[ad_1]

از آنجا که تعداد موارد جدید COVID-19 در ایالات متحده همچنان رو به کاهش است ، کارشناسان بهداشتی استفاده از مانیتورهای CO2 را به عنوان راهی برای نگه داشتن این روند در مسیر صحیح تشویق می کنند ، زیرا این کشور شروع به حذف محدودیت های فاصله اجتماعی می کند.

“من فکر می کنم استفاده از مانیتورهای CO2 واقعاً بخش مهمی از روند بازگشایی رستوران ها ، مدارس و مشاغل است زیرا این یک اندازه گیری نسبتاً ارزان و با کاربرد آسان است که میزان تهویه را با تعداد افراد اتاق مطابقت می دهد. “، الکس هافمن ، استادیار شیمی و بیوشیمی در دانشگاه دنور ، به یاهو نیوز گفت.

ماه هاست كه مراكز كنترل و پیشگیری از بیماری ها به آمریكایی ها گوشزد می كنند كه COVID-19 از طریق قطرات تنفسی پخش می شود ، مثلاً هنگام سرفه ، عطسه یا حتی تنفس.

CDC در وب سایت خود گفت: “این ویروس ها ممکن است افرادی را که بیش از 6 فوت از فرد آلوده فاصله دارند یا پس از آن فرد منطقه را ترک کند ، آلوده کنند.”

هافمن در میان گروهی از متخصصان است که در حال حاضر در حال مطالعه چگونگی CO2 است که ما در بازدم می توانیم به عنوان یک پروکسی برای ارزیابی میزان آلودگی آئروسل در اتاق عمل کنیم. هافمن گفت ، به نوبه خود می توان از مانیتورهای CO2 برای ارزیابی خطر انتقال در محیط استفاده كرد ، از جمله مواردی كه افراد یا ماسك نمی زنند یا این كار را نادرست انجام می دهند. به عنوان یک قاعده کلی ، با افزایش سطح CO2 ، خطر آلودگی COVID-19 نیز افزایش می یابد.

“این به مرور زمان جمع می شود ، هر چقدر هم که دور باشید. برای نفس کشیدن فاصله مطمئنی وجود ندارد. “

هافمن در مصاحبه ای با یاهو نیوز ، نحوه کار مانیتورهای CO2 و اینکه چرا آنها می توانند به کشور کمک کنند COVID-19 را دور نگه دارد ، توضیح داد

چگونه نظارت بر سطح CO2 به جلوگیری از گسترش COVID کمک می کند؟

هافمن می گوید: “هنگام بازدم ، CO2 و همچنین آئروسل هایی که از دهان شما خارج می شوند را نیز بیرون می دهید.” هافمن می گوید: “ما نمی توانیم به راحتی آئروسل های تنفسی عفونی را در اتاق اندازه گیری كنیم.” “ما می توانیم CO2 را خیلی راحت و نسبتاً ارزان اندازه گیری کنیم ، بنابراین از این به عنوان یک پروکسی استفاده می کنیم. اگر CO2 جمع شود ، خطر آئروسل آلودگی افزایش می یابد.”

در مورد نوسازی رستوران ها ، مدارس و مشاغل ، هافمن می گوید انجام این اقدامات تخفیف برای استقرار مانیتورهای CO2 در اطراف این مراکز “کار دشواری نیست”. وقتی مانیتورهای CO2 (که هزینه آنها به طور متوسط ​​200 دلار است) در دسترس قرار گرفتند ، “شما فرایندی را طی می کنید که از طریق آن این اعداد را کنترل می کنید و سپس برخی تصمیمات را می گیرید و می گویید ،” اگر تعداد آنها خیلی زیاد باشد ، پروتکل های خود را کمی تغییر می دهیم. هافمن

حامیان ناهار را در Delicatessen Katz ، غذای خوشمزه معروف ، تاسیس شده در سال 1888 ، در اولین روز بازگشت او به ناهار خوری داخل سالن در نیویورک ، در هنگام شیوع بیماری ویروس کرونا (COVID-19) در نیویورک ، ایالات متحده ، 12 فوریه 2021 ، لذت می برند. رویترز / برندان مک درمید

مراجعین از ناهار در Katz’s Delicatessen لذت می برند ، یک غذای خوشمزه معروف که در سال 1888 تاسیس شد ، اولین روز بازگشت وی به ناهار خوری در داخل شهر نیویورک در هنگام شیوع بیماری ویروس کرونا (COVID-19) ، نیویورک ، ایالات متحده آمریکا ، 12 فوریه 2021. REUTERS / برندان مک درمید

هنگامی که مانیتورهای CO2 در محل قرار گرفتند ، محدوده ایده آل کدام است؟

میانگین خواندن CO2 در فضای باز حدود 400 قسمت در میلیون است. برای استفاده در محیط داخلی ، هافمن می گوید شما می خواهید میزان خواندن CO2 را تا حد ممکن پایین نگه دارید و هیچ خط مرزی کاملی وجود ندارد. اما او می گوید هر چیزی کمتر و حدود 800 قطعه در هر میلیون خوب است. هر چیزی بیش از 800 قسمت در میلیون به معنای تجمع آئروسل است و خطر عفونت COVID را افزایش می دهد.

برای افزایش تهویه و کاهش غلظت CO2 چه کاری می توانید انجام دهید؟

هافمن گفت ، افزایش تهویه كلیدی است ، كه با باز كردن پنجره می توان به این مهم دست یافت. به عنوان مثال شکستن شیشه ماشین می تواند تفاوت زیادی ایجاد کند. هافمن اخیراً با چهار نفر دیگر از اعضای خانواده رانندگی کرد و سطح CO2 از حدود 400 قسمت در میلیون شروع شد. بعد از حدود یک ساعت حضور در ماشین و شیشه های بالا ، غلظت CO2 به 4000 قسمت در میلیون رسید. هافمن شیشه های ماشین را باز کرد و سطح آن به حدود 600 قطعه در میلیون کاهش یافت.

هافمن گفت اگر در خانه خود هستید ، می توانید فن های خروجی اگزوز مانند حمام یا آشپزخانه نیز داشته باشید كه هوا را از خانه خارج می كند. وی اضافه می کند اگرچه همان تهویه نیست ، شما می توانید هوای خانه خود را تمیز کنید. هافمن گفت: “بنابراین شما می توانید یک فیلتر HEPA قابل حمل در اتاق داشته باشید یا می توانید آن هوا را از طریق سیستم تهویه در خانه خود بکشید ، به شرطی که یک فیلتر MERV 13 خوب داشته باشید.” “این به هیچ وجه CO2 موجود در اتاق را لمس نمی کند ، اما باعث پاک شدن آئروسل موجود در اتاق می شود.”

(هافمن همچنین چندین روش ارائه می دهد که شما می توانید درجه تهویه خانه خود را اندازه بگیرید اینجا.)

چه مراحل دیگری به کاهش شیوع COVID-19 کمک می کند؟

هافمن تأکید می کند که اگرچه تهویه و فیلتراسیون داخل خانه قطعاً قطعات مهمی برای کاهش خطر انتشار COVID-19 در هر محیط است ، اما ادامه این تلاش های کاهش دهنده نیز مهم است. “نقاب زدن هنوز حیاتی است. دور شدن از [people not in your household] حیاتی است و همچنین کاهش زمان صرف شده در این مکان نیز بسیار مهم است “، هافمن گفت. “این سه مورد مهم نیست ، مهم نیست.”[ad_2]

منبع: fizik-news.ir