام طول انجام شده است.

اما تداوم اجباری کردن ماسک برای کودکان – و نه بزرگسالان – زمانی که موارد کم است، می‌تواند متقاعد کردن مردم برای “پیروی از علم” را بسیار سخت‌تر کند، اگر نوع جدی دیگری جرقه‌ای افزایش یابد.

نرخ واکسیناسیون چگونه بر آخرین افزایش کووید تأثیر می گذارد؟ این توضیح دهنده یاهو Immersive را بررسی کنید تا متوجه شوید.

داده ها را به صورت سه بعدی ببینید.  آخرین داده‌های COVID-19 را در مرورگر خود کاوش کنید یا این کد QR را با تلفن خود اسکن کنید تا تجربه را در واقعیت افزوده راه اندازی کنید.
منبع: fizik-news.ir

hacklink al hd film izle php shell indir siber güvenlik türkçe anime izle Fethiye Escort android rat duşakabin fiyatları fud crypter hack forum instagram beğeni bayan escort - vip elit escort html nullednulled themesMobil Ödeme BozdurmaMobil Ödeme BozdurmaGeciktiriciMobil Ödeme BozdurmaMobil Ödeme Bozdurma