چگونه اروپا روی واکسن AstraZeneca جوش می خورد


بارسلونا – در ابتدا با عنوان “واکسن برای جهان” در اوایل امسال در سواحل اروپا ظاهر شد ، تلقیح COVID Oxford / AztraZeneca COVID ، که تنها در 65 روز با هزینه حدود 2 دلار ایجاد شد ، بسیار کمتر از عکس های رقابتی که توسط Pfizer گرفته شده است. و Moderna ، قول داد که همه گیری را معکوس کند.

اما پس از هشت ماه نارضایتی فزاینده از دوزهای هنوز تحویل نشده ، همراه با نگرانی در مورد لخته شدن خون نادر ، مطالعات نشان می دهد که آنها به اندازه سایر واکسن ها م effectiveثر نبوده اند ، و شکایت هایی مبنی بر نقض قرارداد توسط شرکت دارویی ، اتحادیه اروپا هر چیزی جز کنار گذاشتن ضربه

داستان پشت اقامتگاه اروپایی واکسن AstraZeneca مملو از تأخیرها ، وعده های شکست خورده ، بدخواهی و ناسیونالیسم واکسن است ، که گاهی به نظر می رسید این امر به یک جنگ صادراتی بین اتحادیه اروپا و انگلیس تبدیل می شود ، کشوری که در اواخر سال 2020 “برگزیت” شد. – خروج از اتحادیه اروپا که به ایجاد آن کمک کرد.

حتی پیش از آنکه عکس AstraZeneca به بازار برسد ، مقامات روسی با توهین های بی رحمانه کمیک ، آن را “واکسن میمون” نامیدند. (دیمیتری پسکوف ، سخنگوی کرملین در ماه سپتامبر گفت که برخلاف واکسن Sputnik V روسیه ، داروی AstraZeneca که از آدنوویروس شامپانزه گرفته شده است ، افرادی که آن را دریافت کرده اند به میمون تبدیل می کند.)

جوزف بورل ، نماینده اتحادیه اروپا در وبلاگی درباره آنچه که او اطلاعات غلط روسیه می داند ، گفت: “چنین داستانهایی به وضوح متوجه کشورهایی است که روسیه می خواهد واکسن خود را بفروشد.”

ویال های خالی واکسن AstraZeneca COVID-19

ویال های خالی واکسن AstraZeneca COVID-19. (ماتیاس شریدر / AP)

اما از همان ابتدا منابع معتبر انتقادی وجود داشت. دکتر آنتونی فوچی در ماه نوامبر موجی ایجاد کرد و گفت که واکسن AstraZeneca یک معضل ایجاد می کند: در حالی که مطالعات اولیه نشان می دهد که واکسن های Pfizer و Moderna بیش از 90 protection محافظت در برابر COVID -19 را ارائه می دهند ، به نظر می رسد اثربخشی AstraZeneca حدود 70 است. – 50 درصد برای کار واکسن ضروری تلقی می شود ، اما در مقایسه با واکسن های mRNA نایب قهرمان می شود.

“چنین واکسنی را به چه کسی می دهی؟” فوسی ، او و همکارانش پرسیدند در موسسه ملی بهداشت ، داده های موجود در آزمایشات بالینی AstraZeneca ارائه شده در ایالات متحده را مورد پرسش قرار داد و به آنها گفت که دوباره به طور م tryثر تلاش کنند.

در آزمایشات بالینی اولیه به طور گیج کننده ای از آزمایشات با استفاده از دو رژیم دوز و دو دوز متفاوت دارو استفاده شد. مطالعه بزرگتر ، در میان مطالعاتی که AstraZeneca در انگلستان ارائه داد ، کارآیی 60 showed را نشان داد و به سرعت برای استفاده اضطراری در پایان ماه دسامبر مجاز شد. به دنبال مثال ، آژانس داروهای اروپایی نیز استفاده از آن را برای همه بزرگسالان در اتحادیه اروپا تأیید کرد و خاطرنشان کرد که کارآزمایی ها نتایج کافی را در شرکت کنندگان بالای 55 سال شامل نمی شود. اما مقامات بهداشتی در ده کشور اروپایی ، از جمله آلمان و فرانسه ، از تأیید واکسن برای افراد بالای 65 سال خودداری کرده اند ، تصمیمی که به سرعت منجر به سردرگمی و بی اعتمادی شد. روزنامه آلمانی Handelsblatt به اشتباه گزارش می دهد که این واکسن تنها برای افراد 65 سال به بالا 8 درصد م effectiveثر بوده است ، شایعه ای که در حال گسترش است.

در ماه ژانویه ، امانوئل مکرون ، رئیس جمهور فرانسه ضربه دیگری وارد کرد و به اشتباه واکسن AstraZeneca را “برای افراد بالای 65 سال ، که برخی می گویند آنها 60 سال یا بیشتر هستند” تقریباً بی اثر است. اگرچه او یک ماه بعد یک ارزیابی گذشته نگر انجام داد ، اما خسارت وارد شد. فرانسوی ها که اختیار انتخاب شوت مورد نظر خود را داشتند ، Pfizer را به جای AstraZeneca در تعداد بسیار بیشتری انتخاب کردند ، موقعیتی که باعث شد رئیس انجمن پزشکی فرانسه از فرانسوی ها بخواهد که “شکست AstraZeneca” را متوقف کنند.

حتما بخوانید:
با پختن این تکه شکلات با کیک بستنی سه طبقه ، بهترین روز مادر را رقم بزنید
بوریس جانسون ، سمت چپ

بوریس جانسون ، نخست وزیر بریتانیا ، دوز دوم واکسن AstraZeneca را در 3 ژوئن 2021 دریافت می کند (مت دانهام / پول از طریق AP)

علاوه بر مشکلات AstraZeneca ، این شرکت قول داد 90 میلیون دوز واکسن را در سه ماهه اول سال 2021 به اتحادیه اروپا ارسال کند ، اما کمتر از یک سوم این تعداد ظاهر شد. در نتیجه ، برنامه واکسیناسیون این قاره برای 445 میلیون شهروند آن رقت انگیز به نظر می رسید ، به ویژه در مقایسه با انگلستان ، که به نظر می رسد در ایمن سازی بریتانیا شنا می کند.

اورسولا فون در لاین ، رئیس کمیسیون اروپا ، در ماه مارس گفت: “متأسفانه AstraZeneca کم تولید شده و تحویل داده نمی شود – و این البته سرعت دردناک برنامه های واکسیناسیون را کاهش داده است.” تلقیح AstraZeneca

تا ماه مارس ، کمتر از 10 درصد از اروپایی ها واکسینه شده بودند ، در حالی که انگلستان به 45 درصد از میزان واکسیناسیون نزدیک شده بود. و سپس آلمان گزارش داد که از 2.7 میلیون آلمانی که واکسن AstraZeneca را دریافت کرده اند ، 31 نفر ، که بیشتر آنها زنان جوان بودند ، دچار لخته خون نادر شده و نه نفر جان خود را از دست دادند.

کشورهای اروپایی با فشار بر روی ترمز ، استفاده از آنها را تا زمانی که آژانس داروهای اروپایی تحقیقاتی را انجام نداد ، متوقف کردند. EMA اخیراً گزارش داده است که اگرچه ارتباطی با لخته شدن خون وجود دارد ، اما این خطر حداقل و مطمئناً کمتر از خطر خود COVID-19 است. با این حال ، مقامات بهداشتی در آلمان ، ایتالیا ، اسپانیا ، بلژیک و فراتر از آن که قبلا توصیه کرده بود که از این واکس برای افراد بالای 55 یا 65 سال استفاده نشود ، در ماه مارس معکوس شد و گفت که واکسن اکنون باید فقط برای افراد بالای 60 سال استفاده شود. این تلنگرها اعتماد عمومی را بیشتر تضعیف می کند. (یک مطالعه اخیر نشان داد که هر دو واکسن AstraZeneca و Pfizer می توانند لخته خون تولید کنند ، اما COVID-19 لخته های بیشتری نسبت به هر دو واکسن تولید می کند.)

در طول این ماه ، مقامات بهداشتی در دانمارک ، سپس در نروژ ، و پس از آن اتریش در ماه مه ، استفاده از AstraZeneca را به طور کامل متوقف کردند ، در حالی که کشورهایی که به آن متکی بودند همچنان به دلیل تاخیر در تحویل دچار کمبود می شوند. به عنوان مثال اسپانیا مجبور شده برنامه های واکسیناسیون خود را متوقف کند. AstraZeneca تخمین های تحویل سه ماهه دوم خود را از 180 میلیون دوز به 70 میلیون کاهش داد.

اتحادیه اروپا پس از آگاهی از تولید برخی از واکسن های AstraZeneca در اروپا و صادرات آنها به کشورهای دیگر ، تهدید کرد که صادرات را ممنوع کرده و در ماه فوریه به کارخانه ای در بلژیک و در ماه مارس به کارخانه ای در ایتالیا حمله می کند ، که باعث ایجاد تیترهای خجالت آور بیشتر می شود و کمبود کمبود عرضه را کم می کند.

مردم واکسن AstraZeneca را دریافت می کنند

افرادی که واکسن AstraZeneca را در کلن ، آلمان در 8 مه 2021 دریافت می کنند (مارتین مایسنر / AP)

در ماه مه ، پس از امضای هشت قرارداد اضافی با دیگر کشورهای دارویی ، اتحادیه اروپا اعلام کرد که AstraZeneca را به دادگاه می برد و 90 میلیون دوز دیگر تا ماه جولای و 12 میلیون دلار غرامت برای تاخیر در تحویل ها درخواست می کند. AstraZeneca ، که این پرونده را “بی اساس” نامید ، اعتراض کرد که تعهد قراردادی خود را برای انجام “بهترین تلاش منطقی” برای تحویل دوزها انجام داده است.

تعریف در ماه ژوئن،، دادگاه تا حد زیادی از AstraZeneca حمایت کرد و گفت که سازنده دارو فقط باید تا سپتامبر 50 میلیون دوز دیگر را به اتحادیه اروپا برساند. در آن زمان ، پس از واکسیناسیون 65 میلیون شهروند اتحادیه اروپا با AstraZeneca ، اتحادیه اروپا خسته شد. او از ثبت سفارشات اضافی با شرکت انگلیسی-سوئدی امتناع کرد و مقامات بهداشتی در سراسر قاره شروع به حذف این دارو کردند.

حتما بخوانید:
کربن فعال چیست و از کجا بخریم؟

همراه با سایر کشورهای اروپایی ، آلمان اعلام کرده است که شروع به مخلوط کردن واکسن ها می کند ، عملی که در حال حاضر توسط سازمان بهداشت جهانی تأیید نشده است. اولین شلیک AstraZeneca ، که آنگلا مرکل صدراعظم آلمان دریافت کرد ، با دوز واکسن mRNA Moderna همراه شد ، عملی که به گفته وزیر بهداشت آلمان “واضح است” نتایج بهتر از دو دوز AstraZeneca. اعتصاب AstraZeneca توسط نخست وزیر ایتالیا ماریو دراگی با شلیک Pfizer همراه شد. با نادیده گرفتن درخواست های WHO برای جلوگیری از واکسن های تقویت کننده تا ایمن سازی کشورهای فقیرتر ، آلمان در ماه سپتامبر سومین تزریق واکسن mRNA را به شهروندان مسن و دارای نقص ایمنی ارائه می دهد.

پس از اطلاع از اینکه اتحادیه اروپا از واکسن mRNA استفاده خواهد کرد ، Pfizer و Moderna افزایش قیمت را اعلام کردند. به گزارش فایننشال تایمز ، قیمت یک شات در فایزر از 18.50 دلار به 23 دلار افزایش می یابد ، در حالی که قیمت Moderna از 22.60 دلار به حدود 25.50 دلار برای هر شات افزایش می یابد.

در همین حال ، میلیون ها دوز عکس AstraZeneca از کشورهای اروپایی به COVAX و کشورهای کم درآمد اهدا می شود ، جایی که مقامات بهداشتی می گویند هنوز می تواند به شکست همه گیری کمک کند.

جعبه های واکسن AstraZeneca COVID-19

جعبه های واکسن AstraZeneca COVID-19 در 15 مارس 2021 وارد فرودگاه موگادیشو ، سومالی می شود (فرح عبدی ورسامه / AP)

جاناتان کندی ، استاد بهداشت عمومی در دانشگاه ملکه مری لندن ، به یاهو نیوز گفت: “واکسن AstraZeneca می تواند عامل اصلی برنامه های ایمن سازی باشد.” “ارزان تر از سایر واکسن ها و حمل و نقل آسان تر است.” و بدون نیاز به درجه حرارت شدید واکسن های mRNA مانند Pfizer ، که 94 درجه زیر درجه فارنهایت نگهداری می شود ، وی افزود: “ذخیره آن آسان است.”

از آنجا که تنها 1.1 درصد از جمعیت کشورهای کم درآمد حداقل یک بار تزریق کرده اند ، WHO اکنون خواستار واکسیناسیون “حداقل 10 population از جمعیت جهان تا سپتامبر ، حداقل 40 by تا پایان سال است” و 70 درصد تا اواسط سال آینده ، “دکتر سیدارتا دیتا ، مشاور منطقه ای برنامه پیشگیری از واکسن WHO / اروپا به یاهو نیوز گفت. اینها گام های مهمی است که باید برای پایان دادن به همه گیری با هم انجام دهیم و دوزهای Astra Zeneca به همراه سایر واکسن های موجود و تأییدشده واقعاً نقش مهمی در دستیابی به آنها ایفا خواهد کرد. “

اوایل تابستان امسال ، اتحادیه اروپا اعلام کرد که دیگر واکسن AstraZeneca را سفارش نخواهد داد و کشورهای قاره می گویند که اهداء ویال های بلااستفاده را به COVAX ، ائتلافی جهانی که توزیع واکسن در سراسر جهان را آغاز کرده است ، آغاز کرده اند.

رسانه های بریتانیایی اروپا را به عنوان هدر دادن ثروت خود در AstraZeneca نشان می دهند ، در حالی که برخی از سیاستمداران اتحادیه اروپا را متهم می کنند که برای سرپوش گذاشتن بر شکست های خود یک بزبان قربانی برای AstraZeneca است.

به نقل از جزوه پولیتیکو لندن ، یک سیاستمدار ناشناس با نگرانی از اینکه ممکن است دیگر کشورها او را رد کنند ، گفت: “رهبران اروپایی که واکسن AstraZeneca را شکسته اند ، خون بر دست دارند”.

پلیس مالاوی

پس از ورود محموله ای به فرودگاه بین المللی کاموزو ، یک افسر پلیس مالاوی از واکسن های AstraZeneca COVID-19 محافظت می کند. (Thoko Chikondi / AP)

در این ماه ، تزریق AstraZeneca حدود دو سوم واکسن های عرضه شده توسط COVAX ، دوزهای اهدا شده توسط کشورها و برخی از اهداکنندگان توسط خود تولید کننده دارو را شامل می شد.

سخنگوی این شرکت دارویی به یاهو نیوز گفت: “واکسن AstraZeneca در برابر بیماری های جدی و بستری شدن در همه گروه های سنی بزرگسال بسیار مثر است.” “این سطح بالایی از حفاظت را در برابر انواع مختلف نگرانی نشان می دهد و مشخصات ایمنی کلی آن با سایر واکسن ها قابل مقایسه است.”

سخنگوی AstraZeneca ادامه داد: “واکسن ما بدون سود تحویل داده می شود و واقعاً واکسنی برای جهان است.” وی گفت: “ما در حال حاضر مرحله 1 میلیاردی دوز را پشت سر گذاشته ایم و بیش از 170 کشور را تأمین می کنیم و این دوزها به نجات جان ده ها هزار نفر کمک کرده است. ما بیش از هر شرکت دیگری تلاش می کنیم واکسن را در دسترس کشورهای کم درآمد و کم درآمد قرار دهیم ، زیرا تنها با اطمینان از دسترسی گسترده و برابر به واکسن ها می توان به این همه گیری پایان داد.

____

بیشتر از یاهو نیوز بخوانید:


منبع: fizik-news.ir

hacklink al hd film izle php shell indir siber güvenlik türkçe anime izle Fethiye Escort android rat duşakabin fiyatları fud crypter hack forum html nullednulled themesMobil Ödeme bozdurma