چرا CDC همچنان بر احتیاط برای افراد واکسینه شده اصرار دارد


واشنگتن – سرانجام افرادی که به طور کامل علیه ویروس کرونا واکسینه شده اند توسط مراکز کنترل و پیشگیری بیماری ها معرفی شده اند. اما به نظر می رسد این راهنما که روز دوشنبه منتشر شد ، به همان اندازه که پاسخ داده است ، س questionsالاتی را ایجاد کرده است. اگرچه این راهنما مجالس کوچک افراد نقاب دار را مجاز می داند ، اما برای کسانی که می خواهند سفر کنند یا در گروههای کمی بزرگتر جمع شوند ، امتیاز نمی دهد.

به امید نور سبز ، آمریکایی های واکسینه شده به جای آن زرد چشمک زن دریافت کردند.

این باعث شده است که برخی فکر کنند که آیا زندگی پس از واکسن در آینده نزدیک بسیار متفاوت از زندگی بدون واکسن است.

دکتر آمش آدالیا از مرکز امنیت سلامت جان هاپکینز می گوید: “اگر مردم معتقدند که این واکسن زندگی آنها را بهبود نخواهد بخشید ، چرا آنها این واکسن را دریافت می کنند؟”

آدلیا گفت CDC قبل از صدور دستورالعمل های دقیق تر ، منتظر “اطلاعات آهن” در مورد واکسیناسیون است. وی گفت ، اطلاعات اولیه اسرائیل ، که بالاترین میزان واکسیناسیون ویروس کرونا را در جهان دارد ، “بسیار دلگرم کننده است.” اما بدیهی است که CDC تشویق نمی کند تا بتواند آن را برای آمریکایی هایی که عکس های خود را گرفته اند کاملاً روشن کند.

راهنمای جدید می گوید گروه های کوچکی از افراد واکسینه شده می توانند بدون ماسک جمع شوند. پدربزرگ و مادربزرگ واکسینه شده می توانند فرزندان واکسینه نشده خود را ببینند. اما دستورالعمل های جدید هنوز توصیه نمی کند که سفر کنید ، بنابراین پدربزرگ و مادربزرگ ها که مجموعه آنها با بچه ها با قطار یا هواپیما است ، باید منتظر بمانند.

مسافران در تاریخ 1 فوریه 2021 در میامی ، فلوریدا از فرودگاه بین المللی میامی عبور می کنند.  (جو ریدل / گتی ایماژ)

مسافرت در فرودگاه بین المللی میامی در ماه فوریه. (جو ریدل / گتی ایماژ)

البته ممکن است بعضی از افراد این رهنمودها را کاملاً نادیده بگیرند ، در حالی که دیگران از آنها پیروی می کنند. اما برخی از آنها باید تعجب کنند که چرا باید ابتدا واکسینه شوند ، اگر این واکسن گذرنامه آزادی نیست که ایجاد شده است. اگر چنین تردیدی از واکسیناسیون افراد جلوگیری کند ، ویروس های کرونا ویروس جدید می توانند تکثیر شوند ، که به نوبه خود می تواند همه گیری را برای پدربزرگ ها و مادربزرگ ها ، نوه ها و افراد بین المللی طولانی کند.

حتما بخوانید:
پانل CDC واکسن جدید Novavax COVID را تأیید می کند

سخنگوی CDC توماس دبلیو اسکینر در نامه ای به یاهو نیوز از رهنمودهای جدید دفاع کرد. وی نوشت: “این اولین قدم خوب تا زمان واکسیناسیون بیشتر افراد و داده های مربوط به اثر بخشی واکسن در شرایط واقعی است.” “تا آن زمان ، بسیار مهم است که گروهی از افراد ، به ویژه در معرض خطر بالا ، حتی اگر واکسینه شده باشند ، به حداقل برسد.”

CDC در سال 2020 بشدت متلاشی شد ، خصوصاً پس از آنکه دونالد ترامپ ، رئیس جمهور وقت آمریکا ، آژانس را در ماههای نخست همه گیری تعطیل کرد. هر راهنمای صادر شده توسط آژانس ، چه با استفاده از ماسک یا بازسازی مدارس ، به دقت از نظر علائم دخالت سیاسی مورد بررسی قرار گرفت.

دولت بایدن تلاش کرده است ثابت کند که چنین دخالتی وجود ندارد. در عین حال ، درگیری بین علم و سیاست اجتناب ناپذیر است. به عنوان مثال ، ماه گذشته ، راشل والنسکی ، مدیر CDC به راشل مادو از MSNBC گفت كه معلمان برای بازگشت به كلاس واكسن ندارند. سخنگوی کاخ سفید جن پسکی به سرعت این ادعا را رد کرد و به خبرنگاران گفت که والنسکی “در مقام شخصی خود” با مادو صحبت کرده است.

این درگیری اشاره ای جزئی اما در عین حال قابل توجه بود که چقدر دشوار است که سیاست کاملاً خارج از علم باقی بماند.

افرادی که قرار ملاقات داشتند در کلینیک واکسیناسیون سالمندان Chinatown در 24 فوریه 2021 در لس آنجلس ، کالیفرنیا صف آرایی کردند.  (آل سیب / لس آنجلس تایمز از طریق گتی ایماژ).

مردم در ماه فوریه در یک کلینیک واکسیناسیون بزرگسالان در Chinatown ، لس آنجلس صف کشیدند. (آل سیب / لس آنجلس تایمز از طریق گتی ایماژ).

البته ، رئیس جمهور بایدن از اعلام همه گیری ناامید کننده است ، اما او و مشاورانش می دانند که گسترش جامعه در برخی از مناطق کشور همچنان سریع است. ظهور انواع جدید ویروس کرونا دوز خطرناکی از پیش بینی نمی کند. و اگرچه بیش از 2 میلیون نفر روزانه واکسینه می شوند ، اما بیش از 90 درصد مردم آمریکا واکسینه نشده اند.

حتما بخوانید:
کارشناسان والدین می گویند فرزندان شما باید کارهای هفتگی را انجام دهند - و برای انجام آنها دستمزد دریافت می کنند

این یک آژانس گازدار را نگران می کند که هواپیماهای شلوغ و سالن های کنسرت می توانند سود حاصل در چند ماه گذشته را به خطر بیندازند. دکتر کاویتا پاتل ، پزشک و متخصص بهداشت عمومی وابسته به مسسه بروکینگز گفت: “CDC یک موسسه خطرپذیر نیست.” “آنها فوق العاده محتاط خواهند بود.”

توجه دارای مزایای و معایبی نیز است. اگر این واکسن به معنای سطح آزادی قبل از همه گیری نیست ، چه؟ درست یعنی چی؟

این سوالی است که رئیس سابق سازمان غذا و دارو ، دکتر اسکات گوتلیب را نگران کرده است. وی ادامه داد: “اگر ما بسیار تجویز گرایانه ادامه دهیم و دید واقع بینانه ای درباره آینده آینده به مردم ندهیم ، آنها نادیده گرفتن رهنمودهای بهداشت عمومی را آغاز می کنند.” او در ظاهر CNBC گفت پس از دستورالعمل پس از واکسیناسیون در روز دوشنبه صادر شد.

دکتر لیانا ون پزشک اورژانس و کمیسر بهداشت پیشین در بالتیمور نیز معتقد است که این دستورالعمل ها با آنچه ممکن است مطابقت ندارد. وی در واشنگتن پست نوشت: “اگرچه برخی از دستورالعمل ها از هیچ دستورالعملی بهتر است ، اما این دستورالعمل ها بسیار ترسو و محدود هستند و قادر به پیوند دادن دستورالعمل های از سرگیری به وضعیت واکسیناسیون نیستند.” آمریکایی ها واکسینه شوند. “

جرالد مک داویت ، 81 ساله ، کهنه سرباز سپاه مهندسین ایالات متحده ، پس از واکسیناسیون با واکسن Johnson & Johnson Covid-19 Janssen در خانه خود در بوستون ، ماساچوست ، در 4 مارس 2021 ، کارت واکسن CDC خود را در دست دارد (جوزف پریچوزو / AFP از طریق گتی ایماژ)

جرالد مک داویت ، 81 ساله ، کهنه سرباز سپاه مهندسین ارتش ، پس از اینکه در 4 مارس در خانه اش در بوستون تلقیح شد ، کارت واکسیناسیون CDC خود را در دست دارد (جوزف پریزیوزو / خبرگزاری فرانسه از طریق گتی ایماژ)

تمایل کاملاً قابل درک برای عادی سازی در اسرع وقت می تواند این واقعیت را پنهان کند که اولین دوزهای واکسن ویروس کرونا در ماه دسامبر تزریق شده است. دکتر پیتر جی می گوید: “این بهار یا تابستان” باید رهنمودهای آزادتر شود. هوتز ، متخصص بیماری های عفونی در کالج پزشکی بیلور.

هر زمان که این راهنمای به روز شده از راه برسد ، با تمایل روزافزونی برای از سرگیری هر چیزی برای زندگی عادی در سال 2021 روبرو خواهد شد. پاتل ، یک متخصص بهداشت عمومی مرتبط با بروکینگز ، معتقد است که با آمدن شکرگذاری ، مردم احتمالاً می توانند برای دیدن عزیزان سفر کنند. علاوه بر این ، اگر اکنون افراد کافی واکسن ویروس کرونا مصرف کنند ، احتمالاً آنها می توانند این کار را بدون ماسک انجام دهند.

____

بیشتر بخوانید از یاهو نیوز:
منبع: fizik-news.ir