کاخ سفید Foki را به دلیل “سیاست” پشت هشدار وحشتناک ویروس کرونا منفجر کرد


کاخ سفید روز یکشنبه صادر کرد توبیخ سوختن دکتر آنتونی فاوسی، بزرگترین متخصص بیماری های عفونی دولت ایالات متحده ، وی را به “بازی” متهم کرد.[ing] سیاست “در مصاحبه اخیر در مورد خطرات مداوم ویروس کرونا.

فائوسی روز جمعه به واشنگتن پست گفت كه ایالات متحده “بسیار صدمه دیده است” و با ارزیابی گلگون پرزیدنت ترامپ از ویروس كه باعث مرگ 230،000 آمریكایی و آلوده شدن میلیون ها نفر دیگر شد ، مخالف است.

“وقتی شما فصل های پاییز و زمستان را می گذرانید ، با جمع شدن در داخل خانه ، همه ستاره ها در مکان اشتباه مرتب شده اند. فوزی گفت ، ممکن است موقعیت شما بدتر نباشد.

دکتر آنتونی فاوسی در جریان جلسه کمیته سنا در ماه سپتامبر. (Graeme Jennings / استخر از طریق AP)

Fauci ، که از سال 1984 مدیر انستیتوی ملی آلرژی و بیماری های عفونی است ، در تمام طول زندگی حرفه ای خود با احتیاط از سیاست های انتخاباتی اجتناب می کند و در مصاحبه ای از هیچ یک از نامزدها رد می کند ، اگرچه او گفت جو دموکرات کمپین بایدن در انجام اقدامات احتیاطی بیشتر مراقب بود تا از شیوع ویروس کرونا در طی سخنرانی ها و تجمعات جلوگیری کند.

ترامپ بارها تأکید کرده است که ایالات متحده “با ویروس کرونا” “گوشه گوشه” دارد ، امواج را کاهش می دهد و به تلاش های دولت های محلی برای محدود کردن گسترش حمله می کند. وی حتی پیشنهاد کرد که غیرمجاز است که رسانه ها ویروس را تا این حد نزدیک به انتخابات 3 نوامبر تحت پوشش ویروس قرار دهند و “در 4 نوامبر دیگر خبری از آن نخواهید شنید.”

موارد ویروس کرونا در تعدادی از کشورها در حال افزایش است که ترامپ آنها را به دلیل افزایش آزمایش رد کرده است. اما بستری شدن در بیمارستان ها سیستم های بهداشت محلی را تحت فشار قرار می دهد و شخص ترامپ پس از مثبت بودن در اکتبر چندین روز را در بیمارستان سپری کرد.

[See also: Fauci: Early COVID-19 vaccines will only prevent symptoms, not block the virus]

قاضی دیر ، سخنگوی کاخ سفید ، روز یکشنبه مصاحبه فاوشی واشنگتن پست را در بیانیه ای غیر قابل قبول فراخواند.

دیر گفت: “همچنین نقض همه قوانین برای دکتر فاوتی ، یکی از اعضای ارشد کارگروه ویروس کرونا ویراست رئیس جمهور و شخصی که اقدامات رئیس جمهور ترامپ را در طول همه گیری همه گیر ستایش می کند ، غیرقابل قبول است که سه روز قبل از انتخابات سیاست سیاسی را انتخاب کند.”

حتما بخوانید:
35 پیش غذای سرگرم کننده و آسان از 4 جولای ، که مهمانی را به ارمغان می آورد

“دکتر فاوسی به عنوان عضوی از کارگروه وظیفه دارد ابراز نگرانی کند و یا برای تغییر در استراتژی فشار وارد کند ، اما این کار را نکرده است ، در عوض وی تصمیم گرفته است با انتقاد از رئیس جمهور در رسانه ها و تمایلات سیاسی خود را آشکار کند ، از ستایش مخالف. رئیس جمهور – دقیقاً همان چیزی که مردم آمریکا از باتلاق انتظار دارند.

آنچه ترامپ در ماه جولای “رابطه بسیار خوب” با فوزی نامید ، در هفته های اخیر بدتر شده است. Fauci ، یک شخصیت عمومی محبوب در تلاش برای کنترل بیماری ایالات متحده ، از گرفتن مستقیم رئیس جمهور جلوگیری می کند ، ترجیح می دهد صحبت گسترده تری داشته باشد ، به عنوان مثال ، هنگامی که او در مورد رئیس جمهور می پرسد که دستورالعمل های ویروس کرونا را با تجمعات مهم مبارزاتی خود نادیده می گیرد.

فاوتسی در ماه اکتبر در پاسخ به س Yahال درباره تجمعات ترامپ به یاهو نیوز گفت: “وقتی تنظیمات مشترکی دارید که مردم در آن دور هم جمع شده اند و تقریباً هیچ کس ماسک نمی زند ، این بهترین شرایط برای ایجاد یک طغیان است.”

پنسیلوانیا ، ایالات متحده آمریکا - 31 اکتبر: دونالد ترامپ ، رئیس جمهور ایالات متحده در طی یک راهپیمایی در پنسیلوانیا ، ایالات متحده در تاریخ 31 اکتبر 2020 ، به طرفداران خود خطاب می کند (عکس: Tayfun Coskun / آژانس آنادولو از طریق گتی ایماژ)
رئیس جمهور ترامپ روز شنبه در یک راهپیمایی در پنسیلوانیا. (Tayfun Coskun / Anadolu Agency از طریق گتی ایماژ)

گمانه زنی ها در مورد آینده فاوتسی در دوره دوم ترامپ در رسانه ها آغاز شد. او در کار خود یک کارمند دولت است و از حمایت قانونی در برابر اخراج بهره مند شده است. اما یک دستور اجرایی که در ماه اکتبر توسط ترامپ امضا شد ، هدف آن سلب امنیت شغلی مقامات ارشد دولتی مانند فاوسی بود. تأثیر این حرکت در آینده فاوسی مشخص نیست.

در مصاحبه جدید با واشنگتن پست ، فاوسی گفت که مبارزات انتخاباتی بایدن “آن را از نظر بهداشت عمومی جدی می گیرد” ، در حالی که ترامپ “از منظر دیگری به آن نگاه می کند” ، بی وقفه بر روی گشودن اقتصاد تمرکز می کند.

حتما بخوانید:
اسپری خوشبو کننده بدن مردانه مدل NAPOLI ویتابلا دکتر بیز

ترامپ در انتقادات خود از فاوزی ، که وی طی گفتگوی اخیر با کارکنان ستاد انتخاباتی وی را “فاجعه” خواند ، کمتر ظریف است. ترامپ همچنین از فاوچی برای ردیف اول ضعیف بازی ملی واشنگتن در اوایل سال جاری کینه ورزید. او در ماه اکتبر در توئیتی نوشت: “تمام چیزی که من از تونی می خواهم این است که او تصمیمات بهتری بگیرد.” “همچنین ، یک دست بد!”

دکتر اسکات اطلس ، یکی از متحدان نزدیک گروه ویژه ویروس کرونا ویروس ترامپ ، بار دیگر انتقادات روز شنبه خود را از جمله تمسخر ترامپ از پزشک 79 ساله به دلیل از دست دادن یک بشقاب هنگام پرتاب مراسم تشریفاتی فصل بیس بال دادگاه ، تکرار کرد.

اطلس می نویسد: “# ناامنی # خود شرم آور # در معرض #CantThrowABall #NoTimeForPolitics.”

از طرف خود ، فاوسی همچنین طرفدار اطلس ، رادیولوژیست نیست که اخیراً توسط توئیتر به دلیل توییتی که ادعا می کند ماسکها علیه ویروس کرونا کار نمی کنند ، مورد انتقاد قرار گرفت. همچنین مراکز کنترل و پیشگیری از بیماری ادعای اطلس در مورد ماسک را مورد انتقاد قرار دادند.

فوزي از اطلس به واشنگتن پست گفت: “من واقعاً با اين شخص مشكلات دارم.” “او یک مرد باهوش است که در مورد چیزهایی صحبت می کند که من معتقدم هیچ بصیرت ، دانش و تجربه واقعی ندارند. او مدام درباره چیزهایی صحبت می کند که وقتی آن را خراب می کنید و تحلیل می کنید ، معنایی ندارد. “

در مقابل ، فاوسی گفت که رئیس ستاد کاخ سفید ، مارک میدوز ، لیاقت اعتباری را دارد که روز یکشنبه گذشته صریحاً اعتراف کرد که دولت وی به دنبال “کنترل” شیوع بیماری همه گیر نیست. میدوز گفت که ایالات متحده به عنوان تلاش برای کاهش ، کنترل تولید واکسن ها و عوامل درمانی را متمرکز خواهد کرد.

فاوتسی به میدوز گفت: “من كلاهش را خم می كنم كه او این استراتژی را تشخیص داده است.” “او مستقیم است ، به شما می گوید چه فکر می کند. من به او این موضوع را تبریک می گویم. “

_____

بیشتر بخوانید از یاهو نیوز:
منبع: fizik-news.ir