[ad_1]

واشنگتن – کاخ سفید از اخبار روز جمعه در مورد نزدیک به یک میلیون شغل ایجاد شده در ماه ژوئیه استفاده می کند تا ثابت کند تصورات عقب نشینی احتمالی همه گیر بسیار اغراق آمیز بوده است.

جن پساکی سخنگوی کاخ سفید روز جمعه در یک کنفرانس مطبوعاتی گفت: “این ماه مارس 2020 نیست” و نگرانی ها را مبنی بر اینکه موج دلتا مربوط به COVID-19 ، که اکنون کشور را فرا گرفته است ، به بازگشت محدودیت های فلج کننده منتهی می کند ، برطرف کرد. “یا حتی در ژانویه 2021. ما اقتصاد یا مدارس خود را نمی بندیم ، زیرا کشور ما در مکان بسیار قوی تری نسبت به زمان آغاز به کار ما قرار دارد.”

گزارش کارفرمایان آمریکایی که 943000 شغل به آن اضافه شده بود ، زمانی خوشایند بود که رئیس جمهور بایدن واشنگتن را ترک کرد تا آخر هفته را در خانه خود در دلاور بگذراند. با گذشت هفته ، میزان عفونت افزایش یافت ، جنگ های نقابدار نقاب دار بازگشت و آمریکایی ها در شگفت بودند که چه اتفاقی برای نبردی افتاده است که چند هفته پیش به نظر می رسید پیروز شده است.

جن پساکی سخنگوی کاخ سفید در کاخ سفید در واشنگتن ، ایالات متحده ، 4 آگوست 2021 ، مطبوعات مطبوعاتی روزانه برگزار می کند (جاناتان ارنست / رویترز)

جن ساکی سخنگوی کاخ سفید روز چهارشنبه در کاخ سفید. (جاناتان ارنست / رویترز)

واکسن های کرونا با روی کار آمدن بایدن به طور گسترده ای در دسترس قرار گرفت. بر اساس اعلام مرکز کنترل و پیشگیری از بیماری ها ، در مجموع 193 میلیون آمریکایی حداقل یک دوز واکسن کروناویروس داشته اند (دو مورد از سه واکسن مورد تأیید در ایالات متحده نیاز به دو دوز دارد).

نرخ بیکاری امروز 5.4 درصد است. هنگامی که همه گیری همه گیر شد و مشاغل تعطیل شد ، این درصد در آوریل 2020 به 14.8 درصد رسید. بهبود اقتصادی در زمان رئیس جمهور وقت دونالد ترامپ آغاز شد ، اما بایدن در مرکز ریاست جمهوری خود به حالت عادی بازگشت.

نسخه مخابراتی دلتا کاخ سفید را ناامید کرد و این سوال را ایجاد کرد که آیا بایدن در اعلام “استقلال” خود از ویروس کرونا در ماه گذشته زودهنگام بود یا خیر. اگرچه ورود دلتا به ایالات متحده غیرمنتظره نبود-این فشار در زمستان و بهار در سراسر هند و انگلستان جریان داشت-به نظر می رسد با قدرت بیشتر از حد انتظار فرود آمده و به سرعت از مناطق کم واکسیناسیون این کشور ، از جمله غرب میانه و جنوب شرقی استفاده کرده است. به

ناگهان ، ایالات متحده روزانه 100000 مورد جدید ابتلا را ثبت می کند ، ده برابر بیشتر از پایان ماه ژوئن. آمازون این هفته به کارمندان خود گفت که آنها مجبور نیستند تا ژانویه 2022 به دفاتر خود بازگردند ، که احتمالاً توسط سایر مشاغل تکرار می شود و می تواند به گرسنگی مسافران شهری ادامه دهد.

مسافران در صف طولانی منتظر دریافت تست کووید -19 برای سفر به خارج از کشور در فرودگاه بین المللی فورت لادردیل-هالیوود در روز جمعه 6 اوت 2021 در فورت لادردیل فلوریدا هستند.  پروازهای لغو شده اخیر باعث شد تا بسیاری از مسافران آزمایش خود را دوباره انجام دهند ، در حالی که دیگران به دلیل صف های طولانی ناشی از جهش نوع دلتا ، در آزمایش محلی موفق نشدند.  (عکس AP / مارتا اسطوخودوس)

مسافرانی که منتظر دریافت آزمایش COVID-19 هستند تا روز جمعه در فرودگاه بین المللی فورت لادردیل-هالیوود به خارج از کشور سفر کنند در فورت لادردیل فلوریدا (مارتا لاواندیر / AP)

و نگرانی های جدیدی وجود دارد مبنی بر اینکه مدارس می توانند به آموزش از راه دور بازگردند ، به ویژه در ایالت هایی که مدیران ماسک مدرسه را ممنوع کرده اند. این امر همچنین می تواند بهبود اقتصادی را فلج کند و والدین را مجبور کند تا برنامه های کاری خود را تغییر دهند تا فرزندان خود ، به ویژه کوچکترها ، به صورت آنلاین مطالعه کنند. تصور می شود که بار آموزش از راه دور عمدتا بر دوش زنان است که نیروی کار را بسیار بیشتر از مردان ترک کرده اند.

با این حال ، دولت بایدن تأکید می کند که نگران نیست ، حتی اگر اقدامات فزاینده ای را برای تحت فشار قرار دادن واکسن انجام می دهد. علیرغم گزارشات عفونت های نادر ، واکسن های کووید -19 در جلوگیری از بیماری های جدی و مرگ بسیار مثر هستند.

مانند گذشته ، پساکی گفت که دولت بایدن “در حال حاضر به عنوان پیشاهنگ و پیشاهنگ آماده می شود.” دلتا به سرعت در حال حرکت است و برخی معتقدند که جهش فعلی ممکن است در چند هفته کند شود. ماسک ها اگرچه بسیار سیاسی شده اند ، اما در حذف مزیت اصلی دلتا ، افزایش نفوذپذیری آن ، بسیار مثر هستند.

بر این اساس ، ماسک ها به بسیاری از مناطق کشور ، از جمله اتاق جلسات ، بازگشتند ، جایی که ساکی سوالات خود را از خبرنگاران پرسید.

او قول داد: “ما بر نمی گردیم.” “ما ساعت را بر نمی گردانیم.”

____

بیشتر از یاهو نیوز بخوانید:

[ad_2]

منبع: fizik-news.ir