[ad_1]

روز پنجشنبه ، جانسون و جانسون از واکسن COVID-19 خود برای استفاده اضطراری در ایالات متحده رونمایی کردند. اگر توسط سازمان غذا و دارو لحاظ نشود ، این می تواند سومین تولید کننده واکسن COVID در کشور باشد که به Pfizer و Moderna پیوست.

به گفته مارک مک کلن ، عضو هیئت مدیره جانسون و جانسون ، ممکن است به اندازه کافی واکسن COVID بین سه تولید کننده وجود داشته باشد تا بتواند کل جمعیت بزرگسال ایالات متحده را تابستان تلقیح کند.

هفته گذشته ، جانسون و جانسون در یک بیانیه مطبوعاتی گفتند که تنها دوز واکسن آن 66٪ در جلوگیری از COVID-19 متوسط ​​، تا حد شدید ، 28 روز پس از واکسیناسیون موثر است. (محدودیت FDA در تأثیر واکسن COVID 50٪ است).

این تعداد با تقریباً 95٪ اثر واکسنهای دو دوزه ارائه شده توسط Pfizer و Moderna – هر دو در سراسر کشور با مجوز اضطراری تجویز می شوند ، مقایسه می شود.

ذکر این نکته نیز مهم است که این واکسن های ویروس کرونا چگونه با وجود انواع جدیدتر قابل انتقال ، مانند B.1.351 ، از آفریقای جنوبی مخالفت می کنند. دکتر آنتونی فاوسی ، مدیر انستیتوی ملی آلرژی و بیماری های عفونی ، گفت واکسن های فعلی تأیید شده برای استفاده اضطراری (Pfizer و Moderna) ممکن است در برابر این ویروس موثرتر باشند. اما فاوتی اضافه کرد که “هنوز در زیر بالش محافظ قرار دارد”.

جانسون و جانسون ، كه مطالعه بالینی خود را قبل از ظهور نوع آفریقای جنوبی انجام دادند ، دریافتند كه واكسن علیه COVID در مقایسه با نوع B.1.351 به 57٪ كاهش می یابد.

دکتر کاویتا پاتل ، همکار پزشکی یاهو نیوز معتقد است که مقایسه Pfizer و Moderna با Johnson & Johnson مانند مقایسه سیب با پرتقال است ، زیرا آزمایشات بالینی در زمان های مختلف انجام شده است. “[Johnson and Johnson] این واقعیت را در نظر گرفت که آنها در آزمایشات بالینی بودند و شواهدی از این انواع در شرکت کنندگان در آزمایش خود وجود دارد ، بنابراین احتمالاً کاهش اثر به دلیل تأثیر این انواع است. “

FOUNTAIN ، کالیفرنیا - 02 فوریه: Jacquelyn Zaval ، RN ، واکسن Moderna mRNA-1273 را در یک سایت فوق العاده برای واکسیناسیون علیه COVID-19 آماده می کند ، که توسط مرکز بهداشت San Bernardino در Auto Club Speedway در سه شنبه ، 2 فوریه 2021 در Fontana ، California انجام شد. .  (عرفان خان / لس آنجلس تایمز از طریق گتی ایماژ)

یک پرستار در فونتانا ، کالیفرنیا ، در حال آماده سازی معرفی دوز واکسن ModRNA mRNA-1273 در اوایل ماه جاری است. (عرفان خان / گتی ایماژ)

فاوسی همچنین پرسید که آیا اگر واکسن های فعلی در برابر این گزینه ها موثر نباشند ، فقط باید منتظر نسل بعدی واکسن ها باشیم فاوسی گفت: “پاسخ این است که شما باید در اسرع وقت و در اسرع وقت در سراسر کشور واکسینه شوید.” وی همچنین به آمریکایی ها نمره کسل کننده واکسن COVID داد. فوزی هفته گذشته گفت: “حفاظت چیزهای زیادی بیش از جلوگیری از عفونت است.” “ما می خواهیم مردم را از بیمارستان دور کنیم و نمی خواهیم مردم بمیرند.”

نیویورک تایمز گزارش می دهد که از حدود 75000 نفری که در یکی از پنج آزمایش واکسن (Pfizer ، Moderna ، Johnson & Johnson ، Novavax و AstraZeneca) شرکت کرده اند ، هیچ یک به دلیل COVID فوت نکرده اند. و به نظر می رسد فقط تعداد کمی در بیمارستان بستری شده اند.

“هدف نهایی هر واکسن جلوگیری از واقعاً بدترین نتایج این بیماری است. در این مورد ، مرگ و بستری شدن در بیمارستان ، و ما به آن رسیدیم “، پاتل گفت. “من فکر می کنم همه ما انتظار چیزی داریم که تقریباً عالی به نظر برسد ، اما سطح فوق العاده خوبی از کارآیی است و ما باید از تهیه یکی از این واکسن ها خوشحال باشیم.”

[ad_2]

منبع: fizik-news.ir