[ad_1]

واشنگتن – دولت بایدن روز سه شنبه گفت که مدارس در سراسر کشور باید از دستورالعمل های مبدل فدرال پیروی کنند ، حتی اگر این به معنای مقاومت در برابر فرمانداران جمهوری خواه باشد که اقداماتی را ممنوع کرده اند که ولسوالی ها از صدور حکم پوشش استفاده نمی کنند.

جن پساکی سخنگوی کاخ سفید در جریان یک نشست خبری سه شنبه از “شجاعت” و “شجاعت” دانش آموزان فلوریدائی که دستور استفاده از ماسک را صادر کردند ، علیرغم اینکه فرماندار ران دسانسیتس ، جمهوری خواه با جاه طلبی های ریاست جمهوری و کمی خواستار این کار نشده است ، قدردانی کرد. صبر برای محدودیت های همه گیری وی تهدید کرد که بودجه مناطق و معلمان فردی را که با ممنوعیت وی مخالف هستند متوقف خواهد کرد.

پساکی گفت که دولت بایدن به دنبال راه هایی برای “حمایت از مناطق و مدارس است که سعی می کنند علم را دنبال کنند ، کار درست را انجام دهند و جان را نجات دهند” ، از جمله از طریق استفاده احتمالی از بودجه فدرال برای جبران خسارت مناطق یا مقاماتی که به دلیل اجرای دستور ماسک مجازات شده اند. ، با افزایش تعداد مناطق در حال حاضر این کار را در فلوریدا و تگزاس انجام می دهند. ایالت اخیر همچنین دستور استفاده از ماسک در مدارس را ممنوع کرده است.

اظهارات وی نشانه ای غیرمستقیم بود مبنی بر اینکه واشنگتن مناطق دیگری را که از این نمونه استفاده می شود رها نمی کند ، اگرچه ماهیت دقیق حمایت فدرال از مناطق آسیب دیده مبهم است.

پساکی گفت: “ما قطعاً همه کارمندان و رهبران محلی را تشویق می کنیم تا از دستورالعمل های بهداشت عمومی برای نجات جان پیروی کنند.”

سخنگوی جن پساکی در کاخ سفید در واشنگتن ، ایالات متحده ، 10 آگوست 2021 ، گزارش رسانه ای برگزار کرد (ایولین هاوکشتاین / رویترز)

جن پساکی ، سخنگوی کاخ سفید روز سه شنبه در جریان این گزارش قرار گرفت. (ایولین هاکشتاین / رویترز)

کمیسیون کشاورزی نیکی فرید ، دموکرات تنها در دولت Desantis – که اعلام کرده است که سال آینده برای فرمانداری کاندیدا می شود – از این خبر استقبال کرد ، در حالی که فرماندار را متهم به ایجاد “رهبری خالی” در Tallahassee کرد. دسانتیس به دلیل رویکرد خود به بیماری همه گیر مورد انتقاد شدید قرار گرفته است ، از جمله حداقل یکی از جمهوری خواهان برجسته ، که گاهی به نظر می رسید از محافظه کاران سیاسی مراقبت می کند در حالی که دستورات بهداشت عمومی را رد می کند.

DeSantis ادعا می کند که انسداد و سایر محدودیت ها در جلوگیری از شیوع ویروس کرونا کار چندانی نکرده است. ظهور گزینه دلتا او را وادار به تجدید نظر در این موقعیت چالش برانگیز نکرده است.

مدارس به یک موضوع بحث برانگیز تبدیل شده اند. مراکز کنترل و پیشگیری از بیماری در اواخر ماه گذشته گفتند که همه در مدارس باید از ماسک استفاده کنند ، پیامی که با درجات مختلف موافقت شد. این توصیه به عنوان یک اقدام پیشگیرانه برای محافظت از مدارس از تعطیلی در نظر گرفته شده بود ، همانطور که در بیشتر سال تحصیلی 21-2020 انجام شد.

دستورالعمل های جدید ، که با نزدیک شدن به سال تحصیلی ارائه می شود ، جنگ های فرهنگی برای ماسک های صورت را تشدید کرده است ، که در بیشتر ماههای ژوئن و ژوئیه آرام تر بود. رئیس جمهور بایدن با جدیت تلاش کرده تا از نبردهای فرهنگی اجتناب کند ، اما با توجه به اثربخشی ماسک های صورت در جلوگیری از شیوع ویروس کرونا و نیاز به باز نگه داشتن مدارس ، اجتناب از کاخ سفید تقریباً غیرممکن است.

بایدن طی جلسه پرسش و پاسخ با خبرنگاران در پی اظهارات وی در مورد تصویب بسته زیربنایی 1.2 تریلیون دلاری از سوی سنا ، بایدن فرمانداران را به دلیل قصد سیاسی کردن دستورات ماسک مدارس سرزنش کرد. رئیس جمهور گفت: “کمی دیوانه کننده بود” ، برای طرفداران دولت محدود (احتمالاً اشاره ای به محافظه کاران صریح مانند فرماندار تگزاس ، گرگ ابوت و دزانتیس) که از قدرت دولت برای جلوگیری از عملکرد مناطق محلی در شرایط مناسب استفاده کنند. همه گیر

کودکان ، سه شنبه ، 10 آگوست 2021 ، برای اولین روز مدرسه به مدرسه ابتدایی واشنگتن در ریویرا بیچ ، فلوریدا می رسند (ویلفردو لی / AP)

کودکان روز سه شنبه برای اولین روز مدرسه به مقطع ابتدایی واشنگتن در ریویرا بیچ ، فلوریدا می رسند. (ویلفردو لی / AP)

سپس رئیس جمهور درخواست شخصی تری کرد و با اشاره به فاجعه دیدن “کودکان کوچک – منظورم بچه های 4 ، 5 ، 6 ساله – در بیمارستان ها ، در دستگاه های تنفسی است. و برخی از آنها می گذرد. “

مرگ و میر کودکان نادر است ، اما میزان بروز آن در کودکان رو به افزایش است.

درگیری بر سر مبدل تغییر شکل در مدارس به ویژه در تگزاس و فلوریدا شدید شد ، جایی که بازگشت آینده به مدرسه همزمان با افزایش شدید بستری شدن ها در بیمارستان با COVID-19 بود. نوع بسیار قابل انتقال ویروس کرونا دلتا از طریق این کشورها و سایر کشورهایی که واکسیناسیون کمی دارند منتشر می شود. اینها اغلب کشورهایی با مقاومت شدید در برابر استتار هستند ، اگرچه در هیچ کجا این مقاومت به اندازه فلوریدا و تگزاس مشهود نیست.

اگرچه اکثر معلمان آمریکایی واکسینه شده اند ، اما کودکان زیر 12 سال هنوز واجد شرایط واکسیناسیون کرونا نیستند. واکسن ها در جلوگیری از بیماری های جدی یا مرگ ناشی از انواع ویروس کرونا از جمله دلتا بسیار مثر هستند. اما به نظر می رسد که ماسک ها در برابر دلتا محافظت می کنند ، که سریعتر از انواع دیگر تکثیر می شود و ممکن است محافظت ارائه شده توسط واکسن ها با فرکانس کمی بیشتر از گونه های قبلی عامل بیماری زا از بین برود.

مدارس دولتی در شهرستان میامی ، بزرگترین منطقه مدرسه فلوریدا ، تلاش می کنند بدون توجه به وضعیت واکسیناسیون ، برای همه معلمان ، دانش آموزان و کارکنان از ماسک مدرسه استفاده کنند. دالاس ، دومین منطقه بزرگ تگزاس ، گفت که در مدارس به ماسک نیاز است. مقامات آموزش و پرورش در هوستون ، بزرگترین منطقه ایالت ، اواخر این هفته به دستور ماسک رای می دهند.

DeSantis فلوریدا به شدیدترین مخالف استتار در سطح ایالت تبدیل شده است ، اگرچه کشوری که بر آن حکومت می کند همچنان کانون جدیدترین جهش کروناویروس است. وی در ادامه تاکید کرد که نباید مدارس فلوریدا به مدارس فلوریدا تحمیل شود ، و به سرپرستان مدارس در روز دوشنبه گفت که در صورت نقض فرمان ضد ماسک وی ممکن است حقوق خود را از دست بدهند.

کاخ سفید به دنبال خنثی کردن این تهدید با استفاده از وجوه بسته کمک رسانی به کرونا در زمستان گذشته برای پرداخت معلمان مجازات شده به دلیل استفاده از ماسک است. این بسته شامل بیش از 130 میلیارد دلار برای مدارس سراسر کشور بود. پساکی خاطرنشان کرد که فلوریدا هنوز این وجوه را پرداخت نکرده است ، به این معنی که می توان از آنها برای پرداخت ناظران و سایر مقامات آموزشی که خشم دسانتیس را تحمل می کنند ، استفاده کرد. او گفت: “آنها صندوق های فدرال هستند.” “آنها تحت اختیار فدرال هستند. آنها فقط باید در این مدارس توزیع شوند. ما می بینیم که چه چیزی ممکن است. “

ران فلانسی ، فرماندار فلوریدا ، در یک کنفرانس خبری در 5 اوت 2021 در باغهای Hialeah ، فلوریدا صحبت کرد.  در سمت چپ رهبر اقلیت مجلس نمایندگان کوین مک کارتی و در سمت راست فرماندار ستوان جانت نونز قرار دارد.  (مارتا لاوندر / AP)

ران دسانتیس فرماندار فلوریدا ، به رهبری کوین مک کارتی ، رهبر اقلیت مجلس و ستوان جانت نونز ، در یک کنفرانس خبری روز پنجشنبه در باغهای Hialeah ، فلوریدا (Martha Lavandier / AP)

اما بعداً در مورد ارائه چنین کمکی ، بایدن در مورد چگونگی و میزان حمایت دولت فدرال از مناطق مدرسه ای که با دسانتیس مخالف هستند ، تردید کرد.

رئیس جمهور گفت: “ما این را بررسی می کنیم.”

سخنگوی کاخ سفید تنها می گوید که دولت بایدن در حال بررسی گزینه هایی برای استفاده از بسته امداد کرونا برای تقویت مناطق مدارس یا افرادی است که از بودجه برای تحمیل دستور ماسک محروم هستند ، اما از ارائه جزئیات خودداری کرد.

احتمال مداخله دولت فدرال برای کمک به مناطقی که مخالف DeSantis هستند – هرچند واقعی یا دور از دسترس – می تواند منجر به نادیده گرفتن مناطق بیشتری از ممنوعیت فرماندار شود. پساکی بر موضع کاخ سفید تاکید کرد که فرماندارانی که نمی خواهند بهداشت عمومی را جدی بگیرند باید “از راه دور شوند”. با این حال ، هنوز مشخص نیست که کاخ سفید از چه قدرتی می تواند یا می خواهد برای دفع آنها استفاده کند.

مدیر ارتباطات DeSantis ، تارین فنسکه گفت: “تعجب آور است که کاخ سفید ترجیح می دهد برای حقوق بوروکرات ها و سیاستمداران منتخب هزینه کند که معتقد نیستند والدین حق انتخاب بهترین را برای فرزندان خود دارند تا دانش آموزان فلوریدا. ، که برای این منابع باید استفاده شود. “

ابوت فرماندار تگزاس نگفته است که حقوق معلمان را حفظ خواهد کرد ، اما تمایلی به عقب نشینی از ماسک نشان نداده است. رنی ایزه ، مدیر ارتباطات وی ، به یاهو نیوز گفت: “همه ما برای محافظت از کودکان تگزاس و کسانی که در بین ما آسیب پذیرتر هستند کار می کنیم” ، اما نقض دستورات اجرایی فرماندار – و نقض حقوق والدین – راهی برای این کار نیست. فرماندار ابوت واضح است که زمان مقررات ماسک ها به پایان رسیده است. اکنون زمان مسئولیت شخصی است والدین و سرپرستان این حق را دارند که تصمیم بگیرند آیا فرزندشان مانند هر تصمیم دیگری در زندگی فرزندشان از ماسک استفاده خواهد کرد یا خیر. “

گرگ ابوت ، فرماندار تگزاس در ماه ژوئن در یک کنفرانس خبری در آستین ، تگزاس صحبت کرد.  (اریک گی / AP)

گرگ ابوت ، فرماندار تگزاس در یک کنفرانس خبری در آستین ، تگزاس ، در ماه ژوئن. (اریک گی / AP)

کاخ سفید مراقب است که رویارویی خود با دسانتیس و ابوت را به یک نبرد چریکی وسیع تبدیل نکند. روز دوشنبه ، رئیس جمهور بایدن تلفنی با آسا هاچینسون ، فرماندار جمهوریخواه آرکانزاس صحبت کرد.

هفته گذشته ، هاچینسون اعتراف کرد که از اینکه به مدارس اجازه نداده است که دستور استفاده از ماسک را بدهند پشیمان است. وی از قانونگذاران خواسته بود تا جلسه ویژه ای را برای اصلاح ممنوعیت ماسک هایی که چند ماه پیش امضا کرده بودند ، برگزار کنند ، اما دادگاه قبل از اینکه قانونگذار ایالتی به نتیجه گیری خود در مورد اعمال هرگونه تغییری برسد ، ممنوعیت ماسک را لغو کرد.

بسیاری از والدین ، ​​معلمان و دانش آموزان امیدوار بودند که امسال را بدون ماسک شروع کنند ، اما گزینه دلتا این امیدها را بر باد داد. با این حال ، به گفته کارشناسان پزشکی ، ماسک ها همچنین بهترین گزینه را برای آموزش شخصی ایمن ارائه می دهند.

در مطلبی که روز سه شنبه در نیویورک تایمز منتشر شد ، دانشیار متخصص اطفال ، دکتر کانزیا زیمرمن و متخصص بیماریهای عفونی اطفال ، دکتر دنی بنیامین جونیور ، هشدار دادند که “مدارسی که انتخاب می کنند بدون دستورالعمل و با واکسیناسیون محدود ، احتمالاً Covid افزایش می یابد. “

این مدارس را می توان با بازگشت کودکان به صفحه کامپیوتر تعطیل کرد.

____

بیشتر از یاهو نیوز بخوانید:

[ad_2]

منبع: fizik-news.ir