با این حال با اضافه شدن یک فرستندهی دیجیتال دیگر و تبدیل کابل به حالت دوآل لینک، رزولوشن پشتیبانی شده تا 2560 در 1600 در حالت 60 هرتز افزایش مییابد. بعد از کامل شدن فرآیند اتصال HDMI را بررسی کنید. همان طور که قبلا اشاره کردیم ARC یک جریان دو طرفه است که وظیفه انتقال صدا بین دو دستگاه را انجام می دهد، برخی اوقات برای اتصال دو دستگاه به هم شما نیاز به کابل های مختلف دارید در اینجا HDMI ARC کار شما را راحت میکند و شما میتوانید تنها با یه کابل اتصال را برقرار کنید. در واقع این پروتکل یک ارتباط دو طرفه بین دستگاه ها را از طریق یک اتصال HDMI تکی ایجاد می کند. البته برای مسافتهای طولانی، آپشنهای اتصال HDMI اضافی وجود دارد. بنابراین میتوانید با کابل HDMI ARC به دور از شلوغی و حجم کابل های اضافی مشکل خودتان را حل کنید. برای عیب یابی و حل این مشکل مراحل زیر را دنبال کنید. دارد. در صورتی که تجربه چنین کاری را ندارید یا احساس می کنید که این روش برای شما مشکل است، ار روش های بعدی که در ادامه ذکر می شود، کمک بگیرید.

و نهایتا آخرین کاری که باید انجام دهید این است که طبق دفترچه راهنما پورت های ARC را هم در تلویزیون هم در سیستم صوتی به درستی وصل کنید. و مدل های جدیدتر HDMI با نسخه های قبلی سازگار هستند. از آنجایی که HDMI ARC در سال ۲۰۰۹ معرفی شد، این استاندارد تقریبا در تمام تلویزیون ها، سیستم های صوتی و گیرنده های دیجیتال بکار رفته است. این کابل تقریبا مثل شلنگ آب عمل می کند. در تلویزیون پورت اپتیکال Optical وجود دارد که فقط صدا را به صورت دیجیتال انتقال می دهد. با این کار پورت ورودی HDMI تلویزیون در واقع نقش پورت خروجی صدا را نیز بازی کرده و نیاز به استفاده از کابل مجزای اپتیکال را برطرف میکند. ARC یا HDMI 2.1، ایراد های نسخه ARC را رفع کرد. در حالی که سادگی ARC و پخش صدا با استفاده از پورت و کابل های HDMI عالی است، اما ایراد هایی نیز وجود دارد. کابل ویدیوئی HDMI از پرکاربردترین اتصالات به شمار میرود. لازم به ذکر است در صورتی که میخواهید صدا را از لپتاپ خود پخش کنید، در همین سربرگ playback اسپیکر خود را انتخاب و گزینهی set default را کلیک کنید. این پورت، به کابل های جدیدی نیاز دارد که دارای قابیلت های لازم برای 2.1 است.

دستگاههای W-HDMI معمولاً به گونهای طراحی میشوند که شما میتوانید با خرید گیرنده های بیشتری از آن دستگاه، در آن واحد از یک فرستنده، صوت و تصویر را برای تعداد بیشتری گیرنده ارسال کنید. اما ARC نیز دارای همان محدودیت هایی است که استاندارد S / PDIF با آن مواجه بود. در تلویزیون از پورت HDMI انواع مختلف استفاده می شود که در این نوشته ما پورت HDMI با ویژگی بازگشت صوتی را مورد بررسی قرار می دهیم. برای مثال، صوتی که از یک آنتن به تلویزیون پخش می شود نیز می تواند بر روی HDMI خروجی شود و به جای بلندگوهای داخلی تلویزیون از اسپیکر استفاده شود. نباید کابل تخت HDMI را در هر مکانی که فشار ثابتی روی آن باشد گذاشت، نظیر زیر تلویزیون یا مبلمان سنگین، زیرا میتواند موجب آسیب دیدن کابل شود. بله، تمامی افرادی که از اپلیکیشن رسمی پلی استیشن استفاده میکنند، میتوانند روند دانلود بازیها روی کنسول پلی استیشن 5 را از راه دور کنترل کنند.

در تمامی دستگاه های موجود پورت ARC معمولا با یک برچسب مشخص شده است. به همین علت، تمامی فرمت های صوتی S / PDIF را پشتیبانی می کند. یعنی قادر به پشتیبانی از استانداردهایی مانند Dolby Atmos و DTS: X نیست. در واقع HDMI RAC قادر است با انتقال صدا در جهت عکس، صدا را از تلویزیون به دستگاه دیجیتال یا رسیور، و از آنجا به سیستم صوتی منتقل کند. کابل های HDMI در دو کیفیت معمولی (1.5 متری) و کیفیت عالی (2 متری) مارک SONY در فروشگاه اینترنتی چیستاالکترونیک عرضه می گردد. انواع مختلفی از اتصالات HDMI هم وجود دارد که در نسخه های نر و ماده موجود است و مناسب استفاده در محیط های مختلف می باشند. دستگاه های تبدیلی وجود دارند که می توان فرمت AV را به HDMI و یا بالعکس تبدیل کرد. این ویژگی از یک طرف باعث حذف کابل های اضافی و راه اندازی سریع سینما خانوادگی یا سیستم صوتی می شود و از طرفی باعث صرفه جویی در هزینه های شما در قبال خرید کابل های اضافی میشود. این پورت در بسیاری از ساندبارها و سینما خانگی AV و DV ها وجود دارد.

اگر شما این مقاله آموزنده را دوست داشتید و می خواهید اطلاعات بیشتری در مورد کابل hdmi 10 متری تسکو لطفا از سایت ما دیدن کنید.