[ad_1]

دولت بایدن روز سه شنبه اعلام كرد كه شركت داروسازی آمریكایی Merck به ایجاد واكسن Johnson & Johnson COVID-19 كمك خواهد كرد ، مشاركتی بین دو رقیب كه باید عرضه را به طرز چشمگیری افزایش دهد. این خبر پس از آن صادر می شود که سازمان غذا و دارو مجوز استفاده اضطراری از واکسن جانسون و جانسون را در 27 فوریه صادر کرد ، این سومین واکسن تولید شده و مورد استفاده در ایالات متحده است. این شرکت قصد دارد به سرعت نزدیک به 4 میلیون دوز از واکسن های منفرد را توزیع کند و همچنین به واکسن های روزانه در حال رشد با واکسن های دو دوز Pfizer و Moderna افزود.

اگرچه اکثر آمریکایی ها چاره ای برای دریافت واکسن نخواهند داشت ، زیرا با وجود اینکه متخصصان بهداشت به دنبال تلقیح افرادی هستند که بیشترین آسیب پذیری را دارند ، هنوز کمی تأمین وجود دارد ، اما وجود سه واکسن در اینجا چندین سوال را ایجاد می کند.

واکسن COVID جانسون و جانسون چه تفاوتی با واکسن Pfizer یا Moderna دارد؟

مطابق گفته COVID ، طبق گفته دستیار پزشکی یاهو نیوز ، دکتر کاویتا پاتل ، واکسن جانسون و جانسون انعطاف پذیرتر است. واکسن های Pfizer و Moderna برای محافظت کامل در برابر COVID-19 به دو دوز نیاز دارند ، در حالی که واکسن جانسون و جانسون یک دوز واحد است. واکسن جانسون و جانسون همچنین می تواند در یخچال ها نگهداری شود ، در حالی که واکسن های Pfizer و Moderna نیاز به ذخیره سازی در دمای زیر صفر دارند ، عاملی که توزیع را پیچیده می کند.

پاتل همچنین گفت توجه به این نکته مهم است که فناوری به کار رفته در واکسن جانسون و جانسون متفاوت است. واکسن های Pfizer و Moderna از فناوری به نام پیام رسان RNA استفاده می کنند. “واکسن ، مانند پیام رسان ، پیام کوچکی به بدن شما می فرستد تا پاسخ ایمنی به پروتئین با خوشه ایجاد کند. [of the COVID-19 virus]پاتل گفت.

PHOTO PHOTO: ویال و سرنگ در جلوی آرم جانسون و جانسون بر روی این تصویر قابل مشاهده است ، که در 11 ژانویه 2021 گرفته شده است. REUTERS / Dado Ruvic / تصویر / پرونده عکس / پرونده عکس

ویال و سرنگ در جلوی آرم جانسون و جانسون قابل مشاهده است. (عکس: دادو روویچ / رویترز ، پرونده)

جانسون و جانسون از چیزی به نام فناوری آدنوویروس استفاده می کنند. (آدنو ویروس ها باعث سرماخوردگی می شوند.)[It’s] مکانیسم مشابه اما متفاوتی برای واکنش بدن شما با استفاده از یک نسخه ساختگی از یک ویروس رایج که باعث سرماخوردگی می شود. ” فناوری های واکسن از روش های مختلفی برای رسیدن به یک هدف استفاده می کنند. پاتل گفت: “این واقعاً بدن را فریب می دهد و فکر می کند در معرض ویروس کرونا قرار دارید ، بنابراین وقتی واقعاً در معرض ویروس کرونا قرار می گیرید ، آن سیستم ایمنی آماده درگیر شدن است.”

واکسن جانسون و جانسون چقدر موثر است؟

FDA آستانه ای تعیین کرده است که در آن واکسن COVID-19 باید حداقل 50 درصد برای تأیید موثر باشد.

FDA تأیید کرد که 28 روز پس از تلقیح ، واکسن تک دوز جانسون و جانسون در پیشگیری از COVID-19 متوسط ​​تا شدید 66٪ موثر بود. این تعداد به طور قابل توجهی کمتر از تقریباً 95 درصد اثر واکسن های دو دوز Pfizer و Moderna است.

اما پاتل گفت که مقایسه سیب و پرتقال و موز با آنهاست. پاتل گفت: “هر سه تولید کننده – Pfizer ، Moderna و Johnson & Johnson – آزمایشات خود را در زمان های مختلف در مناطق مختلف جهان انجام دادند.”

به عنوان مثال ، برخلاف آزمایشات بالینی واکسن Pfizer و Moderna ، جانسون و جانسون آزمایش خود را در زمانی انجام دادند که نوع آفریقای جنوبی وجود داشت. این شرکت دریافت که واکسن COVID آن در مقایسه با گزینه B.1.351 تا 57٪ موثر است. مطالعات همچنین کاهش اثر واکسن Pfizer و Moderna را در برابر نوع آفریقای جنوبی نشان می دهد و هر دو تولید کننده واکسن در حال آزمایش تقویت کننده سوم برای توضیح جهش های در حال تکامل ویروس هستند.

هر سه واکسن موثرتر از واکسن آنفلوانزای فصلی هستند. پاتل گفت: “هر یک از این سطوح کارایی ، صرف نظر از نوع نگاه کردن به آنها ، بسیار بالاتر از هر درصدی از اثر بخشی است که برای واکسن های ویروسی در گذشته مشاهده کرده ایم.” وب سایت مراکز کنترل و پیشگیری از بیماری ها می گوید ، عکسبرداری از آنفلوانزای فصلی ، بسته به فصل ، می تواند بین 40 تا 60 درصد موثر باشد.

پاتل گفت كه مقایسه مقادیر كارآمدی وسوسه انگیز است ، “هر سه واكسن در حال حاضر از مرگ جلوگیری می كنند ، از بستری شدن در بیمارستان جلوگیری می كنند و این چیزی است كه واقعاً مهم است.”

با توجه به سه واکسنی که در حال حاضر علیه COVID-19 در دسترس است ، پاتل از آمریکایی ها خواست تا منتظر واکسن موثرتر نمانند. “هر واکسنی که امروز دریافت کنید یک انتخاب کاملا مناسب برای محافظت از شما در برابر آنچه که ما باید انجام دهیم و بازگشت زندگی شما به حالت عادی است.”

بیشتر بخوانید از یاهو نیوز:

[ad_2]

منبع: fizik-news.ir