[ad_1]

مصونیت گله را فراموش کنید. این هفته در اروپا ، به نظر می رسید “ذهنیت گله” نیروی غالب در نبرد با COVID-19 است.

روز دوشنبه ، آلمان یک پرچم قرمز برافراشت ، استفاده از واکسن AstraZeneca را برای بررسی پیوندهای احتمالی با لخته های خون پس از هفت مورد ترومبوز در 1.6 میلیون بیمار تلقیح شده با واکسن در آلمان ، به طور موقت متوقف کرد. سه مورد کشنده بود. در پاسخ ، ده کشور دیگر اروپایی پشت برلین رفته اند ، واکسن را برای تحقیقات بیشتر راه اندازی کرده اند و به طور موثر برنامه های ایمن سازی COVID کم خون را متوقف کرده اند.

تا به امروز ، کمتر از 5 درصد از مردم اروپا به طور کامل علیه COVID-19 واکسینه شده اند ، در حالی که در ایالات متحده که با کمبود دوز روبرو هستند 13 درصد ، “گسترش واکسن در اروپا بیشتر شبیه خزیدن است.” فرویدشتاین ، مدیر سیاسی مرکز مارتنز ، یک اتاق فکر مستقر در بروکسل ، به یاهو نیوز گفت. او می گوید ایالات متحده ، جایی که 23 درصد شهروندان حداقل یک شلیک می کنند ، به عنوان “نمونه ای درخشان” از چگونگی بازگشت سریع بحران COVID به نظر می رسد. قطع واکسن AstraZeneca باعث ابری شدن بیشتر آب برای برخی از آمریکایی ها شده است ، تعداد شگفت انگیزی که مفهوم مبهم تلقیح دارند.

روز پنجشنبه ، آژانس دارویی اروپا ، نهاد نظارتی اتحادیه اروپا ، پس از بررسی موضوع ، AstraZeneca را که به طور مشترک توسط شرکت دارویی سوئد-انگلیس و دانشگاه آکسفورد ایجاد شده بود ، دوباره روشن کرد و گفت: “این یک واکسن ایمن و موثر است. “این اعتماد به نفس بیشتر کشورها را وادار به تغییر مسیر کرد. ژان کاستکس ، نخست وزیر فرانسه و بوریس جانسون نخست وزیر انگلیس از جمله کسانی بودند که برای شلیک AstraZeneca آستین خود را بالا زدند. اما آسیب به اعتماد عمومی ، حداقل در حال حاضر ، انجام شده.

نخست وزیر انگلیس ، بوریس جانسون ، اولین دوز واکسن AstraZeneca / Oxford Covid-19 را که توسط پرستار و سرب غده بالینی ، لیلی هرینگتون ، در مرکز واکسیناسیون سنت توماس تجویز می شود دریافت می کند & # 39؛  بیمارستانی در لندن در 19 مارس 2021 - بوریس جانسون ، نخست وزیر انگلیس روز چهارشنبه گفت پس از توقف راه اندازی زخم به دلیل نگرانی های ایمنی ، تعدادی از کشورهای اروپایی واکسن تولید شده توسط AstraZeneca را استفاده می کند.  (عکس: فرانک آگوستاین / استخر / خبرگزاری فرانسه) (عکس: فرانک آگوستاین / استخر / خبرگزاری فرانسه از طریق گتی ایماژ)

نخست وزیر انگلیس بوریس جانسون اولین دوز واکسن AstraZeneca COVID-19 را دریافت می کند. (فرانک آگوستاین / استخر / خبرگزاری فرانسه از طریق گتی ایماژ)

دکتر خوزه مارتین مورنو ، متخصص اپیدمیولوژی و پروفسور پزشکی پیشگیری و بهداشت عمومی در دانشگاه والنسیا ، اسپانیا ، به ال پائیس گفت: “مردم ترس دارند که این واکسن خطرناک باشد.” او گفت ، اروپایی ها “نمی دانند چه باید باور كنند.” و این در حالی اتفاق می افتد كه این قاره توسط موج سوم COVID ضربه خورده است: ایتالیا و همچنین پاریس و هامبورگ دوباره مسدود شده اند ، تهدیدی برای همه از آلمان ، فرانسه و خارج از آن.

اپیزود گیج کننده پیرامون تلقیحات AstraZeneca می تواند اثرات موجی داشته باشد و مشکل واکسیناسیون را نه تنها برای شهروندان اتحادیه اروپا بلکه برخی آمریکایی ها نیز پنهان کند. واکسن AstraZeneca که هنوز در انتظار تأیید FDA است ، هنوز در ایالات متحده استفاده نمی شود ، اگرچه دولت ترامپ 300 میلیون دوز سفارش داده است که میلیون ها آن ذخیره شده است.

ریچارد کارپیانو ، استاد سیاست عمومی و جامعه شناسی در دانشگاه کالیفرنیا ، ریورساید ، گفت که دریچه اروپایی “واکسن را به خوبی مسموم کرده است” برای بسیاری از آمریکایی ها که قبلا “در مورد واکسن مردد هستند.” براساس نظرسنجی آمریکایی ها NPR / PBS NewsHour / Marist که جمعه گذشته منتشر شد ، 30 درصد از پاسخ دهندگان اظهار داشتند که قصد واکسیناسیون علیه COVID-19 را ندارند ، در حالی که 3 درصد اظهار داشتند هنوز مطمئن نیستند.

کارپیانو گفت: کسانی که نسبت به واکسن ها شک دارند گروه متنوعی هستند ، برخی تحت تأثیر اقدامات اطلاعاتی غلط و اطلاعات غلط ، برخی با تفکر توطئه ای ، برخی از اعضای گروه های قومی از نظر تاریخی نسبت به مراقبت های پزشکی بی اعتماد هستند و برخی دیگر نگران مصرف واکسن در دوران بارداری هستند. وی گفت: “ما می بینیم كه گروههای كوچكی با دلایل مختلف واقعاً گرد هم می آیند و به نوعی اكوسیستم متزلزل تبدیل می شوند.”

جاناتان کندی ، جامعه شناس ، گفت: “صرفاً این موضوع که مطرح شده است ، در تئوری های توطئه در مورد دولت و شرکت های دارویی گنجانده خواهد شد که شواهدی از عوارض جانبی خطرناک واکسن ها را پنهان می کند ، که به نظر می رسد زمینه بسیاری از گزارش های ضد واکسن است.” بهداشت جهانی در دانشگاه کوئین مری لندن. تحقیقات کندی وی را به این باور رساند که “بیشتر افراد یا واکسن هستند یا فقط نمی دانند – و می خواهند بهترین کارها را برای خانواده خود انجام دهند. آنها به کمی اقناع احتیاج دارند. وی گفت: “آنها همچنین به” پیام های روشن و سازگار “نیاز دارند ،” که از قدرت مقامات اروپایی در همه گیر همه گیر نبوده است.

شوبیتا پرتساراتی ، استاد سیاست عمومی و مدیر برنامه علوم ، فناوری و سیاست های عمومی در دانشگاه میشیگان ، معتقد است که کشورهای اروپایی هنگامی که استفاده از واکسن را متوقف کردند برای بررسی چندین مورد لخته شدن خون پس از دریافت ضربه از AstraZeneca ، با مسئولیت عمل کردند. ، سه نفر از آنها فوت کردند. وی گفت: “جدی گرفتن آن و نگاه کردن به آن تنها راهی بود كه می توانستند از عهده آن برآیند – و نمایشی از نحوه انجام وظیفه خود بود.” پرتاراسارتی افزود ، اگر آنها این کار را نمی کردند ، بی اعتمادی روزافزون مردم به آژانس هایی را که فکر نمی کنند منعکس کننده نگرانی های آنها باشد ، تقویت می کردند.

نخست وزیر 55 ساله ژان كاستكس در 19 مارس 2021 در واكسن واكسن AstraZeneca Covid-19 در Hopital dInstruction des Armees Beg، در سن مانده ، در حومه پاریس ، واكنش نشان داد. نخست وزیر قدیمی ژان کاستکس برای افزایش اعتماد به نفس در دستگاه پس از تصمیم سازمان نظارت پزشکی اروپا در مورد بی خطر بودن استفاده از آن ، باید واکسن را در 19 مارس 2021 دریافت کند.  مرجع بهداشتی فرانسه توصیه کرده است که فقط به افراد 55 سال به بالا به دلیل گزارش لخته شدن خون ، AstraZeneca Covid-19 داده شود ، در حالی که پس از یک توقف کوتاه چراغ سبز را از سر می گیرند.  (عکس از THOMAS COEX / استخر / AFP) (عکس توسط THOMAS COEX / استخر / AFP از طریق گتی ایماژ)

نخست وزیر فرانسه ژان کاستکس در سنت ماند فرانسه با AstraZeneca COVID-19 واکسینه شده است. (توماس کوکس / استخر / خبرگزاری فرانسه از طریق گتی ایماژ)

با این وجود ، چهره پیرامون آن واقعاً عکس العمل پیامهای مشخص کننده همه گیر همه گیر است ، که به گفته Partasarati ، نیاز به صداقت را تأکید می کند. وی در مکالمه با مردم ، اشارات دائمی به توصیه های اولیه دولت ترامپ در مورد ویروس کرونا در دولت ترامپ مبنی بر اینکه مردم نباید ماسک بزنند ، می شنید ، اظهاراتی که در ابتدا توسط دکتر آنتونی فاوسی ، متخصص برجسته بیماری های عفونی جهان ، انجام شد.

“دلیل آن بسیار ویرانگر این است که در اواسط مارس سال 2020 بود. NBA متوقف شد. پارتاساراتی گفت: تام هنکس COVID داشت ، همه به آن گوش می دادند و اولین چیزی که فاوسی گفت این بود: “لازم نیست ماسک بزنید.” “آنچه او نگفت این بود که ،” ما کمبود PPE داریم. ما برای متخصصان مراقبت های بهداشتی ماسک رزرو می کنیم. “او معتقد است که اگر واقعیت نوشته می شد ، این کار همه چیز را متفاوت انجام می داد و سردرگمی آمریکایی ها را که با تغییر پیام به” هر بار که بیرون می روید ماسک بپوشید “ایجاد می کند. “

Parthasarathy معتقد است که ارتباطات در ایالات متحده در حال حاضر در جریان است ، همانند برنامه واکسیناسیون ایالات متحده. “حال ما خوب است. ما از این عبور خواهیم کرد وی گفت: “اروپا در مورد واكسن واكسن وضعیت بسیار بدتری نسبت به ما دارد.”

یک نظرسنجی اخیر Wellcome Trust نشان داد که تنها 47٪ از جمعیت فرانسه معتقدند که واکسن ها بی خطر هستند و طبق نظرسنجی مجمع اقتصادی جهانی دسامبر Ipsos ، تنها 40٪ از مردم فرانسه قصد واکسیناسیون را دارند و به دنبال آن 62٪ از ایتالیایی ها. و اسپانیایی ها و 65 درصد آلمانی ها. اگر همین درصد واکسیناسیون COVID-19 را کنار بگذارند ، اروپا نه تنها در رسیدن به هدف تابستانی خود یعنی واکسیناسیون 70 درصد از جمعیت خود موفق نخواهد شد – درصدی که برای رسیدن به ایمنی گله مورد نیاز است – اما ویروس همچنان جهش خواهد یافت ، احتمالاً در سویه هایی است که سایر مناطق جهان را تهدید می کند.

با وجود نابرابری های فعلی در معرفی واکسن ها ، از یک سو فرودنشتاین خوشبین است که شرایط می تواند بهتر و سریعتر تغییر کند. او فقط 10 هفته پیش به ایالت ایالات متحده استناد می کند ، زمانی که سطح COVID در حال افزایش بود و به نظر می رسید این کشور بیشترین تقسیم را در دهه های گذشته دارد. “بعد از [the Capitol attack on] در 6 ژانویه ، “خرد متعارف” در اروپا این بود که ایالات متحده منفجر می شود ، “قادر به کنار آمدن با چالش های ناشی از همه گیری و همچنین ناآرامی های اجتماعی نیست.” “در اینجا ، کمی بیشتر از دو ماه بعد ، ایالات متحده خارق العاده به نظر می رسد. و حالا به نظر می رسد اروپایی ها پر از nincompoops هستیم. “

____

بیشتر بخوانید از یاهو نیوز:

[ad_2]

منبع: fizik-news.ir